Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 20:56

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 21 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 22.07.2018 17:08 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа ai003 Слуги


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 24.07.2018 12:24 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2016 15:43
Сообщения: 942
Откуда: Украина, Винница
Добрий день.
Уф, здолав! Майже.
Ну і калейдоскоп ви набудували, авторе! Мало того, що все оповідання зведене на асоціативних емоціях і досить дивній концепції світобудови, то ви ще й поіменованими розділами мізки вкінець закрутили.
Хвацько. Перечитав, як передивився альбом з акварелями від дивакуватого, але талановитого живописця.
З калейдоскопом розділів, міркую, у вас перебір вийшов, з концепцією Слуг та Янголів - теж занадто, але на те і авторська вільність, щоб нові творчі поля засівати. Людське, з українським акцентом, ви стороннім, дещо віддаленим поглядом добре вималювали. Дякую.
Не все сподобалось у розділах "Дзвінок", але пізніше ще передивлюсь цю роботу - можливо, не зрозумів цей візерунок у калейдоскопі.
Буду засмучений, якщо не побачу цю роботу у топі.
Бажаю успіхів. Радий буду знову зустрітись з вашими творчими доробками.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 24.07.2018 13:26 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую за детальний відгук!)
І справді, працювати над зрозумілою подачею думок, подій мені треба ще багато. Намагаюся, але якраз критики незалежних читачів дуже не вистачає, адже самому важко зрозуміти як оповідання виглядає в чужих очах.
Так само,довго не приходило рішення щодо того ділити історії на частини чи ні.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 25.07.2018 21:53 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.04.2013 16:07
Сообщения: 254
Откуда: Хмельницкий
Насправді полюбляю такі тексти, коли і розумієш, про що йдеться, і майже нічого не розумієш. У вас, Авторе, пропорції зрозумілого до вкритого таємничим мороком непогані, хоча я б трохи розвела хмари і дала більше світла. Поки читаєш, встигаєш заплутатись, особливо через те, що багато особових займенників, імен зовсім немає (розумію, що у цьому і фішка), а частини тексту перемішані. Якось би посилити зв'язок між ними, щоб не треба було напружено думати, а про котрого з "він" зараз читаєш.
Цитата:
Ця дівчина привернула мою увагу, але не змусила ні познайомитися, а ні думати про неї більше ніж я палив ті цигарки без фільтру по той бік вулиці.

Зміст речення розумію, але побудоване воно так, що доводиться трохи чесати макітру і силитися виловити цей сенс, перш ніж він дається в руки. Тобто, герой думав про дівчину лише тоді, поки стояв та палив. Слово "більше" збиває, було б добре трохи переписати це речення. Або хоча б замінити "більше" на "довше". "А ні" тут буде разом "ані".
Частини "ВІН" читалися складнувато через оформлення. Наче і як діалог оформлено, а наче і ні.

Цікавий текст, і нагадує він про речі, які є однаково важливими і непомітними, які приймаються як належне або навіть як обтяжлива необхідність.
Щасти на конкурсі :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 07:06 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую за преділену увагу)
Ця критика дуже важлива, бо як я вже сказала: коли пише автор, в його голові все зрозуміло, а от без читача, що говорить, ніколи не взнаєш чи зрозуміло ще комусь.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 08:14 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Автор ai003 писал(а):
Дякую за преділену увагу)


ПрЕділену, ну-ну.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 08:30 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 10.05.2014 22:05
Сообщения: 326
А от я не здолав з кількох спроб. Мішанина просто не складається в пазл, увага не утримується. А читати треба багато творів. Якщо з ще однієї спроби не зайде - сорі.
Тепер критика.
Формат повісті, якщо не роману, в оповіданні не дуже доречний.
Упізнаваність героїв та ситуацій - нема. Увазі немає за що зачепитись.
Ідея, тема ітд - поки що не добрався.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 09:34 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Чернідар писал(а):
А от я не здолав з кількох спроб. Мішанина просто не складається в пазл, увага не утримується. А читати треба багато творів. Якщо з ще однієї спроби не зайде - сорі.
Тепер критика.
Формат повісті, якщо не роману, в оповіданні не дуже доречний.
Упізнаваність героїв та ситуацій - нема. Увазі немає за що зачепитись.
Ідея, тема ітд - поки що не добрався.


Негативна критика, теж добре)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 11:07 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2016 15:43
Сообщения: 942
Откуда: Украина, Винница
Чернідар писал(а):
увага не утримується. А читати треба багато творів.
Автор намагається писати в жанрі максимально наближеному до імпрессіонізму. Важливий не стільки сюжет або ідея, скільки настрій, враження. Але передати настрій, враження важливо по максимуму. Це як "Блакитні танцівниці" Дега, або "Соняшники" Ван Гога.
В літературі, певно, неможливо зовсім так само як у живопису. Хоча сам напрямок імпрессіонізму не тільки можливий в літературі, але вже використовується у різних варіаціях, у тому числі видатними письменниками.

Автор, думаю, навмисно будував сюжетну конструкцію навколо вражень, за якими і примандрували на грішну Землю Слуги. Як на туристичний курорт. За враженнями і за коханням - там є на початку.
Сюжетна конструкція оповідання і побудована окремими враженнями, схожими на альбом з акварельними замальовками до більш значного твору. Автор з цим, на мій особистий погляд, впорався добре. Дуже симпатичні літературні замальовки.
Але колега Чернідар, певно, правий, що у відносно невеликому оповіданні дуже ризиковано такий твір по окремим, та ще й змішаним часточкам розкидати. Автору як рибі у воді, а читачу як з цим впоратись? Добре, якщо читач готовий до того, щоб одними враженнями та почуттями естетично задовільнитись, а як іншому читачеві у тому калейдоскопі сюжет відкопати?
Тут, міркую, важливо відшукати баланс, гармонію між гонитвою за враженням і загальною конструкцією сюжету.
Автору є над чим працювати і є від чого відштовхуватись, бо окремі частини гарно виходять. Вінсента Ван Гога теж на початку не розуміли, особливо його кольорову гаму. :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 13:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Так, саме емоції.
"Слуги" - геть не типово для мене. Звикла писати кардинально не схожі речі, але якось їх навіяло мені. Такі собі зимові меланхолічні казки.
Ідея саме в емоціях і в тому, що кожна людина в нашому житті мала причини з'явитися.

Лак для нігтів:
1. Не розуміння слуги, чому люди дозволяють собі вирішувати за інших, приховувати хвороби , тому щоб вберегти, брехати, йти, бо вважають, що так краще, але навіть не питають про це.
2. Мої власні спогади про жагу до червоного лаку, один з найстрашніших емоційно снів і потім дежавю в житті, яке довелося викреслити через обмеження символів.

Схід Сонця:
1. Крик щодо того, що політики і деякі негідники зробили з образом солдата, те, що політикам потім плювати на скалічені долі вояк. Я живу в місті із значною кількістю в/ч і бачу все на власні очі. Також, щодня спливає новина, як п'яний атошник хотів підірвати грануту в одному місці чи відбулася перестрілка. Тобто, через таких дебілів спаплюжений образ всіх атошників, захисників вітчизни, як мінімум в моїх краях. А на хороших владі начхати. Та і по факту, як багато ще вчора дітей пішли на Схід? Для когось вони ціле сонце.

Дзвінок:
1. Не всі Слуги жадають бути людиною, деякі давно зневірилися в людстві, як і деякі люди в житті.

Воскресіння:
1. У нас прийнято вважати, що краще ніколи не любити, ніж кохати без взаємності. Для мене - це гірше смерті. Адже ти живий, а почуттів не має. Просто ходячий, гнилий труп. Так само, краще покохати і втратити, ніж ніколи не пізнати відчуттів хороших чи поганих.

Він:
1. Подяка Кінбурскій косі і тому дивовижному аборигену за ту прогулянку.
2. Зізнання одногрупнику, яке він ніколи не прочитає, а я ніколи б тоді не сказала, бо він був запороненим плодом, але його погляд...
3. Завершення циклу, яке мало перейти в інший, але ним довелося пожертвувати через кількість знаків.

Це якщо коротко.... Просто зимова, дещо сумна казка, яка намагається сказати одне: живіть і не відмовляється від почуттів, щоб вони вам не приносили.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 15:54 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 10.03.2013 12:49
Сообщения: 45
Вітаю, авторе!
Я люблю імпресіонізм і такий своєрідний набір сюжетних спалахів, бентежних фраз. Але, але... Такі речі просто мусять бути відшліфовані й натерті до блиску, як коштовний діамант. Так щоб ритмічно виважено, стилістично довершено, про граматичні/орфографічні помилки навіть казати не буду - це за замовчуванням. Благаю, авторе, дотягніть його по формі! А поки, на жаль, я надто багато перечіплювалася за певні пошерхлості, це дуже заважало сприймати оповідку цілісною.
Успіхів!

_________________
Сплю. Вижу.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 26.07.2018 22:32 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Вложение:
IMG_20180726_223156.jpg
IMG_20180726_223156.jpg [ 216.88 KiB | Просмотров: 8686 ]


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 28.07.2018 17:06 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторе!
Потік свідомості, чи то пак, потік емоцій - це цікаво, дуже цікаво.
Але коли цей потік розділений на декілька сюжетно не пов'язаних між собою ліній,
та ще й переплутаних між собою - ризикований експеримент.
Складність сприйняття возведена у квадрат.
Як результат - читачеві дуже важко вкласти все це в своїй макітрі :shock:
Краще було б обрати лише один прийом із двох.
Та все ж написано вправно, залишається присмак якоїсь незбагненної містичної краси.
Успіху на конкурсі. :D
Навіяло

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 28.07.2018 17:44 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2016 15:43
Сообщения: 942
Откуда: Украина, Винница
Не хотілося б, щоб автор зневірилась у першій спробі та полишила цей напрямок. В оповіданні є все потрібне, щоб українська новелістика збагатилась врешті-решт ще одним митцем. Треба тільки дошліфувати алмази до стану діамантів та подати їх у відповідній оправі.
Дякую колезі Юлесу за справедливий коментар, бо трохи вболіваю за таке сердечно-українське, від небайдужої людини оповідання.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ai003 Слуги
СообщениеДобавлено: 29.07.2018 00:11 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Цитата:
Тьотю, я в садок ходжу, чим Ви можете мене здивувати?
Звичайно, ходжу я не в садок, а в науковий центр, але, повірте, цей центр ще той садок.
Так, ось, тьотю, Ви мене таки здивували.
По-перше, вибачте, я не зміг скласти пазл. Те, що слуга із "Сходу сонця" стала дитиною дівчині із "Лаку для нігтів", зрозумів відразу після першого читання. Потім пробував переглядати різні частини. Зрозумів, що трохи збило
Цитата:
Звичайно того разу я просто лежала в ліжку, бо щоб
і
Цитата:
Тому зблизька, вперше, всю, освітлену я її побачив такою, як і останній. Сьогодні. Я зайшов, вона, прокинувшись, сиділа на краю ліжка голою спиною до мене
Цитата:
Ти як застигла на ліжку від брязкоту ключів, так і зустріла мене оголеною спиною, а він так і не зміг поглянути на мене.
Там лежала, а там сиділа, і тому відразу не співвідніс, що дівчина із "Воскресіння" - це та сама дівчина із "Лаку для нігтів", а слуга із "Воскресіння" - це третій чоловік цієї дівчині із "Лаку для нігтів", яка
Цитата:
навіть зустріла його в спальні з іншим, а він лише, сміючись, аплодував.
Хоча, може, якраз зараз я помиляюся.
А ось інших я не ідентифікував.
Є тількі певне міркування.
Цитата:
- Чому ви тягнете? З іншим Слугою теж так?
Це про того слугу, що із "Дзвінку"?
А сам дід із "Дзвінку" - він батько тією слуги із "Сходу сонця" й той самий слуга із "Воскресіння"?
Щодо падшого із "Він" не маю жодної гадки хто він, так само як від імені кого оповідається ця частина.
Також цікавого, хто із цих всіх слуг покинув "Службу з Його волі". Слуга, що із "Лаку для нігтів" чи який?
По-друге, як написано - мені сподобалося. Але хотілось би осягнути все, навіть неосяжне )
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 21 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB