Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 20.04.2024 05:32

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 58 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 19:33 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
О, гру в кальмара новелізували. Й жвавенько вийшло. Хоча згоден з попередніми ораторами щодо особистості маніяка, бажано хоча б натякнути.
Ще бажаніше вичистити русизми:
показання, прийдеться, бровей, запроси, для робот, повезе.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 19:39 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
jsmith писал(а):
Ще бажаніше вичистити русизми:
показання, прийдеться, бровей, запроси, для робот, повезе.

Дякую за відгук! Гру кальмара не дивився. Наскільки я чув там основна тема, що треба замерти і не рухатися в слушний момент. Не дуже тісний зв'язок з сюжетом оповідання.
Русизми підчистимо. Щоправда з деякими я не згоден.
показання - тлумачний словник http://sum.in.ua/s/pokazannja
прийдеться - слушне зауваження, треба замінити на доведеться
бровей - що не так з бровами? http://sum.in.ua/s/brova
запроси - слушне зауваження, треба замінити на запит
для робот - тут не зрозумів, що з роботами не так? Якщо що - от тлумачний словник http://sum.in.ua/s/robota
повезе - цілком українське слово, згідно тлумачному словнику http://sum.in.ua/s/povezty


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 20:04 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 133
Откуда: IF
Автор bb011 писал(а):
Волод писал(а):
Чомусь є відчуття, що це не додасть логіки подіям...

Припустімо, що станція має кисню на рік.
Тобто, 189м³ кисню == 902м³ повітря == кубик розмірами 10м*10м*10м.
я думаю, що ці ваші розрахунки, м'яко кажучі, маячня. Вище я висилав посилання на норми споживання повітря для людини. В залежності від фізичної активності людини маємо:
20-25 м3/год на одну людину при мінімальній фізичній активності
45 м3/год на одну людину при легкій фізичній роботі
60 м3/год на одну людину при важкій фізичній роботі
На рік людина потребує від 175 200 м3 до 525 600 м3, аж ніяк не 902 м3




А хто сказав, що земні будівельні норми мають на меті відновлювати кисень, а не, наприклад, очищувати повітря від запахів, СО2, токсинів, виробничих випарів і т.д.? Всього того, що на косм.станціях мали би робити не ліси по сусідству, а спец.очищувачі?

Втім..., не відповідайте. Це риторичне питання.

Ви все робите правильно. Не треба зважати на дані й розрахунки, що суперечать бажаним. Всі науковці от саме так і працюють. :) І навіть президенти. ;)

А капосні коментарі тут пишуть просто всілякі дрібні заздрісники. Нащо на них зважати? :mrgreen:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 20:16 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
Волод писал(а):

Ви все робите правильно. Не треба зважати на дані й розрахунки, що суперечать бажаним. Всі науковці от саме так і працюють. :) І навіть президенти. ;)

А капосні коментарі тут пишуть просто всілякі дрібні заздрісники. Нащо на них зважати? :mrgreen:
та який же ви дрібний заздрісник? Ви геній, що відкрив, що людина може прожити у герметичному приміщенні 10 м3 з відводом СО2 цілий рік. До речі, відвід СО2 - це давно не фантастика, почитайте про скруббери СО2 і аппарати, що використовують автономну рециркуляцію повітря з відводом СО2 - ребризери. На жаль, у людей що їх розробляють не було такого генія, як ви, і їх неможливо використовувати так довго, навіть з тим, що додають кисень у цю рециркуляцію, чомусь не додумалися, що можна ж не додавати і рік жити. Тож не гайте часу - йдіть патентуйте свої розрахунки та робіть стартап. Заробите грошей стільки, що Маск буде вам заздрити!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 22.01.2022 21:08 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
Волод писал(а):
Припустімо, що станція має кисню на рік.
Тобто, 189м³ кисню == 902м³ повітря == кубик розмірами 10м*10м*10м.

До речі, прямо зараз є космічна станція з замкненим циклом рециркуляції повітря і з відводом СО2. Це - МКС. ЇЇ герметичний об'єм 931,57 м³. І чомусь вона не кубик розмірами 10*10*10, а має розмір 72,8 м * 108,5 м * 20 м, має 4 модуля. От посилання на вікіпедію:http://surl.li/betvw Так от, там проживає наразі семеро людей, тобто за вашими розрахунками без усякої генерації кисню вони мають легко прожити майже 2 місяця. Не дивлячись на відвід СО2 станція постійно генерує кисень для системи рециркуляції повітря. Кисень генерується з води. На одну людину для генерації кисню, за допомогою системи "Електрон" https://www.niichimmash.ru/projects/elektron-vm/, витрачається 1 літр води на добу. Тобто 365 літрів води на рік тільки на одну людину, а на сьомох вже 2555. Досить значну частину цієї води треба доставляти на станцію з Землі. Ви тільки уявіть скільки можна зекономити, якщо просто розсадити космонавтів по одному у кубиках розмірами 10м*10м*10м і нафіг вимкнути ту непотрібну систему генерації кисню! Ще раз кажу, не витрачайте час на свої геніальні коментарі на конкурсі - біжіть патентуйте свої розрахунки і потім пішіть у Академію Наук України, Нобелівський Комітет, NASA нарешті. Така геніальна ідея не повинна залишатися лише у коментарях, треба її втілювати у життя!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 24.01.2022 21:21 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.01.2007 16:47
Сообщения: 107
Автор bb011 писал(а):
jsmith писал(а):
Ще бажаніше вичистити русизми:
показання - тлумачний словник http://sum.in.ua/s/pokazannja
бровей - що не так з бровами? http://sum.in.ua/s/brova
для робот - тут не зрозумів, що з роботами не так? Якщо що - от тлумачний словник http://sum.in.ua/s/robota
повезе - цілком українське слово, згідно тлумачному словнику http://sum.in.ua/s/povezty

Показники, брів, для робіт, пощастить.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 24.01.2022 22:25 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
jsmith писал(а):
Показники
- не згоден. Це практично синоніми, але є деяка різниця. Показання - це дані, які показує якийсь прилад. Показники – це конкретні дані, часом виражені у цифрах, числах, кількісних вимірах, це орієнтири якісних і кількісних ознак певних реалій. Тобто, якщо я дивлюсь на дані, що показує прилад - то це показання, якщо на цифру, що відображає процент кисню - це показник. Тому в випадку "та відразу перемикнувся на показання генератора кисню." це саме показання. Такий-сякий пруф лінк, якщо треба https://www.facebook.com/191164247908138/posts/195576454133584/ Фейсбучний пост не мій, якщо що :)
Цитата:
брів, для робіт
- приймається, неправильно відмінював.
Цитата:
пощастить
- не згоден, повезти - цілком українське слово і є синонімом того "пощастить", а ще можна "поталанити", "пофортунити" і ще купа синонімів. Мені більш зашло повезти, вам пощастити. Ну таке.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 00:25 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 133
Откуда: IF
Автор bb011 писал(а):
Волод писал(а):
Припустімо, що станція має кисню на рік.
Тобто, 189м³ кисню == 902м³ повітря == кубик розмірами 10м*10м*10м.

...
. Не дивлячись на відвід СО2 станція постійно генерує кисень для системи рециркуляції повітря. Кисень генерується з води. На одну людину для генерації кисню, за допомогою системи "Електрон" https://www.niichimmash.ru/projects/elektron-vm/, витрачається 1 літр води на добу. Тобто 365 літрів води на рік тільки на одну людину, а на сьомох вже 2555. Досить значну частину цієї води треба доставляти на станцію з Землі.
...!


О. Це прорив, я вважаю.
Що тепер ми більше не рахуватимемо потребу повітря за нормами вентиляції земних туалетів... Або балонів з сумішами для глибоводного занурення...

За водою має бути цікавіше.
Отже, припустімо, що літр води = 1кг (трохи залежить від темп., але то таке).
Кисню в тому 1кг буде десь так 16атом.мас./(16а.м.+2а.м.)=0.889кг. І, хай буде, що людина то все видихає. І на інші станційні потреби кисень не йде.
Тоді, за рік це має бути 324кг кисню на людину.
А в одиницях об'єму -- менше:
"
Кисень медичний газоподібний нетоксичний, безбарвний газ без запаху і смаку; малорозчинний у воді (приблизно 1:43). Щільність газоподібного медичного кисню при нормальному атмосферному тиску і температурі 20 ºС - 1,33 кг/м3; не горючий, не вибухонебезпечний газ.4 січ. 2021 р.
"
Отже, = 244м³ кисню.

Це трохи більше, аніж норми споживання кисню, що їх видає гугля:

"
Скільки людство витрачає кисню на власне дихання?

Медики кажуть, що у нормальному стані людина здійснює в середньому 12-13 подихів на хвилину, кожний об’ємом 300-900 (в сер. – 500) мл повітря (щоправда, з тих 500 біля 150мл припадає на повітря з «ФМП» - гортані, трахеї, бронхів, але цього зараз враховувати не будем).

Отже, за один подих залучаємо 500 мл (0,5л) повітря,
з них кисню 20,95%  ~ 105 мл,
але у повітрі, що видихаємо, кисню лишається 16,3%, тобто 81мл,
відповідно споживання кисню за один подих – 24 мл
за хвилину (12 подихів) – 24∙12 = 360 мл
за годину (60 хв) – 360∙60 = 21 600мл = 21,6л
за добу (24 год) – 21,6∙24 = 518,4л = 0,518 м3
за рік (365 діб) – 0,518∙ 365 = 189,2 м3

"

В 1.29рази більше.
Можливо, вони таки не літр води вдихають за добу, а трохи менше? Напр., 0.775?

Але навіть якщо цілий літр, то я повторю свої питання:

Волод писал(а):
Автор bb011 писал(а):
...
Що до висновків на початку - то не думаю, що технічні деталі будуть цікавими, та ще й на початку. Як, знову ж таки, написав вище - трохи перепишу початок - я перенесу тягар розрахунків того, скільки треба залишити кисню, щоб цього вистачило лише на 12 годин на маніяка. Він зазделагіть зіпсує елементи живлення, а голограма вмикнеться тільки тоді, коли залишиться кисню на 12 годин.




Чомусь є відчуття, що це не додасть логіки подіям...

Припустімо, що станція має кисню на рік.
Тобто, 189м³ кисню == 902м³ повітря == кубик розмірами 10м*10м*10м. Або трохи більший аби вмістити ще й усіляке обладання.
Цікаво, до речі, які реал.розміри станцій?

І, припустімо, хтось вирішив позбавити кисню єдиного пожильця станції.
Відібрати оті 21%.
Знизити їх до смертельних рівнів.
І зламав киснегенератор.
І 21% почне знижуватись...
По 21%/365діб =0.06% за добу == 1.75% за 30.5діб.
Тобто, спочатку мине місяць-півтора до запаморочень.
Потім -- ще місяць до проблем з важкою роботою.
І ще майже місяців два -- до гарантованих втрат свідомості.

Коли саме зловмиснику варто таки повідомити, що лишилось всього 12 годин? Рівно 12.



І, до речі:

"
Верхня частина Евересту розташована у так званій «зоні смерті» — альпіністський термін, яким позначають висоти від приблизно 8000 м н. р. м. і вище, або висоти, на яких атмосферний тиск нижче 35,6 кПа (267 мм рт.

https://uk.wikipedia.org › wiki › Сп...

Список людей, які загинули під час сходження на Еверест - Вікіпедія
"

А 35.6кПа – це аж в 2.85 рази менше, аніж на рівні моря.
Тобто, якби видаляти зайвий азот, то можна було би видихати майже 2/3 станції (8місяців дихання) і лише тоді опинитись у звичних для шерпів умовах, але тепліших... :)


Мені чомусь здається, що якщо космонавт не шимпанзе (як от у одній з перших серій Space Force - Season 1 (2020), то він би мав помітити проблему ще до гарантованих втрат свідомості.
І щось зробити.
От, хоча би, вдягнути якусь маску на рота, тренуватись затримувати дихання, вибирати увесь кисень у легенях до кінця, а потім через шлаг видихати азот у шлюз і за межі станції.
Можна вважати ці вправи медитацією. :) Або ж поєднувати їх з чимось цікавішим -- читанням, наприклад. 2/3доби так можна було би видаляти азот з приміщеннь...



Якщо хочете -- можете часові інтервали скоротити в 1.29рази.
Або навіть і більше, якщо в фант.оповіданні (про майбутнє) насправді не станція, а станційка. З об'ємом повітря всередині навіть меншим аніж отой "Мир", котрий родом з минулого століття... Той "Мир" повітря в якому менше аніж у десятку однокімнатних квартир (по 40м²).


Все одно буде цікаво почути відповідь, як можна тижнями-місяцями не помічати зниження %кисню?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 01:04 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
так, давайте ми спершу визначимося: тож
Волод писал(а):
Тобто, кисень – це взагалі не проблема для приміщень більших за коробку від взуття.
чи
Волод писал(а):
як можна тижнями-місяцями не помічати зниження %кисню?
- бо на перший погляд ці ваші дві думки протиріччять одна одній. Чесно кажучи, після цієї вашої коробки для взуття мені не дуже хочется дискитувати. Бо от що прорив, то прорив. Далі вже нема куди проривати. Відразу Нобелівка і пам'ятник від людства з чистого золота на станції МКС. Там якраз місце висвободиться, бо ж викинуть непотрібну систему генерації кисню.

Що до
Цитата:
Що тепер ми більше не рахуватимемо потребу повітря за нормами вентиляції земних туалетів... Або балонів з сумішами для глибоводного занурення...
чим вам земні туалети не вгодили? гадаєте на станції треба у скафандр дзюрити? А балони з сумішами для глибоводного занурення чим вам відразу визивають? Боїтесь глибини?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 29.01.2022 19:47 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.04.2021 22:38
Сообщения: 33
Откуда: Миколаїв
Вітаю Авторе!
Вийшов дуже цкавий квест, дякую. Я так розумію, стоп-слова на коробці і не повинно було бути (бо маньяк повинен залишити собі ще один шанс на перемогу).
Декілька технічних зауважень:
1. Кисень. Порахували і без мене. Гадаю, небезпека скоріше настане при пошкодженні обладнання із поглинання СО2.
2. Нейтринний шторм, я вважаю, треба замінити. Якби не працювало у майбутньому обладнання, нейтрино пробиватиме його (такий невеличкий об'єкт, як Земля, для нього не є перепоною). Оскільки фізична сутність шторму не грає у подальшій розповіді великого значення, замініть його сонячним штормом. Теж вирубає радіозв'язок і шкодить роботі електронного обладнання.
3 "Кристал лейк". Теплоносій із системи охолодження реактора НЕ повинен виходити назовні. То робоче тіло ядерної енергетичної установки (радіоактивне), його витік із корпусу реактора - це тяжка аварія, яка знищить все навкруги раніше, ніж закінчиться кисень. Ззовні реактори не охолоджують (достатньо ізоляції). Якщо виникне необхідність відводити тепло від корпусу реактора назовні (у відкритий космос), то теплоносій все одно циркулюватиме по трубах. Можна записати "Кристал лейк" як один із захісних шарів реактору.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 29.01.2022 19:54 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
Я ще раз вмикнув запис

Я трохи не вмикнув його

увімкнув

Цитата:
На голограмопрогравчі з’явилося, вже знайома мені, голограма

На голограмопрогравачі з’явилася вже знайома мені голограма

Цитата:
На доданок до цього

додаток

Цитата:
не буде щє

ще

Цитата:
щоб я зміг переварити інформацію.

Краще — перетравити. Бо не виглядає як калька з російської.

Цитата:
Я трохи не вмикнув його по третьому разу

втретє

Цитата:
Першим чином я вмикнув систему діагностики станції, та відразу перемикнувся на показання генератора кисню.

ввімкнув
перемкнувся (див. /////)
покази

Цитата:
Нас вчили справлятися з будь-якими труднощами.

Русизм. Долати будь-які труднощі.

Цитата:
Звичайно ніхто у це не вірив

Звичайно, ніхто

Цитата:
а виходить якась правда у цьому була.

виходить, якась

Цитата:
Та, це неважливо!

Зайва кома.

Цитата:
Я запустив розрахунок скільки кисню залишиться

розрахунок, скільки

Цитата:
Я кинувся переглядати

Краще — метнувся.

Цитата:
це була кропітка робота, що може зайняти весь відведений мені час.

могла

Цитата:
коли знайшов, що частина записів видалена.

Слово недоречне — зазвичай знаходять щось, а не відсутність чогось. Виявив, встановив.

Цитата:
Прийдеться, грати за його правилами.

Русизм. Доведеться.

Зайва кома.

Цитата:
але й те що є на станції

те, що

Цитата:
незрозумілі снюсоїди

синусоїди

Цитата:
диск з голограмою

із — щоб не було чотирьох приголосних підряд.

Цитата:
чи як якихось таких бровей

«Як» — зайве.

брів

Цитата:
я бачу ти зміг знайти перший елемент

бачу, ти

Цитата:
Я відразу ж зробив запроси, щодо того

Русизм. Запити.

Зайва кома.

Цитата:
І тут мене чекало розчарування

тут на мене

Цитата:
Стомлений та розчарований я знову присів

розчарований, я

Цитата:
Можливо я шукаю

Можливо, я

Цитата:
Я спустив свою фантазію з повідця

Краще — уяву.

Цитата:
почав записувати на аркуші все що приходило

все, що

Цитата:
все що приходило у голову

Краще — спадало на думку.

Цитата:
я тільки прилетів на станцію мій попередник

станцію, мій

Цитата:
зараз спеціально вирощені кристали

Краще — штучно.

Цитата:
Я запустив пошук на слово кристал у

«кристал»

Цитата:
другий елемент живлення та знову ж таки наступну голограму.

другий елемент живлення... та знову ж таки, наступну голограму.

Цитата:
Вони ж, у тому числі чистять і це

числі, чистять

Цитата:
просто кинути цю справу не досягши успіху.

справу, не

* * * * *

Стільки помилок, а все тільки починається...

Далі за сюжетом.

Читалося з цікавістю, але було відчуття чогось більшого. Однак історія про маніяка виявилась саме історією про маніяка, й нічим іншим. Сподобався підсумковий «фінт вухами», коли раптом з’ясувалось, що головний герой відшукав для проходження випробувань непередбачені шляхи.

Назва могла б бути й кращою. «Еротичні сни» з’являються лише насамкінець.

І — не сподобався фінал. Схоже, для головного героя все скінчиться погано, бо ж звідки йому взнати те стоп-слово, якщо він його не прочитав? Це значною мірою зіпсувало враження.

P. S.: «Але, раз ти тут, то...» — русизм. Оскільки.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 29.01.2022 20:53 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 30
Дякую за розбір! щодо
Сильно_Грамотный писал(а):
покази
я вище наводив дані, чому все ж таки показання
Цитата:
Цитата:
незрозумілі снюсоїди

синусоїди

ні, саме снюсоїди, тому й незрозумілі. Це такий сучасний інтернет-мем, пов'язаний з маскою Анонімуса (вона ж Гая Фокса). Статтю про нього на українській мові не знайшов, якщо можна й на російській, то от тут детально розповідається http://neolurk.org/wiki/%D0%A1%D0%BD%D1%8E%D1%81%D0%BE%D0%B5%D0%B4
Цитата:
Назва могла б бути й кращою. «Еротичні сни» з’являються лише насамкінець.
- саме назва навіяла все оповідання. "Космос та еротичні сни" - це фраза з пісні, яка лунала постійно по радіо у автівці, коли я віз дочку до школи. От з неї і почав фантазувати. Та й еротичні сни у назві викликають ажіотаж :roll:
Цитата:
І — не сподобався фінал. Схоже, для головного героя все скінчиться погано, бо ж звідки йому взнати те стоп-слово, якщо він його не прочитав? Це значною мірою зіпсувало враження.

Зарано ви ховаєте головного героя. Власне він же все розрахував, щоб було майже дві години, щоб його врятували. Гарантій, звичайно, нема, але з його вдачою - я думаю його врятують. Звичайно, якби він спочатку прочитав стоп-слово, а потім ставив би собі гіпносон, то практично гарантовано себе б врятував. Але мені важко його в цьому звинувачувати, бо ситуація була занадто стресова, та й кисневе голодування.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb011 Космос та еротичні сни
СообщениеДобавлено: 29.01.2022 21:16 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Автор bb011 писал(а):
я вище наводив дані, чому все ж таки показання

Те ж саме, що й у випадку з «переварити — перетравити». З кількох варіантів доцільніше обирати той, що не виглядає як пряме запозичення з російської.

Автор bb011 писал(а):
Зарано ви ховаєте головного героя. Власне він же все розрахував, щоб було майже дві години, щоб його врятували. Гарантій, звичайно, нема, але з його вдачою - я думаю його врятують.

Ну, будемо сподіватись. :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 58 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB