Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 16:07

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 22.07.2018 17:08 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа ai025 Зло заради добра


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 24.07.2018 19:20 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.07.2018 14:45
Сообщения: 39
Откуда: Николаев
Цитата:
– Та я студент університету, що ген там за лісом – проводив експеримент, – почав видумувати Данило.
– І що це за такі брудні експерименти у тебе? Поглянь на свою куртку. Та й схоже, що ти мені не все кажеш. Говориш, що заблукав, а де університет знаходиться, значить знаєш? – з підозрою у голосі промовив незнайомець. – Ну гаразд, заходь.
- тут однозначно помилка. Або не вказано, що Даня рукою махну в бік універу, або не правий господар, адже він не сказав де саме, а просто біля лісу.

Читати хочеться і вам би гарного літературного редактора, адже подача хромає. НЕ повністю, а пояснення відчуттів. Краще за мене про це сказав Кінг в своїй роботі про письменництво. Можна по-різному ставитися до цього автора, але там він влучно пояснює і вчить. З параграфом про якраз такі описи я була не сильно згодна, адже сама часто ними зловживаю, але подивившись зі сторони, розумію, що Стівен правий і нам з вами потрібно просто пахати і пахати.

Сподобалося, що антагоніст не чисте зло, але назва оповідки дуже це спойлерить.

Єдиний значущий мінус: не віриш в хімію між двома позитивними героями. Вони кілька хвилин поговорили і то не дуже приємно. У вас було ще купа символів, можна було більше те перебування розписати.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 24.07.2018 22:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Біполярна Простота писал(а):
Цитата:
потрібно просто пахати і пахати.


Дякую за ваші думки. Мені навпаки здалося, що зустріч двох персонажів займає забагато місця для такого твору, але хімії розмова дійсно не дає.
Спробуємо надалі "пахати і пахати".

Успіху в конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 25.07.2018 09:54 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.07.2018 14:45
Сообщения: 39
Откуда: Николаев
Цитата:
Успіху в конкурсі!


Навзаєм)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 25.07.2018 18:35 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Бувають отакі нецікаві оповідання, які не викликають жодного запитання, а ось ваше викликало купу. Але задам поки те, що найдужче розбурхало мою збоченну уяву. Скажіть, будь ласка, а Данило дуже красивий хлопець? Бо ніяк не можу зрозуміти, чому Бурмило пішов повертати Данилу флешку, прихопивши із собою ковану троянду? Вияв прихильності?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 25.07.2018 23:13 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Прокрастинатор писал(а):
нецікаві оповідання


Вибачте, що змусив нудьгувати.
Я теж думав про такий розвиток подій з трояндою :? , але, гадаю, тут все було прозаїчніше. Бурмило просто хотів згладити невдалу розмову, подарувавши троянду(и) хлопцеві, яку б той зміг передарувати своїй дівчині.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 25.07.2018 23:41 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Про троянду, можливо-можливо, але ж хлопець не обмовлявся, що в нього є дівчина, а з іншого боку, чому б це у студента не може бути дівчині? Цілком ймовірно. А ні, то як буде, можна буде їй подарувати. Добре.
Цитата:
Вибачте, що змусив нудьгувати.

Та ні, якраз ваше оповідання цікаве, дякую за нього. Хотів був ще дорікнути, що було би цікаво почитати про механізм теломерів, як саме гіпотетично вдалося ректору домогтися, щоб вони залишалися сталими при поділі, але я так розумію, ваше оповідання більш на головне місце ставить питання: чи варте життя одного життя мільярдів?
Гумористичність оповідання мене також порадувала: про кота, що захарастив своєю шерстю еліксир, через що у бідолах із сузір'я Пегаса почала рости шерсть D
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 09:29 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 10.05.2014 22:05
Сообщения: 326
Я дуже перепрошую, якщо на далекій планеті біологія та теломери подібні на Земні (нехай, автор так бачить) - то чому садист науковець робить експерименти на людях а не на мишах? Механізм той самий. Тобто ніякого "добра" нема, навіщо вбивати людей я не розумію.
Ну й, відповідно, без відповіді на це питання зникає і головний конфлікт твору


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 09:32 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.07.2018 14:45
Сообщения: 39
Откуда: Николаев
Чернідар писал(а):
Я дуже перепрошую, якщо на далекій планеті біологія та теломери подібні на Земні (нехай, автор так бачить) - то чому садист науковець робить експерименти на людях а не на мишах? Механізм той самий. Тобто ніякого "добра" нема, навіщо вбивати людей я не розумію.
Ну й, відповідно, без відповіді на це питання зникає і головний конфлікт твору


Ем?? Я зрозуміла, що ректор робить на людях, бо потрібне людське ДНК чи т.п. Як миші можуть врятувати людиноподібних істот?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 09:44 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 10.05.2014 22:05
Сообщения: 326
Біполярна Простота писал(а):
Ем?? Я зрозуміла, що ректор робить на людях, бо потрібне людське ДНК чи т.п. Як миші можуть врятувати людиноподібних істот?

З точки зору інопланетної еволюції що люди - що миші, генетична відмінність мізерна. В будь-якому разі потрібно буде технологію адаптувати до іншого геному, тому чужинцям варти тільки принцип. Без явної вказівки (і пояснення автора чому) на те, що чужинці - результат іншої еволюції подібніші до людей ніж миші (мавпи накрайняк), я не розумію дій науковця. Отже, - "добра" не бачу.
Крім того, якщо йде мова про пересилання зразків, незрозуміло чому:
1. Незрозуміло чому вони не забрали до себе науковця який безпосередньо на них експерименти б і проводив. Не потрібно було б нічого адаптувати до іншого (тут навіть не про вид мова - клас, царство...)
2. Незрозуміло чому вони не надавали своїх зразків для експериментів (тут теоретично це можна пояснити заразністю їх хвороби, але в тексті цього немає)
Коротше, логіки твору я не бачу. і навіть придумати не можу.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 09:47 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.07.2018 14:45
Сообщения: 39
Откуда: Николаев
Не знаю, як там думав автор, але в мене цих питань не виникало, була лише думка: інакшого виходу немає, все інше не дало результатів, якщо він вже почав ризикувати своєю свободою.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 09:58 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Прокрастинатор писал(а):
було би цікаво почитати про механізм теломерів, як саме гіпотетично вдалося ректору домогтися, щоб вони залишалися сталими при поділі, але я так розумію, ваше оповідання більш на головне місце ставить питання: чи варте життя одного життя мільярдів?
Удачі на конкурсі!


Про механізм збереження теломерів ідеї були, але при такій структурі оповідки не зрозуміло куди цей опис втулити. Репліка хлопця, де він багато чого пояснює, і так завелика.

Щодо головного питання, хотів би уточнити що воно звучить радше "чи варте життя когось із близької соціальної групи (народу, країни, планети) багатьох життів чи навіть існування далекої соціальної групи (цивілізації)". Радий, що у вас виникло таке враження.

Дякую, і успіху навзаєм.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 10:25 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Чернідар писал(а):
Коротше, логіки твору я не бачу. і навіть придумати не можу.


Якщо тезисно відповісти на ваші питання.
1. Біологія іншої цивілізація подібна. Навіть дуже, ризик заразити землян був великий. Щодо мишей, то подивіться як ДНК кота вплинула на іншопланетян. :)
2. Забрати доктора не могли, бо єдина зустріч відбулась заочно. Майбутній ректор зустрів у космосі інопланетний модуль із закликом про допомогу та мінімальним набором техніки. Коли він намагався запхнути весь цей крам до земного модуля і відбулась позаштатна ситуація.

Дуже прикро, що я не зміг додати ці пояснення до своєї писанини. Але я ще вчуся.

І ще, мені здається, що ви занадто серйозно віднеслися до оповідки. Це не Hard SF, а більш саркастична (з багатьма допусками) лампова фантастика.
Взяти хоча б логіку інопланетної раси. Вона дивна. Замість того, щоб намагатися зв'язатися зі світовою спільнотою науковців та лікарів на Землі, вони довіряються якомусь незрозумілому дядькові, який випадково натрапив на їхній зонд. Це нагадує поводження деяких людей, коли вони отримують невтішний діагноз (інколи потенційно смертельний), і замість того, щоб піти за кваліфікованою допомогою, йдуть до всяких "катал яєць", "травоварів" і т.д., чим втрачають такий дорогоцінний час.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 21:38 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.01.2011 11:11
Сообщения: 1688
Откуда: Черкаси, Україна
На жаль, щодо ідеї смикати одиничні екземпляри людей для дослідів з порятунку іншопланетної цивілізації мушу погодитися з Чернідаром. Не логічно з точки зору дотичного до наукових досліджень читача
Автор ai025 писал(а):
Про механізм збереження теломерів ідеї були, але при такій структурі оповідки не зрозуміло куди цей опис втулити. Репліка хлопця, де він багато чого пояснює, і так завелика.

Цитата:
Він синтезує клітини, де теломери не скорочуються з кожним поділом, а залишаються сталими, це дозволить організму не старіти. Але після вилучення таких клітин, організм носій помирає – це пояснює зникнення людей .

Ще років 10 тому гнівно б написав: гнати такого двієчника треба. Зараз... Учаться такі біолухи зараз. Може, воно й на користь - все одно людина набуває досвіду, дорослішає.
Але ж у нас головний герой!!!! Якщо він профан у своїй галузі, зникає позитив у ставленні до нього (ну, зокрема, у даному випадку і особисто у мене)
Неможливе одиничне вилучення одиничних видозмінених клітин. І щоб вплив відбувся на рівні організму, потрібно, щоб більша частина його клітин зазнала позитивної модифікації. То як видаляли? Вівісекцією, залишивши лише скелет? :wink: Звісно, жертви такого експерименту не вижили б.
Щодо тексту: Авторе, тренуйтеся, потенціал у Вас є. Читається нормально, трохи теорію малої прози освоїти - і все буде норм :)
І постарайтеся, щоб... Якщо ГГ (будучи за сюжетом профі) говорить якусь маячню, відчувалася авторська іронія до цього :D
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai025 Зло заради добра
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 23:10 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Док писал(а):
Успіху на конкурсі!


Зауваження занотував, дякую!
І вам удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 24 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 5


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB