Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 12:45

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 16 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 22.09.2019 17:20 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа an025 Без крил


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 20:15 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.09.2019 13:10
Сообщения: 29
Откуда: Kyiv
Вітаю. Люблю оповідання, що відповідають критеріям вартісної літератури. Але на скільки мені відомо на конкурсах не люблять історії з прямими відсилками на сьогодення та його проблемами. Особисто за мої подібні оповідання майже ніхто не голосує. Можливо проблема не у відсилках до реальності. Хто зна. Тим не менш саме це оповідання є гарною ілюстрацією того, якою має бути література швидкого реагування. Маю надію, що якщо її буде більше, ми переможемо у гібридній війні.
Єдине певна важкість читання заважає відвести історію в однозначний топ. Коли перечитаю решту, повернусь до тексту ще раз, можливо зміню свою думку.
Успіхів.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 25.09.2019 00:20 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
За ідею я би десятку поставила, але з реалізацією не все так добре. Якось трохи все..., ніби переказ того, що хотів сказати автор, місцями на синопсис скидається. Таке враження, що оповідання виграло би, якби його трохи розширити.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 25.09.2019 07:42 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Дякую за коментарі. Писалося про те, що болить. І про те, якими є наш світ і наше життя. Ми ще погано знаємо про все, що живе поруч з нами і допомагає нам. Є надія, що, об'єднавшись, ми переможемо.
А щодо оповіді, то зміни хронотопу, перестрибування в описі подій і певна уривчатість цілком свідомі. Писати цілісну, розмірену оповідку про війну не виходить.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 25.09.2019 21:43 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
Дуже сподобалося оповідання, а "стрибки" в часі цьому навіть сприяли, допомагаючи сприймати історію.
Удачі на конкурсі! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 25.09.2019 22:47 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Дуже сподобалося. Окрім самого сюжету, відзначу дуже влучний і чіткий символічний ряд: рідні брати, викрадення важливої речі - заради того, аби отримати виконання бажань на дурняк (що й бачимо у реалі), роздирання навпіл магічного одягу (сенс зрозумілий), глузування з особливостей Віли - прагнення будь-що принизити високе до побутового... навіть те, що фах Віли - вчителька, яка вчить і виховує дітей... і зрештою, оцей удар ножем у спину... і зшиття одягу, що відновлює здатність Віли знищувати ворогів... На мій погляд, саме символічний шар тут є головним, і він у кожній деталі вибудований досконало. З суто літературного боку це оповідання мені нагадує споруду у стилі конструктивізм: без прикрас і витребеньок, але все виважене, міцне і збалансоване. Та й витребеньки у такій темі, як на мене, недоречні... Дякую авторові за непересічний твір. Вважаю, що неодмінно треба писати про сьогодення навіть у фентазі. Аби читачі не забували, що відбувається довкола. Бо допоки панове літератори бавитимуться у "чисте мистецтво" - може статися так, що на нас усіх посуне таке, що не лишиться ані нашої мови, ані мистецтва, ані самих панів літераторів. Щиро бажаю авторові успіху у конкурсі :D . Аж з'явилася нетерплячка дізнатися, хто це є :?: :?: :?:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 14:45 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 30.08.2019 17:29
Сообщения: 42
Сокира писал(а):
Дуже сподобалося. Окрім самого сюжету, відзначу дуже влучний і чіткий символічний ряд: рідні брати, викрадення важливої речі - заради того, аби отримати виконання бажань на дурняк (що й бачимо у реалі), роздирання навпіл магічного одягу (сенс зрозумілий), глузування з особливостей Віли - прагнення будь-що принизити високе до побутового... навіть те, що фах Віли - вчителька, яка вчить і виховує дітей... і зрештою, оцей удар ножем у спину... і зшиття одягу, що відновлює здатність Віли знищувати ворогів... На мій погляд, саме символічний шар тут є головним, і він у кожній деталі вибудований досконало. З суто літературного боку це оповідання мені нагадує споруду у стилі конструктивізм: без прикрас і витребеньок, але все виважене, міцне і збалансоване. Та й витребеньки у такій темі, як на мене, недоречні... Дякую авторові за непересічний твір. Вважаю, що неодмінно треба писати про сьогодення навіть у фентазі. Аби читачі не забували, що відбувається довкола. Бо допоки панове літератори бавитимуться у "чисте мистецтво" - може статися так, що на нас усіх посуне таке, що не лишиться ані нашої мови, ані мистецтва, ані самих панів літераторів. Щиро бажаю авторові успіху у конкурсі :D . Аж з'явилася нетерплячка дізнатися, хто це є :?: :?: :?:

От, не встигла я їз своїм дописом - тут все Сокрира вже й сказав за мене.
Мені оповідь дуже сподобалася, і я не згодна з тими, хто
Цитата:
на конкурсах не люблять історії з прямими відсилками на сьогодення та його проблемами
Бажаю удачі в конкурсі


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 30.09.2019 17:02 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Мабуть, не вистачило для найвищого балу, показу, чому саме Дмитро став покидьком, а не Ігор, адже брати росли в одних умовах, я так зрозумів, гралися в одні гри, а виросли зовсім різні.
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 01.10.2019 22:37 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Приємно, що сподобалося.
А щодо того, що брати виросли різні, хоч виховувались у різних умовах, то не бачу нічого дивного.
Люди взагалі різні...
Навіть близнюки часто дуже відрізняються за характером.
А в нашій країні чимало начебто рідних по крові людей опинилися по різні сторони лінії розмежування. І цілком свідомо.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 01.10.2019 22:51 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Сім балів.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 04.10.2019 00:02 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Птица Сирин писал(а):
Сім балів.


Оце й я про щось таке думаю :)
Не без того, щоб не хотілося приколупатися до чогось, але то таке, професійна деформація!
Гарна історія.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 05.10.2019 16:36 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 03.09.2019 15:02
Сообщения: 7
"чому саме Дмитро став покидьком, а не Ігор, адже брати росли в одних умовах, я так зрозумів, гралися в одні гри, а виросли зовсім різні."

Тю. А елементарне пояснення вас не влаштовує?) Двоє братів, граються, все ок; цікава білявка, а в лісі нудно... І вона обирає одного з братів. Що робити іншому? Ображатися!
Спочатку теж знак питання був щодо цього пункту - але як тільки виникло питання, одразу ж і відповідь прийшла. І дяка автору, що така поведінка брата теж більш ніж органічна - бо якраз "ображеність" і "наче-обділеність" дуже властиві...
А далі забагато буде відсилок до сьогодення, тому зупинюся. Але! Я не згодна з тим, що такі відсилки псують. Якщо вони використовуються лише як привід що називається "хайпанути" на всім відомій темі - так, сумнівний плюс. Але тут - більш ніж переконливо. І оцей останній рядочок... Йех. Як хороша література, коли нема хороших\поганих, і не все ідилістично натягнуто на мораль, що зручна автору.

Дякую величезне і дуже цікаво, хто автор, бо я би слідкувала далі за вашою творчістю.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 05.10.2019 16:43 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Так отож... А якби вона обрала Дмитра, то що Ігор став би стріляти?..


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 05.10.2019 17:29 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Дякую всім за увагу до твору і такі приємні коментарі.
Прокрастинаторе, не зовсім зрозуміло, чому ГГ мала обрати Дмитра? Навіть за логікою подій: обрати того, хто в нечесний спосіб через приниження та образи намагається витребути здійснення бажань? Чи запитання було про щось інше?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an025 Без крил
СообщениеДобавлено: 05.10.2019 17:40 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Мав на увазі, що шановний коментатор Вера Карасьова, принаймні я так зрозумів, вважає, що Дмитро став покидьком, бо його не обрала героїня.
На мою думку, героїня не обрала Дмитра, бо якраз відчула, що він за людина.
Дякую, шановний авторе, що підтвердили моє враження від вашого оповідання!
Ще раз успіхів вам на нелегкій ниві творчості!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 16 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB