Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 27.04.2024 11:58

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 7 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax013 Ретрит
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4131
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax013 Ретрит


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax013 Ретрит
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 15:11 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.

Задумка цікава. Читається важкувато. Написано ладно (місцями виникало відчуття, що це переклад з російської мови).
Мені сподобалась форма подачі.

Кілька дрібниць:
Цитата:
Позабули привиди світу того про нескінченний простір космічний, в який колись тягнули думки вони. Настала тиша на планеті, замовкли всі.
- особисто мені сподобався початок на кшталт біблейських оповідок.

Цитата:
2153 рік від Оволодіння простором. Дев’ятий місяць. 27 день.
- і далі три абзаци - кому він це розказує? Сам собі? Так він це знає. Чи це своєрідний злам четвертої стіни і Амартерій Вікторіон розказує це беспосередньо читачу? трохи незрозуміло.
А, допер. Пробачте, авторе. Оповідь ведеться одночасно як від представника людей, так і від представника "комах". Далі пішло зрозуміліше.

Цитата:
2153 рік від Оволодіння простором. Дванадцятий місяць. 18 день. Ми наштовхнулися під комплексом стовпів на одиночну гробницю, де відшукали найцінніше на планеті – живого представника комах
- пробачте, але про знахідку живих представників "комах" Амартерію Вікторіону було відомо ще на дев'ятий місяць 27 день. І якщо люди тільки зараз докопалися до камери із живою "комахою", то звідки їм було знати про те, що "комаха" жива ще три місяці тому?

Цитата:
2153 рік від Оволодіння простором. Дванадцятий місяць. 18 день.
- просто, цікаво, а це ніяк не повязано із Саввою, що також полюбляв печери?

Цитата:
Тіней каскадний карнавал.
- гарна фраза.

Далі пішли важкі абзаци. Авторе, це дійсно важко читати, сприймати, пробувати зрозуміти. Важко. непідготовлений читач буде просто пропускати такі абзаци - це не критика, а лише мої роздуми.

Цитата:
Я вирішив лишитися у своїй майже непомітній для зорових органів двоногих потвор схованці.
- от що цікаво. Люди знайшли гробницю на глибині "двох тисяч сорока чотирьох метрів", розібралися в роботі чужацьких технологій та почали провдити досліди, але ніяк не можуть знайти втікача. Я розумію, що "зорові органи" двоногих потвор - недосконалі, але ж є сканери там всякі, зонди, але нічого не допомагає знайти втікача. Хоча, сам Амартерій Вікторіон наголошував, що живий "комах" дуже важлива знахідка, а знайти не можуть.

Цитата:
Сьогодні політичний в’язень, котрий йшов проти своєї влади, повстав і проти нас
- а звідки, вибачте, вам про це відомо? З чого це ви, поважний Амартерій Вікторіон, взяли, що "комах" політичний в'язень? Га? Це десь написано? так чому б і читачам не показати?

Цитата:
Через сто стандартних діб я приготую першу партію по замовленню корпорації. Десять тисяч бойових одиниць. Перший підкорений світ
- а з ким вони будуть воювати? з людьми? Про інші нелюдські раси (крім комах) згадок у тексті я не побачив (можливо, неуважно читав). Виходить, що корпорація знайшла прибульця, клонувала і зробила собі приватну армію - цікаво.

Дякую за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax013 Ретрит
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 21:19 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Є не стиковки по сюжету.
Спочатку пишете
2153 рік від Оволодіння простором. Дев’ятий місяць. 27 день.
"Їхня розвідка по пошукам цінних ресурсів наштовхнулася на підземні комплекси, де виявилися живі представники раси, що проживала на планеті. Комахоподібні створіння перебували у гібернації. "
А нижче
2153 рік від Оволодіння простором. Дванадцятий місяць. 18 день.
"Лишилося тільки відшукати склеп з живими представниками."
Вони ж знайшли живих ще раніше, чи як?
Одним словом не стиковочка)

Але твір сам по собі сильний. Біблійний стиль оповіді від імені комахи дуже цікавий вийшов і витриманий від початку до кінця. Не зважаючи на масивні абзаци та відсутність діалогів читалося легко.
Та представник від людей ну вже дуже великим лайном у вас вийшов. Все ж, хочеться вірити, що люди не стануть такими жорстокими у майбутньому.
Удачі!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax013 Ретрит
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 23:39 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, авторе!
Цікаве оповідання! Актуальна ідея та оригінальна подача. Може, читається трохи важкувато, але все вельми майстерно. Добре описані особливості світосприйняття інопланетної істоти. Сподобалось! :D
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax013 Ретрит
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 22:06 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 28.03.2021 10:47
Сообщения: 8
Перший абзац вже насторожив, потоком думок. Далі побачив, що наче діалог і зрадів, але виявилося все ж таки монолог в стилі лекції ) Автор професійно, з власним стилем пише, придумав чудовий світ та ідею. Але - це не оповідання, скоріше нагадує якийсь синопсис до роману, повісті. Був би це фільм я б з перемотками і все ж таки додивився б до кінця. Але тут я не дочитав. Вибачте, можливо просто це не моє по стилю подачі оповіді. Мені важко було читати і автор на початку не зацікавив читача, щоб хотілося все ж таки дочитати і дізнатися, що ж там далі.
Успіхів)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax013 Ретрит
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 10:17 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання автору!

А вийшло таки дуже гарне оповідання. :D

Психологія іншопланетної раси, передана українською мовою, - це найбільший плюс. :wink:

Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax013 Ретрит
СообщениеДобавлено: 03.04.2021 00:06 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Вітаю, авторе!
Так, змушена погодитися: читалося важкувато. І хоча я на початку була в захваті від думок комахи, від подачі інформації таким чином швидко втомилася. Це як апельсинки: з'їсти одну-дві - насолода, а на десятій вже "набиваєш оскомину" і їсти некомфортно, хоч і хочеться ще.
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 7 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 4


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB