Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 12:32

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 27.07.2018 02:25 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Дякую.
Автор ai025 писал(а):
"чи варте життя когось із близької соціальної групи (народу, країни, планети) багатьох життів чи навіть існування далекої соціальної групи (цивілізації)"
Це дуже серйозне етичне питання і я би охоче з Вами щодо нього поспілкувався би. Тільки немає предмету обговорення. Навіть Док це підтверджує
Док писал(а):
Неможливе одиничне вилучення одиничних видозмінених клітин. І щоб вплив відбувся на рівні організму, потрібно, щоб більша частина його клітин зазнала позитивної модифікації. То як видаляли?
Тобто в оповіданні маємо щодо фактів лише розповідь хлопця. І майже все. А може ніхто тих студентів і не вбивав? Звідки ми дізнаємось? Ми ж не слідча група, щоб назбирати доказову базу здійсненого злочину. Нема поки що у вас його в оповіданні. Може в студентів почала активно рости шерсть і вони втратили розум й живуть в живому куточку, поки бідолаха-ректор не розбереться, що з ними трапилося? А може вони добровільно зголосилися день і ніч працювати на порятунок далекої цивілізації в режимі надтаємності й тому навіть не попередили своїх батьків, хоч і розуміють як в них буде краятись серце? Тобто можно повернути оповідання й так, і по-іншому, а може ще якось. А це оповіданню не на користь.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 27.07.2018 08:38 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Прокрастинатор писал(а):
А це оповіданню не на користь.


Так, згоден. Коли виникає занадто багато питань, а відповідей в тексті немає, то зникає відчуття повноцінності історії, а кожна потенційна відповідь дає альтернативний варіант розвитку.
В моєму випадку це ще й недоцільність основного "злочину".

Я зрозумів деякі недоліки свого "недоробку". Дякую ще раз, і, можливо, зустрінемось в наступних конкурсах :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 28.07.2018 02:17 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Автор ai025 писал(а):
можливо, зустрінемось в наступних конкурсах :)
Буду тільки радий) Щодо головного питання, що ставить моральну дилему, то якщо ж студентів вбивали, то вважаю, що не варто. Вбивство є вбивством. Тим паче в цій ситуації. Варто було би знайти волонтерів. Рахунок іде на години? Вважаю, також не виправданням. І мене б навпаки насторожила би цивілізація, що потурала би такому. Якщо навіть і можна зрозуміти, що вони у відчаї.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 30.07.2018 21:34 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Це жах. :shock:
Що ми взагалі тут обговорюємо?
Будуємо припущення, ставимо питання.
Тільки факти, хоча їх і обмаль.
1.Люди (піддослідні) зникають.
2.Ректор переслідував хлопця - з дронами і облавою всією охороною закладу.
3.Хлопця спіймали і затримали (насильницьким способом).
Все це свідчить про склад злочину у діях ректора. І він це усвідомлює!
Ректор коїть злочини проти людей. Якщо у корисних цілях - однозначно покидьок!
Якщо безкорисно, заради врятування іншої цивілізації - цей злочин називається зрадою людства
(за аналогією до державної зради).
В будь-якому разі - злочин. І це зло - ніяке не заради добра!
Не може бути добра ціною вбивства безневинних!
Це - великий мінус назві і тому, як автор сам сприймає ідею твору.
Щодо самого тексту. Це скоріше не оповідання, а шматки-заготовки до такого.
Герої ніякі. Мотивація ректора ані на грам не розкрита. Бурмило - хоч і позитивний, але знову ж таки ніякий герой з незрозумілою логікою дій. Тому абсолютно незрозуміло, що він відповість громадянам "сузір'я Пегаса" (вони ж в сузір'ї живуть, а не на планеті?!)
Ладен закластися - Автор і сам не знає, що той має відповісти!
Автор замахнувся на дуже складне питання, але доладно сформулювати його не зміг, і тому і сам не знає, як відповісти не весь цей туман. Але пропонує читачам замислитися.
Що ж, я замислився, і, виходячи з тих небагатьох фактів, що є у оповіданні (див. вище),
ось мій вердикт:
Це зло, яке ні до якого добра ніколи не призведе!
І навіть нічого не навіяло :(

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 30.07.2018 22:52 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Юлес Скела писал(а):
Це жах. :shock:
Це зло, яке ні до якого добра ніколи не призведе!


Ми вже вияснили, а точніше - мені пояснили, що твір має більше недоліків, ніж якихось позитивних моментів.
Шкода, що вам прийшлося читати і аналізувати такий недолугий твір, але це ж теж частина конкурсу. І я не певен, що всі відразу писали чудові твори.

Я не вважаю, що заслуговую на участь у фінальній частині конкурсу (хоча тут є і свої плюси - прочитаю всі оповідання), але так склалося, тож треба голосувати до кінця.

Бажаю успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 31.07.2018 18:51 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Автор ai025 писал(а):
Бажаю успіхів!
Навзаєм!
Судячи з Вашої самокритичності - не все втрачено!
Творіть, не складайте руки. Борітесь і поборете!
Щасти! :D

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 01.08.2018 13:00 
Цитата:
Дрони прочісували ліс квадрант за квадрантом згідно із заздалегідь завантаженим планом.
Квадрант - это четверть круга? Т.е. ваши поисковые дроны делают облёт местности не "квадратно-гнездовым" и даже не по спирали, а четвертями круга?
Буду очень благодарен, если познакомите с этим планом (алгоритмом). Или дайте ссылку на такой алгоритм. Очень интересно.

Цитата:
Здавалося, він не розумів, що це за полювання за ним розпочалося, і що ж робити далі.
Снова непонятно. Кому казалось, что он не понимал? Разве тут есть какие-то наблюдатели? Или автору так казалось? Но, вроде бы, автор должен ЗНАТЬ. Или нет?

Цитата:
- ...Також було надіслане орієнтування на пошук хлопця в мережу відеоспостереження міста. Якщо він десь засвітиться, то ми його відстежимо, – відтарабанив начальник охорони університету. – А що цей хлопець такого зробив, що ми підняли всіх на вуха?
– Не твоє діло...
Что-то у меня сомнения, что дочитаю. :(
Начальник охраны университета даёт ориентировку городским властям на поиск человека. Во-первых, он не может это сделать просто так, по чьей-то просьбе. Он обязан мотивировать этот поиск. Пишется заявление, назначается следователь, следователь задействует технические службы... Во-вторых, если подозреваемый в преступлении "засветится", то это уже не проблемы охраны университета. Задерживать подозреваемого будет полиция. И меру пресечения определит следователь, потом суд. Если у университета претензии к парню, то эти претензии и будет рассматривать суд. Университет - это не мафия. Несмотря на то, что есть свой отдел охраны.

Цитата:
Аякже, пане ректоре, – кивнув співрозмовник.
Тире бы не мешало.

Цитата:
Розумієш, після закінчення війни було складно повернутися до мирного життя. Багато хто з моїх товаришів почав сильно випивати. Хтось не витримав і поїхав воювати в інші гарячі точки. Мені пощастило – знайомий мав невеличкий бізнес і запропонував роботу.
Голова кругом идёт. :( Посреди леса кузница, что-то "гупает". Ладно, допустим (хотя, почему механическая мастерская посреди леса?). За производством следит один человек, по совместительству охранник). Кто-то зовёт снаружи. Просит помощи:
Цитата:
– Доброго дня! Вибачте, що потривожив. Мене звати Данило і я заблукав. Можете допомогти? – запинаючись, промовив юнак.
Я не понимаю, почему ваш Бурмило (охранник, дежурный мастер, художник, кузнец, "ветеран війни за свободу українського народу" и т.д.) очень длинно рассказывает о своей жизни, вместо того, чтобы спросить: какая помощь нужна парню?
Это характеристика всех "ветеранов війни за свободу українського народу", или просто так совпало?

Ладно. Прикручу чуток фильтры. Может, получится дочитать.

Цитата:
...Але після вилучення таких клітин, організм носій помирає – це пояснює зникнення людей. В мене є вся необхідна інформація і я збираюся піти з нею до спецслужб. Я не залишу це просто так! – на цих словах хлопець дістав флешку і кинув її на стіл.
Но чуть выше парень говорил совсем другое:
Цитата:
– В тому то й справа, що наче нічого особливого.
Пропадают студенты. Подозрение, что "помирають". Подозрение, что виноват ректор. Парень собирается обращаться в спецслужбы... Это такое "ничего особенного"?

Цитата:
Раптом із-за воріт донісся звук різкого гальмування автомобіля.
– Це точно не до мене, – не розуміючи, що відбувається, промовив Бурмило. – Напевно по твою душу. Мерщій ходімо, тобі треба звідси зникнути.
Т.е. охранник предполагает, что на охраняемой им территории сейчас будет обыск? :shock: :shock: :shock: Похоже, в охране вы тоже не работали. :(

Цитата:
Все що треба було зробити, це швидко забрати документи з кімнати й тікати з міста подалі.
В Украине документы важнее жизни? И что же это за документы, без которых Данило не может выехать из города?
Паспорт? Свидетельство о рождении? Справка о несудимости? А! Знаю! Студенческий билет! Да. Ради такого стоит рисковать.

Цитата:
– Втікач у нас, – повідомив по комунікатору високий мужчина у темному пальті.
Т.е. охрана университета занимается киднеппингом?

Цитата:
Око вихопило з темряви якусь білу пляму. Бурмило підійшов ближче і побачив куртку юнака, рукав якої був вимазаний вапном.
Аффтар! Вам мало общей бестолковости рассказа, вы ещё и рояль в кусты сунули. :(

Цитата:
Ректор прийнявся розрізати торт. В якусь мить краєм ока він помітив, що кіт почав задкувати і зашипів. В цей же момент щось тверде вдарило по потилиці. На миттєвість в очах ректора можна було побачити здивування. Його голова різко рухнула прямо на торт.
Охренеть. Бурмило? Угадал?
Вот так, твёрдым по затылку? А поговорить?

Цитата:
«За безцінний внесок в дружбу і співпрацю між цивілізаціями. Степану Мирному від вдячних жителів із сузір’я Пегаса».
:lol: :lol: :lol:
Ну, слава Богу! Так это пародия на юмофант. Отлегло, конечно. Грамоту за дружбу между цивилизациями за красивые глаза не дают. Молодец, автор! Особенно тронула подпись: "от благодарных жителей созвездия Пегаса".
Жаль только что не каждый оценит вашу шутку, автор. Нам-то с вами известно, что в созвездии Пегаса полторы сотни звёзд и на их фоне ещё с десяток галактик. Так что если каждый из жителей этого участка неба бросит по копеечке, всю Солнечную Систему благодарностью накроет.
А если бы вы ещё как-то объяснили, каким образом "благодарные жители созвездия Пегаса" узнали, что с Земли множество их звёзд имеет форму лошади с крыльями, вашей нетленкой заинтересовались бы не только редакторы Amazing Stories, но и все без исключения астрономические сообщества планеты (включая НАСА, не шалам-балам!!!)
С уважением к вашему искромётному юмору.
:roll:


Вернуться к началу
  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 01.08.2018 15:10 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Цитата:
Квадрант - это четверть круга? Т.е. ваши поисковые дроны делают облёт местности не "квадратно-гнездовым" и даже не по спирали, а четвертями круга?

Квадрант - будь-яка з частин площини, яку можна розбити перпендикулярними вісями координат. Є, звичайно, й таке поняття, як квадрант круга, але в тексті "круг" не згадується. Загалом малась на увазі координатна сітка і сканування кожної клітинки.

Цитата:
Начальник охраны университета даёт ориентировку городским властям на поиск человека. Во-первых, он не может это сделать просто так, по чьей-то просьбе.

Пошук хлопця мотивують тим, що він, начебто, пограбував касу університету. Так, без поліції тут ніяк, про це я не згадав. Ну і не всі з охорони університету були задіяні в "схемах". Рядові працівники, як-от охоронець в гуртожитку, й гадки ніякої не мали, що хлопця можуть шукати з якоїсь іншої причини.

Цитата:
Посреди леса кузница, что-то "гупает". Ладно, допустим (хотя, почему механическая мастерская посреди леса?)

Звукове забруднення середовища. Всі підприємства мають бути перенесені в місця, звідки вплив на місто нівелюється. В даному випадку таким місцем була окраїна лісу.

Цитата:
или просто так совпало?

Ніяких натяків, чи паралелей. Просто співпало, що я помістив такі різні характеристики в одного персонажа.

Цитата:
Пропадают студенты. Подозрение, что "помирають". Подозрение, что виноват ректор. Парень собирается обращаться в спецслужбы... Это такое "ничего особенного"?

До речі, мені спочатку хотілося, щоб хлопець саме в розмові з Бурмилом склав до купи всі факти й зрозумів, що й до чого. Але потім я текст переписав, і стало ще гірше.

Цитата:
Похоже, в охране вы тоже не работали.

Я багато де не працював. Так що, тепер писати тільки про те, де я бував? :)

Цитата:
Т.е. охрана университета занимается киднеппингом?

Частина охорони, я вище відповів.

Цитата:
А если бы вы ещё как-то объяснили, каким образом "благодарные жители созвездия Пегаса" узнали, что с Земли множество их звёзд имеет форму лошади с крыльями

Ну ви ж розумієте, що якби на грамоті використовувались власні назви "вдячних жителів", то земному читачеві вони б нічого не означали.

Дякую за критичний розбір! Я вже засумнівався, чи варто писати далі :lol: ну хіба піду попрацюю астронавтом трішки, щоб про космос писати реалістичніше...
Успіхів і толкових вам оповідань!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 01.08.2018 15:27 
Автор ai025 писал(а):
Я багато де не працював. Так що, тепер писати тільки про те, де я бував?
"Писать нужно лишь о том, что знаешь лучше других, либо о том, о чем никто, кроме тебя, не знает" (Филип Дик)
Автор ai025 писал(а):
Квадрант - будь-яка з частин площини, яку можна розбити перпендикулярними вісями координат.
Почему бы тогда не написать "квадрат"? И точнее, и привычнее для слуха, и без идиотских вопросов придирчивых читателей.


Вернуться к началу
  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB