Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 27.04.2024 12:15

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 6 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax019 Грудочка цукру
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4131
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax019 Грудочка цукру


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax019 Грудочка цукру
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 17:32 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.

текст виявився монолітом, і його було непросто читати. Написано ладно. Ідея - цікава. Моральна мораль у безкрайому всесвіті - це завжди інтригує. Невідоме, що відкриває душі астронавтів та примушує по-новому подивитися на людство та його шлях.
Мотивація персонажів - дуже сумнівна. Як таких нервових та неврівноважених людей допустили до польотів? та й технічна підготовка самого польоту викликає питання: три людини та чотири кібера для дослідження невідомої будівлі на невідомій планеті, після невдачі та загибелі попередньої експедиції - це як?

Кілька дрібниць:

Цитата:
Мене аж сіпає від обурення. Хочеться відказати їй щось принизливе, їдке.
- звідки таке ставлення до постраждалої? Це через те, що вона не переламала собі ноги і не згоріла заживо? Чи тільки тому, що гарна і потрапила в аварію? Реакція чоловіка трохи незрозуміла. Він сам лагодив "Гермеса", отже знає, що деталь була несправна, аварія сталася через технічну помилку - звідки стільки негативу до дівчини? незрозуміло.

Цитата:
Аят Сахім займає капітанське крісло так поважно, наче трон.
- як на мене, не дуже вдала фраза. Можна замінити: або "займає крісло так поважно, наче король", або "так поважно займає крісло, наче всідається на трон". Але то таке, не критика, просто, роздуми.

Цитата:
Одним рухом, наче досвідчений хірург, відкриваю доступ до високотехнологічних нутрощів.
- а на зорельоті для подорожей у Вивороті є низькотехнологічні нутрощі? Жартую. Вибачте.

Цитата:
зненацька уточнює Олівія. ‒ Фу-у… Бути причетним до розробок, які вбиватимуть людей ‒ гидота
- вибачте, але для повного розуміння цієї фрази, авторе, ви замало описали навколишній світ. Якби ви завчасно пояснили, що війн у світі дуже мало, або, що самі люди не воюють, або, що у вашому світі є кумедні пацифісти, для яких світ - то галявина для рожевіх поні, тоді б ця фраза сприймалася нормально. А ось так, вирвана із загального контексту навколишнього світу, фраза виглядає чужорідною.

Цитата:
Стрімка білосніжна споруда нагадує… величезний шматок цукру
- ніколи не бачив шматочок цукру у формі піраміди. Якщо ви мали на увазі "нагадує купу шматочків цукру, складених у пірамідку", тоді зрозуміло.

Цитата:
Любомире, запускай своїх підопічних.
- я так розумію, Любомир і роботів виготовляє, і зорельоти ремонтує? Справді, адже, напевне, робот від зорельоту мало чим відрізняється. Я гуманітарій, я в цьому не розбираюся.

Цитата:
під променями маленького, але пекучого фіолетового сонця
- питання: якщо світило фіолетове, то як Любомир та інші люди побачили "білосніжну споруду" на "жовтогарячому піску". Хіба небесне світило не впливає на сприйняття кольорів? Воно ж має випромінювати у іншому спектрі, а отже і людське око (без додаткових приладів) має сприймати кольори інакше. Хіба ні?

Цитата:
‒ Це кінець? ‒ єхидно цікавиться Густавсон.
- виникають питання до мотивації Густавсон. Хіба, якщо експедиція зазнає невдачі, це не буде і її невдача? Чому вона досіпується до Любомира? Яка її мотивація? Адже, якщо Любомир "програє", то "програє" вся експедиція, а отже і сама Густавсон.

Цитата:
У привидів, які охороняють будівлю ‒ не вірю, не забобонний. Так само, як і у всемогутні надцивілізації, які ставлять пастки на людей.
- пробачте, а Любомир часом не лемінг? Він же знає, що попередня експедиція зникла. Він бачив залишений дихальний балон. І у нього не закралося жодних сумнівів? Жодного занепокоення? Може треба було посидіти, там, подумати, провести розвідку якимось дроном, ні?

Дякую за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax019 Грудочка цукру
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 00:21 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Ну що сказати. Герой дуже тямущий. Люди роками намагаються скинути свої психологічні тягарі, а тут побачив кілька кадрів з минулого, почув якусь чарівну фразу від себе щасливого і вуаля - людина одразу стала іншою. І пробачення у всіх збирається просити, і людство від злих кіборгів рятувати.
Якщо коротко - не вірю.
На жаль, навіть написання твору від першої особи в теперішньому часі не відкрила мені, як читачу, достатньою мірою емоційний світ персонажа, щоб зрозуміти ті зміни, які ніби-то мали статися з ним в душі.
Удачі!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax019 Грудочка цукру
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 22:28 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.03.2021 13:28
Сообщения: 24
Вітаю, Авторе!

Вважаю ваше оповідання та стиль в якому воно написане доволі якісними. Є питання по персонажах. В першу чергу Густавсон, яка викликала неприємні відчуття і я не зрозумів для чого робити її саме таку. Головного героя я не відчув. Також не зачепила тема, але це індивідуальна штука і просто ділюся враженням.

Удачі Вам!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax019 Грудочка цукру
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 10:34 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання автору!

Ну, ясно ж, як день, що без керівництва зверху, з Місяця, це людство собі ради не дасть. :wink:

Тому у колону ставай, кроком руш у світле майбутнє! Раз, раз, раз, два, три! :D

Написано з гумором і гарно.

Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax019 Грудочка цукру
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 10:38 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання автору!

Все вірно, людство летить у космос щоб, насамперед, пізнати само себе, а не тільки власне Всесвіт :D

Написано гарно і красиво.

Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 6 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB