Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 19.04.2024 04:00

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 8 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: as015 По ту сторону смерті
СообщениеДобавлено: 19.07.2020 17:07 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4123
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа as015 По ту сторону смерті


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as015 По ту сторону смерті
СообщениеДобавлено: 20.07.2020 16:55 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.04.2019 12:10
Сообщения: 79
Откуда: Львів
Дуже сподобався початок. Папір, писання, дерева, чорнило з ягід, м-м-м... краса. Гарно створює атмосферу. Шкода що надалі саме писарські обов'язки ГГ личе побіжно згадуються, а це могло б бути дуже цікаво. Якщо вже винаходити якусь цікавинку і втаємничувати в неї читачів, гарно було б її потім задіювати в тексті, щоб це не було декораціями, які дуже легко можна забрати, або замінити і від цього анічогісінько не зміниться.

Як на мій смак, надто прямолінійно подана туга ГГ за коханою і донькою. Просто пишеться, що він дуже за ними сумує, а гарно було б це показати через якісь деталі. Навіть найбанальніше "запах її волосся, вигин усмішки" і т.д можна було б обіграти в кінцівці, коли подружжя зустрічається і витиснути з читача емоцію.

Проблема з мотивацією деформенів: надто швидко погоджуються на повстання. Видаються вони не такими примітивними, щоб м'яко кажучи, не дуже глибока промова ГГ їх так сильно зачепила. Треба або підготувати революційні замисли деформенів і ввести їх раніше в тексті, щоб ГГ був лише іскрою, або ж щоб ГГ розказав їм якийсь секрет, факт, розкрив очі на щось, що для них важливе. Наприклад, що вони самі ту воду можуть собі робити, чи щось таке. "Вам не дають вихідних" – не надто переконливий і свіжий аргумент, як на мене.

Гендерну нерівність забрати з тексту, або замінити на класову, расову, деформенську (хвала богам нерівностей в нас вистачає), хіба що в цьому випадку всі деформени в нас хлопчики, а ельфи дівчатка, або навпаки. Але тоді це треба обігрувати в тексті.

Дуже смілива онучка в ГГ з дуже дивними уявленнями про Санту. Стрьомний старий дід вилазить з невідомо якого тунелю в неї в кімнаті, а вона його просить розповісти казку.

Інтригуюча кінцівка. Що ж таке вдалося зробити Матвію щоб все-таки пролізти в цей світ хоча б на хвильку. Ми про це ніколи не дізнаємося.

Загальне враження від оповідання приємне. Дякую за ельфів і чарівний світ.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: as015 По ту сторону смерті
СообщениеДобавлено: 20.07.2020 17:07 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 2
Завжди вдячний людям, котрі не ліниві, щодо відгуку. Як завжди буває, коли зациклюєшся на одній події, забуваєш про все інше. Ще раз дякую.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as015 По ту сторону смерті
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 16:39 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Як на мене, надто затягнуто, ледь не третину оповідання ГГ то приходить до тями, то знову вирубається. Фактично, щось цікаве починається від сцени першого суду. До усього - оповідання страшенно переобтяжене займенниками.

Як такий - конфлікт заявленний. Але ГГ свою боротьбу програє наглухо. І з цього випливає наступна проблема - читач зазвичай хоче співпереживати герою, а співпереживати невдасі особисто мені не хочеться. Тут навіть їхня революція якась млява, безпорадна.

Не грає на оповідання і те, що автор розказує, замість показати. От на початку, приміром. Зателефонувала дружина. говорили про нас і про доньку. Його б краще показати діалогом, про що саме балакали, які емоції при тому виникали в обох. А може якісь проблеми в подружжя, чи з донькою щось не так. Чи може, навпаки, якась невимовна радість сталася, приміром донька сказала перше слово, тому і мчить ГГ 120 км. Відтак, характер дружини взагалі проходить повз читача і зовсім незрозуміло, як у фіналі вона впізнає ГГ. Чому досі щось до нього відчуває.

Успіхів та наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as015 По ту сторону смерті
СообщениеДобавлено: 23.07.2020 18:23 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Непогане оповідання, але саме що непогане. Історія млява і небагата на події. При тому що ситуація цікава, адже це зона сірої моралі, бо всі праві і всі в міру добрі, конфлікт нагадує гру в теніс зі стіною: щоб не робив ГГ, але стіна завжди перемагає. А цікавою така гра буде хіба що самому спортсменові, але не стороннім. Як вже й писали не вистачає подробиць, щоб проникнутися. Окрема біда з мовою: опис аварії це просто якийсь поліцейський протокол від першої особи. "Моє тіло викинуло крізь лобове скло". Мене і краще вижбурнуло. Далі теж доволі кострубаті рядки трапляються. Тому, на жаль, чудовий потенціал ідеї не реалізовано і історія потребує допрацювання. Проте завершення Вам вдалося, це плюс)
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as015 По ту сторону смерті
СообщениеДобавлено: 24.07.2020 12:15 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 09.07.2020 20:09
Сообщения: 12
Світ, описаний автором, вражає безвихіддю і фатальною жорстокістю - саме тим, як легко приймаються присуди, що змінюють життя. Все, як у реальності, але автор виправдовує те, що відбувається у світі, необхідністю співвиживання. Отже, хто годує, той і тапком б'є. Співчуття до головного героя приходить у кінці оповідання. Те, що з ним відбулося, і те, що врятувало йому життя - насправді вбило його. Отже, смерть - не найгірше, що може статися з людиною. Такі можна зробити висновки.
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as015 По ту сторону смерті
СообщениеДобавлено: 24.07.2020 16:16 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
ніби і непогано, але таке враження, що читаєш твір "як я провів літо". Набагато краще читалося би, якби про доньку і дружину герой не розповідав би, ніби пише доповідь-автобіографію, революції відбувалися би на очах читача, а до райдужного дерева ми би сходили разом із Матвієм...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as015 По ту сторону смерті
СообщениеДобавлено: 25.07.2020 16:39 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 18.07.2020 22:48
Сообщения: 44
Мне не зашло. У ГГ есть чётко выраженная мотивация. Но она не очень то его и мотивирует. Даже наоборот. Со стороны это выглядит: я хочу попасть домой и буду постоянно делать то, что меня от этого попадания будет отодвигать подальше. Некоторые действия ГГ, моей логике вообще неподвластны. Возможно он просто мазохист и самоистязание для него только в радость. Но стиль написания мне понравился. (Ложка мёда в бочке дёгтя :D )
Желаю автору творческих успехов и удачи в конкурсе!

_________________
Краткость, в нашем случае, просто сестра...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 8 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB