Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 03:57

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 10:48 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 133
Откуда: IF
Гарне оповідання. Й майже все пояснили.

Крім одного. І це так і лишилось незрозумілим:
Автор bb025 писал(а):

Жінка може народити лише одну дитину. Якщо дитина народилась неживою - не рахується. Якщо живою - рахується, хоч би й жила зовсім недовго. Не люблю захаращувати оповідання поясненнями, але шкода якщо з тексту не зрозуміло.
.


Якщо планета перенаселена і рівень споживання десь так удвічі перевищує допустимий https://responsiblefuture.com.ua/dlya-u ... nogo-borgu , а населення планети не скорочується навіть під час "Пандемії", а навпаки -- чомусь і далі продовжує зростати, і далі ​народжується майже в 2.5 рази більше людей, аніж вмирає: https://www.worldometers.info/uk/ -- то у таких умовах бюрократична тяганина якось і недоречна.

Мало би бути просте правило -- жінка народила, лікарі щось зробили для унеможливлення повторних вагітностей, та й усе.
Бо якщо є винятки -- то буде й корупція, буде безліч "мертвонароджених", яких потім ховатимуть десь у підвалах, і які ще й битимуться у пісочницях за чужий пісок...
Зд., фільм " 7 сестра" якраз по це.

От у серіалі Utopia (2013), як я зрозумів, народжуваність хотіли зупинити вакцинуючи людей, для чого придумали якусь "Пандемію". Лише неясно, чи там хоча би одну дитину можна було...

А от у цьому оповіданні дитину ж таки дозволили.
Отже, всього лиш треба добре підготуватись до вагітності (очищення?), зробити всі необхідні тести (і генетичні теж), і таки не раз і не два походити на УЗД і всяке таке...

І якщо хтось нездатен зробити все правильно, то чому Земля "така-сяка", чому вона "мачуха"?
Якщо тут явно напрошується назва "діти злочинців", чи "гріхи матерів"...?


Інше питання -- чому цих дітей не можна було роздати безплідним парам, чи одностатевим?
От це питання прояснити би треба, мабуть...
Чи й тут був би ризик корупції і проблеми з обліком наявних дітей?

Або ж, чому надлишок людей не спрямовували на колонізацію планет?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 17:26 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.10.2020 01:21
Сообщения: 94
Вітаю, Авторе! Оповідання сподобалось, лише пара зауважень.
Хлопчик 13 років має вигляд 26-річного дядька? Малоймовірно.
"а отже, первісток пана Павла був другою, незаконною дитиною його коханої дружини" - хто такий пан Павло?

Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 17:30 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.10.2020 01:21
Сообщения: 94
Волод писал(а):
Інше питання -- чому цих дітей не можна було роздати безплідним парам, чи одностатевим?
От це питання прояснити би треба, мабуть...
Чи й тут був би ризик корупції і проблеми з обліком наявних дітей?

Або ж, чому надлишок людей не спрямовували на колонізацію планет?


То вже був би роман, якщо все пояснювати. Як на мене, нормально все описано, без "води".


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 20:46 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Козачка писал(а):
Вітаю, Авторе! Оповідання сподобалось, лише пара зауважень.
Хлопчик 13 років має вигляд 26-річного дядька? Малоймовірно.
"а отже, первісток пана Павла був другою, незаконною дитиною його коханої дружини" - хто такий пан Павло?
Успіхів!

Вітаю! Дякую за відгук!
Щодо дядька - то так, трохи гіпербола вийшла ))
А з паном Павлом то одруківка звичайно, бо спершу ГГ мав саме так називатись. Дякую за уважність!!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 28.01.2022 00:09 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
І до речі, я знаю

І, до

Цитата:
дуже складного і.. не

і...

Цитата:
То ж ви прийняли рішення
То ж вирішили, що капітаном буде
То ж у пана Богдана було
То ж одного хотіння, ба навіть знань

«Тож» у значенні «отже», «отож», пишеться разом. Детальніше: \\\\\

Цитата:
нас примусово запнуть на старий транспортувальник

запхнуть

Цитата:
Принаймні, я не точно не просив.

Перше «не» — зайве.

Цитата:
першим замісником — Розумник

Дійсно, таке слово є. Але чому б не більш звичне «заступник»? Усе ж таки «замісник» виглядає як калька з російського «заместитель».

Цитата:
- “Яструб” - мій зореліт. Я — його законний

Дефіс — не заміна тире.

Цитата:
“Яструб” певно втомився скніти

“Яструб”, певно, втомився скніти

Цитата:
космопорту, то ж він старався як міг.

то ж пропонував нареченій

тож

Цитата:
і все частіше зверталися по допомогу до “Яструба”, ніж до свого колишнього директора.

Якось воно незграбно, око муляє. Треба або «все частіше», або «частіше... ніж», але не так, як зараз. Це різні вислови, вони не поєднуються.
Наприклад: «...і все частіше зверталися по допомогу до “Яструба”, а не до свого колишнього директора».

Цитата:
зіштовхувались один з одним саме так часто, як будь-які інші.

так само часто

* * * * *

Історія цікава, захоплююча та водночас зворушлива. Виглядає як натяк на щось більше, і це дуже доречно.

Автор bb025 писал(а):
Власне, за моїм задумом
[+] власне задум
ситуація виглядає таким чином: дістати пристойне направлення для всіх разом не вийшло. Розділяти хлопців - це найгірше, что можна зробити, і директор це розуміє, бо разом вони набагато сильніші, ніж окремо. І розуміє, що вони будуть тікати. А тікати краще не з Землі (бо спіймають і запроторять до тюремного астероїду), а вже з місця призначення. Тому й намагається підсолодити пігулку, щоб затримати втечу.

Мені здавалося, що те все можна прочитати з оповідання, але якщо не дуже читається, то зле

Даруйте, але справді не читається. У вчинках та словах директора жодних ознак такої «маніпуляції» не видно. В мене склалося враження, що директорові спочатку все якось байдуже — він однією ногою на пенсії. Лише потім він починає хвилюватись, все дужче й дужче. І от, нарешті, вирішує, що діти йому дорожчі за пенсію та спокійне життя.
До того ж: а чому «з місця призначення тікати краще»? Нема жодних підстав робити такий висновок, оскільки невідомо, як виглядає та Галілея та поселення на ній.

Зауважу також: особисто мені не сподобалось те, що заходи щодо боротьби з перенаселенням Землі згадуються виключно в негативному контексті. Дозволю собі дати посилання на свій твір, де ця проблема розглянута під іншим кутом зору.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB