Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 18.04.2024 16:41

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 35 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 22:57 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 02.01.2022 21:26
Сообщения: 95
Откуда: не місто, а усмішка Бога
Я думаю не варто впадати у літературознавство. Краще просто написати, що сподобалося, а що ні. Якщо твір 100% відповідає оповіданню у термінології літературознавства, але не сподобався, то не особливо важливо чи відповідний він теорії літератури чи ні. А якщо сподобався, чи є якись цікаві особливості, що добре зайшли - тоді не важливо на скільки він відповідний формальним ознакам чи правилам.
Думаю автору цікава думка, в першу чергу, читача, ніж літературознавця.

_________________
Мій Аркуш https://arkush.net/user/762


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 23:06 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
"Формальні ознаки" не вигадані науковцями. Закони літератури такі ж само, як закони фізики, вони існують об'єктивно й незалежно від спостерігача. :wink:

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 23:15 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Це якесь стрибання з крайнощів в крайнощі. З одного боку Ніка, якій треба всього і побільше. З іншого Ірма, якій нічого не треба, бо то все відводить від щастя.
Що одне, що друге мені не близьке. Може тому, що моє щастя у діях, а не в тупому і комфортному перебуванні у світі. Тому суперечливі враження від оповідання.

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 01:16 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Йой. :shock:

Дослідження структури має сенс, мабуть. Важко сказати. Бо я зазвичай з точки зору зручності/корисності/приємності... читання на книги дивлюсь. :)
Але це мені нагадало, до речі, розповіді Кінга про його юний досвід (чи чийсь інший?)
У літгуртку він дивувався десь отакому: "чому історія не може були просто історією, а не якимсь заплутаним сенсом, типу – про що подумала корова, коли біля неї впав метеорит..?"

Але у мене сенси звісно ж є. :)
Лана писал(а):
Вітаю, Авторе!
Цікава ідея, посили теж в основному зрозумілі. Та маю до вас питання: у чому ви бачите зміну своєї героїні?

Вона ж не пішла "мейнстримним" (= "як у всіх") шляхом (після того, як блискавки на неї нагримали :)).
Хіба це не зміна?
З точки зору панівних норм може ж видаватись що пішла кудись зовсім не туди?

І знову згадався Кінг:
"– Ти знайдеш істот у темряві землі, значно глибшій за рештки тих гірських вершин, які до ноги повирубували вугільники, істот без очей, які вільніші, ніж коли-небудь була ти. Тому що вони живуть так, як їм самим хочеться, Джінет. Вони живуть повноцінним життям у своїй темряві. Вони всуціль такі, якими хочуть бути. Євка повторила свої останні слова, наголошуючи на них: "


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 01:22 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
І дякую за відгуки.
Ще й такі несхожі..!
От явно ж видно, що не одна людина на конкурсі грається, хай там що пишуть у Базікалці. :lol:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 12:03 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Іва писал(а):
Це якесь стрибання з крайнощів в крайнощі. З одного боку Ніка, якій треба всього і побільше. З іншого Ірма, якій нічого не треба, бо то все відводить від щастя.
Що одне, що друге мені не близьке. Може тому, що моє щастя у діях, а не в тупому і комфортному перебуванні у світі. Тому суперечливі враження від оповідання.

Слушно.
Бездіяльність – то, мабуть, вже небуття. Мені важко уявити що відлюдники робили у печерах (колись давно – задовго до появи ел.книг...)
А дія – то може бути щастя. І не та, що ДіЯ :), а якась ближча – почитати книги (діє мозок), порухатись-побігати (здоров'я та ще й ендорфіни як бонус), чи навіть молотком і зубилом помахати (тут вже все й одразу, мабуть :roll: ).
Або нещастя – щойно перебрано міру. От як в оповіданні.

Цитата:
We really did have everything, didn't we?
(Ми справді мали все, хіба ні?)
(Don't Look Up (2021)

Але невже ця думка прийде вісьмом мільярдам лише аж тоді, коли якась умовна "комета" буде поруч?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 12:26 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.09.2021 15:10
Сообщения: 152
Откуда: Ненька Україна
Автор bb019 писал(а):
Вона ж не пішла "мейнстримним" (= "як у всіх") шляхом (після того, як блискавки на неї нагримали :)).
Хіба це не зміна?
З точки зору панівних норм може ж видаватись що пішла кудись зовсім не туди?

Дякую за відповідь. Напишу те, що зчитала я. Для героїні - ні, не зміна, бо вона й не йшла не туди, куди всі, до цього, якщо я правильно зрозуміла. Тому вона правильна, зробила вдалий вибір, молодець, варто робити так, як вона. Правильно розумію?
Для чого це пишу. Самі по собі філософські моменти, звісно, річ гарна й має свого поціновувача. Я їх люблю під настрій. Але коли читаєш багато конкурсних оповідань поспіль, сприйняття трохи замилюється й від героїв підсвідомо хочеться активніших дій. Чи більших потрясінь. Хоча там вище написали, що це не обов'язково, але я саме про суб'єктивне відчуття. Я би більше асоціювала себе з героїнею, якби вона зазнала десь невдачі, відмовилася від своїх принципів, постраждала, зрозуміла, що не варто, й одумалася. Так, для відбиття цього у нас є Ніка, але Ірма трохи схожа на оту героїню, що її на цьому конкурсі вже і вбити хочуть :)
Там вище згадали про жанр утопії, але навіть у початковій Утопії бути свої невідповідності й проблеми.
Хоча.... Те, що Ірма дозволяє опіці зайнятися Нікою, може, і є тією тіньовою стороною її особистості?...Хоча вона й не зобов'язана вирішувати її проблеми, звісно, але якось різонуло.
От скільки ви роздумів викликали! :)
Буду рада, якщо напишете авторські міркування.
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 18:54 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Лана писал(а):
Дякую за відповідь.



Дякую за питання.

З точки зору громадськості героїня, мабуть, варта всілякого осуду: лінива, неамбіційна, і всяке таке. Це та колективна "точка зору", що майже незмінна впродовж століть. І саме внаслідок цієї лінивості, мабуть, Ірма так мало активності проявляє в оповіданні. :)
А Ніка – працьовита, роботяща, підприємлива... От лише "стартап" не злетів. Масове явище, до речі. Припускаю, що записи наркоманського "щастя" будуть і не надто цікаві, й не досить розмаїті, й "сировина" дешева, мабуть. І ризики вторинної залежності... Але поки таке "щастя" було новинкою, то, можливо, ще давало хороші прибутки.

Крім того, неодноразово писали, що зростання прибутків спричиняє і зростання витрат.
Тобто, замість зрадіти й лишити на майбутнє – треба бігом підвищувати соц.статус, чи щось таке.
Тому, мабуть, так часто бачимо як навіть і американці скиглять у фільмах. То особливо химерний вигляд має на тлі кількаповерхових будинків, але вони, мабуть, і не помічають...

І якщо раніше малі витрати Ірми мали виправдання лінивістю (і т.п.), то на тлі занепаду наркоманського сектору щастеробства, й, відповідно, посилення позицій первиного (бережного) – вона ж явно рухається нетрадиційним шляхом після втручання блискавок.
От як айтішник, що замість Мальдівів поїде відпочивати в село ;)
Тому, припускаю, що Ірму читачі хочуть вбити, бо вона якраз от і рве шаблони та проявляє ознаки "ворога народу". :roll: Тобто, коли всім мало, а комусь хоч і так само, але чомусь не мало – то це злить, вочевидь. Або, наприклад, натовп в єдиному, одностайному пориві накручує себе розмовами на тему "як все страхітливо подорожчало, треба терміно бігти й щось купувати поки ще не виросло...", і раптом хтось пищить "а у мене витрати знизились". І тут нарешті дізнаємось як насправді звучало виття баскервільських собак. :o

Щодо лікування Ніки – то знову згадався Кінг і його оповідання "кинь палити!"
Але чомусь здається, що наркотики важчі за тютюн так просто не лікуються. Справжнім наркоманам (офіційно) зовсім байдуже, мабуть, кого і як катуватимуть, коли тіло вимагає дозу.
Крім того, не знаю чи можна відправити сторонню людину на лікування електрошоком (як собак Павлова). Це видається якось незаконним... Тому, думаю, Ірма зробила пропозицію, і це вже все що вона могла... Хіба що ще – купити велику пачку наркотику, за гуртовою ціною, і забезпечувати подругу до смерті? Хоча – це якось моторошно...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 18:58 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.09.2021 15:10
Сообщения: 152
Откуда: Ненька Україна
Та ні, ваша Ірма хай живе щасливо, вбити хочуть читачі Мері Сью)
Як ви закрутили про ворогів народу!)
Я не про це. Не про те, що її відмінність дратує.
Радше про те, що чіпляє лише ментально, а для того, щоб оповідання запам'яталося, бажано ще й емоційно.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 22:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
+

Лана писал(а):
... від героїв підсвідомо хочеться активніших дій. Чи більших потрясінь. Хоча там вище написали, що це не обов'язково, але я саме про суб'єктивне відчуття. Я би більше асоціювала себе з героїнею, якби вона зазнала десь невдачі, відмовилася від своїх принципів, постраждала, зрозуміла, що не варто, й одумалася. Так, для відбиття цього у нас є Ніка, але Ірма трохи схожа на оту героїню, що її на цьому конкурсі вже і вбити хочуть :)
Там вище згадали про жанр утопії, але навіть у початковій Утопії бути свої невідповідності й проблеми.


Змусити ключового персонажа страждати?

Але чому страждання обов'язково мають бути глибокими, непереборними, нищівними...?
Що в оповіданнях, що у житті.
Чому б не уявити, що хоча би залежні від себе обставини людина може й буде налаштовувати правильно?

От, для прикладу, конкурс фантастики із 30ма авторами. :)
А виграє лише 1, або хай навіть 3.
Чи повинна решта обов'язково страждати?
Чи, можна думати інакше, наприклад "проголосували за бажане чтиво, і воно перемогло, і отже ще хтось намагатиметься так писати, і відтепер завжди матимемо що почитати. :)"
Бо брати справу в свої руки і писати доводиться лише ж тому, що всілякі хтосі й досі не написали те, що треба для читання. Або написали – але не так як треба. ;)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 22:18 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.09.2021 15:10
Сообщения: 152
Откуда: Ненька Україна
У стражданнях є свій сенс, якщо на те пішло:вони мотивують змінюватися. Статика - смерть. Стабільне щастя неможливе, бо людина до всього звикає. Їй треба гойдалки, як і всьому живому на планеті: вдих-видих, приплив-відплив, літо-зима, народження-смерть і таке інше. Динаміка словом :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 22:19 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.09.2021 15:10
Сообщения: 152
Откуда: Ненька Україна
Але згодна із пасажем про виграш-програш.
Але-2
Скажіть чесно: що мотивуватиме вправлятися у майстерності письма, виграш чи програш? :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 23:10 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 06.01.2022 16:25
Сообщения: 78
Лана писал(а):
Скажіть чесно: що мотивуватиме вправлятися у майстерності письма, виграш чи програш? :)

Прочитала ваш коментар, подумки чесно відповіла: "Виграш, звісно!", потім зрозуміла, що ви мали на увазі, довго сміялася.
Мене - виграш. Бо він означатиме, що я маю певні шанси вийти на більш широку авдиторію, ніж учасники конкурсів, а отже, треба вправлятися ревніше.
Янеавтор, раптом що.
Моя співавторка додає: страждання мотивує депресувати, радість мотивує робити щось для себе та для інших.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 01:08 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Лана писал(а):
У стражданнях є свій сенс, якщо на те пішло:вони мотивують змінюватися. Статика - смерть. Стабільне щастя неможливе, бо людина до всього звикає. Їй треба гойдалки, як і всьому живому на планеті: вдих-видих, приплив-відплив, літо-зима, народження-смерть і таке інше. Динаміка словом :)


Але ж можна вибирати собі щодня найцікавіше страждання (вибір і досі великий, якщо є бажання) і присвячувати йому обмежений час.
Втомились – відкладаєте його на завтра. Воно ж не пропаде. Лежатиме точнісінько там де поклали... Мабуть. :) От Ірма відклала – і ніц страшного ся не стало. ;)
А не так, що хапатись за всі страждання одразу. Чи борюкатись з одним до лютої втоми..
У (поза)минулі століття та активність відділяла життя від смерті.
Нині – зазвичай і близько таких проблем нема. То навіщо..?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb019 Щастя на продаж
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 09:03 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.09.2021 15:10
Сообщения: 152
Откуда: Ненька Україна
Дуже хочеться відкласти війну, смерть та інше кудись у позаминуле століття. Не відкладається тільки чомусь.
Хай щастить на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 35 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB