Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 23:05

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 10 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: az025 Шедевр поза часом
СообщениеДобавлено: 12.09.2021 18:23 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання az025 Шедевр поза часом


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az025 Шедевр поза часом
СообщениеДобавлено: 12.09.2021 21:33 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Вітаю, авторе!
За Бенксі - плюсик.
За решту - на жаль, плюсиків поставити не можу. Я не є цільовою авдиторією одразу для двох художніх прийомів, які ви застосували: потік свідомості/ппреказ та теперішній час. Обидва прийоми вважаю за необхідне суворо дозувати.
Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az025 Шедевр поза часом
СообщениеДобавлено: 12.09.2021 21:57 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.05.2020 23:33
Сообщения: 116
Вітаю
Спочатку йшов позитив, потім негатив, а тоді трішки філософії.
Цитата:
Далі стріляю з рушниці в повітря
50/50 а можливо злякались і втекли. грім та гроза страшні речі та той час (принаймі на мою думку).
Загалом більш сподобалось, хоч трохи і нудновитий вийшов.
Щасти


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: az025 Шедевр поза часом
СообщениеДобавлено: 13.09.2021 00:15 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Нмсд, занадто намудровано з філософією. Посил оповідання не логічний. Гг не знав, що люди знищують тварин, коли відправлявся в минуле? І не бачив у своєму теперішньому, що існують наскельні малюнки?
Що насправді змінили його малюнки в історії людства про що він не знав?
Судячи з твору - нічого.
Тому такоє...
Але удачі на конкурсі!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: az025 Шедевр поза часом
СообщениеДобавлено: 13.09.2021 00:35 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Чудово! Тільки динозаврів люди не знищували. Хоча, у вашого героя машина часу була, а не в мене, то йому, звісно, видніше.
І ще мене крають смутні підозри, що герой все ж таки зробив ще одну машину часу, знову вернувся в минуле з колесом - майже двигуном цивілізації.
І щодо назви, якщо робота виявилася причиною зооциду, то чи можна її називати шедевром поза часом? З етичного боку?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az025 Шедевр поза часом
СообщениеДобавлено: 15.09.2021 20:04 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Вітаю, Авторе! :D
Забавно і необтяжливо.
А з іншого боку, якби він не навчив первісних людей мамонтів у ями загоняти,
чи грали б ми зараз на цьому конкурсі? :lol:
Успіхів, Авторе!
Навіяло :wink:

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az025 Шедевр поза часом
СообщениеДобавлено: 16.09.2021 13:00 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Враження доволі неоднозначні. Ніби й написано гарно, рівно, й структуровано добре, є ідея, катарсис. Але...
На мою думку, ігри з часом справа завжди невдячна, бо, по-перше, надто затерта тема, а по-друге - потребує надто ретельного пропрацювання матеріалу.І, зазвичай, випустивши із виду якусь дрібничку - псується усе враження.

От у вас
Цитата:
Мені дуже хочеться допомогти їм, але я знаю головні принцип пересування у часі – не змінювати реальність, не передавати технологій, не вбивати відомих особистостей.

Ваш герой - перша людина, що здійснила подорож у часі. Звідки і хто вивів ті принципи і закони? Хто перевірив, як вони працюють і чи працюють насправді? А чи, може, дозволено чавити метеликів і влаштовувати сафарі на трицератопса безкарно? Направду, ці принципи вивела фантастика, а, ви їх використовуєте, як аксіому. Тут, звісно, простий вихід - додати фразу, що це - за припущенням фантастів. Та й принципи якісь вибіркові. Тобто, гайнути вбити Цезаря не можна, бо ж відома людина. А вщент винищити якесь первісне плем'я можна, бо ж в ньому немає відомих людей, виходить, можна.

Далі. Герой каже - не змінюй реальність і дає людям картини. Привертає увагу пострілом. І дивним чином, ви забуваєте, що від пострілу як мінімум лишилася гільза, не кажучи вже про порохові гази у повітрі. Тобто, одним вчинком він двічі змінює реальність.

Не певен, що наскельний живопис міг взагалі підштовхнути до аж такої агресії. До суцільного винищення. Врешті, до появи скельного живопису прапралюди теж вбивали, тож еволюційний поштовх - так собі причина.

Успіхів та наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az025 Шедевр поза часом
СообщениеДобавлено: 16.09.2021 23:36 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.04.2021 22:38
Сообщения: 33
Откуда: Миколаїв
Вітаю авторе!

Є декілька зауважень.

1. Як ви стверджуєте, щоб потрапити у минуле, ГГ використовував зворотній рух часу у паралельному світі. Але у вас паралельний світ зроблено з антиматерії. При контакті нашої матерії та антиматерії обоє анігілюють. Тобто ГГ одразу повинен був перетворитись на світловий спалах.

2. Динозаври вимерли десь за 65 млн років до появи перших людей. Тож у їх гибелі ГГ не винен.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az025 Шедевр поза часом
СообщениеДобавлено: 21.09.2021 14:45 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Вітаю, Авторе!

Вибачте, але я не побачив тут конфлікту. Це з того, де експозиція, початок конфлікту, посилення конфлікту, кульмінації... Якось воно все схоже на експозицію. У героя нема ніяких труднощів, він просто зробив машину часу, просто стрибнув, просто намалював, просто змінив світ, просто побачив що накоїв - і просто все знищив.
Якось конфлікт тільки в самому кінці, і то - більше схожий на епілог.
Якщо б він хоч не потрапляв відразу, куди хоче. Чи хоч дикуни намагалися його вбити. Чи він застряг десь і вибирався. Щоб хоч якісь пригоди були :)

І, вибачте, для мене копати наукову складову оповідання - це окреме задоволення. Один конкурс пропустив, бо зачитався :)
Боюсь, що в оповіданні не використані сучасні данні про загибель мегафауни (так, їх з'їли, але не так, як в оповіданні - це з "Прерії" малюнок швидше), про наскельні малюнки (там зовсім не всі "примітивні", там якраз досить висока техніка малюнка була, здається, в більш давніх краща)...
Про динозаврів якось зовсім не науково, якщо брати, звісно, "стандартну" науку - люди їх їсти не могли.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: az025 Шедевр поза часом
СообщениеДобавлено: 21.09.2021 19:11 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 15.01.2021 22:42
Сообщения: 90
Откуда: Київ
Як на мене, то це найкращій твір цього конкурсу. Шкода що не зможу допомогти оцінкою


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 10 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB