Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 07:35

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 18.10.2020 17:01 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа au011 Кораблики з паперу


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 19.10.2020 17:13 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.09.2020 10:58
Сообщения: 34
Твір побудовано на сюжетній лінії самок "Шаленого Макса". Настільки схожий сюжет, ніби це фанфік, а не оригінальна робота. Тут і погоні, і пустеля, і відсутність води, тільки у фільмі все значно чистіше, без незграбно описаних фрикцій.

«У чужака було втомлене, змарніле обличчя і різні очі: праве світло-блакитне, холодне, як небо взимку, а ліве – білувате, затягнуте каламутною плівкою» – А взагалі різний колір очей називається «гетерохромія».

«– Доброї води. … І тобі того ж, мила. » – я вирішила, що мається на увазі мило як миючий засіб і сміялася, як дурепа. Сліпе як не добачить, так збреше.

«А ще від них розноситься шкідливе випромінювання, яке впливає на головний мозок, тому ми носимо шоломи. », «Але м’ясо кайлотов – основне джерело харчування для усіх громад.» – м-мм... радіоактивне м’ясце. Смакота!

«Сьогодні моя черга йти до Володаря – це головний наш обов’язок і призначення. », «За такої нагоди мені дозволили помитися, не обтертися вологою ганчіркою, як зазвичай, а саме помитися. » – обана, гаремчик. Але навіщо так прямо і детально описувати коїтус (тут обійдуся без брудних цитат)? В творі цьому «обряду» цілий розділ присвячено. Навіщо?

Авторе, будь ласка, пробачте мене, але це простенький твір про сексуальне насильство й убивство цього насильника. Фантастики тут мізер. Читати нудно. Не сподобалося.

_________________
З повагою та вдячністю.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 19.10.2020 17:58 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Добре хоч тему Макса помітили, в роботі ще з десяток культурних і літературних алюзій.
А причому тут гетерохромія? Одне око здорове, а друге пошкоджене. Про колір очей до аварії нічого не сказано.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 19.10.2020 18:05 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.09.2020 10:58
Сообщения: 34
Точно. Вибачте за неуважність щодо травми.

_________________
З повагою та вдячністю.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 19.10.2020 18:52 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 28.09.2020 12:07
Сообщения: 58
Хоча написано гарно, але по сюжету виникло багато запитань.
Уривок про ніч з Володарем (до речі, навіщо нам така детальність у ньому?) якось недоречно розірвав основний хід подій. Можливо, йому місце десь у іншій частині оповідання?
Так само й про годування кайлотів.

Друга частина оповідання взагалі нагадує індійське кіно. Героїня усе життя жила, мирилася з таким устроєм життя, аж раптом в мить зрозуміла, хто такі кайлоти (хоча постійно їх бачила і годувала),і поселення спалила, і Подорожнього добила, і спокійно поїхала геть. А де ж інші мешканці були увесь цей час?
У такі розв'язки я не вірю.

_________________
Думка - це лише блискавка вночі. Але в цій блискавці - все.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 19.10.2020 19:29 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Блискавка писал(а):
Хоча написано гарно, але по сюжету виникло багато запитань.
Уривок про ніч з Володарем якось недоречно розірвав основний хід подій. Можливо, йому місце десь у іншій частині оповідання?
Так само й про годування кайлотів.

В оповіданні нелінійна розповідь, є те що зараз - героїня їде у машині, то що трапилося недавно - поява Подорожнього і його лінія, то що відбувається день у день - годування кайлотів і візит до Володаря, то що дано спогадами - Джед. Порядок подiй, який є зараз, мені здався оптимальним.
Цитата:
Героїня усе життя жила, мирилася з таким устроєм життя, аж раптом в мить зрозуміла, хто такі кайлоти (хоча постійно їх бачила і годувала)

Кайлотов годували у шоломах, які змінють реальність - процедура ретельно описана. У шоломах кайлоти виглядали як потворні тварини. І тільки без шолома, героїня зрозуміла хто вони є насправді.

Цитата:
і поселення спалила, і Подорожнього добила

Поселення героїня не спалила, тільки Святилище, в решті пожежі винна гроза.
Подорожнє вже вбили, тобто він би не вижив, героїня позбавила його мук.

Цитата:
А де ж інші мешканці були увесь цей час?

Ніч як би і гроза, в поселенні в основному жінки - в тексті про це є. Ховалися і боялися.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 19.10.2020 22:08 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 28.09.2020 12:07
Сообщения: 58
Авторе, дякую за пояснення. Дійсно, про шоломи пропустила, тепер зрозуміліше.

_________________
Думка - це лише блискавка вночі. Але в цій блискавці - все.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 19.10.2020 23:39 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Я постійно перечіплювалася об "кайлотов", "кайлотамі". Мені здається, в українській мові це б звучало "кайлотів", "кайлотами".
...І як можна спалити затоплену кров'ю кімнату, запаливши стопку папірців?

В цілому ж, оповідання сподобалося. За стилістикою навіть здалося, що я читаю нову річ Дяченків.
Бажаю успіхів!
П.С. А я думала, що в тексті був натяк на СолтЛейкСіті (саме там ганяв "Найшвидший Індіан").

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 20.10.2020 12:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Балацька Віра писал(а):
Я постійно перечіплювалася об "кайлотов", "кайлотамі". Мені здається, в українській мові це б звучало "кайлотів", "кайлотами".

Так, дякую, "кайлотів", "кайлотами" - звучить набагато краще. З вигаданими словами складно, не завжди відчуваю.
Цитата:
...І як можна спалити затоплену кров'ю кімнату, запаливши стопку папірців?

Можливо треба уточнити цей момент. Кров була на підлозі, але не річками.
Цитата:
В цілому ж, оповідання сподобалося. За стилістикою навіть здалося, що я читаю нову річ Дяченків.
Бажаю успіхів!

Дякую!
Цитата:
П.С. А я думала, що в тексті був натяк на СолтЛейкСіті (саме там ганяв "Найшвидший Індіан").

Той же штат.
Ось такі там машинки:
https://1u4we0207ruc34o1s412c2ca-wpengi ... 02/210.jpg
https://www.dragzine.com/image/2018/10/ ... 30x540.jpg
І світлові рекорди за швидкістю саме там встановлюють.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 22.10.2020 12:05 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 21.10.2020 19:00
Сообщения: 30
Вітаю, авторе 11! :evil:

Жувала Огра ваше оповідання, жувала, та й не змогла дожувати. І головне питання без відповіді:"Навіщо?" Але дійдемо і до нього.

1. Назва. Назва, чесно кажучи, ніяка і більш того, до оповідання пришита за вуха. Можна було б назвати, наприклад "Жовтий підводний човен" і він би плавав по озеру. Або з вашої пісні "Місяць, що викликає припливи". Або щось інше. Ця назва забудеться через за тиждень і залишиться:"Оповідання таке, де ще механіка Чуваком кликали".

2. Перше речення:"Легкий пікап підстрибує на вибоїстій дорозі, двигун нервово чхає, майже захлинається." Непогано, на цьому етапі я ще не знала, що обов'язкові характеристик дій - це прокляття цього тексту. Двигун чхає нервово, кришку відгвинчують дбайливо, Мона ковтає горячково і так далі. Але повернемося до першого речення та абзацу. Читати далі хочеться, коробка ще ця. щось буде.

3. Оповідання. Охоче вірю, що писати та придумувати це було дуже прикольно, додавати маркери для своїх. Але... я не своя. Читати мені нудно. і не тому, що в цілому все вторинне, не так багато оригінального, а тому що героїня вийшла функцією. Вона робить купу дій: ходить до володаря, годує якихось істот, збирає якусь траву, курить щось, мріє про Арден, рятує Чужинця, але... вона двовимірна. Окрім того, що це молода дівчина сказати про неї немає чого. Так інколи виглядають подружки героїв дешевих бойвиків. В Мони немає особистості, а ще їй не співчуваєш. Мені не жаль її в момент гвалта Володаря: для неї це має бути нормою суспільства, а якщо ні, то нам не показано, чому вона така "особлива". Що в неї такого сталося в житті. І більш того в принципі все одно вб'ють її, чи покалічать.
Що цікаво, чоловічі персонажі: Чувак, Подорожній, навіть Джед та Володар отрималися більш тримірними. Можливо це проблема вибору я-оповідання і у вона-оповіданні, Мона б теж була цікавою.
Ну і в плюс вам, що це все ж таки спроба НФ.

4. Післясмак - дорожньої пилюки.

Дякую, авторе! :twisted:

_________________
Ом-ном-ном!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 25.10.2020 16:08 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.10.2020 01:21
Сообщения: 94
Не покидало відчуття, що все це я вже читала раніше.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 25.10.2020 16:24 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Козачка писал(а):
Не покидало відчуття, що все це я вже читала раніше.

Якщо ви маєте доступ до моїх гугл доків, то можливо. :wink:
Ще тут автор натякає на купу відомих (і не дуже) культурних і летературних речей, тобто багато чого має бути знайомим.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 25.10.2020 16:27 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Цитата:
Учасники сплачують за проїзд, громади гарантують безпеку. Раніше на дорогах були мародери, а зараз, коли територія належить громадам, навіть поселення на одного Володаря можуть існувати без проблем.


Таким образом, убийство "путника" ставит "громаду" вне закона. Очень скоро в Ардене узнают, что гонщик пропал. Они даже сами искать не будут - маякнут "громадам". А те достаточно быстро локализуют и найдут.
И что они тогда сделают с Володарем и всеми остальными, чтобы не прервалась оплата за проезд и симбиоз с Арденом...

Вот поэтому "путника" никто в трезвом уме и здравой памяти трогать не должен. Даже если он девку попортит. Могут выразить протест, потребовать штраф - это да.
Но и девка-то не очень, с изъяном - не беременеет и все. Стоит ли шум поднимать? Она и еще и дикая, всем проще будет, если уедет вместе с "путником"...

Атмосфера и мир до вот этой сцены бессмысленного убийства - были интересные. Вымирающий мир, какой-никакой порядок в полупустыне, "прайдовая" органицазия общин, где-то там далеко обещают остатки цивилизации...
А потом...
Извините, не верю.

И, как мне кажется, в слове "було" нет ничего страшного. Это если они встречаются слишком часто, тогда борцы за чистоту речи могут придраться. А если просто удалять "було" - чтоб "не було" - тогда, на мой взгляд, текст становится несколько угловатее.
Но то такое.
Вкусовщина.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 26.10.2020 13:39 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 02.07.2020 13:52
Сообщения: 40
Авторе, вітаю! Оповідання "зайшло" стовідсотково. Майстерно змальований постапокаліптичний світ. Романтичні вставки з Джедом - це мені взагалі бальзам на душу, люблю таке :) Дійсно, як згадували коментатори чимось нагадує атмосферу Дяченківських творів. Хотілося б ще історій про цей світ. Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: au011 Кораблики з паперу
СообщениеДобавлено: 26.10.2020 23:16 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Доброслава писал(а):
Авторе, вітаю! Оповідання "зайшло" стовідсотково.

Вітаю, Доброславо! Дякую.
Цитата:
Романтичні вставки з Джедом - це мені взагалі бальзам на душу, люблю таке :)

Джед - поет, мені він теж дуже подобається. І хоча я його лінію трохи підвісила, але думаю, що йому вдалося втекти.
Цитата:
Дійсно, як згадували коментатори чимось нагадує атмосферу Дяченківських творів. Хотілося б ще історій про цей світ.

Коли працювала над оповіданням, була думка розвинути це все до повісті, подивимося, можливо.
Цитата:
Успіхів на конкурсі!

Успіхів навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB