Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 16:32

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 17 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4112
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax017 Рік починається із зими


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 22:24 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Чесно кажучи, я не зрозуміла посил цього оповідання. Якась проблематика і емоційний конфлікт ніби зав’язується, але Ірина засинає на станції і бац... прокидається на Землі і всі проблеми вже вирішені. Хороший такий телепорт.
З плюсів - оригінальний стиль написання в теперішньому часі. В такому стилі було оповідання на минулій зоряній фортеці. Можливо це та сама авторка.

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 12:14 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Іва писал(а):
Чесно кажучи, я не зрозуміла посил цього оповідання. Якась проблематика і емоційний конфлікт ніби зав’язується, але Ірина засинає на станції і бац... прокидається на Землі і всі проблеми вже вирішені. Хороший такий телепорт.
З плюсів - оригінальний стиль написання в теперішньому часі. В такому стилі було оповідання на минулій зоряній фортеці. Можливо це та сама авторка.


Дякую за відгук! Мабуть, неправильно буде розжовувати, що там хотілося сказати, якщо це не очевидно із самого тексту, але хотілося б зауважити, що кульмінація відбувається до повернення на Землю, а саме повернення -- лише наслідок розв'язання героїнею для самої себе конфлікту. Вона свою проблему вирішила, а те, що було не в її владі -- вирішилося б так само, навіть якби вона нікуди не летіла :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 16:58 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.03.2021 13:28
Сообщения: 24
Вітаю, Авторе!

Читаючи ваше оповідання, в моїй голові колотилася каша. Слова автора, персонажів однакові. Постійні сумбурні дії, занадто щедрі на епітети і порівняння описи. Ніби і старалися зробити складну героїню, розкрити читачам її переживання і т.д. Але за цим потоком подій, описів, думок тощо, в мене не вийшло відчути ГГ та співпереживати їй.
Не хочу вас образити таким коментарем. Ділюся враженням, як читач. Тому можете і не звертати увагу на мої слова.

Удачі Вам!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 17:23 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Поліський Лука писал(а):
Вітаю, Авторе!

Читаючи ваше оповідання, в моїй голові колотилася каша. Слова автора, персонажів однакові. Постійні сумбурні дії, занадто щедрі на епітети і порівняння описи. Ніби і старалися зробити складну героїню, розкрити читачам її переживання і т.д. Але за цим потоком подій, описів, думок тощо, в мене не вийшло відчути ГГ та співпереживати їй.
Не хочу вас образити таким коментарем. Ділюся враженням, як читач. Тому можете і не звертати увагу на мої слова.

Удачі Вам!


Дякую за щирий відгук! Маєте повне право на таку думку. Шкода, що текст виявився слабшим, ніж хотілося -- і ви, і інший коментатор зауважили деякі цілком слушні недоліки, але якщо ці недоліки не бачити взагалі, їх неможливо і виправити.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 22:22 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 28.03.2021 10:47
Сообщения: 8
Дякую!
У вас чудовий стиль і мова оповіді!
Здавалося б, не має ні пригод, ні загадок із закрученим сюжетом. Проста мелодраматична історія, звичайної дівчини, яка долає своїх скелетів у шафі і змінюється на краще в космічних декораціях з ностальгічним уклоном, які доречні майстерно продумані і прописані.
Але твір не відпускає - від початку до кінця, мабуть тим, як автору вдається без громіздких і детальних описів, а влучними порівняннями і метафорами (яких вміру і там де треба) передати відчуття і характер героїв і створити особливу атмосферу! Це майстерність!
Легко, чуттєво, космічно)
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 10:17 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Саша писал(а):
Дякую!
У вас чудовий стиль і мова оповіді!
Здавалося б, не має ні пригод, ні загадок із закрученим сюжетом. Проста мелодраматична історія, звичайної дівчини, яка долає своїх скелетів у шафі і змінюється на краще в космічних декораціях з ностальгічним уклоном, які доречні майстерно продумані і прописані.
Але твір не відпускає - від початку до кінця, мабуть тим, як автору вдається без громіздких і детальних описів, а влучними порівняннями і метафорами (яких вміру і там де треба) передати відчуття і характер героїв і створити особливу атмосферу! Це майстерність!
Легко, чуттєво, космічно)
Успіхів!


Щиро дякую за такий теплий відгук!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 10:29 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання автору!

Суворе буття марсіянської колонії, без цірліх-манірліх і усяких мерихлюндій :wink:

Написано гарно.

Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 11:16 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.

Ваше оповідання далося мені важкувато. Тут, радше, моя провина, бо романтична романтика у космосі - це не для мене. Я не цільова аудиторія.
Що до оповідання: герої - є, космос - є, сюжет - присутній. Душевні переживання та емоційна чутливість Ірини трохи бентежили, але то - моє власне суб'єктивне сприйняття.

Дякую за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 15:03 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, авторе!
Сподобалась атмосферність історії і вправність, з якою описана космічна станція - усілякі побутові дрібнички, які створюють відчуття, що ніби опинієшся в тих порожніх лунких коридорах зі сталевими сітками і зниженим тяжінням. Зрозумілі й почуття героїні - її бажання знайти безпечний тихий прихисток після загибелі батьків, тривога за брата, самотність... Гарний епізод із квітами, цікавий психологічний момент з умеблюванням кімнати (начебто вона намагається зупинити час) і зі стрибком в невагомість. І те, що зрештою вона таки наважується випірнути зі свого затишного сховку.
Єдине, що хотілося б зауважити - мені здається, що спільні спогади про дитинство з Орестом краще було б подавати не прямою мовою. Вони гарно описані, але це більше відчуття, ніж те, що люди зазвичай висловлююсть словами. І мені здалося, що це в форматі прямої мови виглядає трохи неприродно, а у вигляді спогадів було б якраз. Але то вже, звісно, на розсуд автора.
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 20:20 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Щиро дякую! Ви абсолютно точно вловили геть усе, що вкладалося у текст, це якась магія :D Про спогади -- ви більш ніж праві, і я схиляюсь до того, що від моменту спогадів і далі діалоги загалом сируваті і місцями сумбурні, місцями надто прямолінійні і не дуже природні. Треба було показати момент на даху, відмінність поглядів, але забракло часу вичистити до рівня, що зодовольнив би, погратися з формою, подачею.
Тим не менш, ваш відгук надзвичайно приємний!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 20:25 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Дякую усім, хто приділив свій час і увагу як самому оповіданню, так і коментуванню. Усі відгуки були цікаві і важливі, і дали змогу подивитися на власну роботу по-новому.
Бажаю усім успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 20:32 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
мортус312 писал(а):
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.

Ваше оповідання далося мені важкувато. Тут, радше, моя провина, бо романтична романтика у космосі - це не для мене. Я не цільова аудиторія.
Що до оповідання: герої - є, космос - є, сюжет - присутній. Душевні переживання та емоційна чутливість Ірини трохи бентежили, але то - моє власне суб'єктивне сприйняття.

Дякую за історію.


Дякую за відгук! Так, змішання жанрів цікавило особисто мене, і було передчуття, що не всім зайде. Але на те він і експеримент, щоб пробувати. Будь-який результат -- це результат. Романтика не була у центрі сюжету, але так, це чимала частка історії, і хоча я намагалася максимально її полегшити, це не сильно і допомогло.
У центрі сюжету була рефлексія, а писати цікаву рефлексію -- то Сизифова праця. Тільки-но здається, що камінь майже закотився нагору -- як щось іде не так :mrgreen:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 03.04.2021 11:07 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 28.03.2021 11:01
Сообщения: 16
Мої вітання:)
Цитата:
Двері відчиняються, наче паща чудовиська, із плюскотом і чавканням

ну дуууже дивний опис)) не вистачає ще слини.
Цитата:
Сходинки слизькі, за них треба хапатися із усіх сил, щоб не впасти.

Чому слизькі? Наче до цього ніде не капало. Чи там сім'ї слимаків живуть?))
Цитата:
Ірина здригається і відштовхується від металевої сходинки. Сходинка видається гумовою.

Як так? Сходинки виготовлені з різних матеріалів? Бо не зрозуміло якось.
І таких дивних речень багато (це лише на мою думку, тож прошу не ображатись))
Цитата:
– Отже, це я тебе не бачив десять років, а ти мене – тільки п’ять? – Орест для наочності малює цифри пальцем у повітрі.

От нащо він так робить? Це такий флірт?))) ну дивно...йому ж не три рочки.
Цитата:
як тих туристів, що стрибали з висоти і поламали собі ноги.

Хіба станція не в космосі знаходиться? Де це вони так поламалися?..
Ледь продерлася через усе оповідання. Важко читається, сюжет не захоплює, персонажі не відчуваються.
То занадто багато описів усього навкруги, що поки їх читаєш, забуваєш про що взагалі оповідання, то бескінечні діалоги))
Авторе, удачі!

_________________
- Ну так думай меньше и не будешь так глуп, - сказала Дуа. - Бедный Ун! Прощай же, - и она заструилась прочь.
Айзек Азимов


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax017 Рік починається із зими
СообщениеДобавлено: 03.04.2021 17:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Цитата:
ну дуууже дивний опис)) не вистачає ще слини.

А слова про те, що двері схожі на пащу, яка гнітить навіть дорослих, а дітей дуже лякає, вас не наштовхнули ні на які роздуми?
Цитата:
Чому слизькі? Наче до цього ніде не капало. Чи там сім'ї слимаків живуть?))

Хіба не буває слизьких матеріалів? Обов'язково муситьщось капати і бути слиз?
Цитата:
Як так? Сходинки виготовлені з різних матеріалів? Бо не зрозуміло якось.
І таких дивних речень багато (це лише на мою думку, тож прошу не ображатись))

Так, речення закручене, це опис суб'єктивного враження -- іноді тверді об'єкти на мить видаються мякішими, ніж насправді за першого дотику. Можливо, то тільки в мене так, тоді ваше здивування зрозуміле.
Цитата:
От нащо він так робить? Це такий флірт?))) ну дивно...йому ж не три рочки.

А тут я геть не зрозуміла вас. Хіба дитина у три рочки здатна зробити такі підрахунки і взагалі зрозуміти концепцію, що на іншій планеті рік триває удвічі довше? І це задумувалось як жарт між старими друзями. У чому флірт? Героїні наче вік непринциповий, їй не потрібні компліменти.
Цитата:
Хіба станція не в космосі знаходиться? Де це вони так поламалися?..

Можливо, ви дуже неуважно читали? Чітко і неодноразово проговорюється, що станція на Марсі, крім того, є акцент на тому, що на станції є гравітація -- менша, ніж на Землі, проте є.
Цитата:
Ледь продерлася через усе оповідання. Важко читається, сюжет не захоплює, персонажі не відчуваються.
То занадто багато описів усього навкруги, що поки їх читаєш, забуваєш про що взагалі оповідання, то бескінечні діалоги))

Як уже зазначала вище, це був експеримент. Ясно, що такий формат заходить не всім. Маєте повне право на таку думку, але тут радше первинне ваше несприйняття формату, неспівпадіння по усім пунктам: не той тип конфлікту, не той стиль, не той ритм історії. Не знаю, де ви там надибали сюжет у цих нескінченних копаннях у собі)) З вашого дозволу не вважатиму ваші слова валідною критикою, радше доказом того, що усі шукають у текстах щось близьке, і ввжають текст хорошим, коли бачать у ньому себе і таким собі -- якщо не впізнають нічого.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 17 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB