Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 12:02

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 58 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 17:26 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Автор bb011 писал(а):
Наприклад, наші сучасники навіть не передбачили однакову електричну розетку у всіх країнах.
Але ж прогрес не стоятиме на місці. Наприклад, наші предки паровоз видумали попереду велосипеда, як це не дивно. Але з часом все одно додумалися до такого простого винаходу, як велосипед. Так що нащадки врешті-решт теж прийдуть до однакових розеток і стоп-слів. А ми, як фантасти, можемо наперед їм про це підказати!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 17:30 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
Прокрастинатор писал(а):
А ми, як фантасти, можемо наперед їм про це підказати!
Ото ж! І у цьому оповіданні я, якраз, наочно показую нашим нащадкам, чому саме треба мати однакове стоп-слово для усіх гіпноснів. 8)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 17:31 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Автор bb011 писал(а):
наочно показую нашим нащадкам
Вивернулися? ;)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 17:34 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
До речі, герой, справді, не все вчасно враховував, якби одразу почав би економити повітря через фільтри, то, звісно, зміг би ще більше його зекономити. Але мені, звичайно, сподобалося, що якби герой взагалі не борсався, то й не отримав шансів на порятунок.
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 17:45 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
Прокрастинатор писал(а):
Вивернулися? ;)

ха, це ще "квіточки". От коли я наберуся досвіду у конкурсах ...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 20:16 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2019 20:24
Сообщения: 107
Авторе, який кайф!
Так пройтися по всіх загадках і ребусах, висміяти кінострічки й закрутити врешті-решт інтригу у фіналі)
Нагадали анекдот про Фрейда "трапляються і просто сни". Саме воно.
Прекрасне, Авторе, маєте чудове почуття гумору.
А матчастина - взагалі респект.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 21:07 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
Христя Хмиз писал(а):
Авторе, який кайф!
Дякую за відгук! Дуже радий, що вам сподобалося.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 00:03 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Ох, яка знайома ситуація: вигадуєш складні загадки, а вони беруть і проходять напролом, і чхати хотіли на твою логіку і потрійні сенси :))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 03:18 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 16.01.2022 17:09
Сообщения: 24
Класне поєднання класики кінематографа в головоломки. Мені все зайшло.
Але який все ж таки нонсенс. Герою безмежно щастило та й він наче не телепень. Так я думав до фіналу. Зате помре задоволеним)

_________________
Кожному своє


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 07:37 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
Дякую за відгук!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 11:42 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 03.07.2021 15:09
Сообщения: 53
Хороше оповідання!

_________________
Мої твори:
https://arkush.net/user/3395


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 18.01.2022 19:12 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
Оля Рибка писал(а):
Хороше оповідання!
Дякую за відгук! Радий, що вам сподобалося.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 15:28 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Цитата:
Наразі кисень не генерується і в тебе є тільки той, яким заповнена станція. Його повинно вистачити на 12 годин

Я спеціально погуглила споживання людиною кисню, щоб дізнатися якого об’єму має бути станція, щоб кисню для однієї людини на ній вистачило лише на 12 годин. Вийшло +-10 метрів кубічних. Це, наприклад, кімната розмірами 2*2*2.5 м. Одразу виникає питання: яким чином там помістилося стільки відсіків?)))
По-правді, гг таку "велику станцію" міг за кілька годин повністю обстежити і без будь-яких підказок від маски))
Загалом цікавий сюжет. Але матчастина підкульгує.

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 16:18 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
Іва писал(а):
Цитата:
Наразі кисень не генерується і в тебе є тільки той, яким заповнена станція. Його повинно вистачити на 12 годин

Я спеціально погуглила споживання людиною кисню, щоб дізнатися якого об’єму має бути станція, щоб кисню для однієї людини на ній вистачило лише на 12 годин. Вийшло +-10 метрів кубічних. Це, наприклад, кімната розмірами 2*2*2.5 м. Одразу виникає питання: яким чином там помістилося стільки відсіків?)))
По-правді, гг таку "велику станцію" міг за кілька годин повністю обстежити і без будь-яких підказок від маски))
Загалом цікавий сюжет. Але матчастина підкульгує.

Дякую за відгук! Я дійсно не розраховував кількість кисню відповідно об'єму приміщення.
Але ось ви зараз сказали і я поліз шукати і маю дещо інші розрахунки.
Можливо ви рахували окремо тільки кисень. Треба розуміти, що кисень скаладає лише частину повітря. Для нормального дихання людини він має складати від 20.5% до 21% повітря.
Тож для розрахунку перейдемо від кисню до саме повітря. Знайшов посилання http://surl.li/bekgt щодо визначення повітреобміну у приміщенні.
Маємо наступну формулу L = Vпом * Kр (м3/год), де L - це об'єм повітря, який потрібен для людей у приміщенні, Vпом - об'єм приміщення, Kp - мінімальна кратність повітрообміну, що визначається за таблицями.
Тож повертаємося до Vпом = L/Kр. Який же L повинен бути на 12 годин? Згідно посиланню, що я надав, маємо такі значення для однієї людини:
20-25 м3/год на одну людину при мінімальній фізичній активності
45 м3/год на одну людину при легкій фізичній роботі
60 м3/год на одну людину при важкій фізичній роботі
Будемо виходити з того, що герой таки якусь легку фізичну роботу робив і нехай буде 40 м3/год - то виходить на 12 годин йому треба 480 м3. Правильно ж?
Тепер прейдемо до кратності повітреобміну. Що воно таке? Кратність повітрообміну (год-1) – відношення кількості повітря, що подається в приміщення впродовж однієї години (QB, м3/год) до внутрішнього об’єму цього приміщення (V, м3). Але в нас нічого не подається зовні до станції. Певне, якось забирається CO2 що видихає людина, бо без того навіть при безперервній подачі кисню, рівень CO2 підніметься вище норми і людина помре не від нестачи кисню, а від предозування CO2. Тож приходимо до того, що для того, щоб людина прожила у приміщенні 12 годин потрібно не менше 480 м3. Нехай у приміщенні стеля - 3 метри. Виходить 160 метрів квадратних приміщення. Це все ще небагато. І вмістити купу відсіків туди буде важкенько, хоча і можливо. Але тут ще таке питання. Чи обов'язково всі відсіки мають повітря? Чи не можуть для економії якісь з них герметично перекривати чи "законсервувати" на якийсь час, якщо вони не використовуються, для економії кисню? Тоді ми можемо вважати 160 метрів жилої частини станції, а інші відсіки не будуть туди пораховані. І це вже якось вирішує проблему "матчастини".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 16:44 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Цитата:
Тож повертаємося до Vпом = L/Kр. Який же L повинен бути на 12 годин? Згідно посиланню, що я надав, маємо такі значення для однієї людини:
20-25 м3/год на одну людину при мінімальній фізичній активності
45 м3/год на одну людину при легкій фізичній роботі
60 м3/год на одну людину при важкій фізичній роботі

Це ви назвали норми вентиляції кисню для людини для роботи в приміщенні. Але якщо закрити людини в герметичній кімнаті на 25м3 (при стандартній концентрації кисню), вона помре лише через 3 доби. Знепритомніє раніше, певні зміни в мозку будуть раніше, але людина ще житиме. Тобто у вашого ГГ було більш, ніж достатньо часу на те, щоб отримати допомогу, навіть нічого не робивши. Посудіть логічно, який об’єм мають акваланги, з якими проводять під водою по кілька годин? Навіть якщо зважати на те, що там повітря стиснуте і, здається більш концентрованіше.
І взагалі людина задихається не так від зменшення кисню, як від збільшення кількості вуглекислого газу.
Цитата:
и обов'язково всі відсіки мають повітря? Чи не можуть для економії якісь з них герметично перекривати чи "законсервувати" на якийсь час, якщо вони не використовуються, для економії кисню? Тоді ми можемо вважати 160 метрів жилої частини станції, а інші відсіки не будуть туди пораховані. І це вже якось вирішує проблему "матчастини".

Власне у творі є таке:
Цитата:
“Кришталеве озеро” — так називали цей центр охолодження на станції, як сказав мені Петро. Чим не льодова арена? Я запустив пошук на слово кристал у інформаційній базі і вона повідомила мені, що кристал походить від давньогрецького слова krustallos, що означало “лід”. Ось воно!
Я пробігся до відсіку з “Кришталевим озером” і відразу ж там побачив прямо по центру кристалічного дзеркала другий елемент живлення та знову ж таки наступну голограму.

Думаю, центр охолодження не є житловою зоною, а судячи з того, що гг туди побіг, кисень там є)) Тому, на жаль, ваше пояснення не тягне на порятунок матчастини твору)

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 58 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB