Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 02:17

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 

Что больше всего понравилось в рассказе?
Его антагонист 0%  0%  [ 0 ]
Неожиданный финал 0%  0%  [ 0 ]
Забавность 0%  0%  [ 0 ]
Всего голосов : 0
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 23.07.2017 17:13 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа af011 Зона для прогулянок


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 25.07.2017 14:48 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.10.2016 15:27
Сообщения: 412
Откуда: Киев, Украина
Так, авторе. Прчоитав я Вас і скажу так - сварити буду, бо навіть я знайшов купу мінусів.

Із плюсів, чесно, маловато. Відчуття, що це у вас якщо не перше, то десь ближче до першого оповідання. Ну надто багато помилок, хоча ідея більш-менш, комарі заражають типу малярії, для дослідів використовується зона бойових дій. Наче й непогано, та все ж. Давайте я тут помилки понаходив і одночасно я покажу те, що мене збурило.

Цитата:
Звичайне прохання з’явитись до військкомату.

Повістка - це не прохання, а вимога. Не буде військкомат прохати, не прийдеш - отримаєш на горіхи.

Цитата:
Вони були не ким іншим

Ніким іншим, а краще й зовсім це прибрати і написати, ким вони були.

Цитата:
провідними інженерами Водного господарства

Це назва установи? І з яких часів провідні інженери у нас отримують малу ЗП? Подивився я вакансії, то мені заздрісно стало.

Цитата:
Прилуки

Назва, лампи не завадять.

Цитата:
Бо ти клятий біолог.

А чого він тоді працює провідним інженером, без освіти інженера? І з яких пір військові не мають своїх наукових установ, своїх біологів, не співпрацюють при необхідності, наприклад, з інститутами біології, з установами МОЗУ, а шукають чувака, який колись служив і він типу біолог? Біолог, який працювати інженером забуде ту біологію за рік.

Цитата:
мурашки бігли по затилку хлопця

Мурашки бігають по спині, а якщо й залазять вище, то не на "затилок", а на "потилицю".

Цитата:
Та не тут то було.

Тут-то. Та й чи не російське? а?

Цитата:
Я їду по своїх справах

У справах.

Цитата:
Вони підійшли до палатки

До намету.

Цитата:
такий досвідчений бієць не застосував спрей, якого було валом в палаті.

Бієць? Може, боєць? Або вояка. Але ж не бієць.

Цитата:
Яр виявився глибоким, відділеним з одного боку лісом, а з іншого чагарниками – надійна схованка, куди спуститись можна було лише однією стежкою.

А зверху розстріляти, нє? Нада спускатися по стежці і там стріляти? Навпаки, височини для привалів обирають.

Цитата:
п’ючи воду з калюж і до цього шлунок не підводив.

Авторе, він би уже давно здох, якби з калюж пив. Навіть на безлюдних островах з калюж не п'ють, бо шлунку капець буде.

Цитата:
на кілька кілометрів на Південь

Не думаю, що "південь" з великої треба писати. А Ви?

Цитата:
і ми будемо разом ходити на прогулянки цими землями.

Про що ще будуть мріяти зомбаки? Чи вони не зомбаки. Я чесслово так і не зрозумів, що з ними той вірус робив. Змушував зраджувати і посміхатися, чи що?

Цитата:
Вчасно надана допомога - це вже 50% успіху.

Як внук психіатра, скажу, що це 90% успіху.

Цитата:
- Друже, Тополя, прийом! Прийом!
- А, це ти, Кардане? – почулось у слухавку.
- Міняйте курс пересування, там засідка!
- Дуже добре, що з вами все гаразд. Молодці.


А як він зрозумів про зраду? Я от не зрозумів. Ну чесно. Та й дитяча якась розмова. Я так в дитинстві з пацанами перемовлявся, коли в війнушку грали.

Цитата:
Думаю капітан не розгнівається, якщо я позичу на деякий час його броньовика - Козака-2М»

Ну блін, це ващє. В армії кожна куля рахується, а тут угнали бронеавтомобіль.

Цитата:
І тепер дюжина темних фігур вже схилилась над хлопцем, який ніколи не вбивав.
Над Марком Макаренко.

Ми пам'ятаємо, як звати ГГ, не треба уточнювати.

Цитата:
Зараз старий Кардан надире вам зад!

Надере.

Цитата:
За мить серед натовпу мелькнув знайомий одяг

Мелькнуть эта на рассейскам, а ви пишете українською.

Цитата:
бо не була такою брудною та поношеною.

Він лазив, воював, перестрілювався і ледь армагедон не припиняє, і все одно не такий брудний? Да ну.

Цитата:
а хлопчина метався з краю в край

Мотався. Та й з краю в край, ні, ну ні. Перефразуйте.

Цитата:
- В мене ніколи не було прав. Я не вмію.

В армії всіх вчать водити військову техніку, тому бронеавтомобіль він повинен вміти зарулити куди треба.

Цитата:
їх просто розносити по тереторії

Самі помилку знайдіть.

Цитата:
Пів-країни

Півкраїни.

Цитата:
Потім дівчина відкрила очі.

Очі розплющують.

Цитата:
Понишпоривши трохи по карманах науковця, Марк знайшов ампулу.
Це вона. Потрібен шприц. Ось він, в іншому кармані.

Ух, як все зручно. Напевне, кожен злодій носить в кишені - так, кишені, не в кармані, - протиотруту від свого найвеличнішого винаходу, здатного знищити людство. Ну а шо, не шукати ж героям довго, коли переможуть.

Цитата:
І мене вигнали з моєї лабораторії! Я не зміг залишитися в Штатах

Ага, Штати, які боролися з СССР, хто створить крутішу біологічну зброю, й які виділяють шалені гроші на науку, от так просто відпустять такого науковця, ага. Держдеп сміється збоку.

Цитата:
О, ти навіть не здогадуєшся. в що вляпався. Давай розкажу простими словами, оk?
Ти, мабуть, хочеш запитати, яка їхня дія? Що вони вражають?

Моє улюблене кліше злодіїв - роскажу всі свої плани, героям же треба час, аби вигадати, як мене перемогти. І да, кожен науковець буде розповідати про свій винахід, ага. Науковці ще ті брехуни. Зайвого слова не кинуть.

Авторе, помилок - море. Логічності - мало. Написано поганувато, але, фантазія та потенціал є. Любовна сцена - ні, ну ні, не реальна, та й героїзм. Пф. Всі своє життя рятують насамперед, а не когось. Це тільки Голівуд нам про героїв розповідає. Думаю, це одна із перших ваших робіт і дуже скоро Ви писатимете набагато краще. Та й слухайте не мене, а більш досвідчених критиків :wink:

Успіхів на конкурсі!

_________________
И почему с драконами всегда воевали? Они ведь хотят только дружить... Ну и иногда есть


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 25.07.2017 15:51 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Влад Ковтуненко писал(а):
Цитата:
провідними інженерами Водного господарства
Це назва установи? І з яких часів провідні інженери у нас отримують малу ЗП? Подивився я вакансії, то мені заздрісно стало.

Владе, я п'ять років назад працював провідним інженером в одній державній науковій установі, і отримував півтори тисячі гривень на місяць. Зараз там три з половиною, здається, отримує провідний інженер. Так, на виробництві, там хороші зарплати у провідного інженера, особливо у Києві, а ось у наших державних наукових установах... Просто немає слів, як немає і грошей в зарплаті.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 25.07.2017 17:29 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.10.2016 15:27
Сообщения: 412
Откуда: Киев, Украина
Прокрастинатор писал(а):
Владе, я п'ять років назад працював провідним інженером в одній державній науковій установі, і отримував півтори тисячі гривень на місяць. Зараз там три з половиною, здається, отримує провідний інженер. Так, на виробництві, там хороші зарплати у провідного інженера, особливо у Києві, а ось у наших державних наукових установах... Просто немає слів, як немає і грошей в зарплаті.

Бідні наші інженери, вибачаюсь, забираю назад той комент :roll:

_________________
И почему с драконами всегда воевали? Они ведь хотят только дружить... Ну и иногда есть


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 25.07.2017 17:30 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.10.2016 15:27
Сообщения: 412
Откуда: Киев, Украина
P.S.: Забув написати, коли коментував. Авторе, розділи видокремлюють трьома зірочками, а не однією)

_________________
И почему с драконами всегда воевали? Они ведь хотят только дружить... Ну и иногда есть


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 25.07.2017 18:16 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Цитата:
а мерзенний вазон засмердівся від старості так, що пекло очі. Або ж його квіти, що саме починали свій ріст, мали такий запах, або він гнив зсередини
Це - пеларгонія! В мене такий самий стоїть під носом, і я не можу його викинути, бо сусідка по кабінету на мене образиться. Тому постійно поливаю вазон всілякою гидотою, але він від неї тільки квітне!

Якби я не знав, що це написав не я, я подумав би, що це написав я. Напрочуд сильно очікую, щоб взнати хто ж автор.
Цитата:
Culex pipiens
О, відразу зрозуміло, що ще ті нехороші істоти, ці комари. Нормальну комашку так не назвуть, мабуть.

Цитата:
- Якого хріна? Я ж тільки відслужив. Два роки коту під хвіст, – сказав він.
Цитата:
Марк окинув поглядом кабінет, де він працював вже кілька років: стіни сірі, шпалери ще з часів Горбачова
У вас тут логічне нестикування. Або ж Марк, насправді, не служив, або не працював вже кілька років, або ж напишіть якось так: "Марк окинув поглядом кабінет, де він працював кілька років до того як піти в армію. За два роки нічого так і не змінилося. Ті ж самі сірі стіни, шпалери ще з часів Горбачова".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 26.07.2017 02:22 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
І тут забув добавити, що фраза про прогулянку, дуже точно характеризує дурдом, що твориться у нас в останні роки.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 26.07.2017 09:12 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Додам і я п'ять копійок до перелічених нелогічностей.

Цитата:
пульс стабільний, тиск в нормі,
Тиск вона теж визначила лише помацавши шию?

Цитата:
ти про рок-групу? AC/DC?
AC/DC - бренд. Про бренд не кажуть що воно за продукція. Суджу по собі - я не кажу "Я сів у машину Bentley", кажу просто "сів у Bentley"; не кажу "випив пляшку пива "Оболонь", кажу просто "випив "Оболоні" і т.д.

Цитата:
Авто було новим, тому Кардан анітрохи не шкодував двигуна.
А якби старим, шкодував би?

Цитата:
Кругом пролунав сміх та Марк цього не слухав – він вже поринув у блакить очей й руді хвилі зачіски Оксани.
Ви певні, що солдат у армії, голодний на жіночу увагу, поринатиме у блакить очей? Скоріше, уявлятиме свої долоні на її персах, це якшо не писати відверто еротичного оповідання :D

Цитата:
О, ти навіть не здогадуєшся. в що вляпався. Давай розкажу простими словами, оk?
І тут почався Голівуд...

Незрозуміло, навішо розбивати одну сцену зірочками? Наприклад:
Цитата:
Авто так і стояло посеред галявини, екран квадрокоптера мерехтів сірими тонами – мабуть, ці тварюки вцілили у нього. Біля лісу виднівсь силует і хоча обличчя з салону Козака розрізнити не можна було, та Марк знав, що клятий Тополя посміхається.


*


- Ми її там не залишим. – сказав Марк.

Після зірочки продовжуються попередні події.

Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 26.07.2017 12:53 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Дякую всім за відгуки)))
Панові Ковтуненко можу відповісти наступне:
В повістці є слова: "Пропоную", "Прошу з’явитися", тому це не може бути вимога. Я так думаю. Якби це був працівник віськкомату, або службовець, то можна було б щось вимагати, а так то навряд.
Цитата:
А чого він тоді працює провідним інженером, без освіти інженера? І з яких пір військові не мають своїх наукових установ, своїх біологів, не співпрацюють при необхідності, наприклад, з інститутами біології, з установами МОЗУ, а шукають чувака, який колись служив і він типу біолог? Біолог, який працювати інженером забуде ту біологію за рік.

Він працює у Водному господарстві, а воно тісно пов’язане як з екологією, так і біологією. До того ж в дипломі біолога пишуть "інженер-лаборант, або інженер-біолог, магістр біології".
Якщо людина дійсно учила, то вона не забуде ні за рік, ні за десять років. Я два роки, як відучивсь, але якщо розбудити мене в 3 години ночі і я розповім Вам три закони Менделя та ще й формули попишу. )))
І ще - військові може й мають своїх науковців, але їх потрібне було "пробне м’ясо" для завдання. Це ж описано в тексті)
Цитата:
Бієць? Може, боєць? Або вояка. Але ж не бієць.

Мабуть, так. Але я зустрічав і "бієць", зокрема у Горліса-Горського.
Цитата:
Яр виявився глибоким, відділеним з одного боку лісом, а з іншого чагарниками – надійна схованка, куди спуститись можна було лише однією стежкою.
А зверху розстріляти, нє? Нада спускатися по стежці і там стріляти? Навпаки, височини для привалів обирають.

Вони пішли туди, бо командиру стало погано. Не було часу шукати височини.
Цитата:
п’ючи воду з калюж і до цього шлунок не підводив.
Авторе, він би уже давно здох, якби з калюж пив. Навіть на безлюдних островах з калюж не п'ють, бо шлунку капець буде.

Ну, здохнуть може тварина, яка чимось хворіє. Старий пес може здохнуть, не годована рибка в акваріумі. А люди помирають, або гинуть. І хіба Ви не чули історій у 2014-му, як бійцям-добровольцям не вистачало ні води, ні їжі, ні форми. Тоді і босі ходили і з калюж пили.
Цитата:
Про що ще будуть мріяти зомбаки? Чи вони не зомбаки. Я чесслово так і не зрозумів, що з ними той вірус робив. Змушував зраджувати і посміхатися, чи що?

Зомбаками їх називав ГГ, який на той момент не знав, що з тими людьми. Вірус дозволяв керувати їхнім мозком.
Цитата:
Як внук психіатра, скажу, що це 90% успіху.

Коли як) вона може зовсім не допомогти.
Цитата:
Ну блін, це ващє. В армії кожна куля рахується, а тут угнали бронеавтомобіль.

Так. Угнали) Це Кардан зробив.
Що тут дивного? Хіба такого не могло статись?
В нас пів-країни ходять, як не з кулями, то з гранатами, то з пістолетами, то з автоматами. і все те - звідти. Теж "угнали" виходить)
Цитата:
Ух, як все зручно. Напевне, кожен злодій носить в кишені - так, кишені, не в кармані, - протиотруту від свого найвеличнішого винаходу, здатного знищити людство. Ну а шо, не шукати ж героям довго, коли переможуть.

Ооо так) йому доводилось носити "під рукою" протиотруту, бо як видно з оповідання - це не жарти заразитись)
Цитата:
Ага, Штати, які боролися з СССР, хто створить крутішу біологічну зброю, й які виділяють шалені гроші на науку, от так просто відпустять такого науковця, ага. Держдеп сміється збоку.

Гроші на науку так, на зброю так, а от на досліди НАД ЛЮДЬМИ ... це заборонено)
Цитата:
Всі своє життя рятують насамперед, а не когось. Це тільки Голівуд нам про героїв розповідає.

І Марк так робив, зокрема в Авдіївці. Але хіба тоді то життя? Це історія також про те, що потрібно змінюватись на краще навіть попри страхи... І щодо героїв. Їх у нас тисячі на сході стоять, та ще й таких, що в Голівуді не снилось) І захищають вони всіх нас. І Вас, Владе, в тому числі)
Дякую за відгук)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 26.07.2017 12:59 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Цитата:
Це - пеларгонія! В мене такий самий стоїть під носом, і я не можу його викинути, бо сусідка по кабінету на мене образиться. Тому постійно поливаю вазон всілякою гидотою, але він від неї тільки квітне!

ахаххх просто жах, а не рослинка)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 26.07.2017 18:37 
Я откосил.
Поэтому судить с позиции логики мне сложно.
Читается легко.
В рассказе есть все, что нужно: война, преодоление, любовь и сожаление о том, что люди вынуждены воевать
Мне понравилось. Топ не обещаю, но читал с интересом.

Автору удачиИзображение


Вернуться к началу
  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 26.07.2017 19:26 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.01.2011 11:11
Сообщения: 1688
Откуда: Черкаси, Україна
Цитата:
До того ж в дипломі біолога пишуть "інженер-лаборант, або інженер-біолог, магістр біології".

Все так і є. Зараз у біологів досить широке поле працевлаштування.
Голлівуд, який згадується - не так вже й погано. Голлівудські фільми, на відміну від фільмів категорії "високого мистецва", дивляться мільйони і вони приносять своїм авторам значні прибутки. Я колись також комплексував, коли моїм творінням приписували "голлівудщину". Ну й даремно. :wink:
Наявність шприца і сироватки у кармані главнегідника - наївно, але має право бути.
З позитиву для себе відмічу НФ-складовий компонент - Автор в опису інфекційного фактора не вказав нічого такого, що, в принципі, абсолютно протирічить сучасним даним про віруси.
Вимоги міжнародного законодавства з біоетики та біобезпеки стають з кожним роком жорсткішими, так що факт, що професора поперли з лабораторії, досить імовірний.
Фінал оповідання, схоже, відкритий: з одного боку, небезпечна інфекція - "на волі". З іншого, в оповіданні вказується шанс на розроблення ефективних засобів боротьби.
Читається легко. Сюжет динамічний.
Загалом, якщо підчистити певну наївність окремих моментів, вийде твір, який знайде своїх прихильників.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 27.07.2017 11:44 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 10.05.2014 22:05
Сообщения: 326
ІМХО перебір із голівудщиною. І досить таки одностороннє подання: наче і війна, але супротивника немає, всі мовні хороші та умовні погані - свої.
Не зрозумів чому "пропало два роки" при службі в армії - строковики служать менше, контрактники - теж інакше.
але щось в тексті є, треба тільки шліфувати.
успіхів


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: af011 Зона для прогулянок
СообщениеДобавлено: 27.07.2017 12:41 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Цитата:
Я откосил.
Поэтому судить с позиции логики мне сложно.

А писати ще ваще) дякую за відгук, Глеб)

Цитата:
З позитиву для себе відмічу НФ-складовий компонент - Автор в опису інфекційного фактора не вказав нічого такого, що, в принципі, абсолютно протирічить сучасним даним про віруси.

Дякую, Док :D

Цитата:
І досить таки одностороннє подання: наче і війна, але супротивника немає, всі мовні хороші та умовні погані - свої.

Я навмисно не писав про війну таку як вона є. Не вжив жодного слова "сєпар" і т.д. Тут взята зона бойових дій тільки, як територія для "прогулянок" певних людей)

Цитата:
Не зрозумів чому "пропало два роки" при службі в армії - строковики служать менше, контрактники - теж інакше.

Так, контрактники три роки служать, строковики - півтора. Але. Якщо взяти до уваги, що Марк працює вже в Водному господарстві кілька років, то служба припадала на 2014-2015рр, а в тоді, відпускати додому не спішили. Мій товариш, призваний у 2013 замість року, відслужив два. кожного місяця їм казали, що ось-ось демобілізація.
Та це таке.
Дякую за відгук, Чернідаре )


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 4


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB