Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 04:45

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 28 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax005 Оракул із Безодні


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 23:47 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторе!
Щось у Вас як у Лєрмонтова
"смешались в кучу кони, люди".
Тут і планета-розум, і кохання з піфією,
і банда Джона Сміта - взагалі не зрозуміло до чого. :roll:
І враження, що станція "Делфи" - колектор для покидьків, :shock:
в якому випадково опинилась Електра.
А на "Олімпі" - навпаки, всі - нормальні.
(Чи теж попервах прикидаються?) :wink:
Аполлоній одного разу виявився Діонісієм.
Кірбі називає ГГ Базилем, а потім Василем. Виправився?
А ще цікаво, як це
Цитата:
Вже наступного ранку, Василь вирішив знову нанести візит заступнику керівника станції із безпеки... - А ще, Джон Сміт посилає своїх посіпак слідкувати за мною. Парами. Вони ходять за мною скрізь, навіть не криючись. Коли я йду їсти, йду до спортзалу або до роботи - вони йдуть слідом.
Він усе це встиг за один ранок перед візитом до Кірбі?
Успіхів!
Навіяло

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 10:13 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Юлес Скела писал(а):
Вітаю, Авторе!
Тут і планета-розум, і кохання з піфією,
і банда Джона Сміта - взагалі не зрозуміло до чого. :roll:
І враження, що станція "Делфи" - колектор для покидьків, :shock:
в якому випадково опинилась Електра.
А на "Олімпі" - навпаки, всі - нормальні.
(Чи теж попервах прикидаються?) :wink:
Навіяло


Так на Олімпi сидить Керівництво, вони же високо сидять
Це символізм. Вони не опускаються до людських проблем
Неувязки є бо твір писався та компонувався поспіхом за два дні. Деякі шматки тексту довелося переносити та скорочувати
Щодо другого візиту до Кірбі там було два візити, але я скоротив до одного бо другий не ніс ніякої сюжетної цінності, а виправити забув


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 00:48 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Юлес Скела писал(а):
Вітаю, Авторе!
і банда Джона Сміта - взагалі не зрозуміло до чого. :roll:
І враження, що станція "Делфи" - колектор для покидьків, :shock:
Навіяло


Банда Джона Сміта тут на свому місці - бо там де формальний лідер не може правильно побудувати ієрархію, і там де Варта не здатна утримувати лад, з"явиться неформальний лідер, який перебере на себе функції влади. В цьому ризик для всіх наукових станцій. Якщо на станції будуть не лише науковці, то ризик отримати на станції мафію суттєво збільшиться. Це реалізм. А не світ "космічних рожевих поні у рожевих хмарах"

Станція Дельфи - заурядна станція із своїми проблемами. У умовах чужої планети психіка людини неминуче "пливе" і починають проявлятися як найкращі так і найгірші риси людського характеру. У когось їде дах, хтось стає сильніше та витриваліше, хтось просто адаптується. Це життя як воно є.

Джон Сміт - це як тінь головного героя. Це його антагоніст який як тінь смерті маячить за горизонтом. Це анті-аніма. Образ Електри поєднує у собі образ Цирцеї, Піфії, жінки -жриці, жінки-берегині, жінки-воїна. Саме тому вона рятує життя Василя несподіванно для всіх та вбиває його антагоніста. Сам Василь як законно-слухняний робітник на це не наважився би. та і просто "не ображайте дівчину - вона комусь помститься, і не обов"язково кривднику".
Взагалі я вкладав багато символізмі та багато змістів у цей твір. Головна ідея - навіть маючи під боком Інший Розум люди його просто не помічають, занурені у свої дрібні проблеми та розбірки.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 18:04 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання, шановний автор!
У вас з під клавіатури прямо таки космічний детектив вийшов! :wink:
Хтось цупить інформацію, і його треба знайти!
Знаходять прямо таки на один-два!
Все добре, але ніяк не второпаю, навіщо вам той вилупок Джон Сміт з його ватагою покидьків для розвитку сюжету?
Щось зміниться, якщо його просто вилучити?
А це "наївне дівча" Еллі, яке з`явилося у тексті як досить неприємна особа, і яка послідовна стає то грецькою секс-бомбою, то крутим бійцем, що врешті таки відправив на той світ того нещасного Джона Сміта? Що ця лінія дає для побудови сюжета оповідання? Показує, що Василько не картонний персонаж? І тільки?
Василь явно не дурень. Майже відразу второпав, що й до чого і звідки крадуть інформацію. У один крок, з першого погляду. Спец є спец. І разом з коханою Еллі летить на Олімп - ловити шпигунів. І поки він летів, з Всесвіту виринає такий собі Шульц з помічником, які інформують Василя і Еллі, що у ядрі Ганімеду має місце розум. Я аплодую тому Шульцу, що виринає з безодні, наче білий рояль з кущів!
Отож, космічний детектив, власне, складається з догадки Василя про нетрадиційне кодування інформації і генія Шульца. І чомусь мені хочеться віддати перевагу саме цьому Шульцу. :D
Бажаю вам успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 19:20 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Якщо вам так хочеться розкриття персонажу з усiх бокiв то рамок оповiдання для цього замало. Чого цк Електра огидний персонаж? Це просто нещасна зашунана дiвчина, яку спочатку все життя терроризував та принижував батько, а тепер керiвник, переконаний що вона нi на що не здатна . Хоча це вона знайшла що хтось нишпорить у системi . Те що Василь проявив спiвчуття та повагу одразу викликало довiру до нього. Електра одночасно Цирцея та Арiaдна. Василь одночасно Тесей, Персей та Одиссей. Вони розкриваються через. мiфичнi архетипи. Твiр основаниц на мiфичних аналогiях та символах. Цей метод ч позичив у Апдайка, якщо вам це прiзвище щось говорить.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 19:26 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Бачу що ви взагалi не чули поо символiзм, мiфодраму та постмодернiзм. Тому й не змогли прочитати той змiст, який тут закладався.Шульц нiчого не рощкрив. Василь надав данi, iндус- сисадмiн на цiй базi продовжив розслiдування та маючи для цього засоби докрутив та розкрив секрет Оракула. Поки Василь добиравсч до Олiмпу вони не гаяли часу. Вони просто завершили ту справу яку Василь почав. Ось й все. Фiнал вiдкритий тому що контакт з чужим штучним розумом потребував би ще одного окремого твору


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 19:36 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Ви ще питали навiщо Джон Смiт у творi? Це тiнь самого Василя - той ким вiр мiг стати якьи не став експертом. Це також антагонiст Аполонiя та його протилежнiсть, народний ватажок замiсть признченого зверху. Якби не було би антагонiста ви би тут стали першим хто лаяв би твiр що тут нема злодiя, тому цей твiр ацтой. Я вже вивчив таких любителiв покритикувати все. Якщо нема що покритикувати ьудуть чеплятися ло того де кома. Я посто вiдчував що потрiбен злодiй, який перешкоджптиме герою. Бiльше нiхто не зацiкавлений в тому, щоб йому заважати. Проьлема секретностi та витоку даних на станцiях де багато секретних досл iджень та розробок - це луже серйощна проблема. Це головний виклик з яким стикнувся герой, та який не мав простого рiшення. Електра - це анiма яка допомогла рощкритт чесь потенцiал героя.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 12:13 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 08.09.2020 22:05
Сообщения: 15
Авторе, вітаю!
Класний війшов фан-фік на "Стар Трек" (або мені здалося). Художньо можна ще допрацювати, є місця, де видно, що написано похапцем, але то з досвідом приходить. В цілому, дуже динамічно, місцями навіть занадто, можливо. Але то вже посто питання різниці смаків, не предмет критики. Якщо потім ще свіжим оком переглянете, буде супер.
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 12:25 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Яскр писал(а):
Авторе, вітаю!
Класний війшов фан-фік на "Стар Трек" (або мені здалося). Художньо можна ще допрацювати, є місця, де видно, що написано похапцем, але то з досвідом приходить. В цілому, дуже динамічно, місцями навіть занадто, можливо. Але то вже просто питання різниці смаків, не предмет критики. Якщо потім ще свіжим оком переглянете, буде супер.
Удачі на конкурсі!


Дякую за коментар :)
Стар Трек я дивився дуже мало, дуже давно та мало що з нього можу згадати. Це авторський світ. Це оповідання частина одного циклу оповідань, які пишуться паралельно, частинами, й тому дуже повільно.
Дійсно писалося похапцем, бо почав писати - виникли труднощі у родині та термінові справи, тому більше частину твору довелося дописувати похапцем за 3 дні та здавати за годину до дедлайну. Вже вирішив краще надіслати як є, ніж не надсилати взагалі. Твір потребує ще ретельного редагування. Сам помітив що скоротивши та змінивші деякі шматки тексту, я забув чи не встиг прибрати "хвости".
Звісно, багато моментів можна покращити. Цим і займуся після конкурсу


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 19:57 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Нарешті автор отримав власний голос
Вибачте за "змазаний фінал". Дійсно треба було трохи скоротити на початку, дати 2-3 доби на дослідження питання на станції Олімп.
Просто забракло часу, а головну ідею твору треба було подати хоч якось. Навіть у вигляді "інфодампу"
А який фінал ви би порадили? Як краще завершати цей твір?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 22:26 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Калісто?
Ну ок, по ходу мій здогад був правильним і автор дуже хоче, щоб його впізнавали за авторськими помилками)))
Цитата:
Їжа на станції не відрізнялася різноманітністю, бо запаси сировини для синтезу та органічної їжі вже були близькі до вичерпання. Новий транспорт із продуктами мав прибути за два тижні. Василь не переймався, і з насолодою поїв блюда середземноморської кухні - спагеті із оливками, грецький салат з бринзою та грецькі канапки.

Ну от не хило в них так продукти закінчуються.
Цитата:
Я Джон Сміт, і я слів не вітер не кидаю.

Це не єдиний Джон Сміт на цьому конкурсі)))
І далі до психологічного портрету Джона. Він псих, покидьок і т.д. Як він пройшов медогляд перед польотом? Ну ок, припустимо цивілізація розвинулась на стільки, що до Юпітера долетіти - все одно, що в Польшу на заробітки поїхати.
Цитата:
зчитав інформацію тридцятидворічним кодом

А днем народження коду вважається час компіляції, чи написання?))
Спочатку пишете:
Цитата:
Хтось регулярно проникає до мережі та копіює дані. Мало того, не залишає жодних слідів!

А потім:
Цитата:
продивлялася логи, хто дивився мій профіль. І побачила серед логів "невизначений користувач".

ну от серйозно, думаєте хакери такого рівня залишать після себе логи?
А потім Василь та його помічник Котигорошко легким порухом знаходить метод, канал проникнення, та ще й встановлює, що це чужоземна логіка.
Який просунутий помічник їй богу...
Цитата:
Діонісій встав з місця.

А куди дівся Аполоній?
Цитата:
Я думала переїхати кудись. Щоб не жити з ним на одній планеті… А натрапила на його копію.

Всі мужики козли, але ти сонечко, Вася! Знімай штани!
А Еллі знає толк в тому, як знімати хлопців. Хвалю.

Дякую, посміялася.
Дайте більше фарсу і буде гарне комічне оповідання.

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 22:42 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Іва писал(а):
Калісто?
Ну ок, по ходу мій здогад був правильним і автор дуже хоче, щоб його впізнавали за авторськими помилками)))

шановна "всезнайка" а вам ніхто не говорив що спроба до деанонімізації автора - це грубе порушення правил конкурсу?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 23:00 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Автор ax005 писал(а):
Іва писал(а):
Калісто?
Ну ок, по ходу мій здогад був правильним і автор дуже хоче, щоб його впізнавали за авторськими помилками)))

шановна "всезнайка" а вам ніхто не говорив що деанонімізація автора - це грубе порушення правил конкурсу?

1. А я ніде не вказувала, хто автор)) А тільки, що здогадуюся хто.
2. Ось витяг з розділу угадайка:
Цитата:
Нагадування (напровсяк): учасники можуть як завгодно реагувати на підозри щодо авторства, крім прямого визнання чи невизнання (це стосується й не учасників. Будь ласка, не псуйте інтригу

Так, що грубе порушення правил скоріше у вас, а не в мене) Звісно, може ви не той, хто я думаю і Калісто просто чарівний збіг обставин)))

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax005 Оракул із Безодні
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 23:48 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Автор ax005 писал(а):
Іва писал(а):
Калісто?
Ну ок, по ходу мій здогад був правильним і автор дуже хоче, щоб його впізнавали за авторськими помилками)))

шановна "всезнайка" а вам ніхто не говорив що деанонімізація автора - це грубе порушення правил конкурсу?



Іва писал(а):
Так, що грубе порушення правил скоріше у вас, а не в мене) Звісно, може ви не той, хто я думаю і Калісто просто чарівний збіг обставин)))


Шановна пані Іво! Шановний пане Автор ax005!
Я вам пропоную зосередитися не на конспірологічному аналізі помилок, а на обговоренні власне художньої сторони оповідання, та уникати взаємного переходу на особистості. Якщо цей твір повністю, всім текстом, назвою, іменами персонажів, топонімікою збігається з якимось іншим твором, то пані Іва може подати скаргу. Щоправда, не знаю, хто від цього виграє, навіть якщо буде доведено порушення правил. Бачу, що питання викликає використання назви супутника Калісто. Проте хіба хтось має на цю назву патент?
Велике прохання до вас обох - припиніть цю сварку, вона неконструктивна.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 28 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB