Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 17.04.2024 02:42

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 13 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 13.09.2020 17:10 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4122
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа at001 Ой у полі стояла береза


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 13.09.2020 19:51 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.01.2020 20:31
Сообщения: 317
Откуда: Місто Змієве на Чарівних горах
Прикольна історія. Гарно, технічно добре написана.
Були дрібні граматичні баги (коми, трошки громіздкі речення і дивні метафори). Приміром, таке:

Цитата:
Тиша відчувалась майже матеріальною, як пара дуже незручних туфель.

От краще без ризикованих порівнянь, колего, ну правда :)

За жарт про Авакова окремий плюсик)) 8)

Правда, чогось мені у цьому всьому не вистачило. Можливо, співпереживання героям. Тобто це все динамічно, цікаво, екшн, інтрига, всі справи. Але мені герої та їхні проблеми так і не стали близькими. Можливо, варто все ж краще формулювати мету і проговорювати, чим ризикує герой задля неї. Ну, щоб читач міг краще зануритися у його світ. Хоча так, тут би це не вийшло, бо ризикував заради високої мети Кирило, а не головгероїня - вона просто на роботі була. Коротше, от через це оповідання для мене емоційно провисло, хоча світ цікавий і зроблено це, як уже було сказано, добре.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 13.09.2020 23:14 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Дракотик писал(а):
От краще без ризикованих порівнянь, колего, ну правда

За що ж ви так, я люблю цю метафору хД
Але загалом розумію, що ви маєте на увазі. Спробую притримати трохи свій креатив.

Дякую за відгук, візьму до уваги =)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 13.09.2020 23:16 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 09.09.2020 22:09
Сообщения: 40
Клас! Мені дуже сподобалось! Перше оповідання одразу ж задало високу планку. Читається і сприймається легко. За пригодами цікаво стежити. Всі персонажі мають свої характери та мотиви.
Єдине, що незрозуміло, це як потерча перетворилося в мавку. На переродження ж потрібен час, а тут мавка вже сформована особистість, та ще й куратором довший час працює.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 05:57 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 06.09.2020 15:39
Сообщения: 7
Дуже-дуже сподобалося! Наче кіно подивилася. Мінуси тільки у відношенні пунктуації, багато русизмів (не враховуючи суржику в діалогах), слово meessenger зустрілося як меседжер і месенджер, і подекуди мають бути інші прийменники для милозвучності. А так - молодець автор! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 19:43 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Мартин писал(а):
Єдине, що незрозуміло, це як потерча перетворилося в мавку. На переродження ж потрібен час, а тут мавка вже сформована особистість, та ще й куратором довший час працює.

Історія Кирила з його сестрою - це досить давня, просто знахаря ніяк не вілпустить.
Дякую за відгук, дуже приємно, що сподобалось =)

Олена писал(а):
слово meessenger зустрілося як меседжер і месенджер

Наче виправляв скрізь... такі десь залишились різні варіанти. Дякую, ще пройдусь потім по тексту =)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 14.09.2020 22:25 
Не в сети
Искатель приключений
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 07.09.2020 15:25
Сообщения: 8
Історія весела, але чогось бракувало. Мені був задовгий вступ (багато пояснень), а от фінал дуже поспішний. Можна будо менше про біг писати, зате зробити довшим фінальний діалог, де читач більше прикипає до героїв. Відносини персонажів читались живо, і це сподобалось. А ще дуже різало око слово "жінка", яке часто повторювалось (може це вже і субєктивно) :) .


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 04:28 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, Авторе!
Гарний бойовик! Добре передана атмосфера небезпеки і стеження, сюжет захоплює і тягне за собою. Мавка, що читає реп – це класний момент! Написано майстерно і цікаво.
З того, що можна позначити як мінуси – деяка «дерев’яність» героїв, вони справді більше сприймаються як персонажі комп’ютерної гри, аніж живі істоти. Зрозуміло, що Берізка – вовкулака і «сильна жінка», проте щось таки у ній бракує…
І ще якось незрозуміло: навіщо це нелегальне потерча потрібно чортам - аж до такої міри, щоб учиняти отакенну щільну облаву і бойовища? Я ще розумію, якби це був якийсь супер-артефакт, абощо… А що їм користі з потерчати? Чи, може, я щось не тямлю в магічних стосунках?
І ще стосовно назви твору. Зрозуміло, що назва перегукується з іменем головної героїні. Але насправді, мені здалося, не перегукується, а навпаки – виглядає штучно притягнутою, і в чомусь навіть вступає в протиріччя з твором і його героями. Хоча, звісно, авторові видніше…
Але загалом читати було цікаво.
Успіху у конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 15.09.2020 17:49 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Уляна писал(а):
А ще дуже різало око слово "жінка", яке часто повторювалось (може це вже і субєктивно) :) .

Якщо це і суб'єктивно, то у нас однакова проблема... хД
На жаль, інше слово так і не підібралось. Не знаю, чим його коректно замінити.

Сокира писал(а):
навіщо це нелегальне потерча потрібно чортам - аж до такої міри, щоб учиняти отакенну щільну облаву і бойовища? Я ще розумію, якби це був якийсь супер-артефакт, абощо… А що їм користі з потерчати? Чи, може, я щось не тямлю в магічних стосунках?

В даному випадку чорти виключно з добрими намірами)
Потерчата - загублені душі, їх треба відпустити, щоб вони змогли заспокоїтись. За це чорти і боролись. А що трохи екстремально... то більше дань звичці, вони інакше не вміють =)

Сокира писал(а):
І ще стосовно назви твору. Зрозуміло, що назва перегукується з іменем головної героїні. Але насправді, мені здалося, не перегукується, а навпаки – виглядає штучно притягнутою, і в чомусь навіть вступає в протиріччя з твором і його героями. Хоча, звісно, авторові видніше…

Це в якійсь мірі жарт.
Ну і так, мені подобається те, що в назві є ім'я героїні. Плюс сполучення "в полі" в більш жаргонному значенні може означати "агента в полях", приміром =)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 16.09.2020 11:58 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 05.09.2019 10:10
Сообщения: 29
Я прочитала це оповідання, хоч воно і не входило до мого суддівського бюлетеня. Я рідко пишу критику, бережу психіку авторів. :) Але вже вибачайте, над оповіданням таки треба ще попрацювати. Дуже багато русизмів, мова розповіді явно кульгає. Початок невиправдано затягнутий, та й сама розповідь якась млява. Бажаю творчих успіхів і самовдосконалення!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 18.09.2020 14:11 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
жвавенько і цікаво читається. Не скажу, що дуже зачепило (мабуть зачеплялка вже трохи втомилася - надто богато чудових оповідань цього разу), проте у фіналі побачити оповідання хотілося би.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 21.09.2020 00:14 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Я приєднаюся до Галичанки. Говорячи відверто, не розумію такої величезної кількості схвальних коментарів, певно, багатьом бучу в Опері хочеться влаштувати. Також схожість головної героїні та світу з серією Керрі Вогн про Кітті Норвілл більша, ніж між Могутніми Рейнджерами та Супер Сентаями. Мова жахлива і, якщо в діалогах суржик бодай працює на атмосферу (в ідеалі, а не на практиці), то в авторському тексті його не виправдати. Та й загалом, речення дивні.
Проте це дійсно міське фентезі, яке глибоко вгризається і в місто, і в фентезі. Також, як і у випадку з "Поверненням, я визнаю, що в жанрі публікувалися й значно гірші роботи. Плюс, читалося легко і динамічно, попри найбільший об'єм серед фіналістів. Враховуючи це, низьку оцінку оповідання не заслуговує. Втім, як і високу. Гадаю, 4-ка підійде якнайкраще.
Успіхів!
P.S. "Врешті-решт" пишеться так. Хоча по сенсу там більше "зрештою" підійшло б.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: at001 Ой у полі стояла береза
СообщениеДобавлено: 21.09.2020 21:13 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Початок трохи затягнутий, нібито від роману. Забагато статичних описів. Але далі починається гарний та жвавий бойовик. І з ідеєю теж усе гаразд. Щодо мови - вже писали. Ох, буде сварити пан Геник! :D Але то таке...
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 13 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB