Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 23:28

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 12 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 12.09.2021 18:23 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання az024 Планета інвалідів


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 12.09.2021 21:46 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Авторе, вітаю!
Гарна ідея, дуже легко читається. Трішечки мені здалося, що ви квапилися і зім'яли кінцівку. Ніби проситься там не просто розмова, я якийсь екшон, щоби героїня ваша сама побачила, що на Землі коїться, постріляла, і лише потім підтвердила своє бажання діяти, а не відсиджуватися на пенсії, на яку її списали проти волі.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 13.09.2021 07:54 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Вітаю, авторе!
Розвиток сюжету мені дуже сподобався - дівчина "мучиться" на безпечній планеті і мріє про ідеальну Землю, а отримує "сюрприз".
Щодо написання, чи можу я дозволити собі кілька порад?
"Хто б проміняв Землю на цю диру" - дІру.
"Вони скидають бомби, вони нападають на землі" - може, краще "нападають на різні континенти", "різні країни" або "не тільки на військові бази, а й на мирні людські поселення"?
І ще один момент в логіці сюжету: героїня нарікає, що на їх планеті бракує вечірок - а потім виявляється, що в них щонеділі танці, на які збирається вся молодь.Танці = вечірка ж?

Читати було цікаво. В тексті присутня логіка героїні - наївна дівчина, яка має мрію і послідовно йде до неї; логічно пояснено, чому в неї немає друзів. Вдале закінчення.
Успіхів на конкурсі!

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 16.09.2021 13:59 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Цікаве оповідання. Щоправда, кінцівка якась зім'ята ніби. Мені от уявлявся зовсім інший фінал, з якоюсь родзинкою, несподіванкою, тощо. А у вас фінал вийшов обрубаним просто. Ніби й відкритий, але фактично - ні. Героїня не матиме іншого виходу, як воювати.

Якісь такі враження.

Успіхів та наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 16.09.2021 23:54 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 21.04.2021 22:38
Сообщения: 33
Откуда: Миколаїв
Вітаю авторе!

Оповідання цікаве. Але є технічні зауваження. Планета, як зрозумів, зовсім не має рослинності, за винятком деяких колючок, тож кисню для дихання не повинно бути, тому люди не зможуть пересуватися без скафандрів.

По друге. Причина висилання "інвалідів" з Землі мені здається дещо надуманою. Навпаки, під час війни, особливо такої нищівної, як у вас описано, мобілізують усіх. Народ, який воює на межі знищення, не може позволити собі, щоб здорові бійці виконували роботу, яку можуть виконати люди з обмеженими можливостями. Та ще втрачати ресурси на їх постачання на віддаленій планеті, на якій навіть не знають, як йде війна. У такий ситуації не до сантиментів. (До речі, в армію Ізраїлю вже беруть людей з розладами аутичного спекту.)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 17.09.2021 09:05 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Вітаю, Авторе!
Вибачте за мою українську, якщо що. Скажете, до помилився - буду вдячний.

Якщо я правильно зрозумів головну ідею - це проблема інвалідів, які не потрібні ні нашої державі, ні нашому суспільству. В найкращому випадку - закрити в домі інвалідів, і ще подяки попрохати, що "піклуються". Але щоб вони ось так, жили з усіма разом, як рівні? Та вони ж інваліди! На це ж дивиться бридко.

В так званих цивілізованих країнах, само це слово вже не вживається, як те, що принижує гідність. Людям з особливими потребами створюють умови, щоб ні вони, ні люди навколо і не згадували, що вони якось відрізняються. Але ж це десь там, далеко...

А тут - в цей занедбаний, нікому не потрібний дім інвалідів потрапляє ветеран бойових дій, бо десь там іде війна.
І в нас зараз пишуть і кажуть про війну, про героїку, про захист - але кому треба бійці, які стали людьми з особливими потребами внаслідок бойових дій? Державі? Суспільству? Волонтерам, кажуть, так, але скільки тих волонтерів.
Чи була "коробка" таких бійців на нашому параді? Не дивився, але щось дуже сумніваюся.

Ось і залишається питання, а яка планета, власне, планета інвалідів? Та, де живуть люди з одною рукою чи без ніг - чи та планета, яка намагається здихатись таких людей і не дуже згадувати, що вони взагалі є? Ще і казати гасла про "це ж для вашої ж користі!"


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 17.09.2021 09:55 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Гм, цікаве оповідання. Зрозумів, чомусь так, що планета інвалідів - це ті, що живуть поза території війни, і яких не залишили на фронті, а героїня обурюється, чому все вирішили за них (ну як-от, з Вашим оповіданням, авторе, коли читачі щось кожен баче по-своєму).
Проте й сам не певен у своїй трактовці. Алегорія, начебто, зрозуміла з байдужою частиною суспільства до війни на фронті, але тоді виникають питання до її реалізації в оповіданні.
Тут якось треба, на мою думку, або відійти від ідеї висилання на окрему планету інвалідів й закрутити навпаки про псевдоосвоєння планети героями, а насправді виявиться, що йде не освоєння, а жорстока війна на підході до Землі.
Або зробити Землю приреченою, а на Олівію висилають жінок, дітей, старих, інвалідів, і героїня теж ставить питання: чому вирішують за інших?
Щоправда, мабуть, це вже буде зовсім інше оповідання.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 17.09.2021 14:32 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, Авторе!
Оповідання цікаве, і бачу, що воно у кожного читача викликає власні ассоціації й власну трактовку, при цьому у всіх різні. Мені, наприклад, воно прочиталося як історія про ілюзії. Коли люди, що мають певні життєві проблеми і незручності, щиро вважають, що "отам десь справжнє життя", і прагнуть цього уявного життя з його принадами. Та коли до нього потрапляють, то бачать, що там насправді рай, не смаколики і веселощі, які вони собі уявляли, а пекло, важка робота і ризик для життя. (Це приблизно як у бізнесі - багато хто хоче власну справу, проте не уявляє, наскільки це насправді марудна й нервова річ). Та наскільки це правильно, хай краще скаже Автор.
Трохи здивували критерії визначення інвалідів в оповіданні. Наприклад, відсутність одного ока, як у героїні - це, власне, не така важка травма, щоб викидати людину з активного життя.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 18.09.2021 06:53 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Сокира писал(а):
відсутність одного ока, як у героїні - це, власне, не така важка травма

Трете-чверте речення: "Я також інвалід, я народилася сліпою. Я можу бачити, тому що в мене в очах знаходяться маленькі відеокамери."

В середині оповідання досить великий епізод, в якому лікарка "вставила мені нові, спеціально вирощені для мене зорові аналізатори".

Ви, мабуть, писали відгук до іншого оповідання, а це ще не прочитали?
Я не автор, просто цікаво читати інші відгуки.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 18.09.2021 15:52 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Соррі, читала уважно, але це у мене чомусь вигулькнула асоціація з однією рукою (бо в оповіданні одноруких героїв аж двоє), і перенеслося на головну героїню.
Але загальній ідеї допису це не заважає, бо мене трохи здивувало інше. Адже Єва мала певні пристрої. з якими могла бачити - хай, може, не ідеально, але все ж таки могла. За такою логікою можна записати в інваліди й усіх, хто носить окуляри з великими диоптріями, бо це теж пристрій для зору, без якого люди реально погано орієнтуються в довкіллі. Одна рука - це теж не таке критичне пошкодження, щоб викидати людину з активного суспільного життя. Якщо у них там уже літають космольоти, то зробити більш-менш пристойні протези вони напевне технічно здатні. І навіть попри війну і те, що нібито "не до того" - це простіше, ніж висилати людей казна-куди й ще ганяти їм транспорти з харчами.
Власне, особисто я дотримуюсь думки, що інвалід - це коли немає мізків. А відсутність кінцівок, вади зору чи ще якісь обмеження, навіть такі, які не вдається цілком скомпенсувати - штука вельми умовна, щоб через це отак ізолювати людей - навіть через начебто гуманізм. Такі речі анітрохи не заважають активному суспільному життю в тих, хто цього хоче. Ні, якщо хтось сам прагне ізоляції - може, й треба. Наприклад, Орест на цій планеті живе свідомо. Але якщо людина цього не хоче, то й не треба...
Тобто, оповідання викликає чимало асоціацій і питань, і це добре. Ще раз успіхів Авторові!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 19.09.2021 22:33 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.05.2020 23:33
Сообщения: 116
Вітаю
Розповідь цікава й читається легко. Але доцільність відправляти людей на іншу планету, навіть попри війну, коли технології дозволяють зробити на всі 100% нормальними людьми, а то і кращими. На початку тексту камери в очах, потім штучно вирощені очі - це навіть не показова інвалідність щоб дратувати чи заважати нормальним людям.
Цитата:
На нашу планету земляни виселили всіх інвалідів, щоб ми не псували їм настрій своїми каліцтвами. Тут є безрукі, безногі, глухі, горбаті, і які завгодно, крім здорових. Навіть наш мер не має однієї руки.

Навіть в наш час протези на хорошому рівні, тому відсутність руки/ноги не є проблемою.
Цитата:
А потім вони зайшли ззаду... Ми не очікували, і ці гади поцілили в наш корабель...

Якщо я правильно зрозумів що більшість битв (а можливо і усі) відбуваються на космічних кораблях. Це ще один доказ що люди з обмеженими можливостями зовсім не заважають.
Що до кінцівки, як писали раніше, написана поспіхом. Хотілося всією душею побачити землю очима героїні, а не лиш опис від капітана.
Щасти


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: az024 Планета інвалідів
СообщениеДобавлено: 25.09.2021 16:37 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 1
Щиро дякую всім за відгуки.
Дехто висловлювався щодо доцільності взагалі відправляти інвалідів на іншу планету. Але Олівія - це ще й запасний варіант людства на випадок, якщо воно повністю програє на Землі.
І так, справді, оповідання дописувалося поспіхом, в останній вечір перед конкурсом)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 12 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB