Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 02:52

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 15 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 16.01.2022 20:07 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання bb003 Друга експедиція на Талторган


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 07:23 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 02.01.2022 21:26
Сообщения: 95
Откуда: не місто, а усмішка Бога
Цікаве оповідання. У невеликий об'єм автор зміг вмістити відразу декілька філософських/соціальних питаннь.
[+]
відчувається особистий "біль" авторки, щодо тиску від родичей та оточуючих на неодружених жінок :roll:

Читається легко, помилки та обдруківки мені у око не впали. Сюжет побудований логічно та має усі елементи завершеного оповідання. Герої мають власні характери і не виглядають шаблоними, хоча дещо наївними та безпосередніми, тому є деяке відчуття "дитячості" оповідання.

_________________
Мій Аркуш https://arkush.net/user/762


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 17.01.2022 16:24 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 16.01.2022 17:09
Сообщения: 24
Хороша тема про цілісність людей. Але для мене це було трохи затягнуто, а фінал, на жаль, не вразив.

_________________
Кожному своє


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 19.01.2022 01:34 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Як на мене, то не треба змушувати жінок одружуватися до років 45. Це вже після 45 варто хоча б народити до клімаксу, якщо є таке бажання.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 19.01.2022 16:23 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
З позицією щодо цілісності кожної особистості, викладеною в оповіданні я згодна, але нмсд, можна було або скоротити текст, щоб висловити лише цю позицію, або додати хоча б відкриття ще однієї таємниці. Наприклад, про того Роберта.

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 19.01.2022 20:27 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
Загалом оповідання написано добре, автор широкими мазками розкриває світ історії. І чекаєш, що фінал буде таким же цікавим, як і початок... Шкода, та це не так. Більшість важливих сюжетоутворюючих таємниць залишилось під питанням: загадка про дивовижно співочу флору так і не розгадана, доля першої експедиції до кінця не з'ясована, вороги-рептилоїди не знайдені, тубільці в такій розгубленості, що скоро почнуть сваритися через релігійні розбіжності й звинувачувати землян у зраді священної віри... Я вже не підіймаю тему про те, що вчинок героїні, яка не розділяє сімейних цінностей своїх предків, зруйнував весь початковий план контакту. І це трапилось тільки тому, що жіночка не могла змовчати, а її керівник, знаючи про цю особливість підлеглої, нічого не зробив, щоби запобігти саме такому сценарію...

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 20.01.2022 08:54 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Два дні не могла вирішити, що мені не так у цьому оповіданні... З одного боку, написано дуже грамотно, характері героїв різні, сюжет плавно розвивається. З іншого - було щось таке...
Потім зрозуміла. Я все ж не згодна з логікою твору. По-перше, між землянами повна однстайність у поглядах з Инсу. Своєю суперечкою вона, по суті, зірвала ретельно заплановані перемовини міжнародного (міжпланетного) рівня, але ніхто не каже про те, що не згоден з нею чи осуджує її. Не схоже якось на наших.
По-друге,
Цитата:
З хатини, розташованої неподалік, визирали діти, підлітки й юнаки, цілий натовп. Їм вочевидь не можна було сюди — адже вони ще не люди, а так, сировина, несправна поки що деталь...

Здається мені, що на перемовини міжнародного рівня і на Землі ніхто не кличе підлітків і дітей, дарма, що в нас їх не вважають "ще не людьми".
Висновок для мене: в автора є талант, твір написаний гарно і з чимось з написаного я навіть можу погодитися, але в цілому логіка цього твору мені не зовсім "зайшла". Може, я просто не пережила того, що пережив/пережила автор.
Удачі на конкурсі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 12:42 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.01.2022 12:22
Сообщения: 24
Дуже неоднозначні враження від оповідання. Мені здається, що ця тема краще розкрилась би у повісті чи чомусь такому - більше літер, більше подій. Задумка дуже цікава, тема актуальна і болюча, світ збудований прекрасний - але всього цього забагато для короткої форми. Оповідання для мене виглядає як початок цікавої історії. Я б із задоволенням прочитала книжку про Талторган, де б розкрилася таємниця першої експедиції, були присутні співочі рослини, що якось вплинули на сюжет, а планета в кінці кінців увійшла б до Альянсу.
А ще мені дуже сподобалась інтерпретація теми блискавки. Поки що все, що я прочитала, було про блискавку під час грози. Я й сама писала саме про погодне явище. А блискавка як елемент одягу, ще й такий символічний - це незвично і креативно. Браво, авторе!
Бажаю успіхів! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 21.01.2022 18:58 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 2
Балацька Віра писал(а):
По-перше, між землянами повна однстайність у поглядах з Инсу. Своєю суперечкою вона, по суті, зірвала ретельно заплановані перемовини міжнародного (міжпланетного) рівня, але ніхто не каже про те, що не згоден з нею чи осуджує її. Не схоже якось на наших.

Вона нічого не зірвала :) Тихон прямо говорить їй: я зрозумів, що ти так зробиш, і допустив це. Мене це влаштовувало. Потім він навіть каже, що йому це допомогло, тому що він побачив, як тутешні люди реагують на подібні ситуації. На його думку, вони відреагували відмінно: увімкнули критичне мислення й почали міркувати, а не, як деякі наші предки зробили б, одразу схопили кілки й пішли проти злих демонів у напад (який був би, звісно, приречений за їх рівня розвитку). Отже, ці люди, на думку Тихона, прекрасно підходять для включення в Альянс, вони там освояться. Шкода, що це не читається, хоча сказано прямо в тексті. Треба посилити.

Цитата:
Здається мені, що на перемовини міжнародного рівня і на Землі ніхто не кличе підлітків і дітей, дарма, що в нас їх не вважають "ще не людьми".

Безперечно, ви праві. З тексту мало б бути очевидно (видно, мені треба це чіткіше прописати), що перемовини ідуть на вулиці, всі просто розсілися посеред села. За нормальних обставин там усе село б бігало навкруги та витріщалося, звісно, не підбігаючи до високих гостей і не смикаючи їх за рукави. Ну цікаво ж! А так бігати й витріщатися дозволено лише "цілісним", а решта не мають права тут знаходитись, тому підглядають як можуть. Для Инсу з її культурним бекграундом це стає подразнюючим чинником, тому що вона знає, як в її культурі жінкам не можна було бути присутніми при важливих розмовах, і вона переносить знайому їй ситуацію на тутешню. Насправді на Талторгані ж не тільки жінки страждають від того, звичайно :) Це вже асоціації Инсу.

Дякую за слушні зауваження, сяду допишу в текст що треба й після конкурсу викладу повніший варіант.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 24.01.2022 01:00 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 24.10.2020 01:21
Сообщения: 94
Мені оповідання сподобалось! Усе цілісно і немає зайвого. Не екшн, але цього й не треба. Як на мене, цілком собі наукова фантастика.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 24.01.2022 03:25 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 2
Козачка писал(а):
Мені оповідання сподобалось!

Дякую :) Дуже приємно знати, що комусь подобається, бо сиджу голову ламаю, що я в фіналі роблю :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 19:35 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2018 22:43
Сообщения: 133
Откуда: IF
Щодо логіки оповідання -- здивувала аж така непрофесійна поведінка.
І ще здивувало, що керівник, довго вивчаючи місцеве життя, взяв на зустріч настільки неспокійних представників екіпажу.
А потім навіть аж вразило, що ті села не попросили на вихід. Після того, як на них так явно плюнули...

Зрештою -- ті астронавти прилетіли на суто сільську планету.
А ставлення до самотніх/бездітних у селах, мабуть, "традиційне" і без символічних блискавок.
От як у страхітливій книзі Матіос "Майже ніколи не навпаки..." Та й у інших книгах про старовину, де самотнім жінкам дорога хіба що у відьмування.

Дуже дивно, що людина із зовсім іншої культури (міської, вочевидь; та ще й, може, із перенаселеного світу) дозволяє собі на першому контакті вистрибувати із тим "фу-фу-фу..."

А якби вони прилетіли з майбутнього описаного Холдеманом у книзі "нескінченна війна", де проблему перенаселення вирішували спочатку одностатевими шлюбами? (+ див. сучасну творчість Голівуду)
То що -- тоді треба було би фукати, бо у тому селі жодного ЛГБТ+!?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 25.01.2022 20:45 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.09.2021 15:10
Сообщения: 152
Откуда: Ненька Україна
Вітаю, Авторе!
Цікаво про перший контакт, і про інтерпретацію блискавки, нагадує спроби наших сучасників розгадати символіку давніх людей)
А от що мені було незрозумілим - чому через століття (адже це далеко вперед від нашого часу) Инсу так емоційно зачіпає трактування шлюбу тубільцями? Мені уявляється, що за ці століття все мало бути сто мільйонів разів перетрактовано, ні?.. Усі травми предків з цього приводу.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 29.01.2022 17:37 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.04.2021 22:38
Сообщения: 33
Откуда: Миколаїв
Вітаю Авторе!

Ідея з блискавкою-застібкою та з її сакралізацією мешканцями планети мені сподобалась. Розповіть виконана "добротно", герої виписані хорошо.
Проте на мою думку, у вас було декілька можливостей гостро "закрутити" сюжет (від сатири до трагедії), але ви чомусь не скористалися нагодами, які ж самі для себе і створили.

Щасти на конкурсі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: bb003 Друга експедиція на Талторган
СообщениеДобавлено: 29.01.2022 20:22 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
Ну пройшла така дрібниця повз увагу

Ну, пройшла

Цитата:
По-моєму, ви все надто ускладнюєте

Русизм. Як на мене, на мою думку.

Цитата:
Тим більше ми ж не претендуємо

більше, ми

Цитата:
Так чи інакше доведеться з цим жити.

інакше, доведеться

Цитата:
А якщо ми все зіпсуєм?

зіпсуємо

Цитата:
Значить, зіпсуєм.

Краще — отже.

Цитата:
не корову продаєм

продаємо

Цитата:
журналісти, які патосно попереджали

Так, це відповідає новому українському правописові. Однак не сприймається при читанні та автоматично реєструється як помилка. Краще обійтись без цього.

Цитата:
а що її саме гукають, Айріс зрозуміла прекрасно.

саме її

Цитата:
одягнених у тканий одяг

Тавтологія. Вбраних.

Цитата:
жоден мускул на його обличчі

Краще — м’яз.

Цитата:
дослідити вашу сьогоднішню культуру,

Краще — нинішню. Бо виникає питання: а що, у них учора була інша культура?

Цитата:
або одна ж перших держав

з

Цитата:
То, безперечно, наша вина.

Краще — провина.

Цитата:
І не з таким доводилося впоратись.

Неузгодження: доводилося — недоконане дієслово, впоратись — доконане. Треба «доводилося поратись».

Цитата:
заманювати іншопланетян до Альянсу будь-якою ціною.

Краще — за будь-яку ціну.

Цитата:
Стелс-режим вочевидь був

Стелс-режим, вочевидь, був

Цитата:
решта вочевидь припинили

решта, вочевидь, припинили

Цитата:
Знала, що він любив, а шо ненавидів

що

Цитата:
однак в ті часи

у — чергування голосних і приголосних звуків.

Цитата:
Зустріч з прибульцями

із

Цитата:
знайоме обличчя, значить, пошуки будуть вдалими.

Краще — отже.

* * * * *

Написано начебто добре. Ситуація цікава та неординарна. Головні герої(ні) викликають симпатію; можна зрозуміти проблеми, що постали перед ними, та спроби їх вирішити.
Але.
Весь твір зводиться до походжання туди-сюди, діалогів з монологами та лекцій щодо подій, які значно цікавіші за встановлення мирного контакту. Я розумію, що сюди важко було б упхнути боротьбу з рептилоїдами, однак нащо тоді взагалі було про неї згадувати? Яка, зрештою, різниця, для чого землянам здався той контакт? Принаймні, згадки про політику можна було б видалити без будь-якої шкоди для змісту.
Ну й — двох головних героїнь якось забагато для оповідання. Добре, Инсу має важливу роль (вона хоч щось робить), але нащо потрібна ота Айріс? Чому Инсу не може «грати за обох»?
Отож — спершу цікаво, але загалом нудно.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 15 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB