Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 27.04.2024 17:16

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 27 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 12:32 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 26.03.2021 19:34
Сообщения: 25
Автор писал(а):
а яких нових смислiв ви чекали? Вона з милосердя мала придушити його подушкою? Або звершити рбряд Сатi? Я виходив з логiки персонажей а не заради чергового сюжетного повороту " жрить цей нежданий поворотик. Вуаля. Оксана виявилася лесбиянкою та одружилася з Дiаною". Цей фiнал було продумано ранiше нiж була прописана перша половина твору


Це тільки моє бачення, яке може не співпадати з авторським, як-то кажуть, мої очікування -- мої власні проблеми, але от мені забракло переосмислення, вкладення відмінної від Гоголівської думки... наприклад, в кінці Оксана розуміє, що все-таки не кохає Валеру. Він молодець, мужній, класний, але не її людина -- звідси і всі сумніви і кепкування у зав'язці. У класичній трактовці сюжет напівказковий: якщо тебе тримають у френдзоні, дістань черевички, бажано із ризиком для життя, і дівчина зрозуміє, який ти насправді чудовий і як вона помилялась. Але ж сьогодні частіше посил інакший: якщо людина "не твоя", не мучся з нею і не мучай її, відпусти, а не тримай у френдзоні "на всяк випадок".
У жодному разі не кажу, що це чи щось подібне мусило бути у вашому творі. Це мій погляд на те, яким мусить бути постмодерново оброблений класичний сюжет. Шкода, що моє бачення не співпало із вашим і не вдалося насолодитися твором на 100 %, а тільки на 80 % :wink: . Стиль у вас чудовий, продовжуйте писати і успіхів вам!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 13:14 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Миш19993 писал(а):
Автор писал(а):
наприклад, в кінці Оксана розуміє, що все-таки не кохає Валеру. Він молодець, мужній, класний, але не її людина -- звідси і всі сумніви і кепкування у зав'язці. У класичній трактовці сюжет напівказковий: якщо тебе тримають у френдзоні, дістань черевички, бажано із ризиком для життя, і дівчина зрозуміє, який ти насправді чудовий і як вона помилялась. Але ж сьогодні частіше посил інакший: якщо людина "не твоя", не мучся з нею і не мучай її, відпусти, а не тримай у френдзоні "на всяк випадок".
!

ну саме про це я намагався написати, може не достатньо чітко на це вказав. але оте "гадання" збило Оксану з панталику, вона сама у нього повірила і вона почала вагатися. Але сувора реальність опустила її на землю

Цитата:
У класичній трактовці сюжет напівказковий: якщо тебе тримають у френдзоні, дістань черевички, бажано із ризиком для життя, і дівчина зрозуміє, який ти насправді чудовий і як вона помилялась. Але ж сьогодні частіше посил інакший: якщо людина "не твоя", не мучся з нею і не мучай її, відпусти, а не тримай у френдзоні "на всяк випадок".

В тому й справа що в мене трактовка не "класична" та не "казкова" а цілком реалістична :)
Казки не вийшло . Тому що реальність інша. І падати з рожевих небес на ґрунт дуже боляче

Цитата:
в кінці Оксана розуміє, що все-таки не кохає Валеру. Він молодець, мужній, класний, але не її людина -- звідси і всі сумніви і кепкування у зав'язці.

я навіть вказав що вона жодної уяви не мала який саме хлопець їй був потрібен. Тобто вона мріяла про якогось казкового принца з книжок. Хлопець її мрії "поєднує" цілком протилежні та взаємовиключні речі. і вона сама цього не здатна зрозуміти. Це проблема сучасних дівчат і навряд за 30-40 років це може суттєво змінитися. Хоча це "проекція" із сучасного у ближнє майбутнє може бути хибною.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 14:24 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 26.03.2021 19:34
Сообщения: 25
Автор писал(а):
я навіть вказав що вона жодної уяви не мала який саме хлопець їй був потрібен. Тобто вона мріяла про якогось казкового принца з книжок. Хлопець її мрії "поєднує" цілком протилежні та взаємовиключні речі. і вона сама цього не здатна зрозуміти. Це проблема сучасних дівчат і навряд за 30-40 років це може суттєво змінитися. Хоча це "проекція" із сучасного у ближнє майбутнє може бути хибною.


Отже, це таки мені не вдалося зануритись повністю у текст і розгледіти, що ви таки це все вклали, хоча сам смисл більш-менш зчитати вдалося, як виявляється :D
Якими неочікуваними шляхами може піти мистецтво. Дякую за роз'яснення. Тепер усе стало на свої місця.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 14:51 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Насправді, якщо вже розбиратися,
то там з Гоголя запозичено усього три маленькі, але впізнавані сцени:
Розмова Оксани та Василя (дивися, говори, але руками не чіпай)
Сцена у Солохи яка приховує прихильників у підсобці (замість мішків з вугіллям - контейнери з порошком для синтезатора їжи та 3-д прінтера)
та сцена у Пацюка де вареники самі в рот летять. Це все.
Але навіть вони дуже сильно змінені.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 12:10 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Мусимо додати, що це оповідання написано дуетом.
Та все ж таки цей твір не "про кохання", а саме драма про те як людина відчайдушно йде на ризик та робить відкриття, якого ніхто не очікував. :) Кохання Валери до Оксани це лише тригер, який запустив всю дію. Взагалі попри те, що я жінка я ДУЖЕ не люблю любовні романи та твори "про кохання". Я шукаю щось глибше. Кохання, як на мій погляд, має бути не на першому та навіть не другому плані твору.
Так сталося, що я стала співавтором цього твору разом з моїм чоловіком :). Хоча такого не планувалося, але так вийшло
Приємно здивована такою прихильною реакцією читачів до такого підходу. Чесно кажучи, очікувала трохи іншу реакцію :)
Я сама по роботі працюю з текстами, але письменницею себе не вважаю. :) Я скоріше люблю читати. Хоча ідеї іноді виникають, проте я не дуже посидюча, щоб написати великий твір. Чомусь у нас удвох оповідання виходять краще, ніж коли мій чоловік пише сам.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 20:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Саша писал(а):
Легко читається, цікаві науково фантастичні елементи, думки. Венера, станція, комічний антураж – все як треба і, може, якби це було написано в звичайному стилі з оригінальним сюжетом - було б круто!
Але переосмислення відомого твору в жанрі нф, на мій погляд, не вдалося. На початку, ще було щось схоже на гумор та іронію, та весела атмосфера твору не в’яжеться з не дуже позитивним його фіналом.
По ходу читання весь час порівнюєш персонажів з оригіналом і вони не дотягують. А якщо вже братись за такий експеримент, то персонажі мають бути хоча б не гірші. Але от чорт вийшов колоритним і живим, ну і Оксана, бо ще більше бісить ніж у Гоголя) Майже вдалася Солоха. Сподобалось як обіграли ситуацію з Пацюком)
Якщо над ним ще попрацювати, прописати деяких персонажів, то вийде чудовий твір, для якогось іншого проекту.
Творчих успіхів Вам!


Дякую за розгорнутий відгук!
Звісно над твором ще попрацюємо вже після конкурсу.
на вашу думку, щоб варто було ще до нього додати?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 22:02 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 26.03.2021 23:49
Сообщения: 7
Вітаю, авторе!

Оповідання сподобалося, а алюзія на Гоголя мені особисто дуже сподобалася. Люблю таке :) Трішки переживаю за бІлок, яки розпадаються вже при ста градусах, але сподіваюся, що с тваринками, навіть на Венері, все буде добре :roll:

Однозначно, "плюс" за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 31.03.2021 23:06 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Tetyana_Yuryeva писал(а):
Вітаю, авторе!
Трішки переживаю за бІлок, яки розпадаються вже при ста градусах, але сподіваюся, що с тваринками, навіть на Венері, все буде добре :roll:
Однозначно, "плюс" за історію.


дякую за відгук!
мабуть треба було писати не "білки" а "протеїни" щоб ніхто не переплутав


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 10:19 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 29.03.2021 16:33
Сообщения: 42
Моє вітання автору!

А я розраховував, що наприкінці оповідання таки з`явиться власною персоною сам Микола Васильович у скафандрі з лозиною в руках! :wink:

А написано пристойно. Але Валерика я б усе-таки оживив за допомогою отх самих венеріанських квіточок і терапії дівочого поцілунку! :D

Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 11:05 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дримчейсер писал(а):
Моє вітання автору!

А я розраховував, що наприкінці оповідання таки з`явиться власною персоною сам Микола Васильович у скафандрі з лозиною в руках! :wink:
А написано пристойно. Але Валерика я б усе-таки оживив за допомогою отх самих венеріанських квіточок і терапії дівочого поцілунку! :D
Успіхів на конкурсі!

Дякую за відгук
До речі, Микола Васильович з лозиною в руках ходив лише у російському серіалі!
на жаль, ті фосфінові квіточки отруйні, і тому нікого не оживлять.
Я намагався залишатися реалістом :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 22:34 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 28.03.2021 10:47
Сообщения: 8
Автор ax001 писал(а):
Дякую за розгорнутий відгук!
Звісно над твором ще попрацюємо вже після конкурсу.
на вашу думку, щоб варто було ще до нього додати?


Гадаю, коли через якийсь час ви повернетеся до твору зі свіжим поглядом, то в процесі перечитування і редагування, обов’язково зрозумієте, що треба додати, або навпаки прибрати) Я б пропрацював ще трохи Солоху , ну і Валеру якось більш глибше прописати, а чорту мо, тре дати більше екранного часу, як вдалому персонажу)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax001 Квіти вогню цвітуть вночі
СообщениеДобавлено: 01.04.2021 23:33 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Саша писал(а):
Гадаю, коли через якийсь час ви повернетеся до твору зі свіжим поглядом, то в процесі перечитування і редагування, обов’язково зрозумієте, що треба додати, або навпаки прибрати) Я б пропрацював ще трохи Солоху , ну і Валеру якось більш глибше прописати, а чорту мо, тре дати більше екранного часу, як вдалому персонажу)


Дякуємо за пораду :)
Чорт взагалі це персонаж дещо хаотичний якого ми придумали на скору руку


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 27 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB