Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 17:48

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 15 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 16.01.2022 20:07 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 16.01.2022 21:57 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Перше прочитане оповідання, і такий гарний післясмак!
Єдине, що трохи є відчуття, що Автор чи Авторка квапилися, і момент узяття на себе відповідальності вийшов трохи "в лоба", можна було би трііішечки більше розкрити вагання героїні, але і так дуже сподобалося.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 02:59 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
А для мене тим, що не сподобалося, був фінал. Він якийсь закороткий і наче не від цього оповідання. Те, що капітана знайшли мертвим, не відчувається чимось значущим для цього оповідання. На мій погляд, фінал би краще переробити. Але все решта сподобалося :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 19:11 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
Назва інтригуюча, а от оповідання видалося дещо непродуманим, можливо у автора не вистачило часу. Не зрозуміло, чому саме головна героїня захотіла стати капітаном, врятувати корабель, а решта пасажирів поводились індиферентно, серед них були ж нормальні чоловіки? (Ох, відчуваю, зараз мені прочитають лекцію про те, що кругом одні алкаші, ледацюги та безхребетні тварюки, а не мужчини). І ще, тепер вашій героїні доведеться до кінця життя крутити штурвал? Помітив багато русизмів, але то таке, виправиться.

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 20:22 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Солнечный зайчик писал(а):
Не зрозуміло, чому саме головна героїня захотіла стати капітаном, врятувати корабель, а решта пасажирів поводились індиферентно, серед них були ж нормальні чоловіки?

Еее, якось дивно звучить постановка питання.
Героїня опинилася біла капітана у момент, коли в того стався панічний напад, і він вирішив втекти від відповідальності. І вона виявилася готовою до того, щоби взяти на себе відповідальність, хоча ще на початку твору вважала, що не готова брати відповідальність за власних майбутніх дітей. Усе логічно.
А от бігати по кораблю в пошуках гіпотетичного "нормального чоловіка", який погодиться - скидається на геть нерозумну поведінку. До того ж, хто сказав, що чоловік без досвіду крутіння штурвалу стане кращим капітаном для корабля-привида, ніж жінка без досвіду крутіння штурвалу. Тут навіть до "чоловіки фізично сильніші" ніяк не проапелюєш, бо ж вони усі привиди, а привиди не мають фізичної сили.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 20:24 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Пляшку вина на столик попередній коментаторці! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 20:35 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Дякую всім за відгуки!
Фінал дійсно недопрацьований - каюсь. Я вже його правлю/ Всі так кажуть, але і я скажу - дописувалося оповідання в останню мить.
Цитата:
Не зрозуміло, чому саме головна героїня захотіла стати капітаном, врятувати корабель, а решта пасажирів поводились індиферентно, серед них були ж нормальні чоловіки?

Цитата:
Героїня опинилася біла капітана у момент, коли в того стався панічний напад, і він вирішив втекти від відповідальності. І вона виявилася готовою до того, щоби взяти на себе відповідальність

У мене була запланована ціла сценка, яка б привела до розуміння цього епізоду. Але я тупо забув її написати через поспіх))
Сказавши "я капітан", дівчина НЕ взяла на себе жодну відповідальність. Це була така собі дитяча примха. Вона не збиралася крутити штурвал, вона наказувала зробити це капітану, тобто руками "справжнього" дорослого виконати свою забаганку. А монстр їй "Ну раз ти капітан, то на тобі штурвал. Крути, якщо зважишся". І не факт, що дівчина таки стала відповідальнішою, просто конкретна ситуація її змусила діяти. Її бажання жити було сильнішим, за бажання "вилізти на ручки".
Щодо решти пасажирів, то варто зауважити, що в героїні була одна перевага - вона була не сама, а з дівчинкою. Монстр не розділив їх, сприйнявши за єдину дитячу душу. Інші бачили лише капітана, який їх ігнорив. І окрім капітана НІХТО не міг нічого рухати на кораблі в тому числі і штурвал. Можливо тому з них ніхто не додумався, що можна стати капітаном.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 16:48 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 16.01.2022 17:09
Сообщения: 24
Олю, Насте - кличний відмінок.
ТисячА коли ви пишете про дату.
Ідея та реалізація для мене виявилися не до кінця зрозумілими, наче туман і їх поглинув. Але читалося легко.

_________________
Кожному своє


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 17:01 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Цитата:
Адже вони обійшли кожен закуток корабля. Він був порожнім, але доступним.

Я так розумію на кораблі був один закуток?))

Загальна ідея зрозуміла. Навіть, я б сказала, вона тут прямо в лоба і говориться. Але мені не вистачало переживань ГГ. Таке відчуття, що вона мислить як "справжня" доросла, але цілком свідомо поводить себе як дитина і перекладає відповідальність на інших. І навіть крутіння штурвалу у неї не викликало аж таких великих сумнівів. Скоріше це роздуми на кшталт "так не хочеться зараз мити посуд, але ж гречка в кастрюлі засохне, поки хтось інший додумається, а потім не відмию".
Хоча можливо це такий авторський задум? Типу, що інфантильні люди інфантильні цілком усвідомлено, а не через те, що насправді нічого не можуть без інших?

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 24.01.2022 18:52 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.05.2020 23:33
Сообщения: 116
Вітаю
Оповідання сподобалосяб легко читається, що дозволило з головою поринути у атмосферу історії.

[+] Ось вона, перша й неочікувана фантастика
Цитата:
– Звісно! Я планую одружитися і створити з тобою сім’ю, народити дітей. Ти хіба цього не хочеш?

Народити дітей?? чути від хлопця як на мене не камільфо. Можливо, краще виростити і виховувати.


В загальному сподобалося, не дивлячись на кінцівку
Щасти

_________________
'Яким би ти не був соковитим і апетитним персиком, знайдеться той, у кого алергія на персики.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 00:19 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Дякую всім за відгуки!

Вгадай писал(а):
Народити дітей?? чути від хлопця як на мене не камільфо. Можливо, краще виростити і виховувати.

Так часто кажуть "разом народити дітей". Але тепер я дійсно задумався, чого хлопці це говорять... Може процес зачаття і навіть вагітності - досить непоганий період, а коли вже доходить до "виховати" стає не так весело?)))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 16:45 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.09.2021 15:10
Сообщения: 152
Откуда: Ненька Україна
Авраам народив Ісаака ж!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 28.01.2022 16:47 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.01.2022 12:22
Сообщения: 24
Мені не вистачило мотивації головної героїні а ще я трохи заплуталась у тому, де були люди-привиди спочатку і чому вони всі усе-таки вижили, якщо потруїлись випарами.
І ще :) "Вода була шалена. За бортом вирував легкий шторм", а герої спокійно ходять палубою як по твердій землі, хоч судячи з опису це невеличке прогулянкове судно, а не лайнер. Їх там мало незле теліпати.
Ну і ще трохи прикро за море, бо я живу в приморському місті й обожнюю море, але це я просто нию. Я ж розумію, що "море vs гори" - це крутіше за "кенон vs нікон" :lol:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 28.01.2022 17:26 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Дякую за відгуки!
Снегирь писал(а):
Мені не вистачило мотивації головної героїні а ще я трохи заплуталась у тому, де були люди-привиди спочатку і чому вони всі усе-таки вижили, якщо потруїлись випарами.
І ще :) "Вода була шалена. За бортом вирував легкий шторм", а герої спокійно ходять палубою як по твердій землі, хоч судячи з опису це невеличке прогулянкове судно, а не лайнер. Їх там мало незле теліпати.
Ну і ще трохи прикро за море, бо я живу в приморському місті й обожнюю море, але це я просто нию. Я ж розумію, що "море vs гори" - це крутіше за "кенон vs нікон" :lol:

Люди були в галюцинаціях)) Не можна вірити словам монстра - монстри мають властивість брехати.
"Легкий шторм" - поняття відносне)). В даному оповіданні це скоріше невеличкі хвилі, які виглядають непривітно, але для прогулянкового судна не заважають (в морі я був знаю, як це все виглядає, якщо що). Мабуть цей абзац перепишу, щоб було зрозуміліше.
"море vs гори" - це на любителя. Думаю, для людини з морською хворобою відповідь очевидна. Хоча в оповіданні мова про відпочинок в стилі "пляжні тюлені". Особисто я завжди ставлю "і" замість "vs". І то і то - моя любов.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb024 Крути штурвал, або хочу на ручки
СообщениеДобавлено: 28.01.2022 20:20 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.01.2022 12:22
Сообщения: 24
Дякую за відповідь!
Здається, я читала ваше оповідання у стані втоми, тому не все зрозуміла. Ще й не сказала нічого хорошого. На мене не схоже. Прошу вибачення.
Насправді, мені сподобався морський монстр і його світогляд. Якось аж співчувати йому почала))
Епізод, коли Оля прокинулась і блукала по порожньому кораблю, трохи нагадав "Лангол'єрів". Але це не погано. Я люблю "Лангол'єрів" :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 15 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB