Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 13:32

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 30 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 12:40 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.01.2022 12:22
Сообщения: 24
Ну дуже круто! Читала - аж випала з реальності. А під "Меч Арея" ледве не розплакалась. Шопоробиш, я дуже емоційна людина :)
Про меломагію раніше не чула (не багато фентезі прочитала), тому здивувалась такому застосуванню пісень. По-хорошому здивувалась, звісно.
Порадували військові та релігійні терміни і відсутність матюків.
Коротше, я в уяві ніби фільм подивилась з крутезним саундтреком.
Щиро бажаю успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 21:44 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Дякую. Приємно, що сподобалося.

Вам успіхів навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 22:29 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
повідомлення від Бурштину: «Зайди».

Гм. Де наголос? «Зайди» чи «Зайди»?

Цитата:
Помітивши мене припинили розмову.

мене, припинили

Цитата:
Повернуться – розкажуть. – Він пошкріб п’ятірнею

розкажуть, – він

Цитата:
–Тобто

Потрібен пробіл.

Цитата:
бавовників на чолі з барином зараз видавався

барином, зараз

Цитата:
Звісно, усі гойдалки, павільйони у інше залізяччя

та

Цитата:
Трясця, виявляється не надто це і важко

Після «виявляється» потрібна кома чи тире.

Цитата:
з думками –сподіваюся

– сподіваюся

Цитата:
Я кивнув, мовляв зараз заховаю.

мовляв — зараз

Цитата:
Аби відволіктися запитав:

Аби відволіктися, запитав:

Цитата:
Зрозуміло, – простягнув я

Протягнув. Відмінність малопомітна, однак є. Ось і ось.

Цитата:
Звісно там все легко пройшло

Звісно, там

Цитата:
скрикнув Ботан вихоплюючи «Форт».

Ботан, вихоплюючи

Цитата:
з загальної вереїмії зникло

веремії

Цитата:
Невже, все дарма?

Зайва кома.

Цитата:
Ботан навіть намагався за фільмувати

зафільмувати

Цитата:
проте, електроніка вигоріла.

Зайва кома.

Цитата:
там, де він стояв тільки земля запарувала.

стояв, тільки

* * * * *

Цитата:
З вугіллям. Яке ми самі зовсім не купуємо, – Ботан злісно сплюнув на землю, – але Гетьманові держ(з)раду за нього чомусь шиємо.

Там багато чого можна пригадати, окрім вугілля.

* * * * *

Добре написано. Читається легко, на одному подиху.

Цікавим й оригінальним вийшов опис «музичної магії» — от тільки головному героєві слід було дати відповідне ім’я та атрибути. Наприклад — Бард, що завжди ходить із гітарою. Бо зараз незрозуміло, чому він вдає саме священника. Та й чародійство його заслуговує на власну назву — в коментарях згадувалось доречне визначення «меломагія». Тут можна було б провести паралелі з нашою багатою та розмаїтою музичною культурою.

Однак — шаблонність відчувається. Знову вовки. Знову тут всі хороші, а там всі погані. Знову головгерой перемагає завдяки Рідній Землі, а не просто тому, що він отакий крутезний дупонадирач.

Оце згадалося — як писати про героїчні діяння без пафосу. Дуже раджу, якщо не читали.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 23.01.2022 11:06 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Сильно_Грамотный писал(а):
Цікавим й оригінальним вийшов опис «музичної магії» — от тільки головному героєві слід було дати відповідне ім’я та атрибути. Наприклад — Бард, що завжди ходить із гітарою.


І на виході отримати реінкарнацію The Bards Tale у сучасних реаліях :wink:

Сильно_Грамотный писал(а):
Знову вовки. Знову тут всі хороші, а там всі погані. Знову головгерой перемагає завдяки Рідній Землі, а не просто тому, що він отакий крутезний дупонадирач.


Вовк на шевронах ССО. Логічно, що бійці з інших підрозділів називають їх вовками (насправді, мені невідомо чи така назва використовується у війську, тож можна розцінювати, як авторську вигадку). Щодо тут і там, то не зовсім тут хороші, бо ж на завдання йдуть без жодних санкцій "згори" :wink: А там , звісно ж, усі погані. Бо інакше вийде олюднення ворога, а це, якраз, шлях до "зійтисьпосередині", "побачитимірвочах" і "простоперестатьстріляти", який не працює від слова зовсім у наших реаліях (підтвердження тому - останні майже три роки). Ви бачили не поганих орків у Толкіна? Жукерів у Карда? Секохландійців у Вегнера? Отож...
Та й крутезний дупонадирач - то вже ближче до всемогутності. А так нецікаво. ГГ - звичайна людина (ну майже :mrgreen: ), що обмежені здібності.

Сильно_Грамотный писал(а):
Там багато чого можна пригадати, окрім вугілля.
Цікаво те, що переважна більшість порохохейтерських матеріалів, чомусь, румовна. Є в цьому якийсь символізм. Втім, ми тут про літературу, на про політику. Й подальша полеміка не призведе ні до чого, адже очевидно, що ми маємо різні політичні погляди і ніхто нікому нічого не доведе.

Дякую за виловлених блішок.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 00:18 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Автор bb017 писал(а):
не зовсім тут хороші, бо ж на завдання йдуть без жодних санкцій "згори"

Навпаки, це тільки підкреслює їх героїзм, бо ж підвищує ризик.
Але війна народжує не тільки героїв.

Автор bb017 писал(а):
А там , звісно ж, усі погані. Бо інакше вийде олюднення ворога, а це, якраз, шлях до "зійтисьпосередині", "побачитимірвочах" і "простоперестатьстріляти", який не працює від слова зовсім у наших реаліях

Справа в тому, що надто чітка поляризація, протиставлення «білі — чорні», перетворює текст із літератури на пропаганду. А вона завжди менш цікава, хоча б тому, що легко передбачувана. От хто б сумнівався, що Рідна Земля допоможе головному героєві. Було б цікавіше, якби вона не допомогла й довелося шукати щось інше для порятунку. Однак, за законами пропаганди, так статися не могло.

Автор bb017 писал(а):
Цікаво те, що переважна більшість порохохейтерських матеріалів, чомусь, румовна. Є в цьому якийсь символізм. Втім, ми тут про літературу, на про політику.

Так, справді. Однак ваш закид щодо мови вважаю настільки некоректним та образливим, що змушений відповісти:

[+]
— Головне часто ховається за другорядним.
Не настільки важливе питання, чому при Порошенко не заборонили роботу каналів Медведчука. Петро Олексеевич міг заявити, що на відміну від Зеленського, для нього свобода слова — святе, навіть якщо їй користуються вороги.
Але, важливо знати інше. Як при президенті Порошенко, під час війни з РФ, 112 канал, на який тоді оточення Януковича втратило і вплив і права власності, Мураевскій NEVS ONE і ZIK Демінського — канали, які Порошенко, застосовуючи жорсткий тиск на власників, особисто взяв під свій контроль (знаю про це абсолютно точно), виявилися каналами путінського друга Медведчука?
Вірите, що Порошенко і Медведчук не партнери?
Ну ну…

політтехнолог Сергій Гайдай


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 10:23 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Сильно_Грамотный писал(а):
Так, справді. Однак ваш закид щодо мови вважаю настільки некоректним та образливим, що змушений відповісти:


Даруйте. Зауваження про мову в жодному разі не мало на меті образити чи зачепити ваші почуття. Тут, радше, загальна риторика про мову прихильників-противників Порошенко.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 20:12 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Автор bb017 писал(а):
Даруйте. Зауваження про мову в жодному разі не мало на меті образити чи зачепити ваші почуття. Тут, радше, загальна риторика про мову прихильників-противників Порошенко.

Я так і зрозумів; просто це схоже на типову маніпуляцію: мовляв, хто проти Порошенко, той за Путіна. Це не так, як і твердження, що хто проти Порошенко — той неодмінно за Зеленського. Такі спрощення необ’єктивні.

Автор bb017 писал(а):
Вовк на шевронах ССО. Логічно, що бійці з інших підрозділів називають їх вовками

Навіть на цьому ж конкурсі є ще одне оповідання (032, «Битва крізь роки»), де також йдеться про наших вояків-вовків. Ну хоч би про лисицю хтось написав. :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 20:28 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 02.01.2022 21:26
Сообщения: 95
Откуда: не місто, а усмішка Бога
Сильно_Грамотный писал(а):
Ну хоч би про лисицю хтось написав. :)
. почитайте Вивір, у якомусь сенсі ваше бажання виконано 8)
Якщо що - я не його автор.

_________________
Мій Аркуш https://arkush.net/user/762


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 26.01.2022 09:46 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Сильно_Грамотный писал(а):
Навіть на цьому ж конкурсі є ще одне оповідання (032, «Битва крізь роки»), де також йдеться про наших вояків-вовків. Ну хоч би про лисицю хтось написав. :)


От коли у нашій армії з'явиться якийсь рід військ з лисицями на шевронах - підуть і про лисичок оповідання :wink: За наявних реалій вовки можуть хіба на кажанів перетворитися :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 29.01.2022 10:18 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Авторе, довели до сліз отим "Мчать козаки". І оповідання дуже сподобалося.
Щодо "пропаганди", про яку писали вище - ну, так у фільмі "Весілля в Малинівці" всі червоноармійці були молоді, вродливі і, приїхавши в село, тільки танцювали з місцевими дівчатами. І що? Рядові глядачі дивилися, вірили, фільм був страшенно популярним. Моя думка - твори, в яких наші хороші, а не наші погані, нам однозначно потрібні. Під час війни, на якій досі гинуть люди, писати про те, що "все не так однозначно", не на часі (НМСД).
Єдине: зачепилася за "бавовників". Не "лягло" мені це слово. Може, тому, що в моїй інфобульці так не кажуть.
В будь-якому разі - дякую за гарне оповідання, зичу успіху на конкурсі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 29.01.2022 23:22 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 16
Балацька Віра писал(а):
Авторе, довели до сліз отим "Мчать козаки".


Нє вінаватая я :wink: То до Живосила Лютича, який, власне і є автором тих щемких рядків.

Щодо того, пропаганда це чи ні - то мені більше імпонує назва "контрпропаганда". Бо нам усім (тим авторам, хто пишуть про звитягу наших воїнів) далеко до роспропаганди на кшталт поле бою - Україна чи вертольотників новоросії. Тьху, таке проти ночі згадувати :evil:

Дякую за високу оцінку, дуже приємно, що оповідання подобається.

Вам успіхів навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 30.01.2022 14:34 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.04.2021 22:38
Сообщения: 33
Откуда: Миколаїв
Вітаю Авторе!
Твір дуже сподобався.
Є маленьке зауваження:
Цитата:
Нарешті й сам дістав пістолет і нагвинтив глушник. Подумав, і відкрутив знову. Раптом хто сунеться – хлопці мають почути, бо ж можу не встигнути попередити.

Зброю готують, до початку активної фази операції. До того ж ГГ зручніше було б вбити вартового з пістолета з глушником, а не підкрадатись до нього із ножем (IMHO).
І ще одне. ГГ, знаходиться на радіозв'язку з іншими членами команди, отже йому немає потреби влаштовувати шум надворі, щоб попередити їх про напад ворога. По рації це вийде навіть швидше, ніж пострілами. До того ж, у бідівлі можуть не почути постріли, або прийняти за постріли ворожих патрулів десь у іншому місті (IMHO).

Щасти на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 30.01.2022 23:23 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Смит писал(а):
Зброю готують, до початку активної фази операції. До того ж ГГ зручніше було б вбити вартового з пістолета з глушником, а не підкрадатись до нього із ножем (IMHO).
І ще одне. ГГ, знаходиться на радіозв'язку з іншими членами команди, отже йому немає потреби влаштовувати шум надворі, щоб попередити їх про напад ворога. По рації це вийде навіть швидше, ніж пострілами. До того ж, у бідівлі можуть не почути постріли, або прийняти за постріли ворожих патрулів десь у іншому місті (IMHO).

Щасти на конкурсі!


Дякую, слушно. Захопився сюжетом та й випустив деталь, каюся.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 30.01.2022 23:29 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Максе, ти палишся! :D

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb017 Потойбіччя
СообщениеДобавлено: 30.01.2022 23:50 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Птица Сирин писал(а):
Максе, ти палишся! :D


Йой! Наспівує:
Прийди-прийди модератор
Тут спалився один автор (с) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 30 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB