Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 27.04.2024 02:32

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 35 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 09:46 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Мо вітання автору!

"Вийшло так, що ми летіли не туди, куди хотіли..." :wink:

Все добре, але зовсім незрозуміло, нащо оця круговерть народжень і смертей? Ви хотіли показати, що звичайне життя бере верх над інструкціями чи що? :D


Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 10:37 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.

Це оповідання далося мені найважче. правда, не можу чітко сказати чому. Можливо через те, що занадто великий сюжет і, головне, емоційний об'єм взаємодії персонажів, автор втис в дуже малі рамки. Розумієте, авторе, у вас дуже багато всього відбувається у дуже стислих описах. Але головне - це емоції. Їх дуже багато, вони важкі та потребують поступового осмислення, прийняття , співпереживання, але обмеження в об'ємі оповідання не дають в повній мірі все це усвідомити. Все відбувається "галопом по Європах", читач не встигає (за всіх не скажу, але я не встигав) розділити з персонажами їх почуття та переживання.

Історія має місце бути. Але, на мою думку, заслуговує щонайменше вдвічі більшого об'єму. Тільки тоді, на мою думку, вона зможе повністю розкритися.

Кілька дрібниць:

Цитата:
Вони якраз закріплювали паски на навколо його тіла, що безвольно лежало на каталці.
Люди, які його везли йшли повільно, важко переступаючи кожен крок - магнітні черевики.
- якщо люди мали магнітні черевики, отже у приміщенні немає гравітації. А каталка мала магнітні черевики? Бо ж каталка - це те, що катять, а як вона могла котитися там, де немає гравітації? Якби написати, що тіло Андрія поплило услід за двома людьми, то питань нема.

Цитата:
- Так швидко, - щиро здивувався лікар. Я вас чекав хвилин через 20.
- тут не критика, а трішки роздумів. А чи була така вже необхідність так швидко доставляти Андрія до Медблоку? Що, наприклад, заважало ще в камері анабіозу вколоти Андрія та почикати там, поки він прийде до тями, а вже потім переміщати його до Медблоку. Сама процедура чим виправдана? Я розумію, коли у людини нестандартна реакція на вихід із анабіозу, чи там екстренна ситуація. Тоді такий поспіх виправданий. А тут що? І так тридцять тисяч людей кожного разу перевозять? Що заважає приводити людей до тями в самій камері?


Цитата:
мене звати Олексієм
- не буду чіплятися до орфографії та русизмів, сам таким постійно грішу. Але тут або: "мене звати Олексій", або "мене звуть Олексієм". Не критика, а суб'єктивне сприйняття милозвучності.


Цитата:
Але якщо коротко – люди народжуються і помирають… Тому ідея з фіксованими змінами була провальна з самого початку.
- і в анабіозі народжуються і вмирають? А якщо мається на увазі, що в першій зміні народилася дитина, або хтось випадково помер від нещасного випадку, тоді виникають питання до тих, хто планував цей політ - вони не передбачили такої можливості? не критика, а роздуми.

Цитата:
Можу сказати лише те, що вона вже свою зміну відбула.
- на корабель беруть людей, пов'язаних романтичними стосунками, але будять в різний період часу - геніальність керівництва зашкалює. І ні в кого не виникло думки, що така ситуація у майбутньому може призвести до психічного зриву одного з романтичної пари. Там, взагалі, хоч хтось прораховує ризики? Це ж космічна подорож. там же треба вираховувати все. Не критика. Ситуація цілком можлива.

Цитата:
- Мама, - раптом згадав Андрій.
- вони ще й родичів будять в різний час. Геніально. Мамма прокидається, а її син вже помер від старості. Мама радіє. Геніально. Я розумію, що таким є авторський задум, проте подібна поведінка з боку керівництва (командування) виглядає доволі нелогічною. так як подібні дії можуть призвести до нервового зриву членів екіпажу, що "розминулися" з родичами та коханими.

Цитата:
Катя похитала головою і погладила свій опуклий живіт. Катя. Заради свого сина відмовилася від мрії полетіти до зірок, а заради дочки – від життя.
- вибачте, але тут трохи незрозуміло. Виходить у Каті вже є хлопчик і вона чекає народження доньки? Здогадатися про це можна, але написано трохи плутано, бо хлопчик згадується вперше. Це не критика, а лише читацьке сприйняття.
Цитата:
Вони вийшли з медпункту і попрямували вздовж коридору
- "попрямували коридором" простіше і легше сприймається.

Цитата:
"Ви останні люди у всьому всесвіті, - говорилося там, - Коли ви це читаєте, на Землі людства вже немає. Бережіть себе і щасливого вам життя на Катарані".
- відсилочка до фільму "Пандорум" - це добре.

Дякую за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 10:49 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дримчейсер писал(а):
Все добре, але зовсім незрозуміло, нащо оця круговерть народжень і смертей? Ви хотіли показати, що звичайне життя бере верх над інструкціями чи що? :D
і!

Саме так ;-) Ви лаконічно вклали в одну фразу сенс, на який у мене пішло близько 40 тис. символів)
Хоча додам одну поправочку - життя бере верх, коли до цілі корабля - летіти дуже дуже довго і космічна подорож перетворюється на сірі будні для членів екіпажу.
І вам удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 11:22 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
мортус312 писал(а):
якщо люди мали магнітні черевики, отже у приміщенні немає гравітації. А каталка мала магнітні черевики? Бо ж каталка - це те, що катять, а як вона могла котитися там, де немає гравітації? Якби написати, що тіло Андрія поплило услід за двома людьми, то питань нема.

Вони поклали Андрія на каталку, винесли її в кімнату з гравітацією і звідти вже катали)).
Цитата:
тут не критика, а трішки роздумів. А чи була така вже необхідність так швидко доставляти Андрія до Медблоку? Що, наприклад, заважало ще в камері анабіозу вколоти Андрія та почикати там, поки він прийде до тями, а вже потім переміщати його до Медблоку. Сама процедура чим виправдана? Я розумію, коли у людини нестандартна реакція на вихід із анабіозу, чи там екстренна ситуація. Тоді такий поспіх виправданий. А тут що? І так тридцять тисяч людей кожного разу перевозять? Що заважає приводити людей до тями в самій камері?

Власне, одразу після анабіозу Андрію і вкололи ліки. В моєму світі, вихід з анабіозу - це як пологи, ніколи не знаєш чи буде нестандартна ситуація. Плюс вище в коментарях є моє пояснення, чому саме потрібен тренажер одразу після виходу (саме в моєму світі, звісно)) ).
Щодо 30 тис. людей - так. Щоразу буде проходитися одна та сама процедура. Вони летять на недосліджену планету і по прибуттю будуть будити людей поетапно вже на місці. Адже на кораблі немає ні ресурсів ні місця для активного функціонування такої кількості людей.
Цитата:
на корабель беруть людей, пов'язаних романтичними стосунками, але будять в різний період часу - геніальність керівництва зашкалює. І ні в кого не виникло думки, що така ситуація у майбутньому може призвести до психічного зриву одного з романтичної пари. Там, взагалі, хоч хтось прораховує ризики? Це ж космічна подорож. там же треба вираховувати все. Не критика. Ситуація цілком можлива.
- вони ще й родичів будять в різний час. Геніально. Мамма прокидається, а її син вже помер від старості. Мама радіє. Геніально. Я розумію, що таким є авторський задум, проте подібна поведінка з боку керівництва (командування) виглядає доволі нелогічною. так як подібні дії можуть призвести до нервового зриву членів екіпажу, що "розминулися" з родичами та коханими.

А чому ні? Це корабель колоністів, які в перспективі повинні заселити іншу планету. Логічно брати на корабель молодих і здорових, які створять сім’ї і народять в майбутньому дітей. Неодружена пара не зобов’язана доповідати про свої романтичні стосунки. Вони підписували документ, де безсумнівно були прописані ризики, але людям по 20 років - вони вірять, що все буде так, як вони планують )))
Мама з сином і так були в різних змінах і мали побачитися вже на планеті.
Маю погодитися, що так - ідея завелика для формату оповідання, хоча воно писалося суто під конкурс. Можливо в майбутньому розширю до повісті.
Цитата:
Дякую за історію.

Дякую за такий розгорнутий коментар. Для мене дуже цінна аргументована критика.
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 12:53 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Дякую за відповідь, авторе.

Цитата:
Вони поклали Андрія на каталку, винесли її в кімнату з гравітацією і звідти вже катали)).



Цитата:
Люди, які його везли йшли повільно, важко переступаючи кожен крок - магнітні черевики.
Андрій зумів прочитати напис на дверях, до яких вони наближалися. "Обережно! Гравітація!"
- спочатку його "везли", а потім почалася зона "з гравітацією".

Просто, на той випадок, аби ви не думали, що я вигадую на рівному місці. )


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 18:10 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.09.2020 12:20
Сообщения: 42
Так, оповідання написано вправно. Читається легко, вболіваєш за героя.
Я собі навіть трохи затужив, навіяло трішки про втрачені можливості юності і т.д.
З недоліку можу вказати на велику кількість дійових осіб, які фігурують і збивають з пантелику.
Погано, що все так сумно закінчується. Може, тому, що я людина хепі-ендна.
А загалом досить добре. Хороша робота.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 20:30 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
У збірку!
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 21:17 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Таргард писал(а):
Так, оповідання написано вправно. Читається легко, вболіваєш за героя.
Я собі навіть трохи затужив, навіяло трішки про втрачені можливості юності і т.д.
З недоліку можу вказати на велику кількість дійових осіб, які фігурують і збивають з пантелику.
Погано, що все так сумно закінчується. Може, тому, що я людина хепі-ендна.
А загалом досить добре. Хороша робота.

Дякую за відгук!
Як на мене, в оповіданні дуже навіть і хепі енд)). Протягом часу дії оповідання ніхто не помер, бо ті хто померли - померли в минулому. Корабель летить, він цілий і неушкоджений. Камінь не забрав Андрія в глибини космосу і навіть виявилося, що на Землі залишилися жива людина).
Прокрастинатор писал(а):
У збірку!
Удачі!

Дякую. І вам навзаєм! ;-)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 16:30 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
Одразу придеруся до цифр у тексті. Ну немає їх бути у художніх творах, хіба що як вставки або позначки, які беруться у "лапки". Ну і ще деякі технічні нюанси муляють очі, але про них вже писали, тож повторюватися не буду.
А тепер про саму розповідь. Вона дуже хороша. Атмосфера, хоч і гнітюча, але аж зашкалює, події прямо таки відчуваються нутром. Сюжет простий, але логічний. Так є дещо незрозуміле чи недорозказане, що наштовхує на думку про твір як частину роману, та я Вам вірю :) Пишіть ще, відточуйте свої навички і все буде просто супер!
Удачі на конкурсі! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 04.04.2021 00:43 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Авторе, я вас поб'ю!
За дві речі: безнадію в кінці і облишену без розкриття тему сумної космокаменюки.
Але успіху все одно побажаю, бо читалося дуже цікаво! ;)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 04.04.2021 00:44 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Цитата:
Перед дверима його каталку розвернули і він побачив нескінченні ряди капсул. Тисячі, десятки тисяч. А якщо точніше близько 30 тисяч. Підтримувати силу тяжіння в цих складах людських ресурсів не мало сенсу.

Одразу виникає питання яким методом підтримується гравітація на кораблі, якщо можна підтримувати її частково? Поки що єдиний варіант, який теоретично озвучують - використання орбітальної сили. В межах оповідання - це може й не критично, але якщо автор раптом таки захоче перетворити твір в щось більше - такі речі краще описувати детальніше.
І як же ж розміщувалися ті капсули, що він побачив ці нескінченні ряди лежачи на каталці?
Цитата:
І все через гіпотетичний ген, якого ніхто не знайшов у її днк, але який ніби-то дає його матері унікальну здатність до виживання в екстремальних умовах.

Після прочитання оповідання так і не стало ясно до чого тут гени? Хіба що... може це така відсилка до сімейного дерева. Най буде.
Цитата:
Прочитаєш історію польоту і все зрозумієш.

Мені, як читачу, який не знає істинного задуму автора, так і не стало зрозуміло, чому його розбудили аж через 38 років, якщо він був у другій зміні і мав прокинутися через рік. Якщо новонародженні діти могли приступати до зміни в 16 років, то вони не могли його замінити через рік)). Чи треба було, щоб Андрій прочитав реально всі 1218 листів, щоб зрозуміти?
Цитата:
До того ж, коли приходить лист з Землі, то він розказує новину якій вже кілька років.

А як же ж квантова телепортація? Як мінімум для листування її можна було б використовувати в майбутньому. Але ок... кілька років, то кілька років.
Цитата:
також всім рідним Ольги та Джека,

Помер Джон Сміт, а співчуття приносять рідним Джека)))
Цитата:
Андрій кілька разів пробував читати листи Богдана, але зрозумів, що йому це важко дається.

Не знаю як хто, але якби я прокинулася через 38 років, я б читати листи почала б з кінця. Але то я, а то Андрій))
Цитата:
Угу, - почувся стомлений голос ботаніка, - Технік на півставки вже спускається до машинного відділення.

По ходу на кораблі практикують рабство. То офіціант, то технік на півставки))) Але за тонку іронію - хвалю ;-)
Цитата:
вудіо та відео повідомлення

Думаю, лялька вуду при міжзоряному листуванні не діє))))

Історія не самодостатня, багато зав’язок кинуто, але не розкрито. Це явно частина якогось більшого твору, навіть якщо оповідання писалося під цей конкурс.
Удачі на конкурсі!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 04.04.2021 01:20 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Мурррчик писал(а):
Одразу придеруся до цифр у тексті. Ну немає їх бути у художніх творах, хіба що як вставки або позначки, які беруться у "лапки". Ну і ще деякі технічні нюанси муляють очі, але про них вже писали, тож повторюватися не буду.
А тепер про саму розповідь. Вона дуже хороша. Атмосфера, хоч і гнітюча, але аж зашкалює, події прямо таки відчуваються нутром. Сюжет простий, але логічний. Так є дещо незрозуміле чи недорозказане, що наштовхує на думку про твір як частину роману, та я Вам вірю :) Пишіть ще, відточуйте свої навички і все буде просто супер!
Удачі на конкурсі! :)

Дякую за відгук.
Що поробиш - люблю я цифри))) От тільки не ясно, що означає "як вставки або позначки, які беруться у "лапки""? Не пригадую, щоб в художніх творах хтось брав цифри у лапки. Як це виглядає?
Мавка писал(а):
Авторе, я вас поб'ю!
За дві речі: безнадію в кінці і облишену без розкриття тему сумної космокаменюки.
Але успіху все одно побажаю, бо читалося дуже цікаво!

Успіху навзаєм.
Не треба мене бити) Немає в творі зради, немає безнадії. На кораблі всі живі, корабель цілий, людство успішно розмножується навіть в умовах обмеженого простору, а на Землі, не зважаючи на все, залишилися живі люди.
Бачу, що багато не вдалося розповісти в оповіданні, з того, що хотілося розповісти. Але якщо ж усім так хочеться хепі енду, нехай буде такий: через років 500 нащадки Андрія повертаються на Землю, зустрічаються з нащадками Каті під квітучим деревом і розповідають один одному легенди своїх планет.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 05.04.2021 10:38 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 10.05.2014 22:05
Сообщения: 326
Цитата:
Перед дверима його каталку розвернули і він побачив нескінченні ряди капсул.

От мені реально складно зрозуміти як заніміла людина не просто знає куди її перемістили, а ще й лежачи горілиць бачить ряди капсул і стільки всього багато. Коли мене везли на операцію бачив переважно стелю, в кращому разі - обличчя.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 05.04.2021 10:55 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 10.05.2014 22:05
Сообщения: 326
Цитата:
"Зупинка на 128 годин для дослідження блукаючого астероїда."

Е... от це як? Летіти у космосі з субсвітловою швидкістю і зупинитися?
Цитата:
- Ти 38 років спав в одному стані. Твій організм забув, що таке рух.

Організм, як написано вище, в цей час не жив. Отже, і забути нічого не міг.
Якщо ж навіть припустити, що міг, то треба міряти час організму, а для організму минуло не 38 років, а два тижні. Тобто логічна хиба.
Цитата:
- В правий двигун кілька днів назад залетів якийсь камінь

Корабель летить на субсвітлі... і "залетів камінь". Ще й кілька днів тому... усе, що мало б статися уже закінчилось.
І ще: що означає "в правий двигун" Судячи з усього це бассардівський прямоточник, інакше уявити не можу. Але тоді уже давно або все перетравилося, або "бабах".
Закінчення відсутнє. Це - мінус.
В цілому - цікаво, але незавершеність історії та нехтування технічними деталями сильно їй шкодять.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax004 ЗМІНА
СообщениеДобавлено: 05.04.2021 12:17 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Чернідар писал(а):
От мені реально складно зрозуміти як заніміла людина не просто знає куди її перемістили, а ще й лежачи горілиць бачить ряди капсул і стільки всього багато. Коли мене везли на операцію бачив переважно стелю, в кращому разі - обличчя.

Йому повернули голову на бік))
Чернідар писал(а):
Корабель летить на субсвітлі... і "залетів камінь". Ще й кілька днів тому... усе, що мало б статися уже закінчилось.
І ще: що означає "в правий двигун" Судячи з усього це бассардівський прямоточник, інакше уявити не можу. Але тоді уже давно або все перетравилося, або "бабах".
Закінчення відсутнє. Це - мінус.
В цілому - цікаво, але незавершеність історії та нехтування технічними деталями сильно їй шкодять.

Власне, в історії ніде не вказано з якої швидкістю летить корабель і не описаний детальний механізм польоту. Можливо, це мій прорахунок, визнаю. Але чому ніхто не допускає, що політ може бути не рівномірним? Що корабель може використовувати гіперпросторове викривлення, але не може летіти так на постійній основі бо, наприклад, двигун перегрівається чи щось таке? Тобто політ в субсвітлі чергується з польотом на звичайній тязі. І відповідно зупинки на профогляд і дослідження попутніх космічних об’єктів цілком можливе. І для чого починати подорож в кілька десятків світлових років, якщо не мати можливість по дорозі досліджувати космос?
Акцент історії був саме на психологічних моментах прийняття втрат при довгих космічних подорожах. Ця тема була завершена. Решта - це вже інша історія)). Але бачу, що читачі не сприймають її так, як задумано...
Дякую за ваш відгук. Візьму ваші, та інші зауваження до уваги, коли буду редагувати історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 35 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB