Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 00:20

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 19.04.2020 17:15 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа ar013 Місто під містом


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 17:16 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Дякую за путівник по Белзу. І про Боску Мати Ченстоховську - чи то забув, чи то не знав, але згадав :)
Як на мене, кінець дуже швидкий, але це, мабуть, закони жанру.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 18:18 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Семьдесят Первый
Приємно зустріти людину, що знається на історії Львівщини))
Оповідання мало більше знаків, довелось трохи скоротити щоб "влізти в рамки".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 11:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 07.03.2020 21:36
Сообщения: 14
Откуда: Київ
Як мені шкода, що я не вловив географічно-історичні фішки.
( :wink: якщо автор роз'яснить посилання - буду вдячний :!: )
Але сподобалось навіть і без цього.

Не супер новаторський, та доволі цікавий світ.
(Світи що живуть паралельно та поряд)
Темнофентезійністю нагадало світи з першої трилогії "Саги про Дзірта", Роберта Сальваторе, "Темний ельф".
Хоча, звичайно, там зооовсім інший колорит та свої потворки, а тут все ж техногенно/сучасний світ присутній.
Цікавий механізм легального отримання "їжі" для підземних мешканців. Гарна вигадка і мабуть, найсильніша сцена у всьому оповіданні.
Сюжет лінійний та логічний, місцями читається та вгадується, що буде далі (доля Моранн).

З негативного - є трішки русизмів, не зовсім влучно підібраних слів(термінів), але це скоріше проблема вичитки тексту та "відловлювання
бліх".

Кінцівка, дійсно, як писали вище - швидка, але мені здається, що це скоріш через обмеження в об'ємі тексту.
Про "підпал сухої трави" - це було доречно, у контексті)
Загалом +1. :D


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 12:51 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
АлексМокієнко
З приводу фішки з самими містом - була ідея висвітлити історичні пам'ятки. Текст, рік тому, писався під інший конкурс про міста України, та, на жаль, не сталось. Оповідання залишилось і мені шкода було ховати його в шухляду, бо це одне з найперших моїх "творінь".
Залишу посилання на сторінку про місто https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%B7
Якщо коротко, то містечко дуже старе, має дивовижну історію і свої неповторні легенди: як та, що про образ Чорної Мадонни, яку вивезли в польський Ченстохов. Шкода, що з часом місто занепало, але все ще приймає поодиноких туристів і делегації хасидів.
Дякую за оцінку сюжету. Маю проблему з "баченням" свого тексту: певні косяки не завжди кидаються в очі, текст швидко замилюється, а рідера ніяк не знайду. З русизмами в нас складні відносини, мій виплеканий російською мовою мозок намагається перелаштуватись, але деколи виходить "збій системи"))
За 1 спасибі! Якщо теж приймаєте участь - удачі, як ні - то наснаги до творчості!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 15:08 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Перше питання в мене буде досить дивне.
Справа в тому, що трохи знаю латину, вивчала в інституті й ще на забула.
Lumino noctem
noctem - accusativus (знахідний відмінок) від nox - ніч, тьма (не треба читати як "пох" :D .)
lumen - світло, світило.
Форму lumino я не знаю!
Існує lumina - accusativus pluralis (знахідний, множина). Але виходить нісенітниця "кого - світла, кого - ніч".
Можливо, що це так званий participium perfecti passivi, тобто дієприкметник минулого часу пасивного стану жіночого роду. В нашому випадку - "та, що світить" або російською "светящая". Але це знову ж таки lumina, а не lumino.
Коротше, не буду вже хизуватися, яка я вумна. :D Я би цю істоту назвала Lumina nocte - "Та, що світить у ночі". Або Lumina noctis - "Та, що світить ніччю".
noctis - це genetivus, родовий відмінок.

Цитата:
Брас опинився в центрі розвалин. Щоб краще розгледіти місцевість він витягнув «кішку» і спрямував на верхівку кам’яного муру. Трос зачепився і підтягнув чоловіка догори. Восени в такий час вже майже нічого не видно, тож фігура Браса лишилась непомітною
Якщо самого Браса не видно, він теж нічого не побачить.

Цитата:
Витягнувши з нагрудного карману мапу міста, він провів пальцем по позначкам-маякам, що означали входи до катакомб. Зараз він стояв на рештках домініканського монастиря, а істота втекла в районі Аріанської вежі
Я вже не пам'ятаю, що саме шукала в інтернете, коли натрапила на світлини Белза. І довго роздивлялась і читала про нього. Це захоплююче місто, хоч і невелике. Чи може особисто мені подобаються такі містечка.

Про підземелля взагалі мовчу - моя улюблена тема. :D
Ноктемів шкода, дивлячись на те, як із ними поводяться корни.

Цитата:
Чоловіки озирнулись, проходом до них наближався Брас, якого супроводжувала вродлива жінка.
– Ось, ледь підхопила, вирішив політати на дозвіллі, – промовила вона, тріпнувши мисливця по плечу.
– Так, без Ібріси, я б приземлився менш вдало, – усміхнувся Брас, – Гектор, Кайл, радий бачити вас, добре, що вчасно дістались!
Ось тут відчувається, що автору довелось добряче порізати знаки. Бо непогано було б про Гектора, Кайла і вродливу жінку-сову нагадати на початку оповідання.

Цитата:
Ібріса розвернулась і розправивши руки миттєво обернулась на велику сову. Птах змахнув крилами і ледь чутно полетів в гору печери.
Взагалі-то такий могутній персонаж більше схожий на "бога із машини".

Цитата:
В печері панував хаос, корни носились назад-вперед, тягали якесь спорядження, ліфти то підіймались то опускались, тож ніхто не помітив двох людей. що проникли до тронної зали.
Не вірю. Уявіть собі - кажани хочуть знищити людство, аж тут бачать двох людей у своїх володіннях - і нічого не роблять. Дивно.

Цитата:
В цей час пролунав вибух, це корни почали засипати свої нижні підземелля
А навіщо вони це робили? Це ж так званий "запасний аеродром". Ще невідомо, вдасться їм упоратися з завданням на поверхні чи ні. Нищити те, що зроблено власним трудом і ще може стати в пригоді - якось непрактично.

Цитата:
– А місто не піде під землю? – засумнівався юнак.
– Ні, тут вдало розташовані підпори з заліза і каменю, хіба асфальт трохи перекривить
Я не впевнена, що не піде. Вибухова хвиля вже як така здатна посунути шари ґрунту. Згадайте ще піщаний водоносний шар - він досить рухливий.

Цитата:
Витримка з очей хамелеону
Цитата:
Гектор поплескав по бурдюку, зробленому з шлунку вовкулака
Дуже подобаються такі знахідки!

Цитата:
– А тепер, підривайте верхній шар землі! Нарешті ми побачимо світло зоряного неба!
І знову незрозуміло, навіщо це робити. В них же багато "штатних" виходів. Підірвати верхній шар землі - це піддати ризику власний народ. Воно ж на їхні голови впаде.

Фінал із травою зачотний. І взагалі дуже гарне оповідання. Тримало в напрузі. Ще б залишити в живих народ корнів. Вони потрібні для наступних сюжетів цього світу.
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 15:46 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Птица Сирин
Вітаю, Птахо! Рада, що Ви завітали і прокоментували, дуже цікавила Ваша думка!
Автор вирішив зробити симбіоз італійської Lumino - вогник, або світло і латинської noctem - ніч, в середньому мав би вийти нічний вогник, або та що світить вночі. АЛЕ, автор - геній, і коли називав істоту, писав, що окрім тієї зовнішності що була в текті, та тварючка ще й мерехтіла у пітьмі шахт, і повертаючись до АЛЕ: при редагуванні і урізанні, автор вирішив, шо то непотрібне прикрашання і нещадно вирубав фразу. І вуаля: лише тепер логіка і редагування зустрілись. Мій косяк, сама придумала, сама не звела до купи.
З приводу невідповідностей деяких дій - може бути, треба доробляти.
На рахунок корнів: вони підземелля ніколи і не рахували справжньою домівкою, тому вирішили обрубати всі кінці, підірваний верхній шар мав би дати їм ефектну появу.
Гектор, Кайл та Ібріса з'явились після того як Брас за допомогою проекції попрохав про допомогу, їх прислав очільник ордену.
Як би Ви бачили асфальт в Белзі, ви би теж подумали що в середині щось вибухнуло))
Згодна, є логічні помилки і недорахунки, як то з вибухом над головами корнів.
Надумаєте навідати Сокальщину, залюбки зробимо Вам екскурсію по найменших містах України!)
Дякую за рецензію!
Успіху навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 16:02 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Автор ar013 писал(а):
[b]Надумаєте навідати Сокальщину, залюбки зробимо Вам екскурсію по найменших містах України!)
Дякую за рецензію!
Успіху навзаєм!

Дякую! До корнів теж зганяємо! :D

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 17:17 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.07.2018 00:00
Сообщения: 42
Вітаю!
Цікавий вийшов світ, і сюжет сподобався.
Місцями "шкандибали" описи і деякі речення здавались кострубатими, але то наживне.
Продовжуйте і бажаю успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 17:40 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Ктир
Дякую за відгук та оцінку!
І Вам успіху навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 18:44 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
охохо, щось цей конкурс у нас багатий на гарні сюжети, не доведені до завершеного стану. ДУже сподобалося, але майже весь час було таке враження, що мене тягнуть за руку повз найцікавіше, не дають зупинитися і роздивитися. Хотілося би почитати розширену версію ;)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 19:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Мавка
Дякую, цікаво почути ще одну думку. І дійсно твір трохи обрубаний та потребує допрацювання, написаний давно - а редагувався перед конкурсом, тож багато деталей вислизнуло з поля зору.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 20:35 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 07.04.2015 08:18
Сообщения: 1056
Откуда: Новоград-Волинський
Вітаю авторе!
Хвалю за гарний продуманий світ, оригінальний для мене, бо подібного не зустрічала.
Оповідання читалося натужно. Стиль неквапливий, тягучий (для моєї холеричної натури це майже як топтатися на місці - дію-дію-дію - динаміку подавай :D).
Такі твори треба смакувати, а не квапливо ковтати, намагаючись устигнути до дедлайну голосування)))).
Втім моє "так" ви маєте - тому Удачі на конкурсі).

_________________
Хто чим багатий - тим і ділиться!
Протокол Угадайки 2020 https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 25.04.2020 22:22 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Ліандра писал(а):
Стиль неквапливий, тягучий (для моєї холеричної натури це майже як топтатися на місці - дію-дію-дію - динаміку подавай ).

Я не волшебник, я только учусь :roll:
Дякую за зауваження, візьму до уваги :)
І Вам удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar013 Місто під містом
СообщениеДобавлено: 27.04.2020 23:25 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2020 20:38
Сообщения: 113
Понравилось. Тоже хотелось бы прочитать расширенную версию.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB