Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 11:28

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 83 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 12:18 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Мені вже вказали на певні помилки, але чому б не дізнатися ще? Візьметесь?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 13:06 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Заявку прийнято!
bb029 Блискавична - N'11

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 13:58 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Автор bb008 писал(а):
це мав бути детектив, де Ханна розслідує смерть майбутнього батька нової дитини своєї матінки
До речі, я забула спитати - той, кого Ханна побачила в сусідній клітці - це раптом не її батько? Але тоді виходить, що розумові здібності розвиваються в них не просто швидко, а дуже швидко. Швидше, ніж бігає Ханна. ))) Не як спадкова мутація, а як прижиттєва мутація. А це вже містика якась!
І так, забула написати, що мені забракло розв'язки тих подій, з яких почалось оповідання. Бо якщо не каргомени, то хто вбив Андрія?

Цитата:
А каргомени - то від cargo men, тобто, вантажеперевізники ;) це був найбільший спойлер превертня, навіть дивно, що досі не було ні від кого відгуків штибу "аа, так одразу зрозуміло через назву було".
Спадали на думку лише карго-культ або слово карга. До того ж, усі авторські неологізми так чи інакше обіграють назви з навколишнього середовища - рослинні чи тваринні. Тож і каргомени вважалися чимось чудернацьким, звіроподібним або потворним на вигляд, але таким, що споконвік існує в їхньому світі. )))

Цитата:
і від яких вони позбулися, коли втекли в аномалію. Тобто, в них каргомени - щось на кшталт міфічних створінь.
Мабуть, якщо докладніше розписати цю аномалію, як воно працює, що робить із живим і неживим - це допомогло би реалізувати ваш задум щодо детективної історії. Бо дійсно цікаво. Зазвичай такі історії про аномалії зосереджуються на стосунках мешканців, на умовах виживання, на протиставленні суворого світу аномалії (тобто замкнутого світу на острові, на іншій планеті, у підземеллі після апокаліпсису тощо) тому, що було колись і що втратили. Ну тобто щось нудне на кшталт "Селища" Буличова - це найнудніший приклад таких створінь, від назви до змісту. А детективом, та ще з гумором, такі світи ще не створювали. Принаймні, мені так здається.
Ще раз бажаю удачі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 15:15 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Орангутан - радше не батько, а відносно віддалений предок...
Ох... що я можу сказати? Тільки ще раз - дякую! Але тепер вже не за розбір, а за те, що правильні питання ставите, вони дуже допомогли продумати деталі. Тепер вже бачу, що зробити з цього хоча б довше оповідання або повість - не така вже й провальна ідея...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 20:03 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
bb022 Смайл

Автору вдалося докладно й вправно описати змінений стан свідомості, коли людина в комі.
Те, що зберігається інтрига й майже до самого фіналу незрозуміло, що саме відбувається - можна визначити як плюс і як мінус. Плюс - саме тому, що інтрига. Мінус - немає жодного натяку на фінал. Те, що мозок "показує" Ігорю - окрема історія, а фінальний абзац - окрема історія. Так, у фіналі розв'язуються всі проблеми ГГ, але яким чином? Фактично дружина потягла Ігоря за собою. Реанімація не допомогла, і він пішов туди, де побачив останній смайлик у житті. Враховуючи, що ми нічого про Ігоря не знали, жодних емоцій такий фінал не викликає. Ігоря не шкода. Він сприймається як умовна постать із дивного сну.
Щодо реалій війни, які виникають лише наприкінці оповідання - напевно, треба було трохи раніше розкрити, ким був Ігор насправді. "Він працював на занудній роботі, на якій навіть не розумів своїх обов’язків: просто працівник, якому казали куди йти та що робити" - не найкраща характеристика для такого персонажа.
Напевно, варто додати зв'язок між двома частинами твору і якихось життєвих обставин, конфліктів, вчинків, які допоможуть краще розкрити характер героя.
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 21:19 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 09.09.2021 14:03
Сообщения: 17
Тут розбирають на атоми всі оповідання, чи по заявкам? Бо інколи цікаво порівняти свої враження від тексту з іншими читачами, а тут ще й пояснення на що варто звернути увагу)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 21:41 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Тим, хто залишає заявку. Ви також можете відкрити кафедру. Та будь-хто з учасників або зареєстрованих на форумі користувачів

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 23.01.2022 15:00 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
bb029 Блискавична

Трохи дивна ГГ. Або навіть не трохи.
От уявіть. У вас кімнатою літає кульова блискавка. Яка реакція має бути? Страх, оціпеніння, бажання бігти кудись - безліч варіантів. І звісно, варто показати, які з тих емоції обурюють ГГ. Ні, вона лежить собі, і лише ноутбук рятує від блискавки.
А далі починається дивне - ця героїня, яка щойно лінувалася відірвати п'яту точку від ліжка, раптом починає переслідування злочинців. А тоді у стані блискавки знищує самий пристрій, який її перетворював на блискавку. До чого це могло призвести згідно з логікою фант. припущення (а я вважаю, що будь-яка фантастика має бути всередині логічною)? Вона могла зникнути.
Ну добре, здається, все завершилося щасливо.
Але головне питання - в чому полягає ідея цього оповідання? Я не знайшла для себе відповіді.
Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 23.01.2022 22:23 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Птица Сирин писал(а):
bb022 Смайл

Автору вдалося докладно й вправно описати змінений стан свідомості, коли людина в комі.
Те, що зберігається інтрига й майже до самого фіналу незрозуміло, що саме відбувається - можна визначити як плюс і як мінус. Плюс - саме тому, що інтрига. Мінус - немає жодного натяку на фінал. Те, що мозок "показує" Ігорю - окрема історія, а фінальний абзац - окрема історія. Так, у фіналі розв'язуються всі проблеми ГГ, але яким чином? Фактично дружина потягла Ігоря за собою. Реанімація не допомогла, і він пішов туди, де побачив останній смайлик у житті. Враховуючи, що ми нічого про Ігоря не знали, жодних емоцій такий фінал не викликає. Ігоря не шкода. Він сприймається як умовна постать із дивного сну.
Щодо реалій війни, які виникають лише наприкінці оповідання - напевно, треба було трохи раніше розкрити, ким був Ігор насправді. "Він працював на занудній роботі, на якій навіть не розумів своїх обов’язків: просто працівник, якому казали куди йти та що робити" - не найкраща характеристика для такого персонажа.
Напевно, варто додати зв'язок між двома частинами твору і якихось життєвих обставин, конфліктів, вчинків, які допоможуть краще розкрити характер героя.
Удачі на конкурсі!

Дяка за розбір мого твору! Я б з радістю розповів, як цей твір зародився та розвинувся. Тоді б деякі моменти трохи прояснилися, мабуть. Але я не хочу своїми коментарями вплинути на враження читачів.
Загалом, зі всіма вашими заувагами я погоджуюся. Скажу тільки одне: згадка про війну прийшла в останній момент, за лічені хвилини до дедлайну. Не хотів робити на ній акцент, тому й не приділив їй більше уваги.
Ще раз дякую за цінні поради, обов'язково їх врахую! Вам також бажаю всіляких гараздів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 23.01.2022 22:33 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Вітаю, шановна Птице!
Коментарі читачів змусили мене як автора поринути у думки, а задуманого мене завжди ноги несуть у напрямку до катедри.
То ж прошу поглянути розумним оком (хм, тобто двома розумними очима) на "Мачуху Землю".
Красно дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 23.01.2022 23:14 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Вітаю! Добре, поглянемо. Навіть чотирма (тобто в окулярах). :D
bb025 Мачуха Земля - N'12

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 24.01.2022 23:03 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую за відгук! Так, розумію, що багато чого мені не вдалося розкрити (вже потроху відмічаю, що змінити/дописати після конкурсу.

Птица Сирин писал(а):
І звісно, варто показати, які з тих емоції обурюють ГГ. Ні, вона лежить собі, і лише ноутбук рятує від блискавки.

Власне, емоції її не обурюють, героїня у стані депресії або субдепресії. Тому, власне, ці емоції не описані. Мені здавалось, що це зчитається з прозорих натяків, але вже розумію, що ні, не зчитуються. ( "Вона майже не рухалася, чи то тому, що десь хтось казав, ... чи ще чомусь", а також згадки що вона не виносила сміття, майже не ходила в магазин, не спілкувалась з друзями, не сиділа у соцмережах - на мою думку, це виходить за межі "лінувалася", але ви не перші вказали на неясність її стану, тож я обов'язково поправлю) Мб, додам в кадр антидепресантів та більше пояснень.

Цитата:
А далі починається дивне - ця героїня, яка щойно лінувалася відірвати п'яту точку від ліжка, раптом починає переслідування злочинців.

Як і в випадку з ноутбуком, тільки дійсно сильний страх змушує її рухатись.

Цитата:
Вона могла зникнути.

Тоді зникнула б вона та частина злочинців, було б неясно що з суперзлодієм (в мене й так не дуже ясно), і виходить що сенс оповідання - якщо в тебе депресія і в тебе з'явилась енергія на щось, витрать її на суїцид :?: Хоча в мене була думка про те, що знищення апарату знищить і її. Хоча мені здається геть нелогічним, що знищення апарату, який дає здібності, знищує власників цієї здібності. Виходить якась логіка "знищили скайнет і всі роботи попадали".

Цитата:
Але головне питання - в чому полягає ідея цього оповідання?

Оповідання, за моїм задумом, мало показати, як героїня, хай завдяки здібностям та зі стимулом "страх", розриває депресивний цикл безсилля. Вона використовує отриманий ресурс, робить вчинок, який змінює типову для людини в депресії думку "я не маю сил - я нічого не можу - я погана - силам нізвідки з'являтися". І в кінці вона кличе друзів, щоб ті допомогли їй щось робити по дому. Це не означає, що депресія для неї закінчилась, але на мою оптимістичну думку вона стала на шлях до лікування (і от скоріше тут мали б з'явитись антидепресанти). Навіть з цього свого опису я бачу, що треба дописати в оповіданні :)

Цитата:
Удачі на конкурсі!

Ще раз дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 24.01.2022 23:12 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Навіщо антидепресанти? Нехай тортика купить, позве друзів, гарну музику поставить, чаю поп'ють. Має допомогти! Тільки чай нехай зелений п'є, обов'язково!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 24.01.2022 23:22 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Бо депресія це хвороба/симптом хвороби, і частенько потрібно лікувати ліками, а не чаєм, як і фізичні хвороби. І психотерапія. Іноді тільки психотерапія. Тортик, друзі та музика, звичайно, теж підуть на користь, але, на жаль, без лікування життя героїні (як і всіх людей з депресією) навряд чи дійсно стане кращим(((

Хоча друзів вона ж вже покликала, може вони з тортиком прийдуть)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птиці Сирин
СообщениеДобавлено: 24.01.2022 23:31 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Тортик - це точно психотерапія!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 83 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB