Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 18:25

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 25 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 19.07.2020 17:07 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа as009 Тіні на Болотах


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 19.07.2020 21:03 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.05.2020 23:33
Сообщения: 116
Це було довго, принаймі для мене. Твір добре продуманий, цікавий і дещо затянутий. Прочитавши, виникає кілька запитань: "А що далі?", "Хто ця дівчина з кійком?" і уже не говорячи про Лесю (останнє речення). Запитання до автора: "Де продовження?".
В загальному хороше враження. Good luck

_________________
'Яким би ти не був соковитим і апетитним персиком, знайдеться той, у кого алергія на персики.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 19.07.2020 21:46 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Вгадай писал(а):
Це було довго, принаймі для мене. Твір добре продуманий, цікавий і дещо затянутий. Прочитавши, виникає кілька запитань: "А що далі?", "Хто ця дівчина з кійком?" і уже не говорячи про Лесю (останнє речення). Запитання до автора: "Де продовження?".
В загальному хороше враження. Good luck


Дякую за похвалу. Насправді щодо затягнутості я ще безжально викинув кілька дійсно крутих моментів, аби вкластися в ліміт. А враховуючи, що це перший розділ роману, то так все дуже затягнуто... Але проспойлерю, що
[+]
з Лесею все гаразд, я ж не маніяк якийсь

Продовження у мене є. Твір повністю завершений, хоча потребує добрячої вичитки. Якщо дуже цікаво, можу скинути на пошту, але ще раз повторюся: дуже довгий.
Вам теж успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 19.07.2020 23:29 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.05.2020 23:33
Сообщения: 116
Цитата:
Продовження у мене є. Твір повністю завершений, хоча потребує добрячої вичитки. Якщо дуже цікаво, можу скинути на пошту, але ще раз повторюся: дуже довгий.
Вам теж успіху!


Після вичитки та після повернення крутих моментів.

_________________
'Яким би ти не був соковитим і апетитним персиком, знайдеться той, у кого алергія на персики.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 00:38 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 18.07.2020 22:48
Сообщения: 44
Дуже добротна робота. Я так розумію, що Тимур буде керувати повзучими? Чи просто виявиться паскудником?

_________________
Краткость, в нашем случае, просто сестра...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 10:35 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Ванк писал(а):
Дуже добротна робота. Я так розумію, що Тимур буде керувати повзучими? Чи просто виявиться паскудником?


Тимур насправді мій улюблений персонаж і мені дуже шкода, що задля цілісності довелося вирізати епізод з ним. Ні те, ні інше, з ним я насправді провертаю два свої улюблені тропи:
1) Найбільша сила це її відсутність;
2) Найпідозріліша особа сто відсотків невинна.
Але все це в рамках повного твору, а тут він просто цікавий персонаж.
Дякую за похвалу!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 15:14 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.04.2019 12:10
Сообщения: 79
Откуда: Львів
Важко оцінювати перший розділ чогось більшого, бо на будь-які зауваження автор може з легкістю відмахнутися, що там далі все пояснено.
Як на повістину початок зійде, проте для оповідання – надто затягнуто. Хоча б щось починає відбуватися на середині тексту. Якісь натяки, мутки, "обрані", нам нічого не пояснюють як і самому герою. Воно то ясно що все потім стане зрозуміло, але ж не нам. Тобто з точки зору оповідання тут просідає і сюжет і персонажі й ідея.

"Все було сном", або як вбити оповідання одним реченням. Кінцівка повністю нівелює всю магію. Після таких закінчень, міль дістає з бару пляшку рому і йде плакати під сходами, бо не можна так з фентезійними оповіданнями. Та й з будь-якими; сном закінчувати в нас час коротку прозу – моветон.

Про безприщність підлітків раз на мільярд – перебор. Та є нормальні не прищаві підлітки, не все на цій планеті настільки сумно :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 15:56 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Неоднозначне враження в мене від твору: наобіцяв автор багато, але жодну з обіцянок, які я собі навигадувала, не виконав... Тепер, коли прочитала в коментарях, що це - уривок більшого, стало зрозуміліше.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 20:40 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
міль писал(а):
Важко оцінювати перший розділ чогось більшого, бо на будь-які зауваження автор може з легкістю відмахнутися, що там далі все пояснено.
Як на повістину початок зійде, проте для оповідання – надто затягнуто. Хоча б щось починає відбуватися на середині тексту. Якісь натяки, мутки, "обрані", нам нічого не пояснюють як і самому герою. Воно то ясно що все потім стане зрозуміло, але ж не нам. Тобто з точки зору оповідання тут просідає і сюжет і персонажі й ідея.


Ну, з сюжетом та ідеєю згоден, але що з персонажами не так? Банальні, нецікаві, нереалістичні? Просто якщо все сварите, то хоч вкажіть за що.

Цитата:
"Все було сном", або як вбити оповідання одним реченням. Кінцівка повністю нівелює всю магію. Після таких закінчень, міль дістає з бару пляшку рому і йде плакати під сходами, бо не можна так з фентезійними оповіданнями. Та й з будь-якими; сном закінчувати в нас час коротку прозу – моветон.


Але ж по закінченню герой прокидається. :( І, здається, зрозуміло, що в цьому вовчий погляд Матьяша винен, тож все було насправді і мілі краще поменше пити (до речі, ром це не патріотично), бо зовсім суті не розібрала. Власне кажучи, це повна протилежність класичного чарівного сну, адже особливих пригод вночі не сталося і історії для розповіді у Віталія не буде.

Цитата:
Про безприщність підлітків раз на мільярд – перебор. Та є нормальні не прищаві підлітки, не все на цій планеті настільки сумно :)


Не "перебор", а гіпербола. Звісно є, але ж мало, для невеликого райцентру одна в самий раз. Нормальні підлітки все ж прищаві, а везунчики виняток. Плюс, прищі маскують, тож не довіряйте очам.
Взагалі, я закинув цей розділ, оскільки до останнього дня з кворумом все було сумно. Плюс, він мені здався підходящим по темі, адже вона початково торкалася Білорусі, а Рівненська область це настільки впритул, що я коли там працював тільки білоруське на столі й бачив. До того ж сподівався на цінні коментарі, що допоможуть покращити сюжет. На перемогу не розраховую, тож сміливо ставте нуль, не ображуся. Чесно, я б сам собі "нуль" поставив. Але, прошу, якщо вже критикуєте, то не скупіться на подробиці. :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 21.07.2020 20:44 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Мавка писал(а):
Неоднозначне враження в мене від твору: наобіцяв автор багато, але жодну з обіцянок, які я собі навигадувала, не виконав... Тепер, коли прочитала в коментарях, що це - уривок більшого, стало зрозуміліше.


Невелика поправка: не "уривок", а початок. (Насправді був ще пролог, але справжній початок саме це). Тому раджу оцінювати відповідно: Ви б продовжували читати чи ні? Ну, а щодо вигадок, можете сміливо запитувати, я відповім вгадали чи ні? І невелике заохочування: Мавка в "Тінях на Болоті" є. Навіть з'являлася у викладеному уривку :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 22.07.2020 16:54 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 09.07.2020 20:09
Сообщения: 12
Оповідання цікаве, молодіжне фентезі зі школою, таємницями і емоційними персонажами. Відчувається, що це уривок чогось великого, фрагмент саме вводу нового героя Полум'яного. На жаль, інші герої і поводяться, наче егоїстичні підлітки, які навчилися берегти таємницю і навіть своєму наділенному здібностями колезі нічого не пояснюють - певне, самі не знають природи своїх можливостей. Читається добре, багато несподіванок і трохи страшилок.
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 22.07.2020 20:31 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
підліток з вибритими скронями

виголеними

Цитата:
виглядало занедбаним й потребуючим ремонту:

Чому двокрапка?

Цитата:
й потребуючим ремонту

Незграбно. «...Й давно потребувало ремонту».

Цитата:
До них підійшов хлопчина десь на півголови нижчий від рудого, у легкій куртці з накинутим на голову капюшоном, що не могла приховати його кістлявість. В руці він тримав загорнуту в блискучу фольгу надкушену шаурму

Надмір непотрібних обставин. Описувати слід лише те, що справді має значення.

Цитата:
і їхню тишу порушували лише кроки нашої трійці

Що значить «нашої»? Чиї це слова? Явно не когось із персонажів — а більше в тексті нікого бути не повинно.

Цитата:
Полум’яний…Гарне
ти…Балончик
вмію…угорською

Тут і далі однакова помилка — відсутність пробілу після трьох крапок.

Цитата:
Дякую, а твоє…, – Віталій зам’явся
у Лохвиці…,

Тут щось одне — або три крапки, або кома

Цитата:
одразу видно міський хлопчина

видно — міський

Цитата:
попрощавшись з сестрою

із — надто багато приголосних.

Цитата:
понурившись

Краще «похнюпившись»

Цитата:
принесли свої плоди і зупинившись біля обдертих дверей

і, зупинившись

Цитата:
Не вистачало ще тільки клейма збоченця

тавра

Цитата:
для повного щастя» – приречено подумав він

щастя», –

Цитата:
єдиний спосіб перевірити це зазирнути.

перевірити — це

Цитата:
уникнути бійки!», – подумав
 «От я дурень, треба було познайомитися!», – похопився

Зайва кома. В таких випадках вона потрібна, лише коли немає знаків питання чи оклику, або трьох крапок.

Цитата:
Полум’яний звернув на нього увагу щойно зайшов до класу

увагу, щойно

Цитата:
Першим, що кидалося в очі була його зачіска.

очі, була

Цитата:
Джинси, протерті на колінах згідно дизайнерської ідеї

Віталій настільки добре розуміється на цьому, що може з першого погляду відрізнити дизайнерський одяг від звичайного?

Цитата:
Очі хлопця ховали дзеркальні сонцезахисні окуляри

Хто кого ховав — очі ховали окуляри, чи навпаки, окуляри ховали очі? :D

Цитата:
на довгому шнурку бовтався туго набитий мішечок

на довгій поворозці теліпався

Див. \\\\\

Цитата:
є старший брат каратист

є старший брат — каратист

Цитата:
– Насправді я угорець, – пояснив юнак, потиснувши йому долоню. – Regnum Mariae Patrona Hungariae (лат. «Королівство Марії, покровительки Угорщини». Офіційна назва Угорського Королівства у 1000-1918 роках).

Що це за переклад у дужках? Це явно не пряма мова дійової особи. Але ж хлопець має усвідомлювати, що його не зрозуміють, коли він балакає іноземною. Якби він сам переклав сказане, це б звучало природніше.

Цитата:
В нас з Сергієм

із

Цитата:
свій талісман-мішечок .– Він

мішечок. –

Цитата:
в газовий пальник вона на мить

пальник, вона

Цитата:
обережно висипати рихлий, наче ґрунт

пухкий

Цитата:
Теж саме сталося

Те ж

Цитата:
от тільки він чомсь не міг сягнути

чомусь

Цитата:
Віталій зрозумів чому кричала дівчина

зрозумів, чому

Цитата:
хлопець відчув, як його нудить, а потім, наче він втрачає свідомість.

потім — наче

Цитата:
Якби Полум’яний не надто придивлявся, то й сам пройшов повз

пройшов би повз

Цитата:
візок, з причепленим до спинки ранцем, і вишиванка не те що може лишитися

вишиванка — не

Цитата:
У вухах школярки поблискували всіяні кристалами

Краще «зблискували»

Цитата:
То новенький заміна Віктору?

новенький — заміна

Цитата:
Точно, це найрозумніше рішення»
через його страшилки»

В кінці потрібна крапка.

Цитата:
вдягнена в довгу до п’яток білу нічну сорочку

довгу, до п’яток, білу

Цитата:
але по спортивному ладна

по-спортивному

Цитата:
стук не припинився

Краще «стукіт».

Цитата:
І в цю мить гучно ляснуло за вікном.
хоч він і зачинив вікно, стук не припинився.

Ляскіт та стукіт — різні звуки.

Цитата:
Дружко гарчить на звисаюче з вішалки мамине пальто.

Так не кажуть. В українській мові слова такого роду звучать комічно, тому їх слід замінювати на звороти «той, що», «такий, що». «...На мамине пальто, що звисало з вішалки».

Цитата:
хлопець побачив, що «пальто» тримає пса високо над підлогою, а потім зневажливо відкинуло Дружка до стіни.

«Тримає» — теперішній час, «відкинуло» — минулий.

Цитата:
Відчуваючи як в нього волосся стає дибки

Відчуваючи, як

Цитата:
Не знаючи, як вчинити Віталій відчинив двері

вчинити, Віталій

Цитата:
– Запроси мене. – прохрипів він

мене, –

Цитата:
від якого здавалося здригнувся весь будинок

якого, здавалося, здригнувся

Цитата:
у нього на подвір’ї Полум’яний не знав

подвір’ї, Полум’яний

Цитата:
що означає Воїн Вогню чи тобі схемку намалювати?

Вогню, чи

Цитата:
і під їхнім пильним гіпнотичним поглядом, хлопець раптом

Зайва кома.

Цитата:
я розумію як це важко прийняти

розумію, як

Цитата:
Якщо тобі судилося бути Воїном Вогню це станеться

Вогню, це

Цитата:
це станеться, щоб ми не вчинили

що б (тобто «незважаючи на те, що», а не «задля того, щоб»)

Цитата:
Що ж тоді, тим більше

Що ж, тоді тим більше

Цитата:
Віталій прокинувся від переляканого крику сестри.

Ну й чого вона репетувала?

* * * * *

Наче й непогано. Але слід було б почистити від усього зайвого. Зокрема: все, що пов’язано з Тимуром, до сюжету про «Воїна Вогню» стосунку не має.

Так-так: бажано, щоб оповідання було цілісним, а не частиною чогось. Зараз залишається надто багато питань: хто та дівчина, чим займаються Матьяш із «Царівною», хто такий Віктор і куди/чому він зник, що то за потвора і т. д.

Також не ясно, чому Матьяш — саме угорець. Судячи з того, що він може зайти лише після запрошення, хлопець — щось на кшталт вампіра, але чому тоді не румун? Чи естонець, чи швед, чи папуас?

Та й назва не виправдана. Чому «тіні» — наче зрозуміло, але до чого тут «болота»? В тексті не говориться, що тіні приходять саме звідти.

Все ж таки цей конкурс — не для романів.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 22.07.2020 20:48 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Цьогобіччя писал(а):
Оповідання цікаве, молодіжне фентезі зі школою, таємницями і емоційними персонажами. Відчувається, що це уривок чогось великого, фрагмент саме вводу нового героя Полум'яного. На жаль, інші герої і поводяться, наче егоїстичні підлітки, які навчилися берегти таємницю і навіть своєму наділенному здібностями колезі нічого не пояснюють - певне, самі не знають природи своїх можливостей. Читається добре, багато несподіванок і трохи страшилок.
Успіхів!


Дякую. Вам також.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 22.07.2020 21:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Сильно Грамотный

Дякую за Ваш коментар. Буде чим зайнятися як візьмуся за редагуванням. Втім, скажу чесно, змінюватиму не на Ваші варіанти, бо, як вже згадували раніше, Ваша мова надто прісна та технічна. Наприклад, щодо сережок краще взагалі написати просто блищали й не заморочуватися. Й "поворозка" - знайдіть мені живого українця, що вживає це слово, тим більше підлітка. Навіть всі приклади з 50-их років, 80-річної давнини! Наша мова й так страждає, від бажання позбутися літери "х", тож куди її ще далі віддаляти від читача?

Цитата:
Віталій прокинувся від переляканого крику сестри.

Ну й чого вона репетувала?[/quote]

А от з сюжетною уважністю не дуже. Собака зустріч з тінню навряд чи перенесла без наслідків
[+]
Звісно, я не вбивав собаку, я ж не маніяк. Трохи скалічив, тимчасово.


* * * * *

Цитата:
Наче й непогано. Але слід було б почистити від усього зайвого. Зокрема: все, що пов’язано з Тимуром, до сюжету про «Воїна Вогню» стосунку не має.


А от і ні: Тимур задає атмосферу. Плюс, він мій улюблений персонаж, тож має право. Авторське свавілля.

Цитата:
Так-так: бажано, щоб оповідання було цілісним, а не частиною чогось. Зараз залишається надто багато питань: хто та дівчина, чим займаються Матьяш із «Царівною», хто такий Віктор і куди/чому він зник, що то за потвора і т. д.


Якщо хочете надішлю повну версію. Тільки не редагуйте самостійно, будь ласка :)

Цитата:
Також не ясно, чому Матьяш — саме угорець. Судячи з того, що він може зайти лише після запрошення, хлопець — щось на кшталт вампіра, але чому тоді не румун? Чи естонець, чи швед, чи папуас?


Бо банально. Плюс, мені ім'я сподобалося. Плюс, Трансільванія завжди була спірною територією. Крім того, Матьяш не вампір, а
[+]
безсмертний вовкулака
. Вампіром він був на початковій задумці, але потім вирішив, що надто банально й затаскано, викликатиме непотрібні асоціації. А правило про запрошення, якщо читати легенди, на всю нечисту силу розповсюджується.

Цитата:
Та й назва не виправдана. Чому «тіні» — наче зрозуміло, але до чого тут «болота»? В тексті не говориться, що тіні приходять саме звідти.


Про це героєві мають пізніше розповісти. Кляте обмеження!

Цитата:
Все ж таки цей конкурс — не для романів.


Але ж я не єдиний. І не найгірший, правда?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: as009 Тіні на Болотах
СообщениеДобавлено: 24.07.2020 18:18 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Автор as009 писал(а):
Втім, скажу чесно, змінюватиму не на Ваші варіанти, бо, як вже згадували раніше, Ваша мова надто прісна та технічна. Наприклад, щодо сережок краще взагалі написати просто блищали й не заморочуватися. Й "поворозка" - знайдіть мені живого українця, що вживає це слово, тим більше підлітка. Навіть всі приклади з 50-их років, 80-річної давнини!

Ви мені нагадуєте персонажа однієї старої дитячої книжки, який вважав, що коли замість «велосипед» написати «виласипет», він мотоциклом не стане. :D
Більшість моїх зауважень стосуються розділових знаків, з якими у вас серйозні проблеми, так що підшукати «інші варіанти» буде можливо, лише змінюючи структуру всього речення.

Автор as009 писал(а):
Наша мова й так страждає, від бажання позбутися літери "х", тож куди її ще далі віддаляти від читача?

Вперше чую про «бажання позбутися літери "х"». Може, ви мали на увазі «ґ»?
Я проти того, щоб «віддаляти мову від читача». Але водночас проти вживання русизмів та суржику, «бо ж усі так говорять».

Автор as009 писал(а):
Цитата:
Цитата:
Віталій прокинувся від переляканого крику сестри.

Ну й чого вона репетувала?

А от з сюжетною уважністю не дуже. Собака зустріч з тінню навряд чи перенесла без наслідків

Пояснюю на пальцях: я питав про сестру, а не про собаку. Те, що Дружка було травмовано після зустрічі з тінню, а сестра це побачила та перелякалась — суто ваші тлумачення, яких у тексті немає. Читач може припустити, що «тінь» повернулася, або ж що «дівчина у білій сорочці» залетіла у вікно, тощо.
Цитата:
«Когда издадут вашу книгу, вы не будете бегать за каждым покупателем и объяснять, что же вы имели в виду в этом отрезке, и почему здесь так, а не эдак». © Юрий Никитин.


Автор as009 писал(а):
Якщо хочете надішлю повну версію. Тільки не редагуйте самостійно, будь ласка :)

Ні, дякую. :D

Автор as009 писал(а):
Але ж я не єдиний. І не найгірший, правда?

Ну... якщо так ставити питання... Не гірший, звичайно, але можна було б і краще.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 25 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB