Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 19.04.2024 04:16

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 53 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 01.02.2022 20:33 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Валерія Малахова писал(а):
Сильно_Грамотный писал(а):
Ну, тоді напевне перекладу.

Ви головне не забувайте: що на переклад необхідно отримати дозвіл автора тексту.

Якщо ви маєте на увазі упорядника оригінального англомовного тексту — я не володію англійською в достатній мірі. До того ж:
«...В полном соответствии с идеологией киберпанка она (первая версия) распространялась бесплатно и без регистрации авторских прав: некоммерческий, бесплатный компьютерный самиздат».


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 01.02.2022 20:43 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Я гадки не маю про особливості саме того тексту, але як перекладачка можу сказати, що ви або маєте узгодити переклад з автором (чи упорядником, чи хто він там є), або перекладати ту саму "першу версію", яка поширювалася відкрито, без вимог дотримання авторських прав.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 01.02.2022 21:05 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Валерія Малахова писал(а):
Я гадки не маю про особливості саме того тексту...

Вище я давав пряме посилання.

Валерія Малахова писал(а):
...але як перекладачка можу сказати, що ви або маєте узгодити переклад з автором (чи упорядником, чи хто він там є), або перекладати ту саму "першу версію", яка поширювалася відкрито, без вимог дотримання авторських прав.

Оту першу версію вже, мабуть, знайти неможливо. А вести перемовини з упорядником я не в змозі. Може, ви спробуєте — якщо перекладаєте з англійської?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 01.02.2022 21:23 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Сильно_Грамотный писал(а):
Вище я давав пряме посилання.

От бачте, яка штука: я ніколи не ходжу посиланнями, які ведуть на якісь малознайомі мені речі, тим більше російськомовні. Вони мені геть нецікаві. Вам хочеться навіщось залишити посилання на москальський ресурс - хто ж вам заборонить? Але переходити туди - дякую, я надто поважаю свій час.

Сильно_Грамотный писал(а):
А вести перемовини з упорядником я не в змозі. Може, ви спробуєте — якщо перекладаєте з англійської?

Вести перемовини з англомовним автором про те, щоб хтось перекладав навіть не його текст, а його російський переклад? Дякую, дуже дякую, я такими дурницями не бавлюся :)
Взагалі кажучи, я всієї цієї історії не розумію. Якщо ви хочете пояснити авторові, що він, на вашу думку, робить не так, невже не можете самі, своїми словами стисло це пояснити? В чому сенс давати посилання на чийсь довжелезний текст, який все одно мало хто прочитає? Чи ви гадаєте, що думка якогось хріна з російськомовної гори авторові здаватиметься авторитетнішою за вашу думку? Так навряд чи. (Хоча я все одно, хоч бийте мене, не погоджуюся з багатьма вашими зауваженнями :) ).


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 01.02.2022 22:05 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Я даю посилання на джерела, які вважаю корисними. Автори, звісно, можуть самі вирішувати, читати їх чи не читати. Але, взагалі-то, відвідування конкурсів корисне саме можливістю чомусь навчитись.

Валерія Малахова писал(а):
Чи ви гадаєте, що думка якогось хріна з російськомовної гори

В даному випадку мова йде не про «хрінів» і аж ніяк не з «російськомовної гори».

Валерія Малахова писал(а):
Хоча я все одно, хоч бийте мене, не погоджуюся з багатьма вашими зауваженнями

Якщо ви маєте на увазі коментарі до твору «Друга експедиція на Талторган», ви могли висловити свою думку у відповідній гілці. Якщо ні — ну, що тут удієш.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 01.02.2022 22:19 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
"Малознайомий москальський ресурс" :lol:

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 01.02.2022 23:09 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Сильно_Грамотный писал(а):
Але, взагалі-то, відвідування конкурсів корисне саме можливістю чомусь навчитись.

Безперечно. Але, ну, розумієте, подаючись на конкурс, ми очікуємо побачити думки учасників :) А не якісь російськомовні джерела (і як з посилання на самліб можна зробити висновок про те, що це НЕ хріни з російськомовної гори?).

Сильно_Грамотный писал(а):
Якщо ви маєте на увазі коментарі до твору «Друга експедиція на Талторган», ви могли висловити свою думку у відповідній гілці.

Звісно, могла :) Але не стала :) Ну не буду ж я з вами довго й завзято сперечатися стосовно того, що "по-моєму" - це нормальне українське слово, це смішно. Ви маєте право на свою думку, я - на свою. Ви маєте право посилатися хоч на промови Путіна, я - ігнорувати сторонні посилання. Всі люди різні й самовиражаються як хочуть.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Валерії Малахової
СообщениеДобавлено: 01.02.2022 23:10 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Птица Сирин писал(а):
"Малознайомий москальський ресурс" :lol:

В моєму випадку - надто добре знайомий, я туди ні ногою.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 53 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB