Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 12:05

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ai016 Пісня на «нулі»
СообщениеДобавлено: 29.07.2018 17:41 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Птица Сирин писал(а):
Вибачте, не зрозуміла. Ви же в фіналі. Вітаю вас!

вибачте, заблудився в інтерфейсі


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai016 Пісня на «нулі»
СообщениеДобавлено: 29.07.2018 23:42 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.04.2013 16:07
Сообщения: 254
Откуда: Хмельницкий
Оповідання сподобалося, написане живо, зрозуміло і цікаво. Герої видаються близькими і знайомими, що однозначно плюс.
А от алюзія слабко проглядається. Я саме хотіла питати, що ж то за пісня, якої в сюжеті немає, хоча з твором пані Українки знайома, але прочитала коментарі. Чому не проглядається: назва оповідання за структурою зовсім не та, що в "Лісовій пісні", жодним чином не схожа і ні на які думки не наштовхує, якби зберегли структуру прикметник+іменник "пісня", тоді зв'язок був би сильніший.
Чи насправді алюзія лише в сюжеті і героях, а я тут чіпляюсь до назви? :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai016 Пісня на «нулі»
СообщениеДобавлено: 30.07.2018 17:13 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Искатель писал(а):
якби зберегли структуру прикметник+іменник "пісня", тоді зв'язок був би сильніший.

"Нульова" пісня звучить дурнувато. "Фронтова" - надто совково. Та й алюзія не є тим, на чому твір тримається, вона тільки додає обертонів. Втім, назви - моє слабке місце, якщо буде кращий варіант - неодмінно розгляну.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai016 Пісня на «нулі»
СообщениеДобавлено: 31.07.2018 19:14 
Цитата:
Коли вони зупинились вони на узбіччі


Цитата:
– Колесам хана, – констатував Артем. – Обом. Треба міняти. Решта наче в порядку. Як ми не перекинулись – не уявляю.
??? Я не представляю, как можно перевернуться. На легковой (оба колеса с одной стороны) просто резкий грохот, но не сказал бы, что так уж сильно руль "ведёт".
В связи с этим же:
Цитата:
Артем вилаявся та спробував відчинити дверцята. Їх заклинило, довелось піднатиснути.
Пассажирскую дверь заклинило из-за разрушения резины? Или она изначально была неисправна?
Цитата:
Це ж «нива», їх у кожному селі вистачає.
Клиренс "Нивы" - 20см. Такой же, как у Тойоты Хайс.
16-ая резина. При разрушении обоих колёс с одной стороны - ничего, кроме грохота (в салоне). Как ехали, так и стали.

Цитата:
– Заждіть, дядьку, хоч гроші візьміть! Виручили нас.
Незнайомець тільки махнув рукою та уторохтів в хвилі сизого диму.
Ну, деньги-то такое. Не взял и не взял. Но почему он не забрал диски? Оксане два дополнительных диска нафиг не нужны (разве что на продажу). А мужику как же теперь без дисков?

Цитата:
– Не мав він двох запасок, – буркнула дівчина, – з машини зняв.
М-да.

Цитата:
- ...Але щось мені тривожно, пару годин, до світанку, посплю, та й поїдемо далі. Твої хлопці купу речей чекають.
– Е?
– Ну чого тобі? Пробач, я втомилась, та й перевдягтись треба, душ.
Душ дело нужное. Но почему Артём не может сесть за руль?

Цитата:
На диво, кілька годин сну та міцна кава добряче допомогли. Ще тільки сіріло, як Оксана, змінивши складчасту яскраву спідницю на майже таку ж, тільки камуфльовану, вела «Ниву» на південний-схід.
Т.е. лейтенант даже не предложил девушки самому повести машину? :shock: :shock: :shock: Герой, конечно. Иначе не скажешь.

Цитата:
...лейтенант пильно вдивлявся довкіл.
Щось він таки помітив, коли дівчина різко рвонула руль, машину занесло, а позаду гучно щось бухнуло.
Артем зціпив зуби, Оксана відпустила газ, "Нива" звила, чхнула і заглухла.
Я снова ничего не понимаю.
Что заметил лейтенант: что девушка резко рванула руль или что машину занесло?
А зачем они остановились? Если их обстреливают, то в стоящую машину попасть, наверное, легче, чем в движущуюся мишень?
Странная реакция водителя: сзади что-то грохнуло, значит, гари и на полной скорости от опасного места. Нет?

Цитата:
– Поїхали. Давай поведу, тут вже недалеко.
Слава Богу. Предложил! Или предложил, потому что "тут вже недалеко"? Герой, конечно. :(

Цитата:
Артем вийшов з машини, поручкався.
Всё? Дверь больше не клинит? Самопочинилась?

...
Ладно. Сдаюсь. Ниасилил. :(
Может, в другой раз.
...Если интересно, сломался на:
Цитата:
В цей час на вулиці пролунав голосний бабах. Чоловіки смикнулись.
– Граната? Сигналка?
Комментариев не будет. Просто бросил читать.


Вернуться к началу
  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai016 Пісня на «нулі»
СообщениеДобавлено: 31.07.2018 19:41 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
При таком уровне непонимания что-то обьяснять сложно.
Вообще на все вопросы ответ "да".
Ну кроме дисков, там да, не подумал.
В остальном - да, машина убитая по определению, она волонтерская. Да, клинит. Да, переворачивается. Да реакция на "бабах" будет разная в зависимости от зоны. Может по газам, может на тормоз. Да, попутчик не сядет за руль. Точнее его не пустят.
Да, если их обстреливают не надо останавливаться, но они знают, что их не обстреливают.
Но в общем спасибо, очень ценный коментарий. Если осилите - накидайте плз еще непонятного или немотивированного поведения героев, и проведу опрос среди ЦА, может что-то и надо обьяснять.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai016 Пісня на «нулі»
СообщениеДобавлено: 03.08.2018 01:08 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 18.10.2017 23:57
Сообщения: 176
Хороший рассказ - насколько могу судить по машинному переводу. Не понял только, что за девица такая.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai016 Пісня на «нулі»
СообщениеДобавлено: 07.08.2018 20:12 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2016 15:43
Сообщения: 942
Откуда: Украина, Винница
Якщо сказав "А", то слід вже казати й "Б".
Все що зараз напишу - моя особиста думка і моя позиція. Якщо хтось не згоден, то буде його особиста думка і його позиція, на яку має право так само, як я на свою.

"Пісня на "нулі" виділяється з поміж усіх інших робіт конкурсу. Не тільки і не стільки тим, що написана на болючу для українців тему. Виділяється підходом автора до розкриття теми, сміливістю у підборі персонажів, майстерностю і мистецькою достовірністю у розкритті їх характерів. Більш того, в оповіданні сильною стороною виступає містичний елемент, до якого навіть не хочеться чіпляти поняття "фантідея" і якому у попередніх коментарях я не надав потрібного значення (каюсь), і який наділяє оповідання особливою українськістю, особливим колоритом з історичним корінням.

Звісно, що такі роботи пишуться і прочитуються не для розваги, а для естетичного пізнання буття, для справжнього співпереживання. Підкреслюю - пишуться і прочитуються не для розваги, а для духовного пізнання через співпереживання.


Місце "Пісні..." на конкурсі відображає відношення загалу його учасників до духовного пізнання і до мистецтва взагалі, та й до українськості в певній мірі теж. Зважаючи на реальність, яку маєм на сьогодні в оточуючому житті, шосте місце - не так вже й погано.
А те, що редколегія Азимуту зразу ж запропонувала публікацію "Пісні...", говорить тільки на користь редакції.

В чому й розписуюсь. :roll: :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB