Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 21:17

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 16 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 22.09.2019 17:20 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа an015 Вогневиця


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 25.09.2019 19:49 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Той випадок, коли одні починають читання з найдовших оповідань, інші - з найкоротших.
А тобі "пощастило" потрапити до "золотої середини" номер 15. :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 13:17 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 30.08.2019 17:29
Сообщения: 42
15. Несподіване використання
Я про таку нечість, як Вогневиця, до цього не читала, тому було дуже приємно побачити нове ім'я в пантеоні. Але потім знайшла, у Грінченка, що це "міфічна потвора, що несла людям високий жар тіла, тиф та інші хвороби. Одна з тринадцяти доньок богині зла МАРИ. Зображувалась у вигляді кістлявої баби, в якої великі лихі очі палають вогнем. (За О. Афанасьєвим)" Але це так, до слова, без жодної претензії.
Оповідання мені насправді сподобалося - достатньо динаміки, достатньо логіки (крім кількох моментів), достатньо міфологічності. Автор не розкриває нам, звідки у Марка його суперсила, але певна утаємниченість все ж граєє на текст. А от кінцівка мені якось не дуже. Я не маю нічого проти хепі ендів, але хотілося якось трошки менш банально. Ну от каплюшечку.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 15:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Нарешті! Нарешті в моєму провулочку перекинулася вантажівка з цукерками. Тож охоче відповідаю.

Рожева Сойка писал(а):
15. Несподіване використання
Я про таку нечість, як Вогневиця, до цього не читала, тому було дуже приємно побачити нове ім'я в пантеоні. Але потім знайшла, у Грінченка, що це "міфічна потвора, що несла людям високий жар тіла, тиф та інші хвороби. Одна з тринадцяти доньок богині зла МАРИ. Зображувалась у вигляді кістлявої баби, в якої великі лихі очі палають вогнем. (За О. Афанасьєвим)" Але це так, до слова, без жодної претензії.

Та ну його, того Грінченка! :roll: Вогневиця - передусім це блискавка, існує таке образне тлумачення. Блищак та блискавка - така собі солодка парочка. :D
А чому під землею мешкає? Бо вона з іншої доби, з тих часів, коли на теренах сучасної України панувала трипільська культура. Звідти нагадування про ляльку-мотанку, про Берегиню. Деякі історики вважають, що саме стилізоване зображення Берегині - жіночої постаті з піднесеними для благословіння руками - трансформувалося в малюнок тризуба.
У легендах про Артура і лицарів Круглого столу є згадування про те, що Мерлін не помер, а пішов живим у землю. Ось саме так у мене з Вогневицею.
Цитата:
Зображувалась у вигляді кістлявої баби, в якої великі лихі очі палають вогнем
Коли люди знаходять нових богів, попередніх завжди паплюжать, перетворюють на хтонічні, зловісні істоти. І не лише в політиці. :?

Цитата:
Оповідання мені насправді сподобалося - достатньо динаміки, достатньо логіки (крім кількох моментів)
Чи можна трохи докладніше про такі моменти? Це важливо.

Цитата:
Автор не розкриває нам, звідки у Марка його суперсила, але певна утаємниченість все ж граєє на текст.
Це навмисне зроблено. Такий собі чарівний, але при цьому буденний світ, де надприродні можливості більш метафоричні, ніж фантастичні.

Цитата:
А от кінцівка мені якось не дуже. Я не маю нічого проти хепі ендів, але хотілося якось трошки менш банально. Ну от каплюшечку.
Інші варіанти наближаються до вбивства, а я щось не люблю вбивати героїв. Чи, може, є пропозиції стосовно іншого розвитку подій і фіналу? Мені теж було б цікаво.

Щиро дякую за відгук, шановна Сойко!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 16:20 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 30.08.2019 17:29
Сообщения: 42
Цитата:
Чи можна трохи докладніше про такі моменти? Це важливо.

Перший - це мішок на возі. Навіщо він Маркові? Ви самі і пишите "дідько шепнув", але це слабке виправдання. І крім того, епізод не дає користі тексту.
І друге - це мішок на возі. Марко хоче його вхопити і кинути ПІД воза, а потім вирішити, що з тим робити. Під воза, де зараз буде ховатися від дощу власник мішка.
Тепер третє - Василь наймається до Блищака випалювачем, але сам, замість роботи, починає пиячити і в копальні не спускається. Увага, питання: навіщо Блищаку такий робітник? Я розумію, що потрібно було розвести Марка і Василя, щоб Марко міг працювати самотужки, а "прикриттям" для Василя може бути Ярина, але все одно, на мій смак логіки в тому, щоб тримати п'яничку-робітника і платити йому малувато.
Далі. В сцені, де Марко вперше побачив Вогневицю і переляканий дременув нагору, він зустрічається із Яриною. Ярина дуже тиха і спокійна, ніжно гладить його по щоці, каже Маркові, що той гарний, і просить передати Нечаю, щоб чекав на неї. І тихенько йде. "– Ото дівка! – із захопленням сказав хтось із гірників. – Не тільки Блищаку, навіть і дідьку відсіч дасть" - це до чого? Сцена ніжна і лірична, чому гірник завів мову про відсіч?
І ще: " Замовкла канарейка, й незабаром прогримів вибух. Страхітлива вогняна хвиля пронеслася штреком. Тим само, що Вогневиця заборонила розробляти. Марко трохи оглух, загубив десь лампу, йшов до ствола по пам’яті, навпомацки. І врешті-решт піднявся на поверхню." - тобто, Марко надибав на скупчення газу, випалив його, той вибухнув і Марко вертається на поверхню цілий і неушкоджений. Випалювачі працюють тоді, коли в шахті нікого немає. Але тут раптом " Марко відчував себе виснаженим, бо всі сили, що вдалося забрати в Блищака, та на додаток і його власні, пішли на те, щоб врятувати людей." - звідки люди? Якщо тоді цей абзац читати так, що люди були в шахті, коли стався вибух, тоді там не мало бути Марка. І потім Василь його ще сварить за те, що він газ не випалив.
"Але гірники якимось чином дізналися про невезіння Марка" - Маркові сама Вогневиця допомагає, і вогню він не боїться. Після останнього вибуху ніхто з гірників навіть не загинув, Марко повитягав. Це свідчить про добру вдачу, але не про невезіння.
"– Дякую тобі, Берегиню!" - Берегине.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 17:25 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Добре і вправно написано. Діалоги додають героям індивідуальних рис і підтримують динаміку. Трохи менш динамічна хіба сцена зустрічі у степу (але там, власне, ніяких гопаньок не відбувається, тож, може, так і треба), та й з цим лантухом халепа (про це вже казали усі інші). Далі вже все йде доволі активно. І історія добре збалансована. Хепі-енд, як на мене, логічний і цілком пасує містичній історії.
Та є декілька "але" (це суто на мій особистий погляд, тож автор за бажання може не зважати). Незважаючи на гарну літературну подачу, муляє і навіть дратує цілковита передбачуваність кожної сцени. Геть кожної. Коли Марко побачив Ярину з батьком у степу - було зрозуміло, що закохається. Коли з'явився Блищак - було зрозуміло, що це буде Марків суперник за Ярину. З появою Вогневиці зрозуміло, що вона допомагатиме Маркові. І так далі. ЖОДНОГО несподіваного повороту і навіть елементу у сюжеті. Таке враження, що щось подібне читалося вже сто разів ще з класики 19 сторіччя. Переказ вже відомого і, перепрошую, нав'язлого на зубах. Майстерний і сучасний, але переказ. І тут вже байдуже навіть на літературну якість - бо нічим не дивує. Все ж таки сенс літератури, як на мене, у тому, аби знаходити щось нове - якщо не теми (бо вже все справді описано), то засоби розвитку цих тем. Бо інакше нащо це все? Перепрошую, не люблю критикувати і завжди шукаю у творах щось добре. Тому мені було важко писати цей відгук. Але я бачу з інших відгуків і обговорень, що автор щиро прагне вдосконалення і розвитку. Тож, може, щось у моїй критиці наштовхне на корисні думки і посприяє подальшій творчості. Ще раз вибачте за прямоту. Удачі Вам.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 20:32 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Згідно з численними проханнями, вирішила оприлюднити зміст того лантуха з возу :D

Изображение


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 20:41 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 30.08.2019 17:29
Сообщения: 42
Автор an015 писал(а):
Згідно з численними проханнями, вирішила оприлюднити зміст того лантуха з возу :D

Изображение

Ну от тим більше - нащо воно Маркові? :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 20:43 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Рожева Сойка писал(а):
Перший - це мішок на возі. Навіщо він Маркові? Ви самі і пишите "дідько шепнув", але це слабке виправдання. І крім того, епізод не дає користі тексту.
І друге - це мішок на возі. Марко хоче його вхопити і кинути ПІД воза, а потім вирішити, що з тим робити. Під воза, де зараз буде ховатися від дощу власник мішка.
Мета полягала в тому, аби змінити ставлення Марка до цих людей. За першим задумом він був розбійник і нападав на Василя. Проте якщо мішок уже є - не викидати ж, краще використати на користь оповіданню.

Цитата:
Тепер третє - Василь наймається до Блищака випалювачем, але сам, замість роботи, починає пиячити і в копальні не спускається. Увага, питання: навіщо Блищаку такий робітник? Я розумію, що потрібно було розвести Марка і Василя, щоб Марко міг працювати самотужки, а "прикриттям" для Василя може бути Ярина, але все одно, на мій смак логіки в тому, щоб тримати п'яничку-робітника і платити йому малувато.
Справа в Ярині. Але треба поміркувати.

Цитата:
Далі. В сцені, де Марко вперше побачив Вогневицю і переляканий дременув нагору, він зустрічається із Яриною. Ярина дуже тиха і спокійна, ніжно гладить його по щоці, каже Маркові, що той гарний, і просить передати Нечаю, щоб чекав на неї. І тихенько йде. "– Ото дівка! – із захопленням сказав хтось із гірників. – Не тільки Блищаку, навіть і дідьку відсіч дасть" - це до чого? Сцена ніжна і лірична, чому гірник завів мову про відсіч?
І ще: " Замовкла канарейка, й незабаром прогримів вибух. Страхітлива вогняна хвиля пронеслася штреком. Тим само, що Вогневиця заборонила розробляти. Марко трохи оглух, загубив десь лампу, йшов до ствола по пам’яті, навпомацки. І врешті-решт піднявся на поверхню." - тобто, Марко надибав на скупчення газу, випалив його, той вибухнув і Марко вертається на поверхню цілий і неушкоджений. Випалювачі працюють тоді, коли в шахті нікого немає. Але тут раптом " Марко відчував себе виснаженим, бо всі сили, що вдалося забрати в Блищака, та на додаток і його власні, пішли на те, щоб врятувати людей." - звідки люди? Якщо тоді цей абзац читати так, що люди були в шахті, коли стався вибух, тоді там не мало бути Марка. І потім Василь його ще сварить за те, що він газ не випалив.
Як то кажуть, хороше питання! Дякую.

Цитата:
"Але гірники якимось чином дізналися про невезіння Марка" - Маркові сама Вогневиця допомагає, і вогню він не боїться. Після останнього вибуху ніхто з гірників навіть не загинув, Марко повитягав. Це свідчить про добру вдачу, але не про невезіння.
Так, треба трохи виправити.

Цитата:
"– Дякую тобі, Берегиню!" - Берегине.

На жаль, кличний відмінок ніколи не був моєю сильною стороною. :?

Щиро дякую за допомогу, Сойко!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 20:51 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Сокира писал(а):
Добре і вправно написано. Діалоги додають героям індивідуальних рис і підтримують динаміку. Трохи менш динамічна хіба сцена зустрічі у степу (але там, власне, ніяких гопаньок не відбувається, тож, може, так і треба), та й з цим лантухом халепа (про це вже казали усі інші). Далі вже все йде доволі активно. І історія добре збалансована. Хепі-енд, як на мене, логічний і цілком пасує містичній історії.
Дякую за приємні слова. Добре, що сподобалося.

Цитата:
Та є декілька "але" (це суто на мій особистий погляд, тож автор за бажання може не зважати). Незважаючи на гарну літературну подачу, муляє і навіть дратує цілковита передбачуваність кожної сцени. Геть кожної. Коли Марко побачив Ярину з батьком у степу - було зрозуміло, що закохається. Коли з'явився Блищак - було зрозуміло, що це буде Марків суперник за Ярину. З появою Вогневиці зрозуміло, що вона допомагатиме Маркові. І так далі. ЖОДНОГО несподіваного повороту і навіть елементу у сюжеті. Таке враження, що щось подібне читалося вже сто разів ще з класики 19 сторіччя. Переказ вже відомого і, перепрошую, нав'язлого на зубах. Майстерний і сучасний, але переказ. І тут вже байдуже навіть на літературну якість - бо нічим не дивує. Все ж таки сенс літератури, як на мене, у тому, аби знаходити щось нове - якщо не теми (бо вже все справді описано), то засоби розвитку цих тем. Бо інакше нащо це все? Перепрошую, не люблю критикувати і завжди шукаю у творах щось добре. Тому мені було важко писати цей відгук. Але я бачу з інших відгуків і обговорень, що автор щиро прагне вдосконалення і розвитку. Тож, може, щось у моїй критиці наштовхне на корисні думки і посприяє подальшій творчості. Ще раз вибачте за прямоту. Удачі Вам.
Авжеж, ви маєте рацію. Можна вважати, що вийшло таке собі релакс-фентезі. Бо, якщо знову про це писати, ймовірніше, вийде щось схоже за результатом. Напевно, просто хотілося саме таке написати.

Щиро дякую вам, Сокиро, за відгук і слушні зауваження.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 28.09.2019 21:46 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
Хороше оповідання, сподобалося. Спочатку здалося, що буде щось накшталт фентезійного стімпанку (вовкулаки, мерці, штольні і т.д.), але далі все стало на свої місця. Прискіпуватися до дрібниць не стану, бо неохота :)
Удачі на конкурсі! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 17:10 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Щиро дякую за відгук, шановний Мурррчику!
Ні, стімпанк зовсім не моє, я казки розповідаю. :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 04.10.2019 13:02 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Я в дитинстві дуже захоплювалася казками Бажова. Думаю, можна не продовжувати, і без того зрозуміло, що Вогневиця мені не могла не сподобатися;)
Дякую дуже за повернення у дитинство!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 04.10.2019 18:52 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Щиро дякую, шановна Мавко!
Та я вже гадаю - чому раніше не брала участі в конкурсах фентезі. Бо дійсно мов у дитинство впала (закреслено) повернулася, :D стільки цікавих творів прочитала.
Щодо Бажова - не знаю, було бажання поринути саме в міфологічну ауру Західної України. Тож писала під чарівні пісні Галицького краю.
Удачі вам на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an015 Вогневиця
СообщениеДобавлено: 06.10.2019 09:01 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Ем, якщо людина ніколи нічого не цупила, вона не буде раптом кидатися навіть на мішок, повний всякого добра.

Потім я подумав, що може в цьому лантусі сховане всесвітне зло, яке прагне вирватися на волю, і ледь не змусило героя собі допомогти.

Ще потім я подумав, що це такий цікавий авторський прийом, коли всі: читачі, і навіть персонажі хочуть викинути зайвий мішок з оповідання.

Потім я прочитав коментарі.

Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 16 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB