Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 19:37

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 16.01.2022 20:07 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання bb025 Мачуха Земля


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 20:34 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Дуже гарно прописані образи, драматична складова на висоті, взагалі дуже сильне й цікаве оповідання. Але в мене тут виє а плаче звір-обґрунтуйко. Він скиглить, що директор інтернату не міг не знати правил вступу до Академії, навіть якщо його вихованці туди ніколи не вступали. Просто тому, що це в цілому освітньо-виховна сфера, в ній така інформація циркулює й обговорюється, навіть тими, кого не стосується безпосередньо.
Відкритий фінал, як на мене, тут саме те, що треба. Він дає читачеві хоч якусь надію на те, що все не скінчиться погано.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 21:08 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Валерія Малахова писал(а):
Він скиглить, що директор інтернату не міг не знати правил вступу до Академії, навіть якщо його вихованці туди ніколи не вступали.

Красно дякую за відгук! Дуже приємно, що вам в цілому сподобалось оповідання.
Щодо правил, то за моїм задумом, директор знав про правила, але сподівався, що вони не настільки жорсткі, й мав надію, що при особистій зустрічі зможе "домовитись" - мовлял, вже раз навіть прилетіли, то не виженуть. Мабуть, треба було так і прописати, більш чітко.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 21:27 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Автор bb025 писал(а):
Щодо правил, то за моїм задумом, директор знав про правила, але сподівався, що вони не настільки жорсткі, й мав надію, що при особистій зустрічі зможе "домовитись" - мовлял, вже раз навіть прилетіли, то не виженуть. Мабуть, треба було так і прописати, більш чітко.

Так-так, щиро раджу прописати чіткіше цей момент, бо мені він не так прочитався, і навряд чи я в цілому світі єдина, хто так сприймає :)
В цілому ж - безперечно, оповідання сподобалося, воно написано дуже якісно, з великою увагою до деталей і характерів.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 15:14 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Якась дивна поведінка директора. Знаючи, що серед хлопчиків є його син, він не вмовляв його розділитися і погодитися на кращу пропозицію, ніж Галілея. Мало того, він навіть збирався приховати інформацію про землетруси.
Не зрозуміла, для чого хлопчикам було надано надздібності, якщо, окрім інтелекту Розумника, вони ніде не задіюються. Нмсд, можна було б обійтися і без них. Та і в принципі окрім Розумника та Локі інші хлопці в історії практично не фігурують. Тому склалося відчуття, що їх дописали для кількості, щоб створити проблему розподілення.
Загалом, задумка цікава, але реалізація потребує корегування.

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 22:10 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Іва писал(а):
Якась дивна поведінка директора. Знаючи, що серед хлопчиків є його син, він не вмовляв його розділитися і погодитися на кращу пропозицію, ніж Галілея. Мало того, він навіть збирався приховати інформацію про землетруси.

По-перше, спілкуватися син директора може лише з друзями, і про це написано. По-друге, для директора за цей час вже сталося так, що емоційно "всі його діти".
Іва писал(а):
Не зрозуміла, для чого хлопчикам було надано надздібності, якщо, окрім інтелекту Розумника, вони ніде не задіюються. Нмсд, можна було б обійтися і без них. Та і в принципі окрім Розумника та Локі інші хлопці в історії практично не фігурують. Тому склалося відчуття, що їх дописали для кількості, щоб створити проблему розподілення.

Ніяких навмисних надздібностей. Просто діти майбутнього. Чом би й не такі?
Іва писал(а):
Загалом, задумка цікава, але реалізація потребує корегування.

Дякую за ваш відгук і за вашу особисту точку зору.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 22:42 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 16.01.2022 00:52
Сообщения: 21
Дуже цікаві персонажі, Яструб трохи нагадав Рору з мультсеріалу (і ще коміксів) Вартові Галактики, і це мені подобається)

Деякі моменти з твору дійсно є трохи нечіткими. От, наприклад, я одразу здогадалась і про те, що на той момент на Землі всі діти є такими дивовижними, і про те, що директор знав про правила нові,
[+] здогадки-спойлери
(ну, тобто в моїй голові він або сподівався що зможе вмовити Академію, або що він від початку задумував варіант без вступу в неї як основний)
але на початку мене здивувало, що директор своїм "рідним дітям" намагається збрехати про те, що їх чекає хороший варіант переїзду.
[+] думки-спойлери
На смерть йти легше з надією? Але ця риса надалі не розкривається. Тобто спочатку він виглядав в моїх очах не таким й позитивним персонажем, а потім вже все стало на місця.


При цьому вищесказане абсолютно не заважає сюжету бути цікавим та захопливим! Для гармонійності хотілось би більше чіткості, але я так кайфонула, що сиджу тут десять хвилин думаю, як би сказати про ті моменти, щоб це не виглядало наче я ваш твір хочу насварити)
Успіхів на конкурсі!

_________________
Мій Аркуш
_____________________________________________

А хто ж мені заборонить?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 22:54 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дякую за відгук!

Ліза Маслова писал(а):
але на початку мене здивувало, що директор своїм "рідним дітям" намагається збрехати про те, що їх чекає хороший варіант переїзду.

Власне, за моїм задумом
[+] власне задум
ситуація виглядає таким чином: дістати пристойне направлення для всіх разом не вийшло. Розділяти хлопців - це найгірше, что можна зробити, і директор це розуміє, бо разом вони набагато сильніші, ніж окремо. І розуміє, що вони будуть тікати. А тікати краще не з Землі (бо спіймають і запроторять до тюремного астероїду), а вже з місця призначення. Тому й намагається підсолодити пігулку, щоб затримати втечу.

Мені здавалося, що те все можна прочитати з оповідання, але якщо не дуже читається, то зле


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 23:01 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 16.01.2022 00:52
Сообщения: 21
Автор bb025 писал(а):
якщо не дуже читається, то зле

На жаль, не дуже читається, принаймні мені. Хочеться буквально кілька штрихів, які б це прояснили... І, на мій смак, буде взагалі бомбічно!
Але це вже не мені вирішувати)

_________________
Мій Аркуш
_____________________________________________

А хто ж мені заборонить?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 23.01.2022 01:43 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.04.2021 22:38
Сообщения: 33
Откуда: Миколаїв
Вітаю Авторе.

На мою думку, трохи не дороблене закінчення. Складається враження, що отримавши відмову герої так і залишаться жити біля дверей. Може слід було у декілька фраз описати їх плани на майбутнє життя? Видати якусь ідею?

Штучний інтелект корабля вийшов егоістичним. Він же не дав директору можливість "владнати ситуацію", тож провина за загибель жінки лежить у тому числі й на ньому. Очікуваніше було б, як би директор сильно на нього за це образився, а не мучився відчуттям провини перед ним (але це моя думка)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 23.01.2022 11:30 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дякую за відгук! Маю надію, що якщо герої - справді команда, то вони складуть хороші плани. А якщо їх змалювати в фіналі, то вийде ніби початок повісті. То ж вважаю, що власне для оповідання неважливо які саме вони матимуть плани надалі. Але то власне моя думка як автора.
За текстом я декілька разів підкреслюю, що на той момент штучний інтелект ще сам був "дитиною" і якась там жінка важила для нього очікувано менше, ніж власник, головна й дуже важлива людина в його існуванні на той час. Звичайно може на місці директора хтось би інший сильно образився. Щодо провини, то я вважаю, що винен в першу чергу батько жінки, який впевнив її, що він все владнав, то ж вона вирішила що може народити ще одну дитину.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 23.01.2022 22:05 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Вітаю вас з проходженням до фіналу! І хочу сказати, що, може, я дуже неуважна читачка, але оці акценти для мене не були чіткими в тексті:
Автор bb025 писал(а):
За текстом я декілька разів підкреслюю, що на той момент штучний інтелект ще сам був "дитиною"
...
Щодо провини, то я вважаю, що винен в першу чергу батько жінки, який впевнив її, що він все владнав, то ж вона вирішила що може народити ще одну дитину.

Тобто я розумію, що в тексті є потрібні слова, але особисто в мене на них увага не закцентувалася. Можливо, є сенс дещо чіткіше на них наголосити. Втім, якщо це тільки повз мою увагу проскочило, то, звичайно, все гаразд.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 23.01.2022 22:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Валерія Малахова писал(а):
Вітаю вас з проходженням до фіналу!
Тобто я розумію, що в тексті є потрібні слова, але особисто в мене на них увага не закцентувалася.

Дякую!
Та ніби ті моменти й не є такими вкрай важливими, щоб на них акцентуватися дуже. Для тих читачів, кому потрібне обгрунтування чому зореліт так поводився, воно є. Кому цікаво, чому жінка, знаючи закони, вирішила народити другу дитину, теж є пояснення. Власне, про обидва моменти можно було б окреме оповідання написати, і тоді вже їх показати з усіма подробицями, але то не було моєю метою )


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 24.01.2022 18:11 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.05.2020 23:33
Сообщения: 116
Вітаю
Досить непогана історія. Але якось дивно що в половини персонажів немає імен. Навіть зореліт має ім'я. Складається враження що вони лиш для кількості.
Також не чітка картина із законами землі. Якщо ж можливо мати лиш одну дитину, то й в результаті є лиш одна. Також не відомо чи можливо врегулювати дане питання у вищих інстанціях.
Й не зрозуміло щодо ШІ. Якщо він дитина значить він ще навчається. Як на мене досить не розумно ставити на зореліт неповноціний ШІ.
Щасти

_________________
'Яким би ти не був соковитим і апетитним персиком, знайдеться той, у кого алергія на персики.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb025 Мачуха Земля
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 10:13 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Вгадай писал(а):
Вітаю
Досить непогана історія. Але якось дивно що в половини персонажів немає імен. Навіть зореліт має ім'я. Складається враження що вони лиш для кількості.
Також не чітка картина із законами землі.

Дякую за відгук!
Чому "немає імен"? Просто отакі собі імена. Хіба всіх мають (особливо у фантастичному творі) звати Мишками та Дмитрами? То не цікаво буде.
Жінка може народити лише одну дитину. Якщо дитина народилась неживою - не рахується. Якщо живою - рахується, хоч би й жила зовсім недовго. Не люблю захаращувати оповідання поясненнями, але шкода якщо з тексту не зрозуміло.
Щодо "врегулювати у вищих інстанціях"... ну от же дідусь дав "баранця в папірці" і ніби врегулював, як на жаль багато що і в наш час регулюється. Якби можно було офіціно врегулювати - то напевно врегулював би. А якщо так не зробив, то певно не можна.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 20 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB