Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 27.04.2024 09:53

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 11 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4131
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax008 Останні години перед заходом.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 21:48 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 25.03.2021 21:48
Сообщения: 33
Откуда: третя планета від Сонця
Шановний авторе! Доволі неоднозначні враження викликала ваша робота. Дивно, що при таких обставинах, в яких опинилася героїня, все, про що хвилювався робот - її психічне здоров'я. Я просто не вловила ніякого сенсу в цьому. Дуже відволікає величезна кількість орфографічних і лексичних помилок. Заздалегідь рошу вибачення, за різкість. Це тільки думка пересічної читачки. Удачі

_________________
Якщо йти все прямо та прямо, далеко не втечеш.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 12:51 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторе!
Ходили, балакали. Сіли та й заплакали.
Жили недовго і нещасливо і померли в один день.
Безвихідь і смерть. А що ще?
Весь час очікував повороту сюжету.
І що ближче до фіналу - то більшим було очікування
все більш крутого повороту.
Не повірите - до останнього речення чекав. Ось-ось!
Та не сталося як гадалося. :roll:
Сном гібернації почалося - сном небуття скінчилося.
Тому післясмак - відчуття розчарування.
Удачі!
Навіяло :(

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 17:14 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Почну з плюсів:
Атмосферненько. Дуже детально описаний світ. Світ чимось схожий на у "вихованих вовками".

Мінуси:
1. Ну дуууже багато граматичних помилок. Я на це звертаю увагу рідко. Але коли такого як "інтелект кораблю", "Холодна біль", "Самий звичайний" і т.д. ледь не в кожному другому абзаці - то це дуже ріже очі і навіть вуха.
2. Дивні важкі конструкції речень.
Якщо коротко по перших 2 пунктах - текст треба вичитати. Можна вголос.
3. Я розумію посил оповідання, його основну ідею, яку автор хотів розкрити. Я сама люблю поколупатися в мізках своїх героїв. Але скажу відверто - у цьому творі не вдалося занурити мене в емоційний світ героїні. Хоча видно, що автор старався.
Більше практики вам! Удачі!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 20:54 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 28.03.2021 10:47
Сообщения: 8
Сподобалося на 70% :) Бо цікава мені така тема і щось схоже колись писав.
Спочатку автор рівномірно і детально описує пробудження, потім все різко зривається і мчиться галопом. А на додачу, виявляється, що це сон. Ну добре, що майже правдивий сон) Це трохи вибиває з колії, якщо б у фільмі дивитися таке – то ок, але не читати. Краще б той сон вставити, коли робот питає що їй снилось, якраз би була трохи інтрига на початку – як вони опинилася з на планеті.
Космос, катастрофа, атмосфера постапокаліпсису, більш менш продуманий світ, цікава зав’язка – це супер! Але в середині провисає - перепони всі незначні, легко долає їх, а далі довгі описи шляху, роздуми і балакання з роботом - не вистачає динаміки. Все, що автор хотів передати можна було б вмістити в менший об'єм.
У цього оповідання є потенціал, навіть з таким фіналом, пропрацювати б більше в середині його й зробити інший, динамічніший «монтаж», вийде крута річ.
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 14:18 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.

Те, що стосується емоційного забарвлення, особливо в характері героїні - написано дуже добре. Переживання розгубленої жінки, що втратила всіх близьких - зображені дуже реалістично. тут автору плюсик. Все, що стосується навколишнього світу та виживання на чужій планеті - нелогічно та непродумано. Цьому не віриш. Більш детальніше на логіці оповідання я зупинюся пізніше.
Кілька дрібниць:

Цитата:
- Я перевіряла у Колонізаційному містечку їхні персональні датчики. Сигнал був недоступний…
- що за "Колонізаційне містечко"? Як я зрозумів, це планета (Фанатос) належить синтетам. Корабель землян летів на іншу планету. Синтети напали на землян, збили корабель. Земляни впали на Фанатос, синтети полюють на них і вбивають. Але люди, впавши з космосу, спромоглися створити "Колонізаційне містечко" - Як? Що це за містечко та як люди спромоглися його створити?

Цитата:
Саме вони нахлинули на Колонізаційне містечко через два дні, як я туди потрапила.
- виходить, що синтети напали на корабель людей, люди впали на планету, створили своє містечко, і тільки через два дні до них завітали синтети?


Цитата:
Факт того, що я прив’язалася (можливо, закохалася) у робота,
- "можливо" тут більше не підходить, бо Сара сама ще раніше заявила
Цитата:
В більшості випадків я його вважаю більшою людиною за всіх людей, що зустрічалися мені під час життя. І так! Я його кохаю.



Цитата:
Arcana-f мала стати нашою майбутньою домівкою та центром людства у тому куточку галактики. Але ж пощастило натрапити колонізаційному кораблю на замаскований флот синтетів.

- замаскований флот синтетів - це чудово, але при нападі на корабель "Вісник" був розташований одразу неподалік планети синтетів, дивимося слова Адама: "
Цитата:
- Наш куратор, коли пробудив мене, сказав, що на корабель напали. Більше я нічого не знаю. Зараз ми діємо по директиві “СА-001”. Ми направляємося до рятувальних апаратів. Поруч є планета, як він сказав."

- Я можу зрозуміти, коли колонізатори не помітили замаскований флот синтетів - це нормально. А от те, що на шляху між Землею та Arcana-f люди не помітили цілу планету, що свого часу була населена гуманоїдами - це дуже спірно. В таке не віриться. Адже при розрахунках польоту має бути враховане все. Чи у цьому всесвіті "Вісник" летів навмання? Але ж ні, був чіткий маршрут Земля - Arcana-f, а отже цей маршрут мав би бути досліджений. Як інакше? А якби на півдорозі там було б астероїдне поле, наприклад, або "чорна діра"?

Цитата:
Якщо їм і вдалося пережити падіння, то їх добили хижаки синтетів.
- я не дарма кілька разів згадував про падіння. Якщо колонізаторський корабель впав, то як він міг бути достатньо вцілілим, аби там швендяли герої та роздивлялися сліди бійні? Відмітимо, що це - скоріш за все - лише частина корабля. І вона не вибухнула при падінні, не зім'ялася, як баночка з-під пепсі, а спокійненько лежить, там можна шукати речі. В це не віриш. Розумієте, колонізаційний корабель має бути дуже великим і при падінні дуже великого космічного корабля - мало того, що повинен був статися вибух та невеликий землетрус, сама конструкція корабля мала б деформуватися так, що перетворилася б шматок металу.
Якби автор замінив слово "падіння" на "аварійну посадку", то питань до логіки було б менше.

Цитата:
Відскочивши ще метрів на п’ять вгиб тунелю та лишивши похідну сумку, я лягла на спину так, щоб мене не було за нею видно.
- тут варто віддати належне авторові, пам'ятає про десятиметровий радіус пошуку синтетів - це добре. А от що робити з тим, що Адам фіксував усі види синтетів (крім дрібної робітничої особини) за кілька сот метрів, а тут прогледів?

Цитата:
Чоловік мій загинув у мене на руках, тіла дітей я самостійно захоронила у лісі, неподалік від Колонізаційного містечка.
- вибачте, а це як? Давайте пригадаємо діалог Адама та Сари на початку прогулянки:

Вам треба у вільний час намагатися пригадати, що трапилося з вашим чоловіком та синами.
Цитата:
- Ти гадаєш вони ще живі? – дійшовши до драбини, задала я зі скептицизмом питання. – А діти… Хлопчики не змогли б вижити. Якщо ми їх не бачили у Колонізаційному містечку, то вони десь лишилися у місті… А це смертний вирок, Адаме.

і наступний за ним
Цитата:
- Ви не замислювалися, Саро, - тихо заговорив до мене Адам, коли я присядки роздивлялася вулиці та будівлі, - що ваших синів та чоловіка могли врятувати та перевести у більш безпечне місце – гори.
- Я перевіряла у Колонізаційному містечку їхні персональні датчики. Сигнал був недоступний…


Виникає питання: Сара хоронила хлопчиків, чи нє? Її чоловік помер у неї на руках, чи нє?

Цитата:
Тепер і Адам, що замінив мені їх усіх на довгі сто п’ятдесят днів виживання у смертельному, агресивному світі.
- сто п'ятдесят днів на чужій планеті в оточені синтетів? сто п'ятдесят днів там, де військових рвали на друзки? А у Сари, часом, прізвище не Коннор? Або МакКлейн? І це при тому, що робот Адам не був військовим.

Ще раз варто відмітити, ВСЕ, що стосується характеру героїні, її почуттів, переживань - все написано чудово і прекрасно. Читається легко. Співпереживання є. Це найсильніша частина оповідання.
Проте, ВСЕ, що стосується бойової частини та виживання - продумано не до кінця. Думаю, якби у автора було трохи більше часу, то всі неточності та нелогічності вдалося б прибрати.

Пи.Си. Шановний авторе, думаю, все ж таки правильніше буде - шановна авторка. Я не мав на меті образити вас або ваше оповідання. Історія мені сподобалася. Переживанням Сари я повірив. Я лише хотів звернути вашу увагу на певні моменти, що особисто мені здалися спірними.
пам'ятайте, все так суб'єктивно у мінливому місячному сяйві.
Дякую.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 16:49 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.03.2021 13:28
Сообщения: 24
Вітаю, Авторе!

Я зазвичай не звертаю уваги на помилки і т.д. Ваш текст навів мене на думку, що ви в житті рос. мовний, або щось близько до того. Ось деякі моменти, які все-таки відзначу.

