Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 16:48

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 20.10.2019 17:06 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа ao022 ВІРНИЙ СИН…


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 21.10.2019 13:39 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 15.10.2019 22:22
Сообщения: 4
Справді зачепило. Оповідання не переповнене надмірними науковими виразами і при цьому відповідає жанру фантастики. Сюжет+ . Тішить, що тема добра і милосердя, альтруїзму все ще актуальна. :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 22.10.2019 15:47 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
Анна Мун, дякую за відгук :) Справді, щиро рада, що вам сподобалось.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 22.10.2019 19:43 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.01.2019 11:27
Сообщения: 423
Откуда: Київ
Вітаю, авторе.
Ну, як казав Станіславський,- "Не вірю!".
Для таких місій іншопланетяни готували б зовсім інші екіпажі. Якщо їм насправді начхати на заселеність планет, то на фіга цей цирк з клятвами і т.д?
Добре, звичайно, що лихо нас оминуло, та космос жорстокий - не дуже віриться в ідеї гуманізму. :mrgreen:
Незважаючи ні на що, бажаю успіху на конкурсі і натхнення у творчості!

_________________
- Світ став замалим, Джек.
- Світ такий самий. Щастя в ньому менше.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 23.10.2019 11:13 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 11.10.2019 21:16
Сообщения: 19
Дуже хороше оповідання! Читалося приємно та з цікавістю, як розгортатимуться події. Хепі енд з відкритим фіналом це завжди виграшний варіант. Я щаслива, що Ікаг пожалів нашу планету. Дякую автору за порятунок та бажаю удачі! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 23.10.2019 21:44 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
Як на земляна, то дуже складно виходить: правителі чужопланетян дурять посланців свого народу, а потім за допомогою роботів примушують їх коритися жорстокій правді. Чи не простіше набрати два десятки фанатиків (або підготувати їх відповідним чином), які вважатимуть за найвищу доблесть очищувати Всесвіт від інших форм життя?
Але я тільки землянин, а у чужопланетян напевно інша, діаметрально протилежна, логіка... Еге ж?

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 24.10.2019 09:44 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.07.2018 00:00
Сообщения: 42
Мені не вистачило розкриття головного персонажа, через це, фінальне рішення виглядає неприроднім.
Ні, я розумію, всі ці заповіді "не убій", воно звичайно добре. Але якщо майже вся планета закриває на це очі, то чому саме Ікаг має ризикувати долею свого народу (адже не факт що вони знайдуть іншу планету з необхідною речовиною) і рятувати невідомий світ. Та й своє життя він так легко поставив на терези.

Але в цілому атмосфера сподобалась. Сподіваюсь Ікаг знайшов потрібну планету і врятував анірців. :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 24.10.2019 10:37 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
Ктир писал(а):
Але якщо майже вся планета закриває на це очі, то чому саме Ікаг має ризикувати долею свого народу (адже не факт що вони знайдуть іншу планету з необхідною речовиною) і рятувати невідомий світ. Та й своє життя він так легко поставив на терези.

Я тут подумав: можливо у того Ікага просто психічний розлад (тривала подорож так діє, чи вірус якийсь невідомий на інших планетах підчепив, або отруївся несвіжою їжею)? Це вмогло би пояснити його аномальну (зрадницьку по відношенні до власного народу) поведінку й суїцидальний настрій. Добре хоч в останню мить опамятався та не вгробив сонних товаришів заодно з собою...

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 24.10.2019 12:29 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.07.2018 00:00
Сообщения: 42
Солнечный зайчик писал(а):
Я тут подумав: можливо у того Ікага просто психічний розлад
Добре хоч в останню мить опамятався та не вгробив сонних товаришів заодно з собою...


Схоже на те. Адже думки "бахнути" кораблем об Місяць були. Пощастило з недолугим роботом-помічником.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 24.10.2019 12:52 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
А мені ще й здається, що той робот-помічник був бракований: так легко дав себе перехитрити та знищити, наче у піддавки грався. Будь там справний і потужний термінатор - дулі дві Ікаг його б так просто вимкнув й здихався...

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 24.10.2019 15:48 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 8
О, класс, дочекалась відгуків :)
Дякую, що прочитали. Рада, що є такі, кому сподобалось.

Спробую трохи пояснити логіку (раз не вийшло вдало прописати в оповіданні, буду значить тут):

1) чому влада Аніру приховувала від своїх шукачів справжні мотиви - ідеологія така, ми білі і пухнасті, і всі хто має совість сплять собі спокійно на рідній планеті і чекають на повернення своїх шукачів-дослідників як героїв. І немає ніяких бунтів біо-захисників живого (чи як їх там), всі щасливі і діло зроблене. Тільки купка "героїв" мовчатиме, бо хто ж захоче стати анти-героєм, та ще й треба мати сильну волю, аби піти проти системи. А на випадок збою (як з Ікагом) є робот;

2) "розлад" Ікага - от такий він щирий, молодий, увесь його світогляд щойно розбився... Але добра натура, розум зрештою, беруть гору над почуттями і всім ким він зміг пожертвувати - це робот та він сам. Чи встигне він знайти підходящу планету? Лишається вірити, що так.
3) робот - так, треба було щось потужніше вигадати, єдине що - не викинь його Ікаг вчасно у капсулу - він би увімкнувся після аварійного виключення. Згодна, Ікаг легенько відбувся;

4) два десятки фанатиків - набрати таких, мабуть було б простіше. Поки їх би шукали, пішов би розголос. Фанатики мали б ще й бути фахівцями в космосі та геології...

5) варто розкрити Ікага більше - згодна, недопрацьовано.
Може, що забула?)) пишіть, поговоримо.

Ще раз дякую за відгуки, за підтримку музи (всім, кому сподобалось) та за мотивацію продумувати краще (всім, хто покритикував).


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 27.10.2019 00:12 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 11.10.2019 20:18
Сообщения: 6
Добре, а далі побачемо.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 28.10.2019 00:25 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Дякую! Удачі вам на конкурсі!)))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 29.10.2019 21:27 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15.04.2013 20:55
Сообщения: 913
Неа. Так не пойдёт. Мы можем сколько угодно благодарить Икага за то, что он не высосал Землю, но я лично не понимаю его мотивации. Он же, блин, зомби. Который, пробудившись от анабиоза, первым делом повторяет клятву. Именно так я его и восприняла. Я не вижу живого инопланетянина — мне сразу же представляются казармы-кирзовыесапоги, вот это всё.
И переход от неимоверно патриотического настроения до всеспасительного показался искусственным и весьма неубедительным.
Идея хорошая и правильная. Она давным-давно сформулирована двумя словами: не убий. Но реализация слабенькая. Не верю, что подобные Икагу не проходят сотни тестов, не верю, что просто так можно отключить робота... Но самое главное — не верю, что Икаг вдруг пожалел красивую планету. Потому что практически ничего о нём не знаю. Я лично хочу верить в добрых инопланетян. И в то, что мы тоже когда-нибудь станем добрыми. Перед тем как отправиться к звёздам. Но я категорически отказываюсь верить в наивных. Вот он не знал-не знал, как добывают ферренум, а тут вдруг узнал и перевоспитался. Да ладно. :mrgreen:
Нужны мотивы. И развитие героя. А тут, не успели познакомиться, как уже бац! И всё хорошо. Так не бывает. Даже в фантастике.
Хотя... я могла бы написать такой рассказ. Когда-то. Лет десять назад. Правда, тогда я написала совсем другой: миниатюрку, в которой чувак угондошил всё человечество. :lol: Так что, неизвестно ещё, что лучше — лютая мизантропия или надежда на наивных инопланетян.

_________________
"Не куплю себе туфли к фраку, не буду петь по ночам псалом. Ничего, как-нибудь проживём"
Михаил Булгаков.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ao022 ВІРНИЙ СИН…
СообщениеДобавлено: 30.10.2019 10:49 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
Ларус писал(а):
я могла бы написать такой рассказ. Когда-то. Лет десять назад. Правда, тогда я написала совсем другой: миниатюрку, в которой чувак угондошил всё человечество. :lol: Так что, неизвестно ещё, что лучше — лютая мизантропия или надежда на наивных инопланетян.

Было бы очень интересно почитать про этого мизантропа. Я серьезно. Закиньте ссылочку, будьте добры. :D
Да и автору этого рассказа, возможно, будет полезно.

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB