Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 20:25

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 47 ]  На страницу 1, 2, 3, 4  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 17:54 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ax033 Кінець Періоду Інкубації


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 22:46 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.04.2020 02:23
Сообщения: 56
Гм, Андро, звісно, вийшов жвавим, як на андроїда персонажем, проте напружує під кінець.
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 23:13 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Дякую за відгук.
От тільки не зрозуміло, чим саме напружує андроїд?
Удачі навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 28.03.2021 23:55 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.04.2020 02:23
Сообщения: 56
Дякую.
Важко сказати. Спробую через аналогію. Ось прийшов я в цирк. На манежі артист одягнувся клоуном. Наче повинно бути весело. Але не весело й не смішно. Тут може бути провина артиста або моя. А ось до Андро не може бути претензій. Він-бо андроїд, у ньому немає блоку гумору. Але анекдотне спілкування, звісно, для мене пожвавило персонаж-андроїд, проте, чомусь, оманливо себе налаштував на гумористичність оповідання. І ось читаю, я читаю оповідання. А гумора нема. Бо не може андроїд гуморити. Це навпаки було б неприродно для андроїда. З'являється представник іншої цивілізації. І вже чекаєш од нього якогось дотепу. Але тут не той персонаж. Це серйозний представник іншої цивілізації. Але в кінці, алле-оп, і все мішається, представник починає говорити, як Андро.
Загалом, якщо ще більше заплутав поясненнями, то вибачте.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 00:04 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Ні, не заплутали. Дякую.
Алхімік писал(а):
Але в кінці, алле-оп, і все мішається, представник починає говорити, як Андро.
Це представник на прощання вирішив трішечки пожартувати.
А що, це їм до снаги, вони ж більш розвинені.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 00:15 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.04.2020 02:23
Сообщения: 56
Молодець представник. Проте я вже не очікував такого )


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 08:56 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.01.2019 11:27
Сообщения: 423
Откуда: Київ
Вітаю, авторе!
Чудово! Просто чудово!
Прочитав з величезним задоволенням!
Успіху на конкурсі і наснаги в подальшій творчості!
:D

_________________
- Світ став замалим, Джек.
- Світ такий самий. Щастя в ньому менше.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 09:24 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Дякую, пане Панасе!
Дуже радий, що сподобалось!
Вам також успіху і наснаги!
:D :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 13:59 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.03.2021 13:28
Сообщения: 24
Вітаю, Авторе!

Непогане оповідання. Доволі оригінальна ідея, яка припала мені до душі. Не вистачило мені чогось щоб відчути ГГ сповна. Його затьмарює андроїд. А сам андроїд в свою чергу почав мене дратувати ще з перших фраз. Ніби і розумію для чого ви зробили його саме таким, але на мені це не спрацювало зовсім.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 14:18 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Дякую за відгук, пане Поліський Лука!
Шкода, що андроїд Вас роздратував. :(
Сподіваюсь, що не надто сильно.
Удачі на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 14:41 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.03.2021 13:28
Сообщения: 24
Автор ax033 писал(а):
Дякую за відгук, пане Поліський Лука!
Шкода, що андроїд Вас роздратував. :(
Сподіваюсь, що не надто сильно.
Удачі на конкурсі! :D


Дякую) Вам також удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 16:27 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Вітаю, авторе. Я прочитав ваше оповідання.
Мої думки суб'єктивні, а питання помилкові.

Цікава задумка.Сподобалася форма спілкування іншопланетян через андроїда - остання фраза оповідання додала інтриги. написано добре, читається легко.

Кілька дрібниць:
Цитата:
потребують збільшення потужності варпу
- тут одразу скажу, що я гуманітарій, в цих речах нічого не тямлю, тому не критикую, а лише розмірковую. "Варп" - це або принцип переміщення у просторі і часі, або "викривлена реальність", що так само допомагає долати великі відстані за короткі проміжки часу. І там, і там "збільшення потужності" виглядає трохи незрозуміло. Якщо я помилився в своїх роздумах - вибачте. Якби було написано "збільшення потужності варп-двигуна" - то питань би не виникло.

Цитата:
Щоправда, в спілкуванні андроїд слугував лише додатковим інтерфейсом між людиною і штучним інтелектом корабля.
- Навіщо? Якщо на кораблі є штучний інтелект, навіщо людині посередник у вигляді андроїда, для спілкування зі штучним інтелектом корабля? Через треті руки - то завжди краще?

Цитата:
З часом це настільки дістало Ніка, що довелося змусити штучний розум використовувати різні тембри, акценти й характерні інтонації в довільному порядку.
- та навіщо взагалі потрібен цей андроїд, якщо він спілкується лише мовою канцеляризмів, а штучний інтелект корабля може використовувати різні тембри та акценти? Це має лиш одне логічне пояснення - штучний інтелект корабля може спілкуватися з людиною лише через андроїда. Тоді, існування андроїда виправдане, але виникають питання до розробників штучного інтелекту: навіщо створювати штучний інтелект, якщо він може взаємодіяти з людиною лише через посередника (андроїда)? Розумієте, авторе, в чому заковика? Якщо потрібен андроїд, то навіщо створювати такий інвалідний штучний інтелект, а якщо андроїд не потрібен, то чого його брати?

Цитата:
– Абіжаєш, ґєнацвалє!
- так, а ось тут виникає певний момент. Якщо штучний інтелект через андроїда у довільній формі міняє манеру спілкування та поведінки, чи не говорить це про проблеми з самоідентифікацією самого штучного інтелекту. Справа в тому, що постійна зміна моделі спілкування та поведінки - це одна з ознак розладу психіки. Натяк на шизофренію. Я ні на що не натякаю, але історія одного штучного інтелекту всім має бути відома - HAL 9000.

Цитата:
Отакечки! – і висунув язика.
- чисто дилетантське питання: а навіщо андроїду язик? Імітувати людей? А як часто при розмові, ви задивляєтеся людині до рота у пошуках наявності язика?

Цитата:
З вами розмовляє не бортовий розум, а інша цивілізація. Назвіться, будь ласка. Хто ви і звідки?
- зустріч з іншою цивілізацією у найкритичніший момент - іншопланетяни врятували Ніка і полагодили корабель - випадкова випадковість? а бо ж, просто, Deus ex machina?

Цитата:
Так, друзяко, дуже радий тебе чути, та ще й у доброму гуморі, – сумно кивнув Нік
- вибачте, а чим він кивнув? тіло в стазісі, а ілюзорне тіло було тільки при спілкуванні з іншопланетянами, чи Нік так і ходить кораблем, неначе тінь батька Гамлета?

Цитата:
– Полагодять? Забудь, бро, – легковажно махнув рукою андроїд.
- кому він махнув рукою? Нік у нього в голові.

Цитата:
На підставі четвертого, він же нульовий, він же головний, закону робототехніки... Вимагаю – негайно передати мені керування!
- я так розумію, мається на увазі цей закон: "Робот не може завдати шкоди людству або своєю бездіяльністю допустити, щоб людству було завдано шкоди."? - а чи хепі-енд це, ось у чому питання? Адже бар'єр захищав, в першу чергу, від проникнення ззовні. А у людства лише один корабель для подібних перльотів, та й технології, за свідченнями іншопланетян, ще не розвинуті. З цього випливає, що вчинок Ніка - це вчинок підлітка, який відкрив двері до нового безмежного світу, навіть не задумуючись, а чи готове людство до того, що його тепер чекає? Бо тепер у гості до землян може заглянути все, що тільки можна, і не завжди воно буде привітне та миролюбиве. То ж питання: чи Нік - герой, чи Нік - безвідповідальний бовдур - залишається відкритим.

Дякую за історію.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 17:29 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Дякую, мортус312, за таку увагу до мого твору.
Радий, що загалом сподобалось.
По "дрібницях":
мортус312 писал(а):
Якби було написано "збільшення потужності варп-двигуна" - то питань би не виникло.
Згоден. Але людям властиво все спрощувати. Коли кажуть "відксерити" - всі розуміють,
про що йдеться. Хоча це формально не дуже коректно, бо не лише Xerox випускає копіювальну техніку.
Ви теж легко зрозуміли, що мється на увазі саме двигун.
мортус312 писал(а):
Навіщо? Якщо на кораблі є штучний інтелект, навіщо людині посередник у вигляді андроїда, для спілкування зі штучним інтелектом корабля? Через треті руки - то завжди краще?
Які "треті руки"? По-перше - навіщо андроїд - в оповіданні сказано - незайва пара працьовитих рук (пардон за каламбур). А щодо спілкування - якщо Штін спілкуватиметься через динаміки, то "третіми руками" будуть динаміки? Те, що ГГ чує голос Штіна не зі стелі, а начебто з рота андроїда - лише психологічний фокус проти відчуття самотності пілота.
мортус312 писал(а):
Розумієте, авторе, в чому заковика? Якщо потрібен андроїд, то навіщо створювати такий інвалідний штучний інтелект, а якщо андроїд не потрібен, то чого його брати?
І знову ж таки, що і для чого - див.вище. Корабельний Штін фізично знаходиться всередині корабля під потужним захистом. Андроїд - його періферійний виконавчий пристрій. Може так буде зрозуміліше?
мортус312 писал(а):
Якщо штучний інтелект через андроїда у довільній формі міняє манеру спілкування та поведінки, чи не говорить це про проблеми з самоідентифікацією самого штучного інтелекту.
Ні, не говорить. Він це робить не через свою схибленість, а лише виконуючи наказ пілота.
мортус312 писал(а):
а навіщо андроїду язик? Імітувати людей?
Саме так! Розробники були з гумором, бо я їх такими чомусь вигадав. Чисто авторське свавілля.
мортус312 писал(а):
- зустріч з іншою цивілізацією у найкритичніший момент - іншопланетяни врятували Ніка і полагодили корабель - випадкова випадковість? а бо ж, просто, Deus ex machina?
Ні се і ні те. Та цивілізація, добре знайома з явищем таких коконів, пильно за ними стежить,
раптом хтось вилуплятися почне? І на місці події вони були не одразу, інакше просто не дали б хвилі зруйнувати корабель.
мортус312 писал(а):
вибачте, а чим він кивнув? тіло в стазісі, а ілюзорне тіло було тільки при спілкуванні з іншопланетянами
Ілюзія повна. Пам'ятаєте, він себе обмацував? Для його сприйняття все відбувається цілком реалістично.
мортус312 писал(а):
кому він махнув рукою? Нік у нього в голові.
Та сама відповідь.
мортус312 писал(а):
То ж питання: чи Нік - герой, чи Нік - безвідповідальний бовдур - залишається відкритим.
Цілком з Вами згоден. І дуже радий, що Ви теж над цим замислились. Що краще - безпека в задубілій шкаралупі, яку хтозна коли вдасться зламати (і чи вдасться взагалі), або - овпенспейс з усіма витікаючими ризиками. І щось у мене таке враження, що всю свю історію людство обирало саме "вчинок підлітка", як Ви сказали. А що бездумно - то я не згоден. В оповіданні він досить довго роздумує. Стільки, скільки дозволяє ситуація - бо рішення треба приймати тут і зараз.
Іще раз дякую за відгук. :D
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 29.03.2021 21:12 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 01.10.2019 15:13
Сообщения: 45
Авторе, дякую за відповідь на коментар.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ax033 Кінець Періоду Інкубації
СообщениеДобавлено: 30.03.2021 11:55 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 28.03.2021 11:01
Сообщения: 16
Забагато кіношних жартиків, як на мене. Не зрозуміло який там рік, але інших шоу не знімали? Такі жарти і зараз вже не актуальні... Чи ГГ полюбляє дивитися ретро?:) кінцівка не зрозуміла....точніш зрозуміла, але постає питання - навіщо? Чому інша цивілізація допомагає, спілкується і тд. Вони ж такі розвинуті - нащо їм спілкування з людством? Нудьгують ,чи що? Чи вважають, що без них люди не вилупляться? Ну короче якось такось. Початок сподобався, а далі не дуже.

_________________
- Ну так думай меньше и не будешь так глуп, - сказала Дуа. - Бедный Ун! Прощай же, - и она заструилась прочь.
Айзек Азимов


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 47 ]  На страницу 1, 2, 3, 4  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB