Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 18:39

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 10 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay038 Монстри з моєї шафи
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:34 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay038 Монстри з моєї шафи


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay038 Монстри з моєї шафи
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 23:42 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 26.03.2021 19:34
Сообщения: 25
Класно! Просто класно!)) :D
Піонери в уявленні Кошмарика -- чудесні!
Дуже атмосферно описаний кошмар. І що найкраще -- не одразу і розумієш, що то кошмар. Спочатку видається, що героїня вдягнулася і вийшла, і все насправді, а тоді вона прокидається... І нова біда!
Хороший стиль. Образно, легко уявити усі локації та події. "тліють гнилухи котячих очей" -- цікавий образ.

Є пара нюансів: "поритій корінням гігантської груші та проваллями ям-льохів." Маються на увазі, вочевидь, глибокі ями, але водночас прослизає думка, що галявина сповнена кришок, які закривають входи до льохів. Образ вийшов трохи змазаний. Хоча так буває у пошуках свіжих цікавих порівнянь.
І друге -- "щільно стиснуті крихітною ручкою рот і ніс." Перша думка була не про руку, а про шарикову ручку. Можливо, допомогла б заміна "ручки" на "рученята".
Але це дрібнички, які легко виправити і які не впливають на загальне враження. Загальне враження ж -- позитивне. Ловіть одиничку! Ви молодець, авторе!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay038 Монстри з моєї шафи
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 23:48 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Мишу, дякую за схвальний відгук!
І подвійне дякую за рученята - мені оті ручки теж муляли, але рученята чомусь на думку не спали.
Щодо льохів - усе вірно ви уявили. Локація списана з дитячого майданчика мого дитинства, і там саме кришки льохів більшу половину території займали. Мешканці сусідньої п'ятиповерхівки не уявляли свого існування без цих картоплесховищ. Досить сюрне явище, але нам у дитинстві здавалося, що то є нормою :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay038 Монстри з моєї шафи
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 00:01 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 26.03.2021 19:34
Сообщения: 25
Автор ay038 писал(а):
Щодо льохів - усе вірно ви уявили. Локація списана з дитячого майданчика мого дитинства, і там саме кришки льохів більшу половину території займали. ... Досить сюрне явище, але нам у дитинстві здавалося, що то є нормою :)


Ага, он воно як. Що ж, образ вийшов і справді сюрний))
Мені все одно трохи оцей момент муляє. Із трьох слів "проваллями ям-льохів" якесь одне, можливо, прибрати? Бо у вас наче є і ями, і кришки льохів, які завдяки дефісу ще й поєднуються у химерні льохи, водночас накриті кришками, але і не накриті, так, що у них щомиті можна провалитися. Може, як варіант -- "Поритій корінням гігантської груші та проваллями льохів".
Не нав'язую, просто роздуми. Якщо вам не подобається, сміливо відмітайте цю пораду))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay038 Монстри з моєї шафи
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 00:14 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Та навіщо ж відмітати, слушна порада. Дякую!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay038 Монстри з моєї шафи
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 03:39 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
А це оповідання навпаки дописували до необхідного регламенту.
Найкоротше оповідання на конкурсі, а читалось мною чи не найважче. "Часові стрибки" зводять з розуму. Спочатку ГГ вдома, потім раптово на вулиці, потім знову вдома і вже спить. Мммм. І все це буквально в рамках якихось декількох годин. Просто діафільм якійсь.
Чому ГГ пішла на вулицю??????????????????????????? В пошуках додаткових знаків до оповідання? ;)
Кошмарик з'являється несподівано. Точніше ім'я Кошмарик. Спочатку інтрига, потім чоловічок. Читач певне давно знає вже того Кошмарика, тому що більше нічого у оповіданні з ним не знайомить.
Шкода, але це теж претендент на топ-3 у конкурсі. Тут люблять всяких таких миленьких і маленьких зубастих "кошмариків".
Від мене 1 за атмосферність і цікаву ідею конфлікту між ГГ і Кошмариком. Можна мені його так називати, хоч я й не пив з ним брудершафта? :)

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay038 Монстри з моєї шафи
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 15:42 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Александере, героїня пішла на вулицю виносити сміття ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Так, Ви можете називати Кошмарика Кошмариком, це ж його ім'я


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay038 Монстри з моєї шафи
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 23:30 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Як на мене, головна проблема твору у тому, що ви самі не визначилися, чи це казка, чи цілком серйозний твір. Мені дуже дисонує дитяче ім'я Кошмарик і серйозна доросла проблематика твору. Думка, звісно, НМСД - далі нікуди ;)

Сцена з винесенням сміття надто затягнута. Зрозуміло, навіщо написана, алюзії цілком читаються, проте, можливо, все ж таки трохи скоротити її, бо виглядає надто штучно і "заради обсягу".

Образний ряд класний, прямо побачив усю цю доріжку жаху.

Успіхів та наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay038 Монстри з моєї шафи
СообщениеДобавлено: 17.05.2021 01:10 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Вітаю, Фантоме!
Це іронічно, але підрощувалося оповідання у частині вже після сну, і саме тому, що після скорочення сміттєвої сцени вийшло трохи замало знаків. Мабуть, треба було ще дужче її скоротити.
Кошмарик - цікаво. Чомусь навіть на думку не спало, що він може звучати по-дитячому... може, просто око замилене, воно звичне звучить, як домовик тощо :lol:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay038 Монстри з моєї шафи
СообщениеДобавлено: 18.05.2021 02:58 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Дуже гарно написане оповідання і приєднуюсь до похвал сцени нічних жахіть. Кошмарик теж милий, але після створеної атмосфери очікувалося чогось серзйознішого. Загалом моя основна проблема з цим твором це те, що мене всі три частини не поєдналися між собою. Тобто, я наче прочитав три зовсім різні короткі оповідки, хоча вони начебто й зв'язані. Але мені сподобалося, тож, гадаю "4" поставити можна. Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 10 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB