Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 02:36

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 25 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 13.09.2020 17:10 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа at010 Восьмеро зі світлини


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 13:24 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15.08.2020 21:04
Сообщения: 54
Откуда: Бермуда
На мій погляд, ідея твору чудова. Сподобалось те, що події відбувається у різних містах. Проте мені забракло інтриги і сюжету. Удачі на конкурсі.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 22:57 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Ирій писал(а):
... Проте мені забракло інтриги і сюжету. Удачі на конкурсі.


Дякую! Щодо інтриги, то начеюто мотиви героїні не розкриваються аж до четвертої жертви, а справжня правда стає відомою лише в будинку останньої. Щодо сюжету, то згоден він тут на рівні комп'ютерної гри: заставка зі спогадом, опис супротивника і місія. Мені хотілося зробити акцент саме на персонажах і зоставити трохи недомовленості, щоб читач мав свободу трактувань.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 03:19 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, Авторе!
Цікава ідея, цікавий початок, який обіцяє захопливий квест, цікавий момент щодо подій у різних містах. Але далі, перепрошую, всі ці чудові речі марнуються, і починається якийсь хаос, схожий на вільний переказ тарантинівського «Вбити Білла». І коли наприкінці з’являється дівча з манги з ланцюгом і мудрий японець з катаною – все взагалі, даруйте, перетворюється на якусь карикатуру.
Власне, і у Тарантіно, і тут упирі вчиняють розборки з нечистю, тобто стовідсотково позитивних героїв немає. Але там Мамба принаймні викликає співчуття тим, що їй доводиться долати страшні і болісні перешкоди на своєму шляху до помсти – розстріл, перебування у комі, знерухомлення, поховання живцем, і таке інше. А головній героїні цього оповідання нічого долати не треба, і вона ще клеїть з себе таку собі «пані Справедливість» - тобто, не знищує ворогів, а лише калічить. Дивна поведінка для людини, яка втратила всю родину і справді бажає помститись. Аж надто для упириці, яка, як пізніше з’ясовується, колись жерла людей пачками і не переймалась. Якщо вже сенсом її життя стала помста – то це якось не надто гожий час для змінення світогляду у бік гуманізму, і виглядає дуже штучно. Та якщо вона таки змінила свою мотивацію, то цьому мусить бути пояснення, а його в тексті немає. Ще й мститься вона якось кострубато: логічніше було б снайперові вибити очі, якщо вже так.
Про ворогів цікаво було б дізнатись більше, але цього у тексті немає. Читати важко, бо різні елементи композиції напихані поряд одне з одним, і доводиться щоразу намагатись вгадати, про кого саме йде мова в одному абзаці, а про кого – в сусідньому.
Тобто, потенціал у творі чималий, але, як на мене, він потребує чималої доробки.
Успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 09:14 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.01.2014 14:18
Сообщения: 69
Откуда: Украина,Киев
Маю ту ще слабкість до історій про помсту. Можливо, це одна з причин, чому мені сподобалось. Навіть дуже.
Єдині зауваження - на початку це ще виглядає, як продуманий план. А ближче до кінця вона просто включає режим берсерка і всіх мочить =) Що теж прикольно, але не вистачило якихось більш закручених ігор розуму.
А з часом же навпаки повинно ставати складніше, якщо її жертви чули про долю своїх колег.
Ну і якось вже швидко вони розійшлись з фінальним босом =)
Але історія хороша.
Дякую.

_________________
Про вовка промовка.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 11:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Сокира
Цитата:
"А головній героїні цього оповідання нічого долати не треба, і вона ще клеїть з себе таку собі «пані Справедливість» - тобто, не знищує ворогів, а лише калічить. Дивна поведінка для людини, яка втратила всю родину і справді бажає помститись. Аж надто для упириці, яка, як пізніше з’ясовується, колись жерла людей пачками і не переймалась. Якщо вже сенсом її життя стала помста – то це якось не надто гожий час для змінення світогляду у бік гуманізму, і виглядає дуже штучно. Та якщо вона таки змінила свою мотивацію, то цьому мусить бути пояснення, а його в тексті немає."


В задумі героїні гуманізму немає, є бажання щоб її та її родину кривдники запам'ятали до скону. До того ж втрата руки, очей та статевих органів не те, що може здатися поблажкою. Щодо "пані Справедливість": як на мене це якраз дуже по-людськи. Більшість вважає себе невинними і свої біди несправедливими, послухайте зізнання ув'язнених вбивць. Для неї те, що вони з родиною не виходили зі своєї глушини і їли лише тих, хто сам до них приходив, є невинністю. Це їхня вина, що вони прийшли. Так само вона не відчуває вини за з'їденого в Харькові, адже відповідальність за його смерть лежить на її кривдниках. З її точки зору. І лише зіткнення з дівчиною, жадаючою помсти їй самій, руйнує цей світогляд.

Цитата:
"Ще й мститься вона якось кострубато: логічніше було б снайперові вибити очі, якщо вже так."


Це якби вона мала продуманий план. Я відштовхувався від того, що як жінка героїня має діяти емоційно і тому більше імпровізувати. До того ж хтивий снайпер так і напрошувався :evil: Плюс, по сюжету вона не мала завершити свою помсту, тож я вирішив додавати дрібні проколи від самого початку.

Цитата:
"Читати важко, бо різні елементи композиції напихані поряд одне з одним, і доводиться щоразу намагатись вгадати, про кого саме йде мова в одному абзаці, а про кого – в сусідньому."


Таким і був задум, але визнаю, що переборщив.
Дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 11:55 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Волк писал(а):
Єдині зауваження - на початку це ще виглядає, як продуманий план. А ближче до кінця вона просто включає режим берсерка і всіх мочить =) Що теж прикольно, але не вистачило якихось більш закручених ігор розуму.
А з часом же навпаки повинно ставати складніше, якщо її жертви чули про долю своїх колег.


Героїня перечекала зі своєю помстою і більшість її жертв це руїни, не здатні або не бажаючі опиратися. Навіть інша кровопивця, по суті, влаштувала виставу (для порівняння й приведено уривок, як вона розправлялася з братами). Тому жодного гідного спротиву й не було.

Цитата:
Ну і якось вже швидко вони розійшлись з фінальним босом =)


Героїня втратила бажання і мотивацію мстити. Щодо самого останнього супротивника, то під його опікою двоє дітей, тому він зробив все, аби уникнути конфлікту.
Вам дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 14:34 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 05.09.2019 10:10
Сообщения: 29
Обожнюю сюжети, пов'язані зі старими світлинами. Загалом сподобалося. Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 15:19 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Галичанка писал(а):
Обожнюю сюжети, пов'язані зі старими світлинами.


Дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 19:55 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.09.2020 12:20
Сообщения: 42
Так. У мене змішані відчуття. І більше негативних, на жаль.

"-" Занадто багато акшину, плюс не розділені добре частини: не одразу розумієш, що уже змінилась локація і герої, а вже когось ріжуть та роздирають на шматки :-)
Я просто не зміг зрозуміти більшість твору: хто, за що, чому, де, куди? Хто ворог? Хто друг? Одним словом, скажу у вашому стилі: ви винесли мені мою сіру речовину на стіну дуже нахабно і вправно. А потім я довго зішкрібав її звідти. :-)
Мені особисто усі ці аля "Блейди" та "Ван Хелсінги" чомусь не ідуть. Це лише мій смак. Такий продукт також комусь потрібен: м'ясо завжди буде актуально.

"+" географічне переміщення Україною, інтернаціоналізм (тут і французька, і японська навіть є..)
Сподобалась головна героїня (ух, ці жагучі брюнетки ... :-))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 22:59 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Погоджуся з колегами Таргард і Сокирою.
Відчуття змішані. Добре, що події в багатьох містах, але хто кого шматує? що відбувається? чому? де тут флешбеки, а де нинішні події? куди ми біжимо і якого Білла вбиваємо? - увага і хід подій дуже швидко плутаються.
Гадаю, у оповідання є гарний потенціал, але треба напильничка, шановний авторе чи авторко - відділити усе вищесказане, чітко все позначити, щоб навіть до смерті замучений редактор, у якого є на ваш текст 10 хвилин серед ночі - не сплутав, хто тут є хто.
Інтрига потрібна у будь-якому тексті. На жаль, заплутаність і нагромадження - це не те саме, що інтрига.
Інтрига можлива у цілковито простому (композиційно) творі, і цього буде достаньо, щоб тримати увагу читача.
Бажаю успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 23:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Таргард писал(а):
Так. У мене змішані відчуття.


Дякую за відгук.

Цитата:
"-" Занадто багато акшину, плюс не розділені добре частини: не одразу розумієш, що уже змінилась локація і герої, а вже когось ріжуть та роздирають на шматки :-)


Тут 50 на 50 між задумом та невдачею. Я мав намір заплутати читача, але також підзабув особливості місцевої платформи і виділяв частини різним стилем тексту, що Азимут, звісна річ, не відтворив. Подумаю у вільну хвильку яу це виправити.

Цитата:
Такий продукт також комусь потрібен: м'ясо завжди буде актуально.


Ну, хіба таке вже м'ясо? У тому ж "Нашому місті" в одному абзаці більше людей калічать, ніж за весь мій твір. До того ж Сокира он навпаки, у підході героїні вгледів гуманізм.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 23:20 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Дракотик писал(а):
Відчуття змішані. Добре, що події в багатьох містах, але хто кого шматує? що відбувається? чому? де тут флешбеки, а де нинішні події? куди ми біжимо і якого Білла вбиваємо? - увага і хід подій дуже швидко плутаються.


Ні, я все розумію, але "чому?". Себто, перший абзац повністю розкриває мотив героїні:

Цитата:
У звичайній одеській квартирі красуня брюнетка дивилися на групове фото. Люди на ньому могли б зійти за родичів, якби не вражаюче національне розмаїття. Ніщо в них не видавало, що це чудовиська у людській подобі, які за одну ніч вбили всю її родину.


Так, можна як Сокира не розуміти обраний нею шлях помсти, але загалом всі персонажі, крім сивого та рудої кровопивці буквально промовляють свою мотивацію вголос. Тому я відверто не розумію цю претензію.

Цитата:
Гадаю, у оповідання є гарний потенціал, але треба напильничка, шановний авторе чи авторко - відділити усе вищесказане, чітко все позначити, щоб навіть до смерті замучений редактор, у якого є на ваш текст 10 хвилин серед ночі - не сплутав, хто тут є хто.


Гадаю, після оприлюднення в Інтернеті інтерес в редактору до цього твору з'явиться лише за наявності сторонніх факторів, не пов'язаних з його художньою якістю. Тож радше за все його доля зостатися тут на Азимуті, та ще на кількох безкоштовних платформах і згинути в масі інших оповідань.

Цитата:
Інтрига потрібна у будь-якому тексті. На жаль, заплутаність і нагромадження - це не те саме, що інтрига.
Інтрига можлива у цілковито простому (композиційно) творі, і цього буде достаньо, щоб тримати увагу читача.


Насправді я не прагнув уваги читача. Врешті-решт, це конкурс, де твір все одно прочитає певна кількість осіб, хочеться їм того чи ні. З тої ж причини й заплутаність: якщо хтось щось не зрозумів, то завжди може спитати мене в коментарях. Або ж висловити власну версію, що теж дуже цікаво.

Цитата:
Бажаю успіхів!


Дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 23:34 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Цитата:
Насправді я не прагнув уваги читача. Врешті-решт, це конкурс, де твір все одно прочитає певна кількість осіб, хочеться їм того чи ні. З тої ж причини й заплутаність: якщо хтось щось не зрозумів, то завжди може спитати мене в коментарях.

Шановний авторе, з повагою ставлюся до вашої щирості, але гадаю, що таке вголос краще не писати :)
Бо це свідчить про глибоку неповагу і до читачів, і до інших учасників. Ніби так, що я напишу будь-що, а ви все одно прочитаєте, бо мусите, ха-ха-ха!
Ну а щодо додаткових запитань. На жаль, це так не працює. Твір є усім, що хотів сказати автор. Якщо не сказав - або сказав так, що більшість не зчитали - то це проблема автора, якому варто більше працювати над технікою. Звісно, в коментарях і розборах можна визначити слабкі місця твору - і виправити їх. Для цього ми тут й прагнемо критики. Але якщо вам байдуже (м*яко кажучи) на читача, то про що ми говоримо?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: at010 Восьмеро зі світлини
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 23:36 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Цитата:
Ні, я все розумію, але "чому?".

Гадаю, після вашого попереднього коментаря немає сенсу підбирати слова і відповідати на ваше питання :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 25 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB