Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 26.04.2024 22:53

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: aq021 Бездушні
СообщениеДобавлено: 01.04.2020 22:37 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую за такий розгорнутий відгук, пані Птице!
Тепер можна не писати заявку на кафедру)

"Леся розклала лептоп на, застеленому мереживною серветкою, столику" - тут виділялось складне уточнення (його можна викинути і речення не постраждає), хоча не знаю точно як правильно.

Діду, дійсно, за дев'яносто і він непогано зберігся. Таких мало, але існують, маю приклади в сім'ї)

Щодо бездушних, то тут малось на увазі щось типу одержимості. Це коли в людині живуть дві особистості, і підселена особистість в якісь моменти починає домінувати над справжньою особистістю людини. Термін "бездушний" люди придумали як синонім жорстокості.

Цитата:
Я в дитинстві не впізнала свого батька на фронтових світлинах, допоки він не показав на себе.

Так, це слабке місце. Тут, мабуть, треба було щось з написом, придумати, бо дійсно неправдоподібно виходить.

Цитата:
У билицях про зустрічі з нечистою силою немає розвитку системи. Тобто існують короткі оповідки про те, що трапилось. І все. Персонажі цих оповідок не розвиваються до самостійних міфологічних фігур. Пояснюю. Маємо "страшну історію" - про привидів, мерців, прибульців тощо - і всі її персонажі залишаються "всередині". Наприклад, "головний герой" байки про бездушних може підселитися в чиєсь тіло. Далі - обов'язкова мораль, що так робити не можна. Але той самий герой уже не може змінити тіло, яке захопив. Це вже розвиток сюжету, це література. Тож мені здалося, що дід Степан - той же фантаст! :D

Не маю певності, що правильно розумію це зауваження, але спробую відповісти. Дід в даному випадку описує не билицю, а розповідь того, що відбувається в селі зі своїм власним аналізом того, що бачив. Тобто в даному випадку, це не легенда, а реальність, з якою він стикався і якось пояснював собі ті дивні випадки з людьми.
Те, що "бездушні" можуть перестрибувати з одного тіла в інше випливає також з того, що вони лише підселяються як друга свідомість до людини, а не повністю заміняють її.

Цитата:
Картатий півень?

:lol: За це щиро перепрошую! Звісно, півень не в клітинку, хотілось лише підкреслити його яскравий окрас :D

Цитата:
Що тут дивного? Пішов, тому що мав змогу. Бо знав, куди йти, до кого звертатися. Мій батько казав, що після всього, що побачив на війні, зокрема, в Західній Україні, мабуть, теж пішов би до криївки. Але її не було там, де мешкав - у Донбасі. Тож пішов на шахту, а не в партизани. Тобто це ще не вирок, що дід Степан служив у Червоній Армії.

Тут і не малось на увазі, що це вирок. Навпаки, наступне речення пояснює думки Лесі:
"Саме по собі, це може і не привернуло б такої уваги, подібні випадки бували, але якось дивно все це було на тлі розповідей про “бездушних”."
Тобто, це викликало підозру тільки в контексті ситуації. І власне подальші роз'яснення Андрія через повідомлення, саме і описують ту ситуацію, що ви навели:
"Щодо діда, то він дійсно служив в Червоній Армії по загальному призову на далекому Сході. А коли приїхав додому і побачив, що коять червоноармійці в Україні, то більше не повернувся на службу і приєднався до воїнів УПА” "
Я розумію, що в Україні виникла складна ситуація з тим, що багато людей гідно захищали свою землю в складі різних армій. Один з моїх дідів також служив в Червоній Армії, жив і працював у Донецьку, хоч сам був родом з Прикарпаття. Тому в оповіданні згадувалось, що село записали в список "ненадійних". Зазвичай на "зачистку" відправляли особливі загони ЧА. Це така ж різниця, як між звичайними німецькими солдатами і СС.

Цитата:
Вибачте, але "лани" - трохи пафосно, мов у пісні.

У мене так бабуся називала засіяні поля у побуті :D Може, воно звідти в пісні і пішло :wink:

Щодо ідеї оповідання, то вона була в тому, що колишнє зло продовжує робити свою справу, що серед нас досі є "бездушні", яким байдуже до нашої землі. А містична історія, це пояснення як це могло б статися. І Леся, звісно, не винна, але в тому і горор, що іноді навіть гарні люди раптом стають байдужими до того за що боролись, а отруйні думки як вірус заражають все нових і нових людей.
Але, мабуть, мені не вистачило майстерності правильно висвітлити задум. Буду вдосконалюватись! :D

Дуже дякую за таку розлогу рецензію та побажання!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq021 Бездушні
СообщениеДобавлено: 01.04.2020 23:38 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Бажаю вам гарної гри!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq021 Бездушні
СообщениеДобавлено: 02.04.2020 00:29 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую, навзаєм! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq021 Бездушні
СообщениеДобавлено: 05.04.2020 16:13 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 08.03.2020 21:39
Сообщения: 23
Вітаю авторе! :)
Як на мене, йде занадто нарочите "нагнітання горору", причому якось дуже одразу. Причому "як по нотах" досить стандартними прийомами "нагнітання" 8)
Доки читач іще не розібрався, що до чого, то лякати ще зарано) Таке враження, що горор тут трохи обганяє інтригу :roll:
Бажаю успіхів! :D

_________________
Ab ovo usque ad mala


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq021 Бездушні
СообщениеДобавлено: 05.04.2020 22:30 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую за відгук і вітаю з перемогою! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB