РБЖ Азимут НОВОСТИ ТУРНИРНАЯ ТАБЛИЦА О КОНКУРСЕ НАШИ АВТОРЫ МЫ ПЕЧАТАЕМ ФОРУМ
Текущее время: 18.06.2021 17:15

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4955
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax036 Планета Облич


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 12:12 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.03.2021 13:28
Сообщения: 24
Вітаю, Авторе!

Не погана, але і не хороша історія у вас вийшла. Мені сподобався початок, мені сподобалося, як наніти контролюють тіло людини. Це цікавий момент. Але от фінал зовсім не зайшов, відверто кажучи.
Стиль написання непоганий, але бували моменти, що перебивали читання. Наприклад, частини, як «..й є..». Тут же навіть складно вимовити. А ще декілька разів підряд повторене слово «ролік», що є помилкою. Це не якась велика проблема, але око різонуло.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 15:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Дякую за відгук! Визнаю, написано поспішно, з оглядом на редагування, якщо пройде у фінал!
Якщо будуть ще зауваження, як зробити краще, дослухаюся до них!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 00:49 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 86
Початок був ітригуючим. Чомусь очікувала якогось їдкого гумору на межі із здоровим глуздом. Але під кінець якось занадто сильно автор заліз у зраду-зрадоньку.
Ну і страшні наніти, які з народження контролюють думки людини самознищуються від 2 рядків гімну. Ну ну))


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 10:37 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.

Оповідання зачепило, а це, думаю, головне.

Кілька дрібниць (дуже суб'єктивно):

Цитата:
Щось бентежило Жан-Жака в цьому роліку, але він не міг пояснити собі, що.
- ось і мене бентежить кілька речей.
1. Як може "голос вібрувати в голові Жан-Жака", якщо єдине, на що "спромоглися наніти за тридять років" - це " керування голосовими зв'язками". Виходить, що наніти користуються голосовими зв'язками людини для спілкування з самими людьми і не можуть впливати на мозок? Але ж Пресвята Вікіпедіка зауважує, що: "Мовленнєвий апарат складається з органів дихання й органів, які безпосередньо беруть участь у творенні звуків, зокрема: гортань, голосові зв’язки, язик, м’яке й тверде піднебіння, зуби верхньої та нижньої щелеп, губи, носопролиг та резонаторні нутро́вини. І виходить, що наніти контролюють також органи дихання, щонайменше. А по суті, наніти мають контролювати і мозок, аби мати змогу розмовляти ротом людини. Чи як? Я не спеціаліст, тому це не критика, а лише суб'єктивні роздуми.

Цитата:
Так-так, під заборону підпадали одразу всі основні статеві ознаки та ерогенні зони.
- я трохи не второпаю, як без додаткових механізмів можна заблокувати "статеві ознаки" та "ерогенні зони" при цьому не впливаючи безпосередньо на мозок? Але наноніти на мозок не впливають - це важлива умовність всесвіту оповідання. Тоді як?

Цитата:
Думати забагато про політику взагалі ставало небезпечно
- значить, наніти таки контролюють мозок? Чи ні. Це важливе питання. тому що, якщо наніти контролюють мозок, то будь-який спротив нанітам приречений на поразку.

Цитата:
В неї все нагадуавало ляльку із сіруватою шкірою.
- ну, не можуть наніти змінювати фізіологію людини без безпосереднього впливу на мозок, це взаємопов'язані процеси. Перебудова жінки в ляльку без участі мозку неможлива, а отже - наніти контролюють і сам мозок, а отже свідомість людини, її думки - теж під повним контролем.

Цитата:
“Та чи справді всі? А чому ж я не такий, як треба? Чому ще хтось пручається, якщо всі ці обмеження розумні та пристойні?”
- ось тут, шановний авторе, на мою думку, і вилазить головна проблема історії. Ви створили світ у якому неможливий не те, що спротив, а й визрівання зародків будь-якого спротиву в свідомості людини, що вже є частиною системи. наніти контролюють все - від діяльності мозку, до гармонального фону всього організму. В такому світі людина з нанітами не може думати неправильно, не може приховувати свої думки - це неможливо у тих умовах, які ви описали вище. А тому і зародків будь-якої інакшості бути не може.
Існує (теоретично) лише три шляхи виникнення можливості спротиву: 1. особливість головного героя могла б бути пояснена або помилкою у роботі нанітів (якимсь збоєм), 2. або ж герой мав бути повністю чистим від нанітів від народження, тренуватися з пелюшок тримати свої думки та керувати своїм психологічним станом.

Момент, коли Жан-Жак зустрів забанених - можна похвалити. Це дійсно логічно. Це третій і останній шлях, коли людина в умовах цього всесвіту могла чинити спрротив - зовнішнє втручання (чужа допомога тих, хто знає, що робити). Тут автор молодець.

Цитата:
- Невідомо. Звинуватити будь-яку політичну силу чи соціальний рух майже неможливо, бо серед тих, хто у виграші, та в довічному бані є люди всіх поглядів та вподобань. Ходімо з нами, час показати тобі правду.
- запамятаймо цю фразу на майбутнє. Якщо автор дасть відповідь у кінці - то оповідка вдалася, якщо не дасть - то ... .

Цитата:
оглядаючи у вікна на лабораторії, де відкачували від враження нанітами ще нових вигнанців.
- варто було б трохи детальніше зупинитися на тому, що "спротив" відкачує нанітів із тіл. Це дуже важливий момент і потребує більшого опису. Бо Це маленьке речення можна легко пропустити і задаватися питанням, а чого це ці безстатеві люди такі сміливі і наніти їх не "виключають"?

Цитата:
- Мені потрібен каталог старовинних пісень. Тих, що вже не виконуються. Допустіть мене до нього, й я оберу. Це мають бути заборонені твори!
- а звідкілясь цьому каталогу взятися? Звідки у цих безстатевих персон можливості, матеріальна база та інформація. Розумієте, авторе, створити підпільну організацію спротиву - це річ складна. Тим більше у суспільстві, де контролюється мозкова діяльність.

Цитата:
- Є контакт. Наніти отримали команду самознищення, - почувся голос у навушниках.
- від кого? Від таємного тіньового уряду, що злякався української мови і вирішив покінчити життя самогубством? Як це працює?

Ще однією проблемою є тупість тих, хто контролює нанітів. Просто змоделюйте ситуацію: ви контролюєте майже все людство за допомогою нанітів, вирішуєте, що правильно, а що ні. Ви володар світу. І ось є ті, кому це не подобається. Ви караєте цих людей, банете їх, позбавляєте статевих ознак. І що далі? Ці люди викачують із себе ваших нанітів та створюють підпільну організацію для спротиву вам та повалення вашого режиму. Підпілля знаходить дієву зброю і скидає вас з п'єдесталу влади. Як так сталося? Все дуже просто - у цьому всесвіті тіньовий уряд, що контролює всіх людей - не контролює та не стежить за тими, кого забанив. Взагалі не контролює, Карле! Ніяких тобі секретних агентів під прикриттям, ніяких тобі перевірок. Повстанці просто викачують із себе нанітів, а таємному уряду все одно. забанені створюють свою спільноту однодумців - а таємному уряду все одно. Забанені знаходять матеріали, гроші, обєднуються з новими забаненими - а таємному уряду все одно. І дійсно, а чого боятися? Подумаєш, кілька сот тисяч забанених розумних людей, що ненавидять таємний уряд та обєднуються разом - що тут поганого?

Пи.Си. Шановний авторе, прошу з розумінням поставитися до мого коментаря. Я не мав на меті ображати вас або ваше оповідання. Якщо мої слова здалися вам різкуватими або злими - вибачте. Все чого я хотів, це звернути вашу увагу на певні логічні протиріччя, які я дуже суб'єктивно побачив у вашій історії. Пам'ятайте головне - я можу помилятися, всі мої закиди до вашої історії - дуже суб'єктивні. Антиутопії дуже і дуже важко писати, але дуже і дуже легко критикувати.
Ви спробували - за це вам честь та хвала. Я б не наважився.

Дякую за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 17:49 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Дякую всім за відгуки, особливо за розгорнутий відгук
Цитата:
мортус312
.
Проблема оповідання в тому, що воно писалося в останню мить. Після конкурсу з врахуванням критики та нового досвіду буде відредаговано, незалежно від того, чи буде у фіналі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 02.04.2021 17:42 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 307
Вітаю, авторе!
А мені оповідання сподобалось! Позаяк я не технар, я не дуже добре уявляю, як діють оті всі наніти. Але сама ідея стосовно тотального контролю, змушення до гіпер-толерантності навіть в незначних дрібницях, ідея спротиву цій системі та засіб, яким її зруйновано - це, як то кажуть, зайшло цілком. Бо надто багато прикладів того, що толерування усього поспіль (в тому числі і зла), заборона називати речі своїми іменами (щоб нібито нікого не образити) спричиняє більше проблем, ніж користі. І перспектива морального ФейсПланету вже реально маячить на обрії... Як на мене, важлива й актуальна тема!
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 03.04.2021 16:57 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 75
Цікаво.
Але той рідкісний випадок – коли мало.
І завершення зіжмакане...
Треба би багато дописувати, враховуючи зауваження вище.
І ще би якось пояснити як працює видільна система у "ляльок"? Бо інакше це якийсь злочин проти людяності...

До речі, маю нині проблемку з ФБ.
Він мені набрид, і я його забанив. :) Тобто -- перестав туди заходити. Але він вперто вистрибує віконечком "у вас 100500 сповіщень". Він хоч колись вспокоїться, чи треба шукати вимикач у браузері? ;)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 03.04.2021 17:59 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5374
Откуда: Зворотний бік Місяця
Володе, офтопом - то як тепер із вами зв'язатися в разі потреби?
Напишіть, будь ласка, мені пошту чи що сюди в приватні повідомлення, добре?

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 03.04.2021 20:34 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 75
:)

А й справді -- пошта часто цікавіша аніж ФБ.
Написав.

Втім, і пошта не є панацеєєю -- маю надію, що забаню також увесь інет в цілому. :) Хоч на якийсь час. Якщо карантини не обгадять все...Тут, до речі, простежується недогляд Автора оповідання.
ФБ -- то ж лише маленька брунька на потворному монстрі званому Інетом. Добре, хай навіть і не маленька. А цілий "брунен джі" ;) Але ж таки брунька. І вкупі з усім тим, що не працює "офлайн" і + безлім трафіки, або великі, на купу ГБ, пакети (замість дешевих окремих кБ) -- вони ж якраз і творять монстра, що змушує лудей нидіти в мережі, замість економити трафік (гроші) і читати хороші книги, як заповідала Таніта.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 04.04.2021 14:23 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Цитата:
то ж лише маленька брунька на потворному монстрі званому Інетом

Фантастика на те й фантастика, щоб щось підкреслити, гіпертрофувати. Якби це був конкурс науково обґрунтованих футурологічних моделей на тему доминування соцмереж, тоді ми могли б оперувати словами "лише - не лише". В цьому вигаданому всесвіті так сталося) якщо оповідання дійде до друку, можна написати сіквели про бунт кожного інтернет-сервісу.
Та за увагу дякую, зичу удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 06.04.2021 22:08 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 226
Цікаве оповідання. Явно відчувається, що автор дописував його поспіхом, бо закінчення просто таки зіжм'якане. Думаю, якби було більше часу, то у автора вийшло б щось більш гостро-сатиричне.
Успіхів на конкурсі :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 08.04.2021 01:01 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5374
Откуда: Зворотний бік Місяця
Завжди приємно, коли фантастика - не самоціль, а засіб. Особливо космічна. Бо найглибший космос - усередині людини.
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax036 Планета Облич
СообщениеДобавлено: 11.04.2021 00:07 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 104
А ось і лідер мого топу. Вітаю, авторе. Дуже влучно, актуально й точно на тему конкурса.
Хоча над кінцівкою справді варто попрацювати, трохи зіжмакана.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB