Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 16:52

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 37 ]  На страницу 1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 22.03.2020 18:06 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа aq026 Млинці


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 22.03.2020 19:35 
Не в сети
Искатель приключений
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.10.2019 18:43
Сообщения: 14
Чудове оповідання!

Удачі на конкурсі!

_________________
В природе нет добра и зла, только равновесие или его отсутствие.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 22.03.2020 20:22 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Дякую вам, Мурахо!
Та яке там вже чудово, суцільний жах. :)
Успіху вам на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 23.03.2020 23:02 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Дякую, авторе, за тему!
Адже, може, і не всі чули про свято Колодія.
Щоправда, пишуть, що не варто плутати Масницю з Масляною, бо Масниця є просто синонімом Колодія.
Щодо Масляни, то мені завжди думалось, що це якесь варварство - спалювати опудало, хоча млинці я люблю.
Удачі на конкурсі!
Нехай із вами не пребуде сила Вадика! ;)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 23.03.2020 23:59 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Прокрастинатор писал(а):
Дякую, авторе, за тему!
І вам дякую за відгук.

Цитата:
Адже, може, і не всі чули про свято Колодія.
Щоправда, пишуть, що не варто плутати Масницю з Масляною, бо Масниця є просто синонімом Колодія
Там тих варіантів до дідька - Масниця, Масляниця, Пущення, Сиропуст, Масляна, Колодій, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Бабське свято, Загальниця... :shock:

Цитата:
Щодо Масляни, то мені завжди думалось, що це якесь варварство - спалювати опудало, хоча млинці я люблю
Це так! Адже це символічний похорон зими. Тобто головна відмінність Масниці з млинцями й спаленням опудала від Колодія з варениками та іншими обрядами полягає в тому, що перше - свято смерті, а друге - свято народження нового життя, відродження природи.

Цитата:
Удачі на конкурсі!
Нехай із вами не пребуде сила Вадика! ;)
Нехай із нами пребуде сила вареників із сиром, картоплею, цибулею та вишнями! :D
І вам удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 24.03.2020 00:01 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Пане Прокрастинаторе!
Навздогін невелике питання - чи було лячно? Ну хоч трохи? :roll:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 24.03.2020 00:29 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Ні :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 24.03.2020 21:32 
Не в сети
Искатель приключений
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.01.2019 07:16
Сообщения: 17
Изображение
А Ляцько ваш нічогенький)) І млинці (в моєму списку) сподобалися. А про те що "не лячно" , так зараз читач балуваний, його здивувати важче, ніж стати космонавтом))
Успіхів на конкурсі.
Ще: дивіться за котом, бо я чув, що в декого з місцевих алергія на кошаче волосся... шкода такого втрачати.

_________________
Заговори, щоб я тебе побачив...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 24.03.2020 22:09 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Дякуємо!
Такого кота-екзорціста треба берегти! :D
Вам також удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 25.03.2020 09:32 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27.09.2016 13:24
Сообщения: 132
Віднайти на літературному конкурсі оповідання, засноване на національних традиціях та звичаях - справжній подарунок. Приємна несподіванка - використання опудала стрижневим персонажем химерних подій. Нерозтиражований образ, за ним цікаво спостерігати. На жаль, з горором спільного мало: це, скоріше, не лячна мелодрама з елементами містики, проте на тлі інших оповідань має непогані шанси зіграти "в жахи". З основних мінусів - раптові стрибки сюжету та подекуди нелогічна поведінка героїні. Вичитати текст на граматику, ліквідувати русизми, закруглити мотивацію вчинків персонажей - і до наступного туру.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 25.03.2020 09:33 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Ох, авторе, що ж Ви таке зробили своїм твором – я ж тепер млинці їсти не зможу! :cry: А я ж їх так люблю! :roll:
І це, до речі, не жарт – Ви мене справді трохи спантеличили. Мені завжди здавалося, що млинці – то є символ сонця, що з’являється після зими і несе тепло і життя. А Ви пишете, що це поминальна страва… Це справді так? Я не знавець усіх цих культурологічних речей, тому мене це дуже зацікавило і, я ж кажу, добряче збентежило. Щодо відігрівання землі на кладовищі теж цікаво… Взагалі стосовно традицій і забобонів у творі багато пізнавального – принаймні для мене. І це мені дуже подобається, бо я всебічно підтримую отаку ненав’язливу просвіту читачів через художні розважальні твори. Як то кажуть – «розважаючи – навчай!» :wink:
Та й загалом сподобалося. Добре написано, є певна атмосфера. До речі, виникли цікаві асоціації щодо чоловіків, які існують опудалом на городі і приходять лише час від часу, та й то переважно заради млинців (бо навіть заради кохання не прибігає). Хм-м… кумедненько… не знаю, чи це свідомо позначено саме так, чи у автора саме таким чином спрацювала підсвідомість… Але ж нічого випадкового у світі не буває, тому це, як на мене, цікавий елемент… :D
Чудова порада досвідченої жінки до молодшої: якщо чоловік «не твій», то нема чого його утримувати, хай йде собі. Бо якщо приваблювати і тримати штучно, то зрештою побачиш перед собою «умруна»… Оце підтримую! :D
Ще сподобалося, що відьма – така собі мирна, звичайна тітонька. Це якось більш природно, ніж усі ці зловісні старушенції або штучні жінки-вамп п’ятсотрічного віку.
З зауважень – як на мене, трохи забракло загальної напруги, і кіт вийшов якийсь надто канонічний і передбачуваний. Але то вже смаківщина, а загалом оповідання, як на мене, гарне.
Дякую за приємні враження! Успіху у конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 25.03.2020 11:03 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Графоман Кузьмич писал(а):
Віднайти на літературному конкурсі оповідання, засноване на національних традиціях та звичаях - справжній подарунок. Приємна несподіванка - використання опудала стрижневим персонажем химерних подій. Нерозтиражований образ, за ним цікаво спостерігати.
Щиро дякую, пане Графомане!

Цитата:
На жаль, з горором спільного мало: це, скоріше, не лячна мелодрама з елементами містики, проте на тлі інших оповідань має непогані шанси зіграти "в жахи".
Мені здається, що дорослу людину налякати чимось літературним досить важко. Бо найстрашніші жахи - буденні, ті, що в житті. Тож увесь вигаданий жах - це винятково для розваги. А розважатися треба з гумором і не вдаватися до відчаю, навіть якщо на тебе пре юрба мертвяків.

Цитата:
З основних мінусів - раптові стрибки сюжету та подекуди нелогічна поведінка героїні. Вичитати текст на граматику, ліквідувати русизми, закруглити мотивацію вчинків персонажей - і до наступного туру.
Це окремий різновид горору - коли відправляєш текст за вісім хвилин до дедлайну, а тоді перечитуєш... Ох, і лячно бува! :lol:

Успіхів вам на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 25.03.2020 11:42 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 21
Сокира писал(а):
Ох, авторе, що ж Ви таке зробили своїм твором – я ж тепер млинці їсти не зможу! :cry: А я ж їх так люблю! :roll:
Я млинці теж полюбляю. До речі, такі само, що в оповіданні - товсті, м'які, з дірочками. Відразу з пательні - і вершковим маслом по них поводити на виделці, а тоді присипати цукром. І з червоною рибою, соленим огірком, з ікрою. А можна й з кефіром вприкуску.
Проте вареники мені ще більше подобаються. Тим паче навесні воно якось у мене більше асоціюється з відродженням природи, ніж млинці. Може, справа в сімейних традиціях.

Цитата:
І це, до речі, не жарт – Ви мене справді трохи спантеличили. Мені завжди здавалося, що млинці – то є символ сонця, що з’являється після зими і несе тепло і життя. А Ви пишете, що це поминальна страва… Це справді так? Я не знавець усіх цих культурологічних речей, тому мене це дуже зацікавило і, я ж кажу, добряче збентежило.

Справді. :D Млинці - поминальна страва. Це символічний похорон зими. Дохристиянський, коли тіло спалювали. А зараз палять опудало. А Колодій - це, навпаки, свято життя, зустріч весни. Час, коли сонце "коло діє", тобто вище піднімається по небесному колу, відганяючи холод, а його сила, тепло та енергія передаються природі й людям. "Коло діє" означає, що життєтворний процес на землі триває, починається новий етап оновлення.

Цитата:
Щодо відігрівання землі на кладовищі теж цікаво… Взагалі стосовно традицій і забобонів у творі багато пізнавального – принаймні для мене. І це мені дуже подобається, бо я всебічно підтримую отаку ненав’язливу просвіту читачів через художні розважальні твори. Як то кажуть – «розважаючи – навчай!» :wink:
Я люблю такі історичні та міфологічні штуки пхати до оповідань.
Якщо цікаво, подивіться, як гріли Діда

Цитата:
Та й загалом сподобалося. Добре написано, є певна атмосфера. До речі, виникли цікаві асоціації щодо чоловіків, які існують опудалом на городі і приходять лише час від часу, та й то переважно заради млинців (бо навіть заради кохання не прибігає). Хм-м… кумедненько… не знаю, чи це свідомо позначено саме так, чи у автора саме таким чином спрацювала підсвідомість… Але ж нічого випадкового у світі не буває, тому це, як на мене, цікавий елемент… :D
Чудова порада досвідченої жінки до молодшої: якщо чоловік «не твій», то нема чого його утримувати, хай йде собі. Бо якщо приваблювати і тримати штучно, то зрештою побачиш перед собою «умруна»… Оце підтримую! :D
Ще сподобалося, що відьма – така собі мирна, звичайна тітонька. Це якось більш природно, ніж усі ці зловісні старушенції або штучні жінки-вамп п’ятсотрічного віку.
З зауважень – як на мене, трохи забракло загальної напруги, і кіт вийшов якийсь надто канонічний і передбачуваний. Але то вже смаківщина, а загалом оповідання, як на мене, гарне.
Теж вважаю, що лякати заради переляку - якось і штучно, і нечесно. Життя страшніше. :D

Цитата:
Дякую за приємні враження! Успіху у конкурсі! :D
Успіху навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 25.03.2020 11:54 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Дякую за посилання, подивлюся. Треба ж просвіщатися! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: aq026 Млинці
СообщениеДобавлено: 27.03.2020 02:42 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Доволі непогане оповідання, де переплітаються банальні та оригінальні, фольклорні та сучасні образи. В творі дійсно багато чого цікавого можна віднайти, та й обвішане млинцями опудало це суперський образ. З мінусів:
- сама історія напрочуд прісна й не надто цікава. Тут так і напрошується якийсь твіст, але ні: вона починається, продовжується і закінчується без жодних несподіваних поворотів;
- не вистачає атмосфери. Замість того, щоб налякати читача, Ви описуєте як злякалася героїня, коли варто описувати джерело страху. Коли ж воно таки описується, це робиться...нестрашно й буденно. Акцентувати увагу на відмінності і ті тонкі руки вже зовсім інше враження справлятимуть;
- ніхто не постраждав. Тобто головна героїня отримала свою долю переляку і цього вистачить, але чаклунка хтозна скільки свого померлого чоловіка викликала і що, їй за це нічого не буде? Знову ж таки, навіть якщо все робити по правилам, це все одно повинно було позначитися бодай на її психиці. Тобто дуже м'яко зіткнення з потойбічним минуло і тому воно не сприймається загрозою.
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 37 ]  На страницу 1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB