Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 20:43

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 15 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:34 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay032 In vitro


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 11:35 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2019 20:24
Сообщения: 107
Вітаю, Авторе!
Ідея не нова, але представлена дуже добре.
Етичні проблеми впровадження новітніх технологій завжди актуально обговорювати.
І розгортання сюжету досить цікаве, але фінал, даруйте, розчарував.
Автор, звісно, має право на будь-яку лінію подій, але неочікувано.
Більше тому, протагоніст виявився звичайним брехуном.
Щось мені в цьому здалося нелогічним: бути "скляною" людиною, а прикидатися звичайною?
Це при тому, що суспільство других не сприймає?
Нова форма мазохізму чи дивний спосіб демонстрації співчуття?
Відкритий фінал не дає відповіді.
Сама люблю відкриті фінали, але тут більше питань, ніж відповідей.
Хоч загалом текст досить вдалий, читати цікаво, відчувається рівень Автора.
Може, Автор розтлумачить задум? Чи так і має бути - без відповідей?
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 12:43 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Христя Хмиз писал(а):
Вітаю, Авторе!

Щось мені в цьому здалося нелогічним: бути "скляною" людиною, а прикидатися звичайною?
Це при тому, що суспільство других не сприймає?
Нова форма мазохізму чи дивний спосіб демонстрації співчуття?
Чи так і має бути - без відповідей?


Дуже дякую за відгук! Приємно, що ви знайшли і хороше, і зауважили недоліки, які можна виправити.
Дивіться -- відкритий фінал задумувався, аби заохотити читача самостійно продовжити роздуми, і тут уже кожен може дійти власних висновків. Перша реакція героїні (і, як бачу з вашого коментаря, і читача) -- шок і обурення, і це зрозуміло, але коли обурення минеться, які почуття прийдуть йому на заміну? Чи і далі той факт, що хлопець збрехав, буде ключовим? Чи, можливо, якщо проаналізувати усе, що сталося у історії, акценти змістяться?

Якщо вам цікаво, можу розказати детальніше про задум у особистому повідомленні чи пізніше, ближче до кінця конкурсу, коли усі охочі відкоментують оповідання.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 12:50 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2019 20:24
Сообщения: 107
Цитата:
Якщо вам цікаво, можу розказати детальніше про задум у особистому повідомленні чи пізніше, ближче до кінця конкурсу, коли усі охочі відкоментують оповідання.


Цікаво. Давайте почекаємо до кінця обговорення.
Але тема чіпляє, персонажі неоднозначні, отже, закручено майстерно.
Мене вразило, що вчинки хлопця суперечливі: у фіналі зрозуміло його прагнення показати ГГ, що не всі "скляні" люди однакові та ідеальні, зокрема сцена з м"ячем це яскраво доводить.
Але дивний спосіб для цього обрано: він обманює, як я зрозуміла, не лише ГГ, а й усіх присутніх на презентацію, тобто тих, хто йому довіряє.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 13:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Христя Хмиз писал(а):
Але дивний спосіб для цього обрано: він обманює, як я зрозуміла, не лише ГГ, а й усіх присутніх на презентацію, тобто тих, хто йому довіряє.


Ой, це мій косяк. Недостатньо ясно показала. Він нікого не заманює, презентація проходить за графіком, і дівчину він бере із собою для того, аби звести її з потенційним роботодавцем, а не щоб відкритися їй. І розкриття відбувається випадково, та ще й у натовпі -- крім дівчини цього ніхто може і не помітити, якщо вона не реагуватиме надто голосно.
Із присутніх на презентації герой знає тільки юнака у білому піджаку, усі інші -- випадкові гості. Плану перед ними розкриватися теж не було:)

І ще хотіла спитати -- а що саме вам видалось банальним -- задумка про людей з пробірки чи сюжет? Бо задумка неоригінальна, це ясно, але мені хотілося думати, що я її цікаво обіграла)

І за високу оцінку дуже дякую)))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 23:29 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Цитата:
Літня жінка відсахується. Її рука завмирає біля плеча Анни і дрижить.

Якщо мікроклонування винайшли 28 років назад, то чого це літня пані так злякалася Анни? В неї ж теж рубця точно немає?
НМСД, 28 років такої технології - це замаленький термін, щоб дівчині віком 20+ відмовляти на співбесіді, бо вона народилася "по-старинці".
Хіба що клонів вирощують в пришвидченому режимі? Але в творі про це нічого не вказано, тому вважаємо, що ні. От якби було 128 років - тоді інша справа. В іншому випадку, навіть з прогресуючою технологією, людей віком до 28 років є близько 40-50%. Решта - старші. То виходить, що у вашому творі, від половини (мінімум) населення люди шарахаються?
Ну і знову ж - чому ці вирощені клони раптом не можуть жити в нуклеарній родині?
І чого рубець на шиї? Пуповина вже теж стала не прогресивною?

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 09:52 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Іва писал(а):
Якщо мікроклонування винайшли 28 років назад, то чого це літня пані так злякалася Анни? В неї ж теж рубця точно немає?

За ці роки у свідомості людей чітко засіло: не з пробірки=невихована, а то і просто небезпечна людина. Незалежно від того, як там насправді. Бо якщо усі мають змогу отримати ідеальну дитину з пробірки, якими фанатиками чи недалекоглядними треба бути, щоб проходити усі муки народження при тому, що немає гарантії, що у дитини не буде психічних чи фізичних розладів? Так думає це суспільство майбутнього. Діти не з пробірки -- це ризик і невідома змінна. А невідомого завжди бояться.

Іва писал(а):
Хіба що клонів вирощують в пришвидченому режимі?

У творі не було ані слова про клонів. Діти -- це результат комбінації батьківської ДНК. Навіть якщо є лише мати чи батько, ДНК реструктурують, аби це була інша людина (так, це пояснення не було прописане, але і клонів ви взяли нізвідки).

Іва писал(а):
То виходить, що у вашому творі, від половини (мінімум) населення люди шарахаються?

Шарахаються тільки від молоді, що не з пробірки. А звідки ви взяли, що старших людей десь половина? У всьому творі літня жінка одна. А скільки молодих людей і дітей? Можливо, це натяк на реальні пропорції суспільства у оповіданні?

Іва писал(а):
Ну і знову ж - чому ці вирощені клони раптом не можуть жити в нуклеарній родині?
І чого рубець на шиї? Пуповина вже теж стала не прогресивною?

Люди з пробірки не мають статевого потягу і не утворюють пар. Звідки візметься нуклеарна родина? Так, "скляні" люди теоретично могли б жити у нуклеарній родині. Але це нікому не потрібно і не цікаво. Знаю, це не дуже красива претензія, але будь ласка, читайте уважніше -- я зараз повторюю усе написане у тексті. Якби ви звернули трохи більше уваги на газетну замітку, яку читала героїня, більшості питань би у вас не виникло. І ви б не стали помилково вважати "скляних" людей клонами.
Рубець потрібен, аби легко було відрізнити людей з пробірки від народжених. Це сюжетний інструмент, і, щиро кажучи, не бачу у крихітному оповіданнячку сенсу розписувати, чому це не скористалися класичною пуповиною. Якщо вам справді цікаво -- вважайте за канон, що церез розріз на шиї відбувається втручання у мозок, аби люди з пробірки були виховані, не агресивні й слухняні))

А загалом -- дякую за відгук і дякую, що ви поставили стільки питань. Отже, вам хотілося розібратися, вас зацікавив вигаданий світ і механізми його роботи. Було приємно разом із вами ще раз пройтися по ключових засадах цього світу і перевірити, чи немає великих огріхів. Ви цілком праві про 28 років -- думаю, цифру взагалі треба прибрати, вона і справді створює сюжетну діру.
Можливо, ви праві і деякі нюанси надто глибоко закопані в тексті і читачам не так просто їх виділити. Проте я вважаю, що первинним все ж є сюжет, а пояснення, як працює лор, не мають його заступати, що у такому невеликому оповіданні відбулося б будь-що, якби я почала розписувати усі подробиці. Сюжету не потрібне уточнення, як саме формуються діти з пробірки, наприклад.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 11:33 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Цитата:
У творі не було ані слова про клонів. Діти -- це результат комбінації батьківської ДНК.

Ви використали у творі поняття "мікроклонування". А це спосіб вегетативного розмноження рослин з материнського організму. По суті клони, оскільки вони мають ідентичний набір ДНК.
Цитата:
Рубець потрібен, аби легко було відрізнити людей з пробірки від народжених. Це сюжетний інструмент,

Сюжетний інструмент має бути логічним)) Є фільм із Шварценегером, про клонування (назву не пам’ятаю). Там клонам реально ставили відмітки на повіці, щоб відрізняти від оригіналів.
Цитата:
Якщо вам справді цікаво -- вважайте за канон, що церез розріз на шиї відбувається втручання у мозок, аби люди з пробірки були виховані, не агресивні й слухняні

А як же ж "трубки живлення", як написано у самому творі?))

Власне механізм вирощування дітей у творі не описаний взагалі, і тому більшість моїх питань пов’язані саме з цим. Я сама нещодавно писала оповідання на подібну тему на зоряну фортецю, і трохи вивчала матчастину.
Тому НМСД, якщо фантастичне припущення є основою руху сюжету - то його все ж треба описувати навіть у маленькому оповіданні. Тим більше, що обмеження по знаках це дозволяло.
Удачі!

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 12:55 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Іво, ви мене розбили)) У вас така аргументація, що і не посперечаєшся)

Тепер почуваюся винною, що так на вас накинулася. Прошу пробачити. Ваші зауваження слушні)

Про мікроклонування зауважу тільки, що ця ідея була радше для того, аби показати, що для розмноження тепер не треба патнера, і це підсилює позиції "проти" нуклеарної родини. Термін, вочевидь, був неправильно дібраний. Хоча я б не сказала, що мікроклонування - те саме, що клонування.

Із трубкою я промахнулась і дуже вдячна, що ви це помітили і наштовхнули мене на кращу ідею. Але первинним все ж є сюжет, і рубець потрібен. Як його аргументувати -- це інше питання. І вже якщо взагалі не вдається аргументувати, тоді так, треба вигадувати інший інструмент. Тут же не треба міняти стіл на стілець, досить лише замінити ніжку.

І щодо опису наукового складника -- я все ж не погоджуся. Залежить від акцентів, які розставляє автор, а не від обсягу. Механізм вирощування нових людей не є центральною проблемою твору, і його не треба детально описвувати. Ви цілком правильно зауважили проблеми, які витікають із того, що я не до кінця продумала деталі, проте це не означає, що читач мусить знати усі ті самі деталі. Якби історія перервалась заради детального пояснення, що, як і чому, це б негативно вплинуло на динаміку, і читач би занудьгував. У нас же не трактат, а художній твір. І обрати, що показати, а що лишити за кадром - частина майстерності письменника. Я вважаю, що того обсягу пояснень, який є наразі, більш ніж досить. Хіба що пояснення самі по собі мусять бути більш логічно сконструюваними. Для себе я мала б таки прописати детальні пояснення із причинами і наслідками, із розрахунками років тощо.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 15:19 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Якщо прискіпуватися: ви трохи намішали докупи дві різні речі - нуклеарну родину і спосіб народження. Адже не є цілком очевидним, що дитина, народжена in vitro, не може виховуватися у нуклеарній родині, а також, що дитину, народжену природнім шляхом, не можна виховувати разом із мікроклонованими. До того ж, а чому саме клоновані? Я так зрозуміла, що скоріше зконструйовані, причому, майже так, як зараз робиться штучне запліднення, лише з втручанням в деякі гени та виношуванням у штучних умовах.
Я до чого веду: сама ідея гарна, в цілому оповідання мені сподобалося, але хочеться, щоби Ви подумали над матчастиною більше і навели в ній лад.
Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 15:57 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Мавка писал(а):
Якщо прискіпуватися: ви трохи намішали докупи дві різні речі - нуклеарну родину і спосіб народження. Адже не є цілком очевидним, що дитина, народжена in vitro, не може виховуватися у нуклеарній родині, а також, що дитину, народжену природнім шляхом, не можна виховувати разом із мікроклонованими. До того ж, а чому саме клоновані? Я так зрозуміла, що скоріше зконструйовані, причому, майже так, як зараз робиться штучне запліднення, лише з втручанням в деякі гени та виношуванням у штучних умовах.
Я до чого веду: сама ідея гарна, в цілому оповідання мені сподобалося, але хочеться, щоби Ви подумали над матчастиною більше і навели в ній лад.
Успіхів!


Щиро дякую за відгук!
Я свідомо поєднала ці дві тези -- народжені у пробірці діти і майже повне зникнення нуклеарної родини -- у причиново-наслідковий зв'язок. Як на мене, не все мусить бути "цілком очевидним", не для дитсадочку ж пишемо)))) Я спеціально додавала багато полутонів і натяків, що проголошені цінності системи багато в чому не співпадають із реальним станом речей))
Тож у цьому сенсі лад уже наведено))) Хоча є інші моменти, у яких ще треба подумати до ладу))
Про клонування -- це вже оговорювалося з Івою. Не можу сказати, що мікроклонування -- просто хитромудрий синонім до клонування. Це різні речі. Ви все вірно зрозуміли -- діти зконструйовані, і не є точнісінькими копіями батьків.
Дуже цікаво, що різні люди побачили геть різні речі. Виаша точка зору уже третя, і кардинально відрізняється від двох попередніх))
Так чи так, дуже дякую за те, що знайшли і те, що вам сподобалося, і спонукали мене ще раз обдумати ідею. Дуже ціную ваш відгук!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 19:51 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2021 00:12
Сообщения: 176
Цитата:
Не можу сказати, що мікроклонування -- просто хитромудрий синонім до клонування. Це різні речі. Ви все вірно зрозуміли -- діти зконструйовані, і не є точнісінькими копіями батьків.

Якщо цікавить можу провести екскурс по вивченому мною світу фантастичного (і не зовсім) вирощування людини))) Якщо не цікавить - можете далі не читати))
1. Класичне клонування - вже не фантастика. В Китаї повним ходом так клонують тварин. Береться яйцеклітина, з неї забирається весь генетичний матеріал, і заміняється генами іншої особини. Так вирощується реальна копія.
2. Модифіковане клонування - те саме, що і клонування, але деякі гени особини (зазвичай дефектні) підміняються іншими, але базою все рівно залишається гени однієї особи. "Покращені клони" є, наприклад, у "зоряних війнах".
Власне про цей різновид я і подумала прочитавши твір.
3. Дитина від трьох батьків (не еко): в яйцеклітину (з якої не забрали весь генматеріал) поміщають генетичний матеріал 2-ох осіб. (Це теж уже не фантастика). На виході буде дитина з основою 2-ох біологічних батьків, і з дуже маленьким відсотком генетичного матеріалу третьої особи. Але це реальні експерименти.
Для фант. твору можна припустити, що генів більше, ніж від 3 людей, але все ж є гени 2-ох людей частка яких домінуюча. Цей метод описаний у фільмі "Гаттака".
4. Ну і мій улюблений - множинне генетичне конструювання - коли гени зліплюються з багатьох джерел і немає чіткої батьківської частини. І гени можуть бути навіть від різних видів. Такий собі генетичний монстр Франкенштейна)).
Судячи по опису у вас або 2 або 3 варіант. Але якщо 3 - тоді називати його мікроклонуванням некоректно.

_________________
Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 20:12 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Іва писал(а):
Цитата:
Не можу сказати, що мікроклонування -- просто хитромудрий синонім до клонування. Це різні речі. Ви все вірно зрозуміли -- діти зконструйовані, і не є точнісінькими копіями батьків.

Якщо цікавить можу провести екскурс по вивченому мною світу фантастичного (і не зовсім) вирощування людини))) Якщо не цікавить - можете далі не читати))
1. Класичне клонування - вже не фантастика. В Китаї повним ходом так клонують тварин. Береться яйцеклітина, з неї забирається весь генетичний матеріал, і заміняється генами іншої особини. Так вирощується реальна копія.
2. Модифіковане клонування - те саме, що і клонування, але деякі гени особини (зазвичай дефектні) підміняються іншими, але базою все рівно залишається гени однієї особи. "Покращені клони" є, наприклад, у "зоряних війнах".
Власне про цей різновид я і подумала прочитавши твір.
3. Дитина від трьох батьків (не еко): в яйцеклітину (з якої не забрали весь генматеріал) поміщають генетичний матеріал 2-ох осіб. (Це теж уже не фантастика). На виході буде дитина з основою 2-ох біологічних батьків, і з дуже маленьким відсотком генетичного матеріалу третьої особи. Але це реальні експерименти.
Для фант. твору можна припустити, що генів більше, ніж від 3 людей, але все ж є гени 2-ох людей частка яких домінуюча. Цей метод описаний у фільмі "Гаттака".
4. Ну і мій улюблений - множинне генетичне конструювання - коли гени зліплюються з багатьох джерел і немає чіткої батьківської частини. І гени можуть бути навіть від різних видів. Такий собі генетичний монстр Франкенштейна)).
Судячи по опису у вас або 2 або 3 варіант. Але якщо 3 - тоді називати його мікроклонуванням некоректно.


Дуже дякую за екскурс)))
Я взяла від мікроклонування такі особливості -- це все ж розмноження, нехай і нестатеве (звідси ростуть ноги у протиставлення нуклеарної родини та пробіркових людей). І вичищення від: зайвих інфекцій -- у рослин в реальному житті -- рис та схильностей -- у лорі оповідання.
Задумувала, що від батьків (одна, дві чи скільки завгодно, до бескінечності осіб) беруться гени, вивчаються, редагуються за потреби, на виході отримуємо дитину (одну чи кілька) бажаної статі, яка є копією, або ж клоном, своїх батьків не більше, аніж реальна людина є копією мами й тата.
Швидше за все, не варто було використовувати цей термін, мікроклонування, а тільки прояснити важливі для сюжету речі: що діти виходять "підправлені", скільки може бути батьків, і що in vivo все одно дітям доводиться адаптуватись до реальності.
І я все ж проти того, щоб називати таких людей клонами. Принаймні, у моєму уявленні це не клони. Аж ніяк. Окей, значить, "мікроклонування" -- недоречний термін, і на майбутнє треба бути обережніше з термінами.
Виходить, це не 1, не 2 і не 3 варіант, а широко засноване на реальних дослідженнях припущення. Це ж фантастика, врешті-решт. Можливість зазирнути за межі окресленого наявними на сьогодні знаннями.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 23:02 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.01.2019 11:32
Сообщения: 27
Откуда: Хутір Клеопатрівка
Вітаю!
Ви дуже гарно пишете, цікаво і легко читати. А щодо теми, вибачте, зовсім не переконливо. Рубець на шиї? це ж час високих медичних технологій. Люди з пробірки не мають статевого потягу? Іншими словами, лишаються весь вік дітьми... В той же час хлопець демонструє, що діти всі різні, мають різні характери, хоча їх ніби то вирощують так, щоб всі були однакові. До того ж хлопець, який сам виявляється "скляним", все-таки має статевий потяг.
І взагалі, це трохи схоже на спробу дискримінації. Технологія ЕКЗ дійсно існує вже близько трьох десятиліть, і серед нас вже дуже багато людей з пробірки. Уявіть, що ви така людина, і прочитайте оповідання її очима.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay032 In vitro
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 02:42 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Два рази прочитав оповідання і зауваження залишились.
Для початку per Мавка та Іва.
Від себе.

З самого початку вирішили навантажити читача технічними новинками. Неприємно якось.
Ви забагато витрачаєте часу на екскурс в історію. Це поширена "хвороба", але:
Цитата:
Мікроклонування винайшли усього двадцять вісім років тому, але сьогодні його обирають до 80 % населення.

Схоже на рекламний проспект або річний звіт. Чи можна вкласти цю всю інформацію в діалог чи навіть монолог? Можна. Уявити, як ГГ обурюється цим комусь чи самій собі, бубнячи під ніс, легко. Мені здається це краще читається.
Тим більше ви зробили це непогано у останній главі.

Цитата:
В обох випадках це були скляні люди.

Лапки все ж таки непогано було б додати, бо враження, що крізь людей реально все видно. :)

Науковець з'являється і зникає у вас так драматично, як в опері. При чому дуже швидко. Враження, що тільки для того, аби влаштувати ГГ на роботу. При цьому ви встигаєте витратити багато часу на описи.

Я дуже радий, що так сильно прискіпуюсь до цього твору, бо, в порівнянні, у вас досить цікава робота. ГГ встигає еволюціонувати, суть зрозуміла (хоч я і готовий сперечатись з засобами передачі), персонажі фабулярні, не прохідні, тема актуальна - інклюзивність. Бажаю успіху не тільки в конкурсі, а і в подальшій творчості!

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 15 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB