Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 15:37

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 29 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 25.10.2016 19:13 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа ac006 Правда і тільки правда


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 27.10.2016 11:16 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 04.10.2016 17:16
Сообщения: 123
А який колір фургону вночі? Правильно. Вночі кольорів нема.
Воєнний чи військовий?
Ого. І як скоро програмери, що працюють до ночі, зароблятимуть 2тис.грв? :)
То тремтів чи "крокував"?
"Крокував... Готовий зупинитись... Коштувати життя." -- все не те
"пролунав... Який лунає" -- повтори.
Цікаві дні.нар. в деяких колах...
Не можна "опинитись" у кімнаті де вже сидиш...
Як тиша може стояти?
І чому всі "крокують"? Люди ж так не ходять!

Початок занадто важкий і безглуздий. Мова брудна (має бути: кишеня, давач...) Часті лайка й матюкня. Гидко.

Лише згодом з'являється сенс, але я насилу дійшов.
Щодо допиту. Не знаю як вони відбуваються, але чому піддослідний такий гальмонутий? Чому не розповідає про свої проги, замість тупо мукати?

Згодом логіка знову пропала. Почався сюр.

З хорошого лише смерть садиста


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 27.10.2016 11:41 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2016 15:43
Сообщения: 942
Откуда: Украина, Винница
Трохи дивний сюжет, але загалом інтересна робота. Уявити в нашій країні масштабну терористичну організацію, яка вимагає від влади один мільярд доларів - занадто ризикований хід. Все інше в сюжеті - більш-менш. Підполковник Строженко - досить росповсюджений тип в силових структурах, особливо наших міліцейських. Автор непогано знається на психотропних препаратах, та й взагалі на психічних патологіях. Ефектна кінцівка, доречні пояснення і опис долі одного з героїв.
На початку забагато детальних описів і "розжовувань". Мова трохи "дитяча". Прикрі помилки в пунктуації і не тільки. "На зустріч фургону" (фургон стоїть). А чи не краще "підійшли до фургону"? "...але як не намагаємось, але зламати не виходить."
Чому компьютери, електроприлади, лампочки вибухають, а рація у Стороженка - ні? Хіба там нема акумулятора, який вибухає скоріш за всіх?
Не дивлячись на вищевказане, робота особисто мені сподобалась. Є драйв, є інтрига, є загадка, є персонажі, є пізнавальні моменти.
Вдалого конкурсу, авторе. :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 27.10.2016 15:45 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 23
Володимир писал(а):
А який колір фургону вночі? Правильно. Вночі кольорів нема.
Воєнний чи військовий?
Ого. І як скоро програмери, що працюють до ночі, зароблятимуть 2тис.грв? :)
То тремтів чи "крокував"?
"Крокував... Готовий зупинитись... Коштувати життя." -- все не те
"пролунав... Який лунає" -- повтори.
Цікаві дні.нар. в деяких колах...
Не можна "опинитись" у кімнаті де вже сидиш...
Як тиша може стояти?
І чому всі "крокують"? Люди ж так не ходять!

Початок занадто важкий і безглуздий. Мова брудна (має бути: кишеня, давач...) Часті лайка й матюкня. Гидко.

Лише згодом з'являється сенс, але я насилу дійшов.
Щодо допиту. Не знаю як вони відбуваються, але чому піддослідний такий гальмонутий? Чому не розповідає про свої проги, замість тупо мукати?

Згодом логіка знову пропала. Почався сюр.

З хорошого лише смерть садиста


Дякую за критику. Казати за помилки нічого не буду, адже сам розумію, що це моя проблема. Побачити всі помилки при редагуванні дуже тяжко. Намагався виловити все, що міг. Щодо поведінки ГГ, то тут роль відіграв страх. Як було написано в творі, персонаж просто боявся що-небудь казати, а коли намагвся, то йому все одно ніхто не вірив. Кожна людина по-різному поводить себе в надзвичайній ситуації: один буде кричати, що всіх повбиває, інший намагатиметься боротись за життя до останнього, а третій поведе себе як ганчірка і майже нічого не зробить для порятунку. Лайка і матюки були необхідні. Рідко зустрічаються службовці правоохоронних органів, які б не матюкались. Стосовно іншого, буду намагатись писати краще. Ще раз дякую за критику.

До речі, вислів про те, що "навколо стояла тиша" доволі розповсюджений в літературі, хоч і звучить досить дивно.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 27.10.2016 15:45 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 23
Валентин Дрозд писал(а):
Трохи дивний сюжет, але загалом інтересна робота. Уявити в нашій країні масштабну терористичну організацію, яка вимагає від влади один мільярд доларів - занадто ризикований хід. Все інше в сюжеті - більш-менш. Підполковник Строженко - досить росповсюджений тип в силових структурах, особливо наших міліцейських. Автор непогано знається на психотропних препаратах, та й взагалі на психічних патологіях. Ефектна кінцівка, доречні пояснення і опис долі одного з героїв.
На початку забагато детальних описів і "розжовувань". Мова трохи "дитяча". Прикрі помилки в пунктуації і не тільки. "На зустріч фургону" (фургон стоїть). А чи не краще "підійшли до фургону"? "...але як не намагаємось, але зламати не виходить."
Чому компьютери, електроприлади, лампочки вибухають, а рація у Стороженка - ні? Хіба там нема акумулятора, який вибухає скоріш за всіх?
Не дивлячись на вищевказане, робота особисто мені сподобалась. Є драйв, є інтрига, є загадка, є персонажі, є пізнавальні моменти.
Вдалого конкурсу, авторе. :)


Дякую. Дуже радий, що Вам сподобалось!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 27.10.2016 21:22 
Не в сети
Искатель приключений
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 23.10.2016 23:11
Сообщения: 3
Оповідання вцілому цікаве, але просякнуте параноєю стосовно спецслужб. Події оповідання повинні були б відбуватись в Сполучених Штатах, де ці спецслужби дійсно є. Я думаю у нас спецслужби тільки спинаються на ноги і масштаб діяльності зі спеццентрами їм ще не до снаги. Хоча якщо припустити, що це - далеке майбутнє, то цілком можливо :D
Зауваження:
1. Головного героя вели із зав'язаними очима, але явно не під руки. Як він пересувався не спотикаючись і в правильному напрямку?
2. Підполковник дуже балакучий. Він фактично сам розповідає події підозрюваному, хоча повинен був витягувати це із затриманого.
3. Підполковник б'є підозрюваного лобом по носу
Цитата:
З усієї сили він вдарив Сашка лобом по носу
. Та ну. Може залишитись синець. Ви уявляєте підполковника з синцем на лобі? До того ж бризки крові...
4. У вас в одному місці підполковник стає капітаном
Цитата:
Біля дверей лежав капітан Строженко

В мене все. Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 27.10.2016 21:40 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 23
Кейс писал(а):
1. Головного героя вели із зав'язаними очима, але явно не під руки. Як він пересувався не спотикаючись і в правильному напрямку?

Спеціально для цього йому казали куди йти.
Кейс писал(а):
2. Підполковник дуже балакучий. Він фактично сам розповідає події підозрюваному, хоча повинен був витягувати це із затриманого.

Йому потрібно було витягнути лише один пароль. Він вважав, що все інше знає.
Кейс писал(а):
3. Підполковник б'є підозрюваного лобом по носу. Та ну. Може залишитись синець. Ви уявляєте підполковника з синцем на лобі? До того ж бризки крові...

Можна скзаати, що шрами прикрашають чоловіків :D
Кейс писал(а):
4. У вас в одному місці підполковник стає капітаном

За це дійсно соромно. Спочатку просто планував зробити його капітаном, але потім підвищив у званні, а при редагуванні не помітив :(
Кейс писал(а):
В мене все. Успіхів на конкурсі!

Дякую за критику!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 30.10.2016 10:15 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Идея, как я понял, стоит ли один невиновный сотни виновных. Хорошая идея. Воплощение мне не понравилось, извините.
Не пугает. Не верю.

Не верю в преступную организацию, которая сумела заминировать все и вся, и никто из своих не «слил» и не «сдал». «Доктор Зло» какой-то. А если «доктор Зло» и вот-вот рванет все, почему этим занимается один полковник, да еще сумасшедший? Не верю.
«Урежьте осетра». Охрана зданий – это не только интернет и сайты, там люди есть, которые и должны следить, чтоб взрывчатку не заложили.
Если уменьшить масштаб до минирования метро или остановок – только страшнее станет. А совсем страшно будет, или в конце выяснится, что все это – блеф, и была только одна бомба, которую обезвредили.
А Сашко убили.

Не верю в компьютеры, датчики, интенсивность работы мозга… Я сильно сомневаюсь, что в СБУ это все есть. Будь там просто подвал, а еще лучше душевая – обычная, с расколотым кафелем, можно с дырками от пуль в стенах – могло бы пробрать сильнее. Мне так кажется.

Вступление, до того, как «включается» рассказ Сашко – мне показалось избыточным. Оно, вроде бы, ничего особо и не дает рассказу.
«Эпилог» - тоже показался каким-то… сказочным, что ли. Лучше б пистолет заклинило, как по мне, чем вещать с пулей в сердце.

В целом, как мне кажется, немного наивно. Бьют наивно, пытают наивно, доктор наивный, который вот прям не подозревает, что там происходит, а как только – так сразу все осознал. И все вокруг не знают, а потом осознают. Ага.
Ну кто ж так бьет, чтоб говорить не мог? Тем более, при двадцати-то годах опыта. Зачем по лицу бить, по голове? Пальцы ж есть. Дверь есть. Много способов есть. К сожалению.
«АААААААААААААААА! — знову закричав Сашко і всі перелякано відсахнулись». – ну е-мое, у Вас театральная постановка или эти люди привыкли паяльником в живого человека тыкать? Что он, кричать тише будет, что ли?

В целом, кажется, получилась «страшилка». А писать про такие проблемы, мне кажется, надо или хорошо – или никак.
Извините.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 30.10.2016 14:14 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 23
Семьдесят Первый писал(а):
Идея, как я понял, стоит ли один невиновный сотни виновных. Хорошая идея. Воплощение мне не понравилось, извините.
Не пугает. Не верю.

Не верю в преступную организацию, которая сумела заминировать все и вся, и никто из своих не «слил» и не «сдал». «Доктор Зло» какой-то. А если «доктор Зло» и вот-вот рванет все, почему этим занимается один полковник, да еще сумасшедший? Не верю.


Доброго дня. По-перше, дякую, що взагалі прочитали розповідь. Щодо такої організації я розумію, що масштаби дійсно завеликі, але на то вона й фантастика. І навіть якщо відкинути фантастику, то я особисто вірю, що такая організація цілком може одного дня поставити під загрозу існування будь-якої держави, включаючи Україну. Це зараз Україна здається якимось острівком далеким від тероризму, а насправді багато чого може бути невідомим. Якщо дивитись на події, які відбуваються у світі, то думка про те, що такого роду масшатбний терор неможливий, здається все менш фантастичною. Сьогодні ми живемо у біль-менш спокійному місті і розповіді про Близький Схід та теракти у Європі здаються чимось далеким, чимось, що ніколи нас не спіткає, а завтра все може змінитись. Не дай Бог, авжеж.

Щодо того, що цим займається один підполковник, то тут вже Ви неуважно читали. Підполковник неодноразово казав, що використовуються всі загони служби безпеки, сам Голова служби бере в цьому участь, а Голова рідко виконує безпосереднье керівництво, що відразу натякає на масштабність катастрофи.

Семьдесят Первый писал(а):
«Урежьте осетра». Охрана зданий – это не только интернет и сайты, там люди есть, которые и должны следить, чтоб взрывчатку не заложили.
Если уменьшить масштаб до минирования метро или остановок – только страшнее станет. А совсем страшно будет, или в конце выяснится, что все это – блеф, и была только одна бомба, которую обезвредили.
А Сашко убили.


Взламані були не тільки сайти. Взламані були системи безпеки, а в такому випадку навіть найкраща охорона будівлі не завжди зможе запобігти проникненню. Навряд чи вона зможе навіть зрозуміти, що до бцдівлі проникли.

Семьдесят Первый писал(а):
Не верю в компьютеры, датчики, интенсивность работы мозга… Я сильно сомневаюсь, что в СБУ это все есть. Будь там просто подвал, а еще лучше душевая – обычная, с расколотым кафелем, можно с дырками от пуль в стенах – могло бы пробрать сильнее. Мне так кажется.


На те вона й фантастика. Але стверджувати напевно не можна. Служби безпеки - це дуже закриті структури і ми можемо про них багато чого не знати.

Семьдесят Первый писал(а):
Вступление, до того, как «включается» рассказ Сашко – мне показалось избыточным. Оно, вроде бы, ничего особо и не дает рассказу.
«Эпилог» - тоже показался каким-то… сказочным, что ли. Лучше б пистолет заклинило, как по мне, чем вещать с пулей в сердце.

В целом, как мне кажется, немного наивно. Бьют наивно, пытают наивно, доктор наивный, который вот прям не подозревает, что там происходит, а как только – так сразу все осознал. И все вокруг не знают, а потом осознают. Ага.
Ну кто ж так бьет, чтоб говорить не мог? Тем более, при двадцати-то годах опыта. Зачем по лицу бить, по голове? Пальцы ж есть. Дверь есть. Много способов есть. К сожалению.
«АААААААААААААААА! — знову закричав Сашко і всі перелякано відсахнулись». – ну е-мое, у Вас театральная постановка или эти люди привыкли паяльником в живого человека тыкать? Что он, кричать тише будет, что ли?


Щодо побиття, то це сокріше не з метою тортур, а просто з метою виплеснути злість, адже коли на кону великі жертви, навіть найдосвідченіший правоохоронець буде кипіти від злості та усвідомлення величезних жертв. Тортур як таких не було, Ви самі це читали, адже відразу було вирішено використати кардинальний метод. А відсахнулись вони від повної неочікуваності, адже коли людина, яка знхаодиться під дією сильних психотропних препаратів, підкидається і кричить, це зможе перелякати навіть найміцнішого.

Семьдесят Первый писал(а):
В целом, кажется, получилась «страшилка». А писать про такие проблемы, мне кажется, надо или хорошо – или никак.
Извините.


Все прокоментоване мною лише, як Ви думаю зрозуміли, моя думка. Кожний, читаючи, по різному бачить ситуацію і по різному оцінює дії героїв, самих героїв, події і т.д. Радий, що Ви прочитали, сподіваюсь хоча б трішки, але Вам сподобалось. І будь ласка не вибачайтесь. Це Ваша думка і я її поважаю!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 30.10.2016 14:44 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Автор ac006 писал(а):
Це зараз Україна здається якимось острівком далеким від тероризму

Интересно, кому?
В апреле 2012го года, в Днепре была серия взрывов - мусорки взрывались, на остановках. Четыре взрыва, в течение полутора часов. По слухам - взрывов больше было. Пострадавшие были, погибших, к счастью, не было. Если, конечно, не скрыли.
По слухам, требовали миллион. Или два.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... %282012%29
Вот в такую организацию я бы поверил сразу, и не было бы отторжения от рассказа.

Цитата:
Підполковник неодноразово казав, що використовуються всі загони служби безпеки

То, что он постоянно "говорит", я читал. Я вижу, что он один допрашивает подозреваемого главу всей организации.
Совсем один. Ну, врача позвали потом. Насколько я знаю, даже оперативники чаще по двое работают, в маловажных делах. А тут... И все равно один. После этого я ему не слишком верю, про "все силы".
Кроме того, этого подозреваемого везут в фургоне на допрос - вместо того, чтобы прямо в фургоне начать допрашивать.

Но это нужно для идеи рассказа, насколько я понимаю. Поэтому и предлагаю уменьшить масштаб возможных последствий.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 30.10.2016 16:20 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 23
Семьдесят Первый писал(а):
В апреле 2012го года, в Днепре была серия взрывов - мусорки взрывались, на остановках. Четыре взрыва, в течение полутора часов. По слухам - взрывов больше было. Пострадавшие были, погибших, к счастью, не было. Если, конечно, не скрыли.
По слухам, требовали миллион. Или два.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... %282012%29
Вот в такую организацию я бы поверил сразу, и не было бы отторжения от рассказа.


Розумієте, якби була така ситуація, то навряд чи вона було приводом задіювати всі загони служби безпеки і навряд чи підполковник вирішив би використовувати психотропні препарати на злочинцю. По-перше це дуже небезпечно і може привести до смерті, тому їх використовують рідко, по-друге, старий метод з паяльником та ламанням пальців більш близький нашим правоохоронцям. Тому я й вирішив створити дійсно надзвичайну (фантастичну) ситуацію, в якій би підполковник навіть не роздумував би щодо використовування найкардинальніших мрій. І знову таки, не потрібно забувати, що це фантастика, але в існування можливості првоести таку терористичну атаку в Україні я особисто вірю.

Семьдесят Первый писал(а):
То, что он постоянно "говорит", я читал. Я вижу, что он один допрашивает подозреваемого главу всей организации.
Совсем один. Ну, врача позвали потом. Насколько я знаю, даже оперативники чаще по двое работают, в маловажных делах. А тут... И все равно один. После этого я ему не слишком верю, про "все силы".
Кроме того, этого подозреваемого везут в фургоне на допрос - вместо того, чтобы прямо в фургоне начать допрашивать.

Но это нужно для идеи рассказа, насколько я понимаю. Поэтому и предлагаю уменьшить масштаб возможных последствий.


Щодо фургона згоден. Але навряд чи можна без проблем возити із собою в фургоні необідну бригаду медиків-спеціалістів (які в той же час портібні і на самій базі), а також все обладнання і препарати. Однак, розповідь уже викладена, тому змінити її як-небудь я не можу. Але все одно дякую за таку хоча б нквелику зацікавленість. :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 30.10.2016 21:51 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Не вірю, авторе. Від початку розповіді Стороженка про мінування - не вірю. Йому це розповідати не потрібно, це потрібно автору розповісти нам, читачам, щоб ми зрозуміли, в чому, власне, справа. Далі. Навіщо увесь той допит? Час тисне, він дуже обмежений. Зрозуміло ж, що навіть якщо ГГ й винен - буде віднікуватися. Тому одразу - скополамін. Відтак, усе оповідання виглядає штучно.

Проблематика цікава, але реалізація сильно підкачала.

Успіхів.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 30.10.2016 22:22 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 23
Фантом писал(а):
Не вірю, авторе. Від початку розповіді Стороженка про мінування - не вірю. Йому це розповідати не потрібно, це потрібно автору розповісти нам, читачам, щоб ми зрозуміли, в чому, власне, справа. Далі. Навіщо увесь той допит? Час тисне, він дуже обмежений. Зрозуміло ж, що навіть якщо ГГ й винен - буде віднікуватися. Тому одразу - скополамін. Відтак, усе оповідання виглядає штучно.

Проблематика цікава, але реалізація сильно підкачала.

Успіхів.


Це як раз і був такий спосіб донести все до читача. Причому, дуже часто під час допитів правоохоронці самі розповідають підозрюваному, який "віднікується" про справу, слідкуючи за його реакцією. Це дуже ефективний спосіб дізнатись правду. Щодо використання зразу психотропів, то вище я вже писав, це дуже кардинальний метод, який може привести до неочікуваних результатів, а часто не дає навіть ніяких відповідей. Тому використати відразу його було б нерозумно. Але все одно дякую за кртиику.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 01.11.2016 17:00 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 25.10.2016 11:32
Сообщения: 23
Не дивлячись на вищезазначені огріхи, особисто мене текст тримав в напрузі. Але увесь час була надія, що от-от почнеться фантастика.. :)
Кінцівка трохи розчарувала, бо завжди легше описати щось містичне і лишити це без пояснення :(

Загалом читалось легко і, як вже зазначили, відчувалась інтрига :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac006 Правда і тільки правда
СообщениеДобавлено: 01.11.2016 17:31 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 23
Завулон писал(а):
Не дивлячись на вищезазначені огріхи, особисто мене текст тримав в напрузі. Але увесь час була надія, що от-от почнеться фантастика.. :)
Кінцівка трохи розчарувала, бо завжди легше описати щось містичне і лишити це без пояснення :(

Загалом читалось легко і, як вже зазначили, відчувалась інтрига :)


Після вищезгаданої критики Ваші слова як цукор для душі. Дуже радий, що Вам сподобалося. Щодо кінцівки, то кінцівка є загадкою і читач за бажанням може сам пороздумувати, внаслідок чого стались та "містика". Ще раз дякую :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 29 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB