17:24 18.07.2021
Поздравляем победителей 57-ого конкурса!
1 Что в имени моём? aw006 Дороже звёзд
2 Лара aw007 Тёмный Астронавт
3 Что в имени моём? aw005 Прометей


   
 
 
    запам'ятати
     
Реєстрація Конкурс №59 Фінал

Правила

Шановний Авторе, після прочитання цього документа ви маєте можливість уточнити те, що вас цікавить, на форумі в розділі «Питання до Адміністрації». Але незалежно від того, читали ви ці Правила чи ні, ви ЗОБОВ’ЯЗАНІ стежити за повідомленнями Адміністраторів і Модераторів у темі форуму «Оголошення».


ПРАВИЛА УКРАЇНОМОВНОГО КОНКУРСУ ВІД РБЖ АЗИМУТ


1. Оповідання. На Конкурс приймаються літературні твори українською мовою (тільки проза в будь-якому жанрі фантастики), обсягом від 10.000 до 40.000 знаків із пробілами, не рахуючи теги.

1.1. Всі оповідання перед прийняттям на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі (відсутність фантелементу, невідповідність форматові Конкурсу, опублікований текст, інші підстави).

В разі відмови у прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана обґрунтовувати своє рішення. Рішення відмовити у прийнятті оповідання на Конкурс не може бути оскаржене Автором.

Оповідання, які не відповідають умові анонімності Автора, можуть бути зняті з Конкурсу на будь-якому етапі його проведення (але не після підбиття підсумків). Це ж стосується і компіляції та/або очевидної переробки відомого оповідання.

1.2. При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду;

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі.

Для перевірки стану свого оповідання Автору слід зайти як «Автор» і перейти за посиланням «Прийом робіт».


1.3. Оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства, заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі тощо, до участі в Конкурсі НЕ ДОПУСКАЮТЬСЯ (1.2.в). Що є «лайкою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, можлива ситуація, коли авторові запропонують виправити необережний фрагмент тексту. Цю пропозицію буде опубліковано в розділі «Оголошення».

Стежте за «Оголошеннями» після відправлення своєї роботи.


2. Теми Конкурсу незмінні впродовж року:

2.1. Перша тема: «Вільна».

2.2. Друга тема: «Національна ідея України. Мрії, проєкти, перспективи».

2.3. Третю тему називає переможець попереднього конкурсу.


3. Терміни конкурсу:

3.1. Конкурси відбуваються у січні, травні, вересні.

3.2. Конкретний день початку прийому щоразу визначається окремо.

3.3. Початок прийому оповідань – у четвер, за 10 (десять) діб до закінчення прийому оповідань (п.п. 2.1 – 2.2).

3.4. Закінчення прийому оповідань (початок конкурсу) – у неділю о 16.59 за київським часом.


4. Оповідання приймаються тільки на поточний Конкурс.

Від одного автора приймається не більше ДВОХ оповідань (за винятком випадку, передбаченого в п. 6.5).

Конкурсний движок працює в режимі: за своє оповідання автор не голосує. Відправляти оповідання можна тільки з одного конкурсного логіна.

Співавтори не мають права брати сольну участь у конкурсі. Співавтори можуть брати участь у конкурсі з двома оповіданнями як одна особа.

5. Анонімність.

Для об’єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Розкриття свого авторства до оголошення результатів означає дискваліфікацію оповідання (зняття оповідання з Конкурсу). При цьому всі оцінки, що їх виставив автор дискваліфікованого оповідання, втрачають силу (обнуляються). Після закінчення першого туру автори оповідань, які не потрапили до фіналу, можуть розкрити свою анонімність.


6. Порядок проведення Конкурсу.

6.1. Автор, який бажає взяти участь у Конкурсі з оповіданням, повинен зареєструватися на Форумі (форумний нік), потім зареєструватися на Конкурсі (конкурсний нік) і розмістити своє оповідання на Конкурсі (розділ «Конкурс», кнопка «Відправити оповідання»).

Увага! Якщо автор УЖЕ зареєстрований на форумі (конкурсі), повторно реєструватися не потрібно. Треба лише залогінитись (як учасник форуму й учасник конкурсу).

Таким чином Автор стає Учасником Конкурсу.

Форумний нік і конкурсний нік, а також їхні паролі можуть збігатися.

6.2. Увага! Важливо!

Під час реєстрації на форумі використовуйте ТІЛЬКИ осмислені (не лайливі) ніки, тільки кирилицею. На вході стоїть жорсткий СПАМ-фільтр, який відсіює сумнівні реєстрації.

По закінченні 3-х місяців після реєстрації ніки з нульовим числом повідомлень автоматично видаляються.

6.3. Для перевірки стану свого оповідання (п. 1.2) Авторові належить зайти як «Автор» і перейти за посиланням «Прийом робіт».

6.4. Оцінка оповідань здійснюється самими Учасниками.

6.4.1. Після завершення прийому оповідань на сторінці розділу «Конкурс» у кожного Учасника з’явиться клавіша «Голосування», натиснувши на яку, Учасник зможе входити у свій суддівський бюлетень упродовж усього терміну голосування.

Бюлетень містить:

список оповідань (посилання на них),

віконця вибору оцінок,

кнопки «Зберегти» й «Відправити».


6.4.2. В разі неготовності Учасника відправити Адміністрації ВСІ свої оцінки водночас, перед завершенням сеансу виставлення оцінок належить натиснути кнопку «Зберегти». Тоді під час наступного сеансу Учасник отримує можливість почати оцінювання з того місця, на якому зупинився.

Коли всі оцінки виставлені, Учасник натискає кнопку «Відправити». Після цього відкриється рядок підтвердження: «Ви справді бажаєте відправити свої оцінки? «Так», «Ні». Якщо «так», Учасник натискає «Так»; якщо «ні» – то «Ні».

Якщо виставлені не всі оцінки, кнопка «Відправити» не працює.

Будьте уважними з відправленням оцінок!

Якщо з якихось причин оцінки не будуть прийняті (зараховані), Учасник підпадає під дію п. 6.7 (дискваліфікація).

6.4.3. Увага! До відправлення бюлетеня Учасник має змогу повернутися до будь-якої оцінки й поміняти її.

Після відправлення виставлених оцінок повернутись до оцінок і якось їх змінити – неможливо!


6.5. Конкурс проводиться у два тури, якщо оповідань більше або рівно 25.

У першому турі – бінарне голосування: 1/0 – хочу бачити у фіналі \ не хочу бачити у фіналі). Після закінчення першого туру відсіюється така кількість робіт, аби до другого туру вийшло 2/3 від початкової кількості оповідань.

У другому турі оповідання оцінюються за 7-бальною шкалою: від 1 – «погано» до 7 – «чудово» (відносно творів, що грають на конкурсі, але не відносно зразків світової класики фантастики).

При цьому кожен тур триває один тиждень.


6.6. Конкурс проводиться в один тур, якщо оповідань більше або рівно 20 і менше 25.

В цьому випадку Конкурс переходить одразу до другого туру (оповідання оцінюються за 7-мибальною шкалою: від 1 – «погано» до 7 – «чудово».

При цьому Конкурс триває два тижні.


6.7. Конкурс не проводиться, якщо оповідань менше 20.

В такому разі Конкурс переноситься на наступний «захід». При цьому автори оповідань, що вже прийняті на Конкурс, можуть обрати будь-які варіанти, наприклад:

а) залишити у конкурсному движку до наступного Конкурсу,

б) відізвати, щоб розмістити на інших конкурсах;

в) пропонувати до публікації тощо.

6.7.1. Якщо Автор НЕ обирає пункт «а», йому належить сповістити в ПП (приватному повідомленні) Адміністратора про зняття оповідання з конкурсу.

6.7.2. Якщо Автор обирає пункт «а», він може написати ще одне чи два оповідання й розмістити їх на наступному конкурсі (тобто максимальна кількість оповідань для тих, хто надіслав свої роботи на відтермінований конкурс – 4).

6.8. Після закінчення прийому оповідань Учасник отримує суддівський бюлетень зі своїм унікальним переліком оповідань (у розділі «Конкурс»).

У першому турі голосування проводиться за бінарною системою.

Учасник Конкурсу зобов’язаний прочитати всі оповідання, запропоновані йому в бюлетені, й виставити оцінки «1»/«0» кожному оповіданню в підсудній йому групі. При цьому в переліку оцінок повинна бути хоча б одна «1» і хоча б один «0». (Якщо з точки зору судді оповідання гідне фіналу, ставиться «1», якщо оповідання не гідне фіналу – «0»). Бали, отримані оповіданням, підсумовуються й діляться на кількість суддів, що оцінювали це оповідання. Таким чином оповідання отримує середній бал.

До другого туру виходить 2/3 від стартової кількості оповідань, які набрали найбільші середні бали.

У разі рівних середніх балів до другого туру потрапляють усі оповідання, що набрали однакову кількість балів.

6.9. У другому турі конкурсу (у фіналі) голосують тільки фіналісти.

Кожен Учасник другого туру зобов’язаний прочитати й розмістити (проранжувати) всі роботи фіналу за 7-бальною шкалою. Свої оповідання Учасник не оцінює. При цьому в переліку оцінок, які він виставив, має бути хоча б одна «7» і хоча б одна «1». У другому турі тексти також треба оцінювати не в порівнянні з пам’ятниками світової літератури, а в порівнянні з найгіршим і найкращим текстами цієї групи. Обов’язковим є використання всього спектра оцінок.

6.10. Під час проведення Конкурсу забороняється кількісне і якісне оголошення оцінок у коментарях – з метою запобігання тролінгу і впливу на голосування інших учасників. Такі коментарі модеруватимуться.

6.11. Переможцем вважається оповідання, яке набрало найбільшу кількість балів.

6.12. Увага! Оцінювання оповідань – обов’язкова умова Конкурсу. Автор, який знехтував цією умовою або спізнився із заповненням суддівського бюлетеня, дискваліфікується. Його оповідання знімається з Конкурсу.

6.13. Дата закінчення терміну голосування вказується Адміністратором у розділі "Оголошення".

6.14. Після того, як усі Учасники відправлять свої бюлетені (або добіжить кінця термін прийому суддівських бюлетенів), підбиваються підсумки Конкурсу, оголошуються переможці й відкриваються суддівські бюлетені Учасників.

6.15. Усі деталі, що уточнюють порядок проведення поточного Конкурсу, обговорюються на Форумі у вигляді відповідей Адміністрації на питання Учасників і гостей (тема «Питання до Адміністрації»), а також відображаються у спеціальному розділі «Оголошення».


Додаток 1. ФОРУМ ПІД ЧАС ГОЛОСУВАННЯ

1. Повідомлення та відповіді на форумі пишуться українською мовою.

2. Тема: «Відгадайка»: Тут Учасник може розмістити свої здогадки щодо авторства оповідання.

3. Тема: «Перлівниця»: Тут Учасник може наводити будь-які цитати (фрагменти) з оповідань, які, на його думку, викликають усмішку (сподіваємось, незлобливу). Обов’язкова умова: при цитуванні Учасник не має права оприлюднювати джерело (оповідання), з якого взята цитата.

4. Після початку Конкурсу на форумі відкриваються теми ВСІХ оповідань, що беруть участь у Конкурсі.

5. В розділі «Конкурс» на сайті розміщується загальний список оповідань. Назва оповідання – це посилання переходу до тексту оповідання.

При цьому оповідання сортуються за зменшенням числа символів.

6. Навпроти кожного оповідання розташовується кнопка, яка переносить у тему обговорення оповідання на форумі. Учасник або Гість Конкурсу в темі оповідання може прочитати відгуки до оповідання, залишити свій відгук Авторові й отримати від нього відповідь.

7. Автор має можливість указати майбутнім рецензентам, який режим критики він хотів би бачити в темі свого оповідання («жорсткий», «байдуже», «добре слово»). Режими «жорсткий» і «добре слово» будуть відображені в загальній таблиці тем відповідними піктограмами (знак радіаційної небезпеки і сердечко). Окрім цього, в своєму першому повідомленні автор може прямо вказати, що він очікує від критики (і чи очікує на неї).

8. Автор має право зняти своє оповідання з конкурсу (чи взагалі видалити текст) у будь-який час (упродовж конкурсу чи після нього). АЛЕ! Тема обговорення оповідання, а також назва оповідання – залишаються на форумі назавжди (історія ресурсу).

9. Важливо!

При підготовці повідомлення Учасник ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ правильно обрати нік, під яким він залишить своє повідомлення: форумний нік чи «Автор оповідання ХХХ» (режим анонімності).

Для цього у віконці підготовки повідомлення передбачене меню (два варіанти), котре допоможе вам обрати правильний підпис для свого допису.

Будьте уважними!

Невдале повідомлення в темі свого оповідання, підписане Вашим форумним ніком, може розкрити Ваше авторство і, таким чином, привести Ваше оповідання до дискваліфікації.

Засоби редагування на форумі надають Учаснику можливість редагувати своє повідомлення без обмеження часу, але без зміни ніка. Видалення свого повідомлення можливо лише за умови, що після нього інший Учасник не залишив нового повідомлення. В такому випадку треба негайно відредагувати повідомлення або звернутися приватним повідомленням до Адміністратора/Модератора форуму.

Ще раз: упродовж конкурсу в автора тільки два ніки – форумний нік, під яким він коментує чужі оповідання, і нік "Автор ХХХ", де ХХХ – конкурсний номер оповідання – для відповіді на критику в темі власного оповідання і для інших випадків, коли треба зберегти анонімність.

10. Брати участь у Форумі можуть усі охочі.


Додаток 2. ПОПЕРЕДЖЕННЯ АДМІНІСТРАТОРІВ

Ненормативна лексика, образи учасників форуму чи форуму в цілому, переслідування і цькування будуть безжально видалятися з форуму. Суперечки з Адміністраторами і Модераторами розцінюються як суперечки з арбітром з ОБОВ’ЯЗКОВИМ видаленням із форуму (бан). Що таке «перехід на особистості», «переслідування» і «цькування», будемо вирішувати самі (як зможемо).

«Хамство» – це поведінка на форумі, яка призвела до видалення повідомлення або бану його автора (або те й те).

Учасник форуму, чиє повідомлення модерувалося, може бути видалений із форуму (забанений) на невизначений термін (на розсуд Адміністратора).

У цій версії форуму кожен Учасник має можливість поскаржитись на повідомлення, яке зачіпає його гідність (значок «!» ліворуч унизу повідомлення, над кнопкою «цитата»).


Додаток 3. ПОПЕРЕДЖЕННЯ МОДЕРАТОРІВ

У випадку, якщо в Модератора виникне сумнів у адекватності учасника форуму (незрозумілі питання, неоднозначні повідомлення, злісний оверквотинг), учасник переводиться до групи «Питання»: це закрита група, від’єднана від форуму, але з можливістю читати й відправляти приватні повідомлення (ПП). У цій групі учасник може пояснити Модераторові свої мотиви й наміри, після чого йому відкривається доступ до форуму. В іншому разі (пояснень немає, або Модератор не вважає їх прийнятними) акаунт учасника групи «Питання» за місяць заморожується (від’єднуються не тільки форуми, але й ПП). Акаунти таких користувачів не видаляються з метою виключення повторної реєстрації.


Додаток 4. Ситуації, що не регламентовані чинними правилами Конкурсу.

Спірні ситуації, не регламентовані наявними Правилами, розв’язуються Адміністраторами й Модераторами на власний розсуд. Адміністратори й Модератори мають право вносити доповнення й уточнення до наявних Правил, конкретизуючи окремі положення або регламентуючи невраховані Правилами випадки.


Додаток 5. Від Редколегії.

Будь-яке оповідання, що бере участь у конкурсі, може бути опубліковане в журналі "РБЖ Азимут" – на розсуд Редакції та за згодою автора (участь у конкурсі не є автоматичною згодою Редакції на публікацію!). У журналу власні критерії допуску до публікації.

Перші три місця запрошуються до публікації автоматично.

Публікація в журналі «РБЖ Азимут» – безгонорарна.

Авторам журналу надсилається один авторський примірник (пересилання коштом автора).


Додаток 6. Бонус від Головреда.

Автори оповідань, що посіли перші три місця за підсумками Конкурсу, мають змогу замовити друк паперової книжки з розрахунку 5 балів за книгу у твердій обкладинці і 2 бали за книгу у м’якій обкладинці. Це може бути збірка власних творів автора або одне з видань РБЖ Азимут, яке можна відправити на благодійні цілі.