Цитата:
хвилі схвильованої рідини


Погано звучить.

Цитата:
вий сирени


«Вий» то дієслово.

Цитата:
Атрофовані м’язи ледь послухалися мене та все ж таки допомогли дотягнути долоні до кришки, але відчинити мені все рівно не вдалося капсулу.


Речення має дуже дивну будову.

Цитата:
Тримайся, любо.


«люба». Кличний відмінок не треба використовувати.

Цитата:
Заскреготало залізо


Скоріше метал. Навряд космічні кораблі будуть будувати з простого заліза. Буду вдячний, якщо поясните, що я помиляюся.

Цитата:
Стоки, де вода стікала


Логічно

Взагалі, ідея оповідання мені сподобалася. Реалізація задовільнила не в повній мірі. Занадто багато слів ГГ про те, що їй боляче. Я гадаю, що читач і так це розумію, враховуючи всі описані обставини. Не варто постійно було це повторювати.

Удачі Вам!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 10:08 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання автору!

Жорстко, гарно і прямим кроком на мою "золоту книжкову полицю" :D

Двома своїми мацаками "за" ваше оповідання.

Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 14:11 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 28.03.2021 11:01
Сообщения: 16
Вітання автору:)
Така собі романтична історія вийшла. Дівоча я б сказала - про кохання до робота. Але посил зрозумілий - все ж таки тут про психологічні травми.
Як коментували раніше - багато помилок і дивно побудованих речень, русизмів.
Із самого початку в голові єдине питання - чому звичайнісінький робот постійно докопувався до її ментального здрово'я?)) яке йому взагалі діло? Можливо автору хотілося якось показати підстави для закоханості.... Мовляв ГГ відчувала турботу і тому закохалась, чи якось такось.
Історія без хеппі енду, але то не є чимось поганим, не всі ж вони мають гарно закінчуватись. Можливо для ГГ так краще.
Загалом сподобалося, успіхів вам.

_________________
- Ну так думай меньше и не будешь так глуп, - сказала Дуа. - Бедный Ун! Прощай же, - и она заструилась прочь.
Айзек Азимов


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 16:11 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, авторе!
Дуже сподобався опис сну героїні у першій сцені. Чудово передані сподівання, а потім збентеження, страх, паніка, біль, розпач... Просто відмінно. Але далі, коли вона прокидається... Отут дедалі більше виникає відчуття якоїсь невідповідності. Тобто, якби героїня поводилась так за три дні після катастрофи - ще можна зрозуміти, бо не відійшла від шоку. Але згодом написано, що вона вже так живе 150 днів! І що вона весь цей час робить? За такий час можливі 2 варіанти. Або вона приймає ситуацію і намагається якось із неї виборсатися, тобто покинути місто, напхане монстрами, знайти постійне джерело живлення для робота, і так далі. Або, якщо психологічна травма надто тяжка, просто до всього байдужіє. Але якби йшлося про другий варіант, то вона б не переймалася тим, що їй бракує засобів гігієни, і навіть харчуванням. І тим більше не закохувалася б у робота, бо такі почуття в такому стані навряд чи б виникли навіть як засіб сублімації.
Тому, перепрошую, всі мотивації і почуття героїні після прокидання справили на мене враження штучних. А ше їхній опис здався емоційно "пересолодженим": зрозуміло, що героїня морально страждає, але це подається якось надто нарочито. І саме тому цьому вже не ймеш віри. Якщо це доросла жінка, яка мала 16-річного сина і була відібрана в космічну експедицію - така поведінка у неї виглядає невірогідно. Вона радше поводиться як інфантильна дівчинка-підліток, яка здатна жити в екстремальних умовах, лише поки про неї дбає хтось сильніший та розумніший. Але й пальцем не кивне, щоб щось вирішити самій. І саме тому поваги до неї якось не виникає.
Тобто, все це, на мою суб'єктивну думку, виглядає трохи дивним. Хоча, можливо, я просто "не ваш читач", і інші зрозуміють психологію героїні краще. Все висловлене вище - це лише особисте враження.
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax008 Останні години перед заходом.
СообщениеДобавлено: 03.04.2021 19:57 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Вітаю, авторе!
У вашому творі є цінні речі: ви вмієто описувати напругу момента, сцени вам вдаються - вони яскраві, кінематографічні. Але, на жаль, в вас не оповідання вийшло, а розповідь. Літопис, якщо хочете. До оповідання не вистачає змісту конфлікту: шо за синтети, чому вони напали. А також розвитку стосунків між героїнею та Адамом, ви скіпнули найцікавіше: як саме її ставлення до Адама від "побутового приладу" перетворилося на "останню людину, яка була поряд". Мені цих двох речей дуже не вистачило.
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 11 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 7


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB