Вітаю, авторе!
Ця історія нагадала мені комп'ютерну гру на кшталт "Асассинів", тільки в готично-романтичному антуражі. Сюжет доволі лінійний (виконання однієї місії), але вправно сформований. Світ загалом цікавий. Хоч і не надто зрозуміло, де і коли це (бо на вулицях одночасно є і коні, і щось схоже на автівки, і патрулі з вогнепальною зброєю), тобто можна припустити, що це або кінець 19 сторіччя, або взагалі якийсь альтернативний світ. Але для загального розвитку історії це не принципово, тому заперечень не викликає. Мотивації героїв зрозумілі, і написано доволі вправно.
Що можна зазначити з мінусів (НМСД)?
- халепа з діалогами у певній частині, до того ж саме там, де презентуються імена героїв. Тому важко розібрати, хто є хто, і хто що каже. Коли читачеві доводиться тицяти пальцем в рядки, щоб збагнути, де чия репліка - це дуже не гут.
- деякі діалоги описують певний бекграунд героїв, але не завжди зрозцуміло, що мається на увазі, і хто що там взагалі робив. Зрозуміло, що хтось там когось оживив - але з тексту не вямити, хто кого. Це варто б зробити точніше.
- бекграунд стосунків чарівника з врятованою жінкою недостатній і заплутано викладений.
- не надто добре пропрацьована "картинка". У творах на такі теми (які вже багато разів зустрічалися в літературі) врятувати від вторинності може лише ідеально зроблена, відчутна "картинка", яка затягає читача всередину історії. В оповіданні багато описів гарних локацій, але вони сухуваті і змушують більше працювати логіку і пам'ять, а не образне мислення. А це теж не гут. Картинку локацій б було варто вдосконалити, бо самі локації гарні і варті того.
- надто проста задача у героїв та її реалізація. "Прийшов-побачив-забрав" - якось надто прямоінійно й трохи розчаровує.
- якщо герої вже шукали артефакт, то варто було б написати про нього докладніше - щоб читачі хоч зрозуміли, що герої насправді втратили. А то цей момент лишає відчіття провалля і водночас байдужості - бо читачі не розуміють, навіщо взагалі були організовані ці походеньки.
- певні мовні проблеми (але то справа технічна і виправляється найлегше).
Автор ay015 писал(а):
І не тільки класику української літератури ХІХ століття.
Мушу зазначити, що класики української літератури ХІХ століття вміли писати не так вже й погано. Але, як то кажуть, нема межі вдосконаленню.
Успіху на конкурсі!