Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 13:07

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 19.04.2020 17:15 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 19.04.2020 20:07 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторе! :D
Гарна у Вас фантазія, читав із задоволенням. 8)
Дещо різонуло:
З одного боку Драган - дитя впливової сім'ї "з верхівки",
з другого - йому допомагають втекти, бо він - ментал,
а це чомусь загрожує його життю.
І він при цьому губиться (для всіх - для батьків, для
ворогів, для таємничої організації сивочолого і Таїнки).
Але в той же час його здібності якимось чином блокуються.
З третього боку - виявляється, що він - об'єкт,
що проходив "польові випробування") :shock:
Якби всі ці "неув'язочки" якось роз'яснювались чи то сюжетно,
чи хоча б мовою автора... А так - відчуття деякого дисонансу :(
А загалом - чудове оповідання.
Навіяло :wink:
Успіху! :D

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 19.04.2020 20:12 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Юлес Скела писал(а):
Вітаю, Авторе! :D

Дякую, Юлесе!
"Неув'язочки" - то спроба зробити відкритий фінал, але є відчуття, що не дуже вдала, бо банально літер не вистачило. Типу читач мав їх помітити і задуматися, а що ж там насправді, яка з трьох "правд" найправдивіша ;)

-----
Модерировалось Администратором (оверквотинг)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 13:25 
Цитата:
- Не підходь, може, вона заразна, - Наглядач...
Разве после запятой не с маленькой буквы?

Цитата:
Титан, платина, подукди паладій...
Прошу прощения за мой гугл, что такое "подукди"?

Цитата:
Паніка зростала, в голові билося: як ці тіні в незграбних захисних костюмах не знайдуть те, що шукають, буде біда.
Снова не понимаю: "если не найдут... будет беда"? Т.е. тени знают, что ищут, и мальчик знает, что они ищут? И то, что они ищут, точно украдено? ...пока очень сложно. :(

Цитата:
Не звертаючи більше уваги на Драгана, чоловіки рушили далі.
С этим предложением всё в порядке, но это конец главы, и, судя по всему, проверяющие ничего не нашли. Где же "беда"?

Цитата:
На довгу хвилину вона змовкла. Потім махнула рукою і полізла до купи ганчір'я, що була їй за постіль.
Минуточку! Она не вставала:
Цитата:
...стара навіть не підвелася. Лежала в кутку, здригаючись від кашелю.


Цитата:
Скільки він так нісся, переслідуючи невловиму дівчину, Драган не знав.
Вчера, как я понял, он не ел. И лёгкие не в идеальном состоянии. И смог никуда не делся. Мне кажется, вы совсем не то описываете, что на самом деле должен чувствовать этот парень.

Цитата:
Драган присів на краю обриву і задумався.
О том и говорю: ни одышки, ни боли в ногах, ни липнущей к телу холодной от пота одежды?

Цитата:
Навіть коли його і не шукали, тепер напевно шукатимуть. Не буде людина з чистим сумлінням зненацька тікати.
Так как вы описали в первых главах (построение и работа на конвейере) мне не показалось, что тут кого-то интересует чистая совесть.

Цитата:
Чому це так, Драган не замислювався, проте, зараз йому здалося, що таке вже Відчуття було настільки сильним, що Драган навіть не згадав, як щойно був упевнений, що бачить річку вперше.
Ничего не понял :(
Такое впечатление, что это три предложения и пропущено несколько слов.

Цитата:
Берег, з якого здіймалися в небо шпилі хмарочосів, був положистим, вдалося навіть смужку брудно-жовтого піску розгледіти в променях ранкового сонця... яскрава, охоплена чистим вогнем куля, що виринала з води.
Не понимаю. Драган видит берег, видит город... но для него солнце поднимается из воды. Разве солнце между ним и берегом?

Цитата:
Знизані металевими кільцями пальці без перешкод поцупили його скарби: яскраво-синій камінчик і квітку леми.
Могу поверить, что с вечера Драган камешек из кармана не вынимал. И бег по полосе препятствий с последующим заплывом камешку не повредил. Но каким бы ни был цветок, сунуть его в карман не просто. Но даже если сунуть, бег измочалит цветок в труху, а вода вымоет эту труху из кармана. Словом, как-то оно не похоже на правду.

Цитата:
Ходімо, - він потягнув Драгана за руку, змушуючи встати.
В этой позиции (бородач на ногах, Драган сидит), Бородачу удобнее поставить на ноги пленника за шиворот.

Цитата:
Потім мили, стригли, переодягали...
Если Драган снова обнаружит у себя в кармане цветок, обещаю здоровый смех.

Цитата:
- То що не так? Ти нормально пояснити можеш? - Шон вирішив не грати в загадки, а з'ясувати, яка муха товстуна за сраку вкусила.
"За сраку вкусила" - это слова автора или оценка наблюдателя (Драгана). Ни тот, ни другой до этого места (а это уже 4/5 текста) фразеологизмами читателя не баловали. Очень похоже на сбой стиля.

Цитата:
Бородань, торопав, що відбувається, трохи довше, проте теж почав вводитися.
Куда? Куда он вводился?

Цитата:
Все. Тепер все буде добре. Попереду чекає нагорода.
Награда? :shock: Так он жизнь свою спасал ради какой-то награды?

Цитата:
Драган слухняно поліз до кишені за своїм скарбом. Витягнув разом із квіткою.
:lol: :lol: :lol:
Какие добрые люди: помыли, постригли, переодели, накормили... и даже цветок не забыли из его лохмотьев переложить в чистую одежду.
...
История о том, как главный герой стал главным призом в игре, правила которой мне не рассказали.
Вдобавок с намёком на рабство: "Дядько Здебане, а можна я його собі візьму? Ну будь ласка?"

Не понравилось. :(


P.S. Если надумаете что-то отвечать, не копируйте, пожалуйста, всё моё сообщение. Такое копирование (тем более, сразу после коммента, на который отвечаете) выглядит очень странно. :roll:


Вернуться к началу
  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 13:56 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Так, АнтиПесце, ви слушно зауважили, немає сенсу відповідати на весь Ваш коментар. Але за виявлений хибодрук у слові "подекуди" дякую.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 14:03 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, Авторе!
Відчуття від твору якесь бентежне. З одного боку, динамічно, доволі "кінематографічна" картинка, приковує увагу, багато виразних деталей, і цікаво дізнатися, що буде далі. Але, на жаль, далі виникає відчуття плутанини і хаосу вкупі зі спотиканням на усіляких логічних халепах. Замучений, хронічно голодний хлопець отак собі запросто перепливає річку восени, вилазить і у мокрому одязі дибає собі далі? Але ніде не вказано, що він аж настільки монстр. :lol: Уся лінія з квіткою і бабусею взагалі незрозуміла: хто ця бабуся, звідки в неї квітка, які властивості має, і чому вона така незнищенна? Завершення, перепрошую, трохи розчаровує своєю банальністю: ідея "принца" з супер-здібностями, що перетворився на злидаря кознями батьківських ворогів, розвивається надто передбачувано і перетворюється на якийсь гонконгський бойовик, де наче навмисно змінюються локації.
Проте, попри всі зауваження, читати було цікаво, автор вочевидь має хист до динамічних пригодницьких творів.
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 17:24 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Сокира писал(а):
Вітаю, Авторе!

Ох, Сокиро, ну що можу сказати: мабуть, треба було кілька епізодів викосити, щоби на решту літер краще вистачило... як бачу, незрозуміло вийшло, що ніякий він не "принц", а тікав не від гарного життя від Карідесів...
І, доречі, після річки ніхто нікуди не чапав, а валявся знесилений цілий день на піску...

-----
Модерировалось Администратором (оверквотинг)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 18:07 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Та якось і викошувати епізоди шкода, бо вони надають атмосферність. Просто, мабуть, вся історія має бути більша за обсягом. Помітно, що у кінці просто забракло місця, щоб розгорнути розшифровку усіх таємниць. А якби розгорнути і описати так само виразно, як початок і середину, то, мені здається, воно б усе збалансувалося, і вийшло б дуже цікаво.
Автор ar003 писал(а):
тікав не від гарного життя від Карідесів

так, саме це б було цікаво дізнатися, що саме там сталося.
Автор ar003 писал(а):
після річки ніхто нікуди не чапав, а валявся знесилений цілий день на піску

Еге ж, після купання у річці у листопаді виліз з води у мокрому одязі й валявся, ще й цілий день... соррі, він би стільки не зміг валятися, бо мокрий одяг на холоді дуже порушує терморегуляцію, хлопець невеличкий, а маса тіла прямо пов'язана зі здатністю утримувати тепло, за кілька годин він напевне б загинув від холодового шоку. Цей момент з погляду фізіології дуже сумнівний - якщо, звісно, нема пояснень, що малий - якесь особливо стійке до холоду монстреня. Його тоді міг врятувати лише рух, аби постійно зігріватися. І там ще слушно зауважили про сонце, яке вставало з води...тобто, отакі дрібні логічні нестиковки, мабуть, краще було б підрихтувати. Але загалом все одно цікаво. Тож ще раз успіху! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 18:33 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
[quote="Сокира"...[/quote]
Так, дійсно, історія там набагато більша за це оповідання ;) Це може також бути причиною читацьких непорозумінь, в автора в голові вона є, авторові усе зрозуміло :)
В мене кандидатом на "викос" була саме бабка з квіткою, але дуже вже вона мені подобається, шкода було... Може, було б на краще не поступатися власній жадібності, а таки викосити її, а на зекономлені літери краще розписати фінал...
А Драган - так, монстреня. Не дарма на таких, як він, полюють

-----
Модерировалось Администратором (оверквотинг)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 20:12 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.01.2019 11:27
Сообщения: 423
Откуда: Київ
Вітаю, авторе.
Мені сподобалося. Написано вправно, кінематографічно.
Відчувається, що ліміт знаків не дав повністю розкрити тему, але і так непогано вийшло. :)
Успіху!

_________________
- Світ став замалим, Джек.
- Світ такий самий. Щастя в ньому менше.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 20.04.2020 22:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Панас писал(а):
Вітаю, авторе.

Дякую, Панасе! Трохи заспокоїли, бо вже якось лячно стало, що ніхто нічого не зрозумів :)

-----
Уважаемый Автор. Нет никакой необходимости полностью цитировать своего оппонента. Если не можете редактировать цитату, пользуйтесь функцией "Ответить".
Модерировалось Администратором (оверквотинг)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 05:05 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Ох, що я можу сказати? Сама по собі історія досить непогана (хоча й попахує банальністю), але є вагомі недоліки:
- Проводячи весь час з героєм і дивлячись на все його очима, не вдається відчути себе поряд з ним. Замало власне, відчуттів, забагато опису. Читач не відчуває себе Драганом, він наче дрон з камерою, що літає поряд і все фільмує. Такий погляд має право на існування, але в менш однозначних історіях, де в читач може обирати, кого підтримувати;
- три версії гарна ідея, але подані так, що правильною може бути лише з довідки. Гадаю, варто подумати над тим, як зробити їх рівноправними;
- Автор жаліється на нестачу знаків, але йому не варто було вирізати епізоди, коли можна було просто прочесати текст. Вистачило б просто "слизьких каменів", без описання, що на них росте. І не піднімати розмову про домагання вдруге: хлопець збагнув, й досить, телепатка може й не торкатися цієї теми. Загалом, гадаю, цей текст можна легко зменшити до 30-35 тисяч знаків, не втративши важливої інформації;
- Через довідку схожість з книжним "Бігуном в Лабіринті" (де також є телепатами) стає просто неймовірно ігнорувати. Власне, в більш ширшому сенсі в цьому, мабуть, основна претензія: не вистачає чогось свого, унікального. Подумайте, може Ви випадково вирізали саме родзинку історії?
Та загалом оповідь зграбна, легко читається і залишає приємне враження. За це дякую. Тому поставив "1", але так, авансом.
Успіхів в конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 13:32 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Олександр Ігнатенко писал(а):
- Проводячи весь час з героєм і дивлячись на все його очима, не вдається відчути себе поряд з ним. Замало власне, відчуттів, забагато опису. Читач не відчуває себе Драганом, він наче дрон з камерою, що літає поряд і все фільмує. Такий погляд має право на існування, але в менш однозначних історіях, де в читач може обирати, кого підтримувати;

Ви будете сміятися, але здається, я вперше отримую коментар, що вийшло занадто відсторонено, зазвичай, навпаки, завалюють скаргами, зо надто лізу в голову до героя :) Тобто, критику розумію та погоджуюся, але записую у маленькі власні досягнення ;)

по інших пунктах:
Це мій перший досвід "перекроювання" великої історії в формат оповідання. Зазвичай, якщо короткий твір в мене стає чимось більшим, то вже потім, після того, як склалося як оповідання. Тому усі граблі мої :) Тепер розумію авторів, які мають в голові цілий світ, а читачеві забувають його пояснювати :) Що з цим робити далі, подумаю, чи то варто поміняти акценти і повипилювати те зайве, що не стосується саме цього епізоду, чи то просто взяти і дописати решту.
"Бігуна" дуже люблю, але подібність проковзнула повз мою увагу, доки Ви не сказали. В моїй голові подібні телепати, скоріше у "Вавілоні 5" :) Може, дійсно кляті акценти, що невірно розставлені у тексті, вплинули.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 20:17 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.03.2020 15:02
Сообщения: 41
Дуже гарне оповідання!
Цікава історія, захоплююча атмосфера постапокаліптичного світу, яскраві герої.
Аж здивувала така велика кількість критики в коментарях :shock:
Хоч маю погодитись, що кінцівка дійсно залишає багато запитань, а в тексті є деякі неузгодженості.
Але наприклад, чому хлопчик не замерз чи чому він такий витривалий, в мене питань не виникло. Люди на адреналіні і не на таке здатні. Крім того, він має унікальні ментальні здібності, а це може дуже по різному впливати на підсвідомі процеси контролю тіла. Захисні механізми тіла, як штучна кома або стазис часто згадуються в фантастиці поряд з ментальними вміннями.
Тож все це мені не завадило отримати задоволення від історії і не вагаючись поставити позитивну оцінку! :D

Автору бажаю успіхів та натхнення! :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ar003 Хочеш, я буду твоєю таїнкою?
СообщениеДобавлено: 21.04.2020 22:22 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Крізь Вітер писал(а):
Дуже гарне оповідання!

Аж здивувала така велика кількість критики в коментарях :shock:

Критикують - значить читають :) Було б гірше, якби сказати нічого було :))
Дякую за теплі побажання!
Доречі, а що саме здалося неузгодженим у тексті? Щось в мене взагалі із ним око замилилося...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB