Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 16.04.2024 09:13

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 9 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: aq009 «Сторонній»
СообщениеДобавлено: 22.03.2020 18:06 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4122
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа aq009 «Сторонній»


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq009 «Сторонній»
СообщениеДобавлено: 23.03.2020 14:28 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
Ну дуже життєствердне оповідання :lol: . Моралі я, правда, не вловив, але саспенсу автор нагнітив добряче. Внутрішній світ ГГ відтворений непогано. А от форма подачі мені видалась надто монотонною. Сюжет із таємницею дому з привидами теж на оригінальність не претендує.
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq009 «Сторонній»
СообщениеДобавлено: 23.03.2020 20:25 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 6
Щиро дякую за відгук! Щастя та неймовірного талану!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq009 «Сторонній»
СообщениеДобавлено: 25.03.2020 01:46 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Психологічний арт-хаузний горор, щось на кшталт "Розбитий, як скляний гоблін" Гарлана Еллісона, тільки без наркоти. Герой так взагалі один в один. Не надто люблю цей жанр, але оповідання цілком гідне. З мінусів:
- Дуже монотонна оповідь та мова, крім того, воно щей не вичитане. Забагато повторів і, якщо на початку, я скинув "Ви розумієте" на хвилювання та манеру оповідача, то в кінці чотири рази підряд "потім" вже автор повторив;
- до речі, про друга-оповідача з першого розділу. Я нещодавно закінчив повість, значну частину якої складають свідчення і добряче намучився, намагаючись, щоб герої не повторювали задані питання. А от Ви навіть не старалися;
- прогавлений потенціал. От уявіть наскільки б шикарно було, якщо обійтися без Цього і привидів взагалі. Просто у квартирі спонтанно вмикається часова петля: спочатку на кілька секунд, а потім дедалі довше. Герої чують незрозумілі звуки, бачать якісь прозорі постаті, речі зникають і з'являються нізвідки, все ті ж проблеми зі світлом. Вони підозрюють привидів, бо це нехай і неймовірно, але очевидно. І лише в кінці Єгор розуміє правду, та вже не може нічого змінити. І виявляється, що він сам несвідомо довів дружину до самогубства. Оце б було дійсно сильно та оригінально. А про прокляті квартири писали й кращі.
Загалом, я не можу назвати оповідання поганим, але воно дуже задушливе, та й написане похапцем. Можливо, після гарної обробки воно б мені сподобалося, але не зараз. :cry:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq009 «Сторонній»
СообщениеДобавлено: 25.03.2020 10:00 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 6
Щиро дякую за відгук! Щастя вам та талану!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq009 «Сторонній»
СообщениеДобавлено: 28.03.2020 18:54 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Сильно. Саспенсу нагнали ледь не за всі оповідання конкурсу :) Вам вдалося занурити мене у трагедію героя, співчувати йому.

Мені незрозуміла роль бабці. Ця божевільна, по суті є єдиною нормальною (не знаю, чи вірно я зрозумів задум) - але просто стоїть осторонь, не намагаючись нікому і нічим зарадити. Дівчина, в якої ГГ винайняв квартиру - вона теж Ця? Тоді дивним видається її контакт з Єгором у той час, як Цей на контакт не йде.

Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq009 «Сторонній»
СообщениеДобавлено: 28.03.2020 19:50 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.01.2019 11:27
Сообщения: 423
Откуда: Київ
Ух! Справжній горор!
І як останній штрих - запалений сірник впав на старий палас, що вкривав сухий сторічний паркет...
Дякую, авторе!

_________________
- Світ став замалим, Джек.
- Світ такий самий. Щастя в ньому менше.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq009 «Сторонній»
СообщениеДобавлено: 28.03.2020 22:59 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 6
Добривечір, Фантоме!
Щиро дякую вам за відгук!

А ще маю відповісти.

Щодо бабці.
Коли мені було років 8-10, я бачив, як старші, хоч і ненабагато, хлопці знущалися над котом. Та ще я бачив, як за цим спостерігала сусідка з першого поверху. І коли вона помітила, що я дивлюся на неї, то просто зашторила вікно. З тих пір мені здається, що я маю право тицяти пальцем на людей, які стоять осторонь. Хоч і сам так іноді роблю. Не знаю, чи це вдало використовувати в оповіданнях, і чи взагалі я вдало це використовую, але я так роблю. Власне, поведінку багатьох героїв я буквально переписую із власного життєвого досвіду. Але задум ви зрозуміли :)

Щодо дівчини, у якої ГГ винайняв квартиру.
У початковому задумі вона була примарою, яку вбив один з винаймачів. Один із цих винаймачів і став Цим. Цей, власне, теж є примарою. Тобто, можна сказати, вона теж Ця. Я не став цього пояснювати, тому що, як мені здається, коли усе пояснюєш - губиться напруження і читач не здатен додумувати.

Можливо, я просто в усьому помиляюся.

Загалом, дуже дякую вам. Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq009 «Сторонній»
СообщениеДобавлено: 28.03.2020 23:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 6
Добривечір, Панасе!
Дуже дякую вам за відгук!
Останній штрих - просто чудовий! Я до нього, чомусь, не додумався. А шкода.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 9 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB