Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 16:17

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 31 ]  На страницу 1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 24.01.2016 18:09 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа aa006 Дивний союз


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 25.01.2016 19:29 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 10.05.2014 22:05
Сообщения: 326
Цитата:
бригада найманців
- краще - підрядників. "Найманці" зазвичай вояки в подібному антуражі, збиває з пантелику.
Дочитав. Згадалось оповідання Бредбері із "марсіанських хронік". Там теж андроїди. Потім Лем, там теж таке було.
Все очікував, що андроїдами виявляться геть усі. Це б додало твору завершеності. Ну або хоч би в ГГ появилась така підозра :)
А от із технологічною базою - трабли і великі. Колонія несамодостатня а, отже вразлива, андроїди мали б це врахувати.
В цілому - сподобалось.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 25.01.2016 20:31 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
а якщо сам Корнелій - андроїд? :roll:
жарт

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 25.01.2016 20:32 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
До сюжету бракує лише електроовець. :D
Мені твір сприйнявся радше як ідилічна лубочна картинка. Певно, через безконечні описи навпереміж із рефлексіями ГГ. Сюжет розвиввається так мляво, що є ризик заснути на середині :D . Катастрофічно бракує динаміки.
А може, то я не такий читач. :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 26.01.2016 18:07 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Чернідар писал(а):
Цитата:
бригада найманців
- краще - підрядників. "Найманці" зазвичай вояки в подібному антуражі, збиває з пантелику.
Дочитав. Згадалось оповідання Бредбері із "марсіанських хронік". Там теж андроїди. Потім Лем, там теж таке було.
Все очікував, що андроїдами виявляться геть усі. Це б додало твору завершеності. Ну або хоч би в ГГ появилась така підозра
А от із технологічною базою - трабли і великі. Колонія несамодостатня а, отже вразлива, андроїди мали б це врахувати.
В цілому - сподобалось.

Дякую за зауваження.
Тепер бачу, з яким фактором у мене проблеми, буду надолужувати прогалини в знаннях :lol:
Приємно, що враження від прочитаного все одно склалося позитивне.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 26.01.2016 18:08 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Птица Сирин писал(а):
а якщо сам Корнелій - андроїд? :roll:
жарт


Це теж є у планах, але в іншому оповіданні і з іншими героями :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 26.01.2016 18:11 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
ЧучундрУА писал(а):
До сюжету бракує лише електроовець. :D
Мені твір сприйнявся радше як ідилічна лубочна картинка. Певно, через безконечні описи навпереміж із рефлексіями ГГ. Сюжет розвиввається так мляво, що є ризик заснути на середині :D . Катастрофічно бракує динаміки.
А може, то я не такий читач. :D


Враження всіх читачів цінні, тому дякую, що дочитали до кінця і, сподіваюся, все ж таки не заснули :)
З динамікою мені завжди важко домовитися, вона то є, а то кудись тікає, от і виходять оповідання-колискові.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 27.01.2016 14:46 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.01.2011 11:11
Сообщения: 1688
Откуда: Черкаси, Україна
У оповідання два головні недоліки
Про перший вже говорилося: монотонність викладу. Крім того, важко сприймаються величезні описові масиви тексту, без любої дії. Добре, що остання третина трохи жвавіша, що й не дає читачеві задрімати :wink:
Другий - а в чому конфлікт твору? Було бражено самолюбство головного героя? Тільки тим, що від нього приховували правдиву інформацію і та інфрмація не відповідає його суб"єктивним поглядам на життя? Але ж ніщо не загрожувало життю ГГ. Якщо автор хотів показати, що людству загрожує зміна ролі - вони ризикують стати слугами андроїдів - це необхідно було виразніше підкреслити.
З позитиву: автор уміє створювати світи. Аналізуйте зауваження - і все буде добре.
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 27.01.2016 22:17 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
А мені сподобався отой дивний світ. Жаль, що у нього немає майбутнього. Адже немає розвитку. І люди, і роботи тримаються за свою епоху, наче психічно хворі. Я б туди теж хотів. А ще б жити вічно...
Гарно написано, атмосферно. Так, мало дії, але то певно така авторська задумка. В стилі літератури тієї епохи. Я правильно зрозумів?
Очікуйте від мене високих балів!

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 28.01.2016 12:17 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Дякую за ваші враження, Доку :) На всі питання щодо конфлікту відповім.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 28.01.2016 12:20 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Солнечный зайчик писал(а):
А мені сподобався отой дивний світ. Жаль, що у нього немає майбутнього. Адже немає розвитку. І люди, і роботи тримаються за свою епоху, наче психічно хворі. Я б туди теж хотів. А ще б жити вічно...
Гарно написано, атмосферно. Так, мало дії, але то певно така авторська задумка. В стилі літератури тієї епохи. Я правильно зрозумів?
Очікуйте від мене високих балів!


Дуже приємно, що вам сподобалося :) Так, майбутнього у світу дійсно немає, воно завмерло разом із минулим. Це такий собі тихий куточок, де завжди панує штиль, для тих, хто стомився від змін і просто хоче спокою.
Епоха тут, швидше, наштовхнула на настрій і атмосферу викладу і оформлення думок.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 28.01.2016 12:22 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Щодо конфлікту.

Бажано не читати тим, хто ще не ознайомився з твором, щоб мої думки ненароком не вплинули на ваші)


Думаю, має сенс сказати кілька слів з приводу цього оповідання і сюжету. Багатьом читачам цікаво, що ж автор, тобто я, хотів вам сказати і показати.
Насправді це оповідання писалося просто тому, що у мене виник певний образ у голові. Місце, у якому час застиг, нехай і сталося це не магічним чином, а тому, що так забажали люди, далі вже саме якось обросло деталями.
Так от, конфлікту як такого немає. Явного немає. Але що ми маємо? Маємо крихітний світ, де все відступає від загальноприйнятої норми (норму і її поняття несе у собі Корнелій). Замість того, щоб андроїди прислуговували людям, тут все навпаки. Все не так, як звик ГГ, і це його бентежить і лякає. Хіба ви не стикалися з таким? Думаю, кожен хоч раз у житті спілкувався з людиною, яка щиро дивувалася тому, що у оточуючих є вподобання, які не збігаються з її власними. Яка щиро дивується, як може бути не так, а інакше? Коли щось не підпадає під стандарт, це дивно, ненормально, дико, треба одразу все виправити, щоб було як у всіх! Треба? Точно? А хто задав ці стандарти? Хто сказав, що правильно саме так? Що неправильно для одного, те норма для іншого. Усе, що я хочу сказати цим оповіданням, так це те, що терпимість йде поряд з людяністю. Не можна ламати те, чого сам не збудував, і від чого тобі ні гаряче, ні холодно, тільки тому, що має бути по-іншому і крапка. У кожного своя правда, свій спосіб життя. Цьому світу бракує поваги до чужого вибору і чужої думки. Людям бракує.
Дякую за увагу.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 29.01.2016 15:05 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.10.2007 07:09
Сообщения: 870
Рассказ понравился, он очень красиво и атмосферно выписан. Есть крючки, за которые автор тянет читательское внимание, есть концовка с посылом.
Но!
На мой взгляд те самые крючки расставлены неправильно. Вопрос, которым задаётся главный герой с самого начала – вызывает жгучее любопытство, тут всё прекрасно. Ответ даётся примерно в середине рассказа и... И как-то всё. Интерес к истории обрывается, потому что другого любопытного вопроса, который захватил бы внимание как первый, не последовало. Концовка также угадывалась, в омолаживающие процедуры не верилось...
Также возникло разочарование от способа, каким герой узнал тайну. Ему просто рассказали. Он не боролся за неё.
Подытожу: 1) накал интереса вопросов не повышался, а понижался; 2) герой без борьбы узнавал ответы.
Но в целом читать было интересно.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 31.01.2016 18:29 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15.04.2013 20:55
Сообщения: 913
Какой колоритный рассказ, просто прелесть. Понравился темп повествования — неторопливый, как ему и положено в начале XX века.
Поморщилась, когда пошла патетика от кухарки — андроиды-де дали нам всё, и мы им преданно служим... Аббатство Даунтон какое-то. :) Это, кстати, я не ругаюсь. Мне сериал нра.
Вот сначала не понравился посыл — дайте нам уверенность в завтрашнем дне, а мы прислуживать будем. А потом задумалась... никто их туда силком не гнал, люди по своей воле там живут, и им это нравится. Эпоху сохраняют, опять же. Такой выбор тоже достоин уважения, и Квадроу правильно сделал, что оставил игрушечный город в покое. Я бы туда съездила на экскурсию. Очень уж симпатичный мирок получился. :)
То, что хозяева тоже оказались андроидами — секрет Полишинеля. Это стало ясно с момента, когда сказали, что заменили детей.
Ну да, дело-то не в том. Не детектив же. Победить собственную ксенофобию — вот что дорогого стоит. Это очень понравилось.
Хороший рассказ. Удачи.

_________________
"Не куплю себе туфли к фраку, не буду петь по ночам псалом. Ничего, как-нибудь проживём"
Михаил Булгаков.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aa006 Дивний союз
СообщениеДобавлено: 31.01.2016 20:20 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 18
Shadmer, дякую за ваш відгук.
Shadmer писал(а):
Также возникло разочарование от способа, каким герой узнал тайну. Ему просто рассказали. Он не боролся за неё.

У оповіданні в принципі не передбачалось занадто аж сильного втручання Корнелія у створений ним світ. Тобто, він споглядає, думає, оцінює, робить висновки, але він більше очі, якими читач дивиться на усю цю історію. Тому він доволі пасивний, тут нічого не скажеш.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 31 ]  На страницу 1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB