Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 17:56

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 35 ]  На страницу 1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 16.01.2022 20:07 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4112
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання bb019 Щастя на продаж


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 21:14 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Початок здався трохи приторним, але я подумала: це так задумано автором, а далі має початися більш реалістична динаміка. І не помилилася.
Дякую, було цікаво.
Успіху на конкурсі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 21:50 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 02.01.2022 21:26
Сообщения: 95
Откуда: не місто, а усмішка Бога
Чесно скажу, що занудився. Мабуть, соціальні драми обгорнуті у фантастичну обгортку - не моє. Але написано гарною літературною мовою, обдруківки та помилки у око не впали. Герої мають свої характери та прагнення. Певне, оповідання знайде свого читача.

_________________
Мій Аркуш https://arkush.net/user/762


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 15:32 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 16.01.2022 17:09
Сообщения: 24
Автор перемудрував. забагато філософії, психології, думок. Початок мені сподобався більше, ніж закінчення. Гадав, що автор розвине історію в бік антиутопічного світу, а вийшло все трохи вужче. Хотілося більше дій, а не думок героїні. Ідея +, реалізація -.

_________________
Кожному своє


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 21:53 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дякую за відгуки.

І ні, антиутопічного світу не хочу. Ні-ні. :)
Досить і того, що ретельно ліпимо і живемо ньому.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 23:07 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Не знаю, чи це хотів написати автор, але я побачила утопію. Таку утопію, в яку готова повірити: де гарні речі робляться не через високі моральні якості, а тому що приносять прибуток; де немає 100% щасливого населення, а кожен використовує отримане в міру власної зіпсутості :) Хтось усім задоволений і спокійно себе живе, когось абсолютно не бентежать масові заворушення, якісь умовні майдани - а, що мені до того, влада розбереться, а мені треба робити свої справи, хтось ламає собі життя навіть на, здавалося б, рівному місці. Щастя - це не те, що ми купуємо собі в баночці, а те, що робимо собі самі, якщо риси особистості дозволяють.
Мабуть, це перша утопія, яку я читала з цікавістю. Дякую, авторе, мені сподобалося.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 19.01.2022 22:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
О. Радий, що добре читалось.
А ще там у мене є багато корисних блискавок! 8)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 20:36 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.09.2021 15:10
Сообщения: 152
Откуда: Ненька Україна
Вітаю, Авторе!
Цікава ідея, посили теж в основному зрозумілі. Та маю до вас питання: у чому ви бачите зміну своєї героїні?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 21:09 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Лана писал(а):
Вітаю, Авторе!
Цікава ідея, посили теж в основному зрозумілі. Та маю до вас питання: у чому ви бачите зміну своєї героїні?

Я не автор, але дозволю собі зауважити, що літературознавство, описуючи оповідання як вид творів, прозоро натякає нам, що в оповіданнях герой, як правильно, описується статичним, що перекладається нормальною мовою так: для оповідання розвиток героя не є обов'язковим, цілком достатньо розкриття його образу.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 21:15 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.09.2021 15:10
Сообщения: 152
Откуда: Ненька Україна
Валерія Малахова писал(а):
Я не автор, але дозволю собі зауважити, що літературознавство, описуючи оповідання як вид творів, прозоро натякає нам, що в оповіданнях герой, як правильно, описується статичним, що перекладається нормальною мовою так: для оповідання розвиток героя не є обов'язковим, цілком достатньо розкриття його образу.

Нічого не маю проти літературознавства.
Якщо автор відповість, поясню, чому спитала :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 22:03 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Літературознавство ні на що подібне не натякає.
А змінюватися має не герой (тобто не характер, він у людини з народження), а його доля

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 22:13 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Птица Сирин писал(а):
Літературознавство ні на що подібне не натякає.

Дійсно, не натякає: прямо говорить. "Оповіда́ння — невеликий прозовий твір, сюжет якого ґрунтується на певному (рідко кількох) епізоді з життя одного (іноді кількох) персонажу.
Невеликі розміри оповідання вимагають нерозгалуженого, як правило, однолінійного, чіткого за побудовою сюжету. Характери показані здебільшого у сформованому вигляді. Описів мало, вони стислі, лаконічні. Важливу роль відіграє художня деталь (деталь побуту, психологічна деталь та ін.)".
"Термін "оповідання" в його жанровому значенні зазвичай застосовується до будь-якого невеликого розповідного прозаїчного літературного твору з реалістичним забарвленням, що містить розгорнуту і закінчену оповідь про певну подію, випадок, життєвий епізод. Зміст терміна "оповідання" навіть у його найбільш широкому вжитку зберігає певні ознаки, а саме: обмежена кількість персонажів, показаних навколо однієї центральної події, відсутність розгорнутої життєвої історії персонажів, обмежений розмір".
І нічого - про зміну персонажа або його долі...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 22:19 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.09.2021 15:10
Сообщения: 152
Откуда: Ненька Україна
Там же: якщо в оповіданні ми маємо інтенсивну побудову сюжету, при цьому нитки життєвої долі дійових осіб стягуються в один вузол даної події...
І т.ін.
Якщо нескладно, виділіть тут інтенсивну побудову сюжету.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 22:22 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Здається, що та стаття, яку ви навели, не розглядає характер героя як такий, а стосується лише загальних жанрових рис оповідання.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 22:31 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Птица Сирин писал(а):
Здається, що та стаття, яку ви навели, не розглядає характер героя як такий, а стосується лише загальних жанрових рис оповідання.

"Характери показані здебільшого у сформованому вигляді". На жаль, швидкий пошук в інтернеті не дає ґрунтовних літературознавчих досліджень, тому я не можу навести просто зараз розлогу цитату. Але якщо пошукати саме в літературознавчих джерелах, то вони вказують, що герой в оповіданні може змінюватися внаслідок описаної події, а може не змінюватися (тоді оповідання просто розкриває нам його образ), так само його життя може не зазнавати жодних змін, і навіть конфлікту як такого може не бути. Оповідання цілком може бути "картинкою з виставки", яка описує ситуацію, аби змусити читача замислитися над тим, що такі ситуації бувають (і про що вони говорять). Розвиток образа героя, зміни, які він переживає, приміром, зміни в його світогляді, більш притаманні повісті та роману (втім, повість також може не показувати нам зміни в герої, а просто розкривати його образ). Що не означає, звісно, що в оповіданні таке заборонено.
В стислих описах жанрових особливостей оповідання все це здебільшого замінюють словами: "Характери показані здебільшого у сформованому вигляді" та "конфлікт не є обов'язковим в оповіданні".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 35 ]  На страницу 1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB