Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 11:40

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 10 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: ay028 Катер
СообщениеДобавлено: 09.05.2021 17:34 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обговорення оповідання ay028 Катер


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay028 Катер
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 20:55 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 08.01.2020 18:39
Сообщения: 326
Вітаю. Що ж, атмосферно... навіть занадто. Тобто є відчуття оцього потрапляння в світ, де все і всі прагнуть твоєї смерті, а от що саме відбувається вдається докумекати не одразу. Про героя теж мало що можна сказати, бо він хоча й оповідач, але зостається для читача порожньою сторінкою. Також не можу не покритикувати ось такі описи:

Цитата:
Ліворуч на високому п’єдесталі розмістився цілий басейн. Гігантський скельний кубок, що наполовину вріс у відріг. Його чаша, розміром з невеликий басейн, була наповнена тихою, стоячою водою. Чий спокій дивно контрастував з шаленством десятком метрів нижче.


По-перше повтор з басейном, по-друге невдалий вибір еталону, адже басейни різні бувають. Під "невеликим" можна й надувний уявити.
Загалом, потенціал у історії є, але якось у даному вигляді вона захвату не викликає. Тому "0". Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay028 Катер
СообщениеДобавлено: 10.05.2021 22:49 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дякую за заувагу про повтор.
Журба, що "0".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay028 Катер
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 12:00 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Написано добре, жваво. Описи класні, ніби не прочитав, а побачив світ на власні очі.

Однак, про що ж оповідання? Даруйте, я не дуже зрозумів ідеї. Та й, в принципі, читачу надто мало інформації щоб це зрозуміти. Що за личинки? Що ща берг, що його постійно патрулюють? Личинки - то якісь паразити, чи може симбіонти? Як на мене, описова частина витіснила суть. Гадаю, це не так оповідання, як частина чогось більшого, а автор просто тестує ідею.

Успіхів та наснаги!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay028 Катер
СообщениеДобавлено: 11.05.2021 13:27 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Доброго дня.
Дякую з відгук.
Це закінчене оповідання. Головна мета виклики сильні враження у читача.
Центром є емоційні переживання героя. Не його характер. Не події, їх причини та наслідки.
Тому опущенні усі пояснення - чому? хто? як? для чого?.
Тобто читач має себе відчути тим самим оповідачем-героєм. Пережити його страхи. Нерозуміння ситуації. Боязнь невідомого.

Якщо вдалось таке викликати то добре.
Якщо - ні, то не вдалось))) отже зле!

З повагою.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay028 Катер
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 09:43 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02.09.2020 16:35
Сообщения: 126
Доброго дня!
Авторе, мені сподобалося, як ви пишете, як нагнітаєте атмосферу похмурими порівняннями. Однак через брак діалогів і великі абзаци читалося трішки важко (хоча може, це просто говорить у мені втома).
Оце місце не зрозуміла. Одруківка?
Цитата:
Десь в глибині коридору, ймовірно, ховався початок тунелю, що мав десь вихід океані.

(а ще тут тавтологія - двічі повторюється "десь")
І ще за це місце зачепилася:
Цитата:
Лише великим зусиллям вдавалось приборкати бажання кинутись у безодню та відвести очі.

Вдалось приборкати бажання відвести очі? А може, ви мали на увазі: "Лише великим зусиллям вдавалось приборкати бажання кинутись у безодню; зібравши волю в кулак, примусив себе відвести очі" (якось так?)
Ідея твору цікава. Мені здається, трохи попрацювати над формою (ті ж тавтології прибрати), і буде те, що треба.
Я голосую за вас у першому турі.

_________________
Ніжно-калиновим словом помережу...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay028 Катер
СообщениеДобавлено: 12.05.2021 19:39 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дякую за приємний коментар та зауваження.
Тавтологію обов'язково усуну.
Щодо тунелю. Це підземний канал, що має виходи у різних місця океанічного дна. У даному випадку один з виходів знаходився у описаній скельній схованці.


Цитата:
"Лише великим зусиллям вдавалось приборкати бажання кинутись у безодню; зібравши волю в кулак, примусив себе відвести очі" (якось так?)

саме так.
Надто складна побудова речення? Незрозуміла? Прийму до уваги.

Дякую за підтримку. Успіхів Вам.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay028 Катер
СообщениеДобавлено: 14.05.2021 21:58 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 30.04.2021 17:31
Сообщения: 82
Перші думки, коли читаєш: "Хто ці люди?" і "Що відбувається". Зрозуміло, що це точно частина якоїсь більш великої історії. Описи мальовничі, але дуже все це схоже на епізод з пріквелів "Чужого". Успіхів!

_________________
Фентезі — це ескапізм. Це втеча в Країну Мрій.

А. Сапковський.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay028 Катер
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 00:50 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вітаю, авторе!
Гарно передана загальна атмосферність і відчуття героя. Взагалі добра чуттєва складова,так би мовити. Чудові описи моря і локацій.
Але в описі скель, мені здалося, часом виникала складність із "картинкою". Можливо, варто було б описувати їх трохи менш деталізовано, але так, шоб було легше уявити. Взагалі з розлогими складними краєвидами, в яких відбувається дія, це розповсюджена проблема - описати їх так, щоб читач уявив, що і де знаходиться, і як виглядає. В оповіданні доводилось по декілька разів повертатися, намагаючись втямити, як виглядав отой "дзьооб", і що було ліворуч, а що праворуч. А "басейн" з цілим катером мені так і не вдалося вписати і загальну картинку (хоча на уяву я начебто не скаржусь). Тобто, якшо він був на узвишші, то як там трималася вода, і як ткди запливав катер?
Коли з'явилися люди, на яких герої влаштували засідку, теж було спочатку незрозуміло, хто це і з якого боку вони йшли. