Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 18:56

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 12 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 22.03.2020 18:06 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4112
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа aq013 Нікого не треба карати


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 23.03.2020 23:25 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.01.2019 11:27
Сообщения: 423
Откуда: Київ
Вправно написано.
Є над чим задуматися.
Що є добро і зло у конкретну мить для однієї людини.?
Дякую, авторе.
Успіху на конкурсі!

_________________
- Світ став замалим, Джек.
- Світ такий самий. Щастя в ньому менше.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 23.03.2020 23:52 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дуже дякую за добрі слова :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 24.03.2020 21:20 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
Якщо абстрагуватись од нарочитого добірного сленгу школоти, якого місцями аж по вінця, твір непоганий. І все б нічого, якби не одне якби: введення гулихи ще не робить оповідання горором. Завдання горору - налякати, а тут мені філософські розважання підсунули :D .
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 25.03.2020 12:30 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
ЧучундрУА писал(а):
Якщо абстрагуватись од нарочитого добірного сленгу школоти, якого місцями аж по вінця

Ну твір же про школоту :) Хоча я хвилююсь, чи не занадто анахронічним та олдовим цей сленг вийшов.
ЧучундрУА писал(а):
Завдання горору - налякати, а тут мені філософські розважання підсунули .

Переляк взагалі - штука індивідуальна. Мене лякає творчість Стівена Кінга, але не ті моменти, де "кров-кишки-апокаліпсис", а безвихідь та хтонь повсякденності. Побут будинку для старих, наприклад. Чи у тому ж "Протистоянні": в кінці атомна бомба вибухнула - ну, таке, а коли на початку чувак у кінотеатрі кашляє - оце капець. Певно, я поки що не вмію "універсальні страшилки" вгадувати.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 26.03.2020 02:43 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Гарне оповідання. Так і напрошується асоціацію з "Королевою балу" і виграє в неї по всім статтям: і сюжетно, і ідейно, і жахально, і оригінально. Персонажів розумієш і ними проникаєшся, тому твір працює. Звісно, одразу виникає асоціація з "Впусти мене" Ліндквіста, але радше на рівні задуму чи схожих моментів. З мінусів:
- текст б ще раз перечитати, бо вистачає і одруківок, і невдалих фраз. Наприклад, на "вітчим тягнув молодшого брата", я на мить розгубився, думаючи, брат героїні чи вітчима;
- упущено найцікавіше: як героїня допетрала, що її подруга не людина. Власне, сцена з облизуванням крові мала наштовхнути на думку про бомжів-канібалів, а не щось надприродне. Та й взагалі, обізвавши монстра, Ви одразу робите його менш страшним;
- незрозуміло чому Кара то чистий лист, то згадує своїх та їхні правила. Місце мають обидва підходи і навіть суміш, але конкретно в тексті складається враження, що все повертається так, як потрібно авторові.
У цілому ж це далеко не найкраще оповідання на конкурсі, але саме ним я насолодився найбільше. За що дуже вдячний автору! Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 26.03.2020 18:30 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дякую за розлогий відгук. Справді, через брак часу мені не вдалось достатньо вичитати текст оповідання, тож ваше зауваження стосовно одруківок та невдалих фраз більш ніж валідний. Стосовно нерозкриття природи монстра - дякую, мені така ідея не спадала на думку, хоча так і справді можна покращити жахаючий елемент. При редактурі я це точно виправлю.
Автор aq013 писал(а):
саме ним я насолодився найбільше. За що дуже вдячний автору!

Дуже дякую за цю фразу. Вона справді мотивує надалі працювати над своєю майстерністю.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 28.03.2020 12:58 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Непогано, проте знову ж - не страшно :)

Якось незрозуміло, чому Кара заговорила з Кет, а не схарчила одразу :)

Персонажі. Надто шаблонні. Толік - взагалі якийсь мудак. Ну добре б лише до Каті ставився погано. Так він же і до власної дитини так ставиться. Зло абсолютне, навіть більше за Кару. Якщо за задумом жах має викликати саме він, то в мене викликав відразу. І бажання натовкти пику :evil:

Мати. Вона навіть фон, а не персонаж. Що її змушує жити з таким покидьком? Що змусило народити другу дитину? Безвихідь? Відчай? Ці моменти залишилися поза увагою читача. Хоча, для розуміння картини хотілося б.

Зінка. Ну майже те саме, що й Толік. Я розумію, підліткова жорстокість з усіма наслідками. Але ж знову, має бути щось людяне в її образі, щоб я її хоч трохи пожалів, коли Кара карала. Зінкине оточення. От якби хоч хтось із дівчат у сцені з кров'ю сказав - "може не варто" - було б краще.

Сама Катя. Тут вже шаблонний приклад класичної української літератури. "Як нас всі гноблять". Відчим - мудак, матері насправді до неї байдуже, брату теж, в школі - гноблять. Хіба епізодичність завучки з людяним ставленням. Та й то, тут воно зіграло не як світлий промінчик, а радше тільки підкреслило увесь негатив. Далі. За Кару Катя робить висновки напрочуд швидко, що характеризує її як кмітливу дівчину. А вже із Зінкою - прокол. Типу вона не здогадувалася, що Кара її вб'є. Невже думала, що Зінці пальчиком зроблять "ай-яй-яй" і все закінчиться?

Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 29.03.2020 00:02 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Доброго дня.
Перед тим, як переходити до конкретних відповідей, хочу сказати загалом: іноді люди просто погані, без подвійного дна і без вагомих на те причин. Для жорстокості цілком достатньо безкарності. Так само, іноді підлітковий вік - просто лайно, з усіх боків. Тут історія саме про обидва таких випадки.

Фантом писал(а):
Якось незрозуміло, чому Кара заговорила з Кет, а не схарчила одразу :)

За задумом, їй теж було дуже самотньо. А тут трапився хтось незвичний, ще й схожий за віком. Єдине що - як зазначив один із попередніх коментаторів, таки не варто було розголошувати її видову належність.

Фантом писал(а):
Толік - взагалі якийсь мудак. Ну добре б лише до Каті ставився погано. Так він же і до власної дитини так ставиться.

Хлопець йому теж нерідний - інакше чого це він малого примушує називати себе "татом"? Він просто до хлопчика ставиться прихильніше, тому що він молодший та чоловічої статі. На жаль, у цього персонажа було пара прообразів, падчірка одного з яких пробувала порізати собі руки.

Фантом писал(а):
Зло абсолютне, навіть більше за Кару. Якщо за задумом жах має викликати саме він, то в мене викликав відразу. І бажання натовкти пику :evil:

Значить, образ вдався, дякую :)

Фантом писал(а):
Мати. Вона навіть фон, а не персонаж. Що її змушує жити з таким покидьком? Що змусило народити другу дитину? Безвихідь? Відчай? Ці моменти залишилися поза увагою читача. Хоча, для розуміння картини хотілося б.

А що змушує справжніх (не вигаданих) жінок роками терпіти садистів та психопатів? Бажання "мати сім'ю, як у людей", "мужик в домі", "але ж не п'є", самообман, віра у образ "справжнього чоловіка", "до нього несправедлииві та провокують", впевненість, що от-от все виправиться, небажання "вимітати бруд з дому"?.. Та безліч їх. Тепер власне про матір: цьому персонажу приділено достатньо часу, аби показати, що донька її не сильно хвилює. Що за цим стоїть: початкова небажаність дитини, особисті конфлікти, ревнощі, несприйняття підліткової психології, образа на колишнього чоловіка, - я не знаю, і не думаю, що це тут має хоч якесь значення.

Фантом писал(а):
Зінка. Ну майже те саме, що й Толік. Я розумію, підліткова жорстокість з усіма наслідками. Але ж знову, має бути щось людяне в її образі, щоб я її хоч трохи пожалів, коли Кара карала. Зінкине оточення. От якби хоч хтось із дівчат у сцені з кров'ю сказав - "може не варто" - було б краще.

Кумедно те, що саме цей персонаж на 100% списаний з конкретної живої людини. Деякі репліки навіть вигадувати не довелось. За кілька тижнів постійного (і неприємного) з нею спілкування вона нічого "людського" не проявила. Власне, як і її почт: у зграї є свої, дуже чіткі закони. Просто пригадайте, чи були у вас у класі/школі "білі ворони", і чи заступався за них бодай хтось. Особливо з наближених до ватажка. Дуже зрадію, якщо захисники були, бо на моїй пам'яті такого не траплялось. Бувало що навіть вчителі приєднувались, бо за себе боялись більше.

Фантом писал(а):
Сама Катя. Тут вже шаблонний приклад класичної української літератури. "Як нас всі гноблять".

Ну в такому разі Стівен Кінг зі своєю "Кері" - класик української літератури :)

В будь-якому разі бачу, що оповідання вас зачепило за живе. І мені це справді приємно. Дякую


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 01.04.2020 16:20 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Гарний твір. Під час читання постійно змушує замислюватися і щось співставляти, і це добре. Мабуть, кожний читач знайде у ньому щось близьке або не близьке для себе, але у будь-якому разі знайоме. Принаймні, мені родина Каті - уся, з вітчимом, байдужою покірливою матусею і братом - здалася чудово і достеменно виписаною, бо доводилося бачити таких людей. Саме такі жінки найчастіше й обирають отаких бовдурів у чоловіки, а згодом намагаються усіляко виправдовувати їхню бовдурячість. Зінка теж вийшла цілком живою - хоча й не розумію, чому Кет не могла сама узяти й натовкти її бодай один раз. Це б, власне, відсотків на 99 вирішило питання. А коли перекладаєш проблему покарання зла на когось іншого - отоді вже не маєш контролю над цим процесом, і марно бідкатись, що щось пішло не так. Хочеш зробити добре - зроби сам.
А Кара - це, власне, не зло. Просто істота, яка живе згідно з власною сутністю. Як якийсь пітбуль - нема сенсу звинувачувати його, що він вбиває інших тварин, бо це його сутність. Треба просто водити таку тварину на повідку й у наморднику - тобто, це вже питання відповідальності. Головна проблема Каті - те, що вона збагнула це надто пізно.
Не знаю, чи це у автора вийшло навмисне, чи випадково, але слово "Кара" ще й італійською означає "люба". Тобто, гулиха любить Катю, і саме тому є карою для всіх, хто її кривдить.
Дякую авторові, сподобалося й навернуло на роздуми. Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 01.04.2020 20:53 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Цитата:
— Хочеш? — цокнувши язиком, простягнула вона недогризнану кістку

Це п'ять! Ні, десять! :D

Гарне оповідання. Психологічно вивірене, переконливе. І щодо сюжету, і щодо мотивації персонажів.
Удачі вам, авторе!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq013 Нікого не треба карати
СообщениеДобавлено: 02.04.2020 23:32 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Ого, нічого собі! Після такої кількості критичних відгуків отримати аж два схвальних дописи підряд - це просто свято якесь! Дуже дякую шановним коментаторам за їхні оцінки :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 12 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB