Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 01:31

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 53 ]  На страницу 1, 2, 3, 4  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 07:52 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Переднє слово

Акаунт Валерії Малахової - співавторський. Це означає, що нас тут дві: Валерія та Марія. Одразу попереджаємо: наші думки щодо прочитаного рідко співпадають :) Тому, висловлюючи думки щодо текстів, які принесуть нам на катедру, ми підписуватимемось :)
Як правило, на цій катедрі виступатиме Валерія (Марія більш лінива в тому, що стосується розлогих критичних відгуків, тому вона хіба вставить три копійки, коли її думка істотно не співпадатиме з думкою співавторки). Для тих, хто вже отримав коментарі від цього акаунту: то були коментарі Марії :) Отже, ви маєте можливість отримати фідбек ще від одного читача.
Мета цієї катедри - надати авторам, які цього бажають, критику за їхнім запитом. В поняття "критика" ми вкладаємо не лише зауваження, звісно, але їх також.
До розгляду приймаються будь-які оповідання, що грають на конкурсі, неважливо, чи пройшли вони до фіналу.
Оскільки до кінця конкурсу лишилось не надто багато часу, ця катедра готова видати не більше 10 талончиків :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 09:43 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Мені один будь ласка


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 10:06 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Доброго ранку шановні пані!
Пані Валеріє, прошу віддрукувати й мені вступного квиточка.
"Мачуха Земля"
Дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 10:46 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
Я всім пропоную космос та еротичні сни 8) Там Валерія Малахова якийсь відгук відписала, але я так зрозумів, що можна отримати ще відгук Марії.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 11:19 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Автор bb032 писал(а):
Мені один будь ласка

Зараз зроблю ))

Автор bb025 писал(а):
Доброго ранку шановні пані!
Пані Валеріє, прошу віддрукувати й мені вступного квиточка.
"Мачуха Земля"
Дякую!

Прийнято ))

Автор bb011 писал(а):
Я всім пропоную космос та еротичні сни 8) Там Валерія Малахова якийсь відгук відписала, але я так зрозумів, що можна отримати ще відгук Марії.

Навпаки )) Валерія Малахова - це і є співавторський акаунт, немає такої людини, в якої в паспорті "Валерія Малахова", тож вам залишала відгук Марія, якій я (бо лінива) доручила голосувати за нас обидвох )) Гаразд, я подивлюся, зрозуміло.

Отже, три квитки прийнято, один зараз прокомпостую ))
Валерія


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 11:21 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
bb 032. Битва крізь роки

Перш за все хочу сказати: в творі аж болить і за Україну, і за її вояків. Це викликає повагу, це надає авторові певний... кредит довіри? Так, мабуть, кредит довіри – це правильне слово. Проте, як на мене, вибачте, авторе, ви з твором не впоралися. Теми піднімаєте важливі, потрібні, такі, про які треба розмовляти, треба кричати... а от виконання...
Можу зауважити, що діалоги у вас, як на мій смак, виходять краще, аніж описи (за винятком першого, але про це пізніше). Голоси героїв немовби оживають, звучать у вухах. На жаль, при цьому в мене немає картинки, а оскільки я зовсім не аудіалка, більш візуалістка, для мене це досить серйозна вада в короткому оповіданні. Коротше кажучи: діалоги – це добре, але у творі на скільки в вас там знаків? одинадцять тисяч з гаком? – діалогів забагато, а описів дуже й дуже замало. Можливо, в озвучці твір заграє новими фарбами, не знаю, а зараз для мене як є, так і є. Особливо мені сподобалася думка щодо відеопостановки «Розумово відсталі бандерівці із шаблями кинулись на визволителів». Це справді було смішно.
[+] тут дуже багато зауважень
Щодо стилістики твору – в мене деякі зауваження. Гаразд, в мене деякі серйозні зауваження )) Описи (там, де вони є) виконано у стилі: «Літо я провів у селі. Село було велике. Корови йшли на пасовисько. Собака жив на подвір’ї». Ну, ви зрозуміли )) День переходив, вітерець обдував, вони вдивлялись... Лише з вежі якось йшов дим. Дуже одноманітно вийшло. Я розумію, що початок має швидесенько намалювати читачеві, де ми та що там відбувається, але це, на мою думку, автор зробив ну дууууже нашвидкоруч. Та й потім твір, на жаль, не виправляється. Я не можу стверджувати, але можу спитати: у вас у вухах, авторе, також лунали голоси героїв, вам було цікаво саме про них писати, переказувати їхню розповідь? Якщо так – це, звісно, добре, не всі своїх героїв «чують», проте із описами треба щось робити, особливо у сцені стрілянини-різанини. Там такі описи зовсім не до ладу.
Перший діалог... ох, у вузьких колах дуже відома така річ, як діалог Джона й Джека з планети Кутюк.

- Привіт, Джеку! Ну що, полетимо на планету Кутюк, де живуть триголові клякі, які відомі своїм клякібізмом?
- Звісно, Джоне! Адже з тих пір, як володарює наш імператор Казбалед 127-й, ми вже двадцять років поспіль літаємо на Кутюк, закупати клякібізм, щоб продати його потім на Альфа Центаврі, де він дуже ціниться.
- Так, але зараз, коли існує серйозна загроза з боку лютих гуудху з сузір’я Тау Кіта, а генерали Його Величності занадто тупі й амбіційні, щоб виграти війну, на міжзоряних шляхах існує небезпека.
- Не турбуйся, Джоне! Адже ми літаємо за допомогою нейрофузонного табулятора, він викривлює простір так, що табуляція накладається на нейрофузу й ми опиняємось відразу у потрібному нам місці та просторі.
- Спасибі, Джеку, що нагадав мені це, а зараз натискай на табулятор та женемо до Альфи...

Тобто діалог цей – не для героїв, він для читача, щоб швидесенько, ще швидше, ще швидше, будь ласочка, увести читача до хронотопу, а потім вже писати те, що автора насправді цікавить. Я не кажу, що у випадку цього твору так і відбувалося, проте враження в мене-читача залишилося саме таке.
Від Марії я чула, яка халепа трапилася із вашим оповіданням. Співчуваю дуже. «Вовчатина» від москалів – це те, що від халепи лишилося, я вірно розумію? Так само як і «Інші — веселись нагорі». Також «не завадив й бронежилет» – там те «й», виходячи з правил милозвучності, не ліпиться аж ніяк. Три приголосні поспіль. Це перше, що в око впало. Якби ми були у якомусь фандомі, я б вам порекомендувала якнайшвидше знайти бету ))
Ну й щодо москалів... От тут мені теж бракує картинки, оскільки так і хочеться заволати: «Авторе, та де ж ви знайшли настільки тупих москалів?!» Ні, звісно, тупість людська не має меж, і коли ми вважаємо, що дісталися дна, звідти, як правило, стукають, але... Може, ті москалі п’яні вщент? Бо інакше мені важко уявити, яка розумна людина потягнеться гладити вовків, навіть степових.

В цілому хотілося б сказати, що, незважаючи на те, що твір я якось... дуже рознесла )) я дуже й дуже прошу вас, авторе, не припиняти писати. Усе те, що я вам сказала, – це техніка, яку саме написанням відповідної кількості слів і відточують. А серце в твору є. Я не знаю, як це передати, це дуже суб’єктивна та непевна річ, проте... ну от є воно, і це все, що я можу стверджувати більш-менш рішуче. Якби я голосувала у першому турі – може, й пропустила б до другого, хтозна.

З повагою, Валерія


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 11:39 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
залюбки почує ваш відгук)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 11:53 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Автор bb024 писал(а):
bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
залюбки почує ваш відгук)

Четвертий квиточок продано :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 12:27 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 6
Вітаю, шановна пані професорко!
Чи видають янголам талончики?
Якщо так, подивіться, будь ласка.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 12:37 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Автор bb034 писал(а):
Вітаю, шановна пані професорко!
Чи видають янголам талончики?
Якщо так, подивіться, будь ласка.

Гаразд, талон номер 5 продано ))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 15:10 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую вам
Оце я розумію повноцінний рознос, треба виправлятися. З описами мені дійсно тяжко. :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 15:13 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Автор bb032 писал(а):
Дякую вам
Оце я розумію повноцінний рознос, треба виправлятися. З описами мені дійсно тяжко. :wink:

Головне - пишіть, будь ласка. Тоді все погане виправиться, а все гарне відшліфується.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 15:47 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Згорів сарай, палай і хата!
Більше фідбеку - краще. Приймете у чергу?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 16:19 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
bb 032. Мачуха Земля

Прочитала цей текст та зрозуміла, що не знаю, як там Марія, не питала, а я б у фіналі поставила йому 6-7 балів за семибальною шкалою. Просто через те, що сподобалося )) А я, взагалі кажучи, більш вередлива в сенсі оцінок творів, аніж соавторка.
Перш за все, мені подобається, як цей текст побудовано. Це драма від першого до останнього рядку. З поступовим нагнітанням ситуації, з гарною кульмінацією та розв’язкою, побудованою за схемою класичної «пастки для оптиміста». Я песимістка, я не бачу для цих людей майбутнього, проте... мені подобається, що фінал в цьому сенсі є відкритим. Може, й вийде в цієї компанії щось, відмінне від того, що я собі бачу.
Ще мені подобаються образи. Ви, авторе, вмієте «показувати, а не розповідати». Оці хлопчиська – в кожного свій характер, своє обличчя, навіть в того, якого не можна побачити )) Взагалі кажучи, цей останній мене підкорив навіть більше за інших. Дуже глибокий образ – дитина «поза законом», дитина, яку не можна побачити. Й інша дитина, яку не можна почути. Ця парочка на емоційному рівні для мене стала головною, хоча нібито головний герой там директор. І цікавий момент із штучним інтелектом, який і сам є дитиною, а отже, розмовляє із дітьми, ображаючись на дорослого, який його кинув (ну, якби мене намагалися продати, я, мабуть, теж образилася б, і так просто не вибачила). І оці всі епізоди, всі голоси героїв, їх особисті якості потроху зливаються у гармонійну драму. Дуже цікаво, я одночасно насолоджувалася як читач і вчилася як автор.
Мені (особисто мені, це не недолік твору) трохи не вистачило опису законів цієї антиутопії (а бачимо саме її), розповіді про них. При цьому я розумію, що для твору це ніякого значення не має, і невідомо, чи не зіпсує оповідання така увага до цього моменту. Може, й зіпсує. Може, це в мені юридична освіта говорить )) Але не вистачило.
Загалом, я не знаю, чи можу щось авторові цього твору порадити, чи маю взагалі таке право. Твір є, на мій погляд, самодостатнім. І я таке дуже люблю.
Дякую за твір.
Валерія

Автор bb029 писал(а):
Згорів сарай, палай і хата!

Хай палає :lol: Талончик номер шість продано.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 20:39 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Шановна пані Валеріє, красно дякую за відгук!
Трохи вас знаю як автора та критика, і тому позитивний відгук ще більш для мене вагомий.
Щодо законів з поясненнями, то ніяк вони не хотіли товаришувати з рештою тексту, стирчали й муляли. А щоб і пояснити до ладу, й нічого не псувати, то так, на жаль, не вийшло.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 53 ]  На страницу 1, 2, 3, 4  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB