Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 12:51

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 28 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 25.10.2020 19:03 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.10.2020 01:21
Сообщения: 94
Мені оповідання не сподобалося. Зовсім. Якийсь набір слів, перемішаних, наче діжечки в мішку для гри в лото. Логіки не побачила. Сюжету немає. Головний герой - ніякий. Лізу трохи шкода, бо знаю таких жінок. Але лише трохи, бо це її свідомий вибір. Про те, що та дівчина з юності - це письменниця з теперішнього, дізналася лише з коментаря автора під твором.
Не сподобалось.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 27.10.2020 14:55 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Козачка писал(а):
Мені оповідання не сподобалося. Зовсім. Якийсь набір слів, перемішаних, наче діжечки в мішку для гри в лото. Логіки не побачила. Сюжету немає. Головний герой - ніякий. Лізу трохи шкода, бо знаю таких жінок. Але лише трохи, бо це її свідомий вибір. Про те, що та дівчина з юності - це письменниця з теперішнього, дізналася лише з коментаря автора під твором.
Не сподобалось.


Що ж, всі ми маємо право на свій власний смак!
Дякую за відгук.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 27.10.2020 20:27 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.05.2014 15:11
Сообщения: 191
Вітаю!

По стилю оповідання добре - герої прописані і живі, канва історії зрозуміла, долі з рядків проступають... Мені було читати не нудно, навпаки, затягло. Так, Лізу шкода - ГГ її використовує /хоч про це й не сказано прямо/, бо - "химерний" і шансів на самотність у житті більше, ніж навпаки. У Лізиній долі багато фаталізму - неясно за що вона його полюбила, не інакше, як кармічний вузол розв'язує, а це вже дуже схоже на реальне життя... ) А відтак симпатія до ГГ нівелюється його ставленням до подруги.

А кінцівку, як на мене, Авторе, змазали. Тричі верталась до останніх блоків оповідання - і не зрозуміла, що там сталося. От зараз спробую погадати - ГГ врятував дітей, забрав гроші в авто і приніс їх письменниці? А сам що - втратив крила?.. Треба б щось дописати, імхо.

З повагою.
Успіху!

_________________
Будь оно все проклято, ведь я ничего не могу придумать, кроме этих слов: СЧАСТЬЕ ДЛЯ ВСЕХ, ДАРОМ, И ПУСТЬ НИКТО НЕ УЙДЕТ ОБИЖЕННЫЙ!

Братья Стругацкие


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 11:15 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Що можу сказати - я не фанат лавсторі, тож тут не ваш читач, даруйте.

Як на мене, дещо плутано написано. Лізин образ незрозумілий - за що ж вона так покохала ГГ. Коли вже так не влаштовує - логічно просто розійтися і не мучитися. На мій погляд звісно.

Успіхів та наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 14:16 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю!
Цікава і романтична історія, з живими героями. Як на мене, мотивація всіх вчинків Захара добре простежується і вельми логічна. Добре зображене відчуття його непевності від того, що він «не такий, як всі», бажання десь сховатись від світу, знайти куточок, де б його не чіпали, і трохи особистої втіхи. Так, його не тягне на роль «рятувальника світу» – але ж не всіх людей тягне, не всі мають наснагу шукати для себе якісь героїчні пригоди. Принаймні, коли їх до цього ніщо напряму не змушує. Звичка завжди ховатись, уникати проблем, не втручатись в те, що тебе не стосується – вона ж насправді дуже чіпка. І те, що Захар все ж таки зрештою вирішує втрутитись і врятувати дітей – це для нього незвичний, але важливий психологічний крок.
Жінки теж цікаві. Деякі рецензенти бачать у Лізі жертву, але мені здається, що тут дещо інакше. Їй самій захотілось мати незвичного чоловіка, не такого, як усі, чоловіка-супергероя. Саме тому вона прийшла до Захара сама, терпить всі незручності побуту і його нічні мандри. Її, так би мовити, гріє «долученість до таємниці». І хоча їй ця долученість, власне, нічого корисного їй не дає, хіба прикрощі, бо Захар не виправдовує її романтичних сподівань – але все одно гріє. Тому вона від Захара і не йде, хоча могла б це зробити так само рішуче, як і прийшла до нього. А для таємничої киянки Захар лишився романтичним спогадом, який вона втілює в книжках – але, можливо, навіть добре, що вони не разом, бо його романтичний образ насправді б розсипався, якби вона краще б порозумілася з ним у реальності. І це було б ще одне розчарування з обох боків.
Взагалі всі мотивації героїв, як на мене, дуже життєві. Вони не якісь картонні позитивні чи негативні персонажі, а люди з власними психологічними проблемами, ваганнями і романтичними таємницями. І мені здається, що саме ця їхня неоднозначність приваблює, змушує їм співчувати, розмірковувати про їхні вчинки і сперечатись. І це насправді добре. І зображена історія влучно – начебто коротенька, але насправді у ній заховано доволі багато сенсів, і не лише фантастичних. І це мені дуже сподобалось.
Успіхів і подальшого натхнення!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 16:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Цитата:
А кінцівку, як на мене, Авторе, змазали. Тричі верталась до останніх блоків оповідання - і не зрозуміла, що там сталося. От зараз спробую погадати - ГГ врятував дітей, забрав гроші в авто і приніс їх письменниці? А сам що - втратив крила?.. Треба б щось дописати, імхо.

З повагою.
Успіху!


Щиро дякую за відгук!
Ідея була така: ГГ врятував дітей, залишив їх на узбіччі (побачивши, що поліцейське авто почало гальмувати - а, отже, малят підберуть). При цьому поранив крило і ледве повернувся додому. Але любов до безіменної дівчини нікуди не ділася, і він таки вирішив зробити перший крок - підкинув подарунок. Але наївна дівчина, мабуть, вже і думати забула про Захара, тож вирішила, що дарунок - від її чоловіка, і саме йому тепер дістанеться її вдячність.
Ось.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 16:48 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Цитата:
...це мені дуже сподобалось.
Успіхів і подальшого натхнення!


Щиро дякую за відгук!
Мені дуже приємно, що Вам (і іншим коментаторам) сподобалося моє скромне оповідання.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 28.10.2020 21:55 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
мені на спину,” – невесело усміхнувся Захар.

ніч безсонних жінок,”– знітився Захар.

Кома ставиться після лапки.

Цитата:
Важко зітхнула, сіла на одній їй видимий стільчик

Якщо цей «стільчик» бачила тільки вона, звідки про нього дізнався Захар? Прокол фокалу — див. /////

Цитата:
героя назвала.”

Крапка теж ставиться після лапки.

Цитата:
Ноги і руки затекли

Краще «затерпли».

Цитата:
Лізка знічувалася і нібито погоджувалась, але через місяць-другий знову завантажувала черговою ідеєю-фікс.

Явна калька з російської «загружала». Так не можна. Ніхто не перекладає сленгові вирази.

Цитата:
не дай, Боже

Зайва кома.

Цитата:
пафосним“Апчхи!”...

Потрібен пробіл.

Цитата:
запізніло прошепотіло полегшення Захару.

Полегшення — це процес чи стан. Воно шепотіти не може.

Цитата:
роздивилися таки

роздивилися-таки. Див. /////

Цитата:
Захар підняв руку, щоб прикрити очі, і відчув, що друге крило йому теж більше не належить...

І що далі?

Цитата:
Флешка, перев’язана бантиком

Флешка?.. До чого тут вона? Це дійсно її чоловік подарував, чи Захар? Чи що?

* * * * *

Цікавий задум. Але багато що залишилося нез’ясованим, навіть попри довгі розповіді головного героя.
Звідки в нього крила? Що то за «родове прокляття»?
Чому «в його роду по любові не одружувалися»? Теж через прокляття?
Що відбулося в фіналі?
Автор au020 писал(а):
...ГГ врятував дітей, залишив їх на узбіччі (побачивши, що поліцейське авто почало гальмувати - а, отже, малят підберуть). При цьому поранив крило і ледве повернувся додому. Але любов до безіменної дівчини нікуди не ділася, і він таки вирішив зробити перший крок - підкинув подарунок. Але наївна дівчина, мабуть, вже і думати забула про Захара, тож вирішила, що дарунок - від її чоловіка, і саме йому тепер дістанеться її вдячність.

А, он воно що. Бажано, щоб це було зрозуміло з самого тексту.

Автор au020 писал(а):
Герой і не задумувався як білий, червоний чи золотий. Це людина, якій притаманні як чесноти, так і помилки.

Вибачайте, але які, власне, в нього чесноти?
Він рішуче обірвав стосунки з дівчиною, яка його палко кохала, тому що... чому? Через «родове прокляття»? А що це таке, конкретно? Чи він просто не хотів, аби вона побачила крила? Тоді це схоже на турботу про себе, а не про неї.
Він урятував дітей? Довгенько ж довелося його до цього підштовхувати.
Він... він... що?
Ну, він слухає гурт «Друга ріка». Це, мабуть, чеснота. Ну, буває й гірше.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 22:39 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Цитата:
Якщо цей «стільчик» бачила тільки вона, звідки про нього дізнався Захар?

За силуетом дівчини, що сидить. А може, він добре знає, що на тому місці завжди стоїть стілець.

Дякую за поради, врахую.

Флешка - подарував Захар. Або чоловік. Читач це може вирішити сам для себе (а особисто Вам яка версія більше до вподоби?)

Крила - це і є родове прокляття (в це в роду вірять і чомусь не хочуть втягувати в це коханих жінок... може, був печальний досвід у когось із предків, хто зна).

Ви пишете про турботу про себе головного героя - погоджуюся, він любить картинно постраждати і заморочуватися. І якби батько колись не втумкав героєві в голову це "прокляття", його життя було б набагато щасливішим... та й комфортнішим.

Порятунок дітей і любов до "ДР" - чом би й не чеснота? Особисто я можу похвалитися тільки другим.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 29.10.2020 23:34 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Ох, дуже таке собі! Не «химерний», а радше «ниючий». Головний герой симпатії не викликає своєю безвільністю, ще й постійно жаліється. Мабуть, задум в тому, що, поставивши себе на його, читач має відчуття співчуттям до бідолахи, але, щоб викликати співчуття, невдаха має бути харизматичним або симпатичним (не зовні, а як персонаж). Тут немає ні того, ні іншого. Принаймні, для мене. Щодо ж його так би мовити любовного трикутника... Щось подібне було… здається, у «Джетменах», але значно краще розписано (задля справедливості, вони мали на це з півсотні серій). От тільки там між персонажами була взаємодія, а ще на головного героя полювали, що додавало динаміки. Плюс, він сам себе вважав мудаком, а не звинувачував інших. Тобто, ситуацію можна було розписати краще, але в нинішньому вигляді вона мене взагалі не зачіпає. Принаймні, в позитивному сенсі.
Ще от що помітив: Захар перед смертю (або, принаймні, перед тим як відключитися) мріє про червону сорочку, одружена письменниця називає героїв його ім’ям. Фактично, весь твір пронизаний виправданням зради, чи, принаймні, її бажання. Та й взагалі, все місцева романтика на рівні польських «365 днів», де показується спорідненість душ героїв тим, що вони у різних куточках світу водночас кінчають.
Про русизми вже писали, але мене особливо вразило, що в коментарях у Автора «узбіччя», а от у тексті «обочина». Найчастіше буває навпаки.
Напевно, все ж поставлю «2» за врятованих дітей та червону сорочку. А загалом, добре що оповідання таке коротке.
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 30.10.2020 17:40 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Цитата:
Про русизми вже писали, але мене особливо вразило, що в коментарях у Автора «узбіччя», а от у тексті «обочина». Найчастіше буває навпаки.


Так, щодо русизмів Ви все правильно сказали - оповідання написане давно, а я росту, "чищу" мову, і тепер говорю вже не так суржиковано, як колись. І наче ж вичитувався текст перед конкурсом... Мабуть, виправляти свої тексти (навіть старі і трохи підзабуті) дійсно складно, і недарма газети/журнали тримають у своєму штаті стільки літредакторів і коректорів.
Дякую за відгук!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 31.10.2020 11:34 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Сподобалося - про "не таких, як усі". Та й письменники - теж трохи "люди з крилами". Не в тому сенсі, що літати вміють, а в тому, що не завжди це зручно в житті.
Тема близька, проте я свого часу про шульгу писала. Тож ви мене трохи розчулили. :D
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au020 Химерний
СообщениеДобавлено: 31.10.2020 16:02 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 13
Цитата:
Удачі на конкурсі!


Щиро дякую, Вам також!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 28 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB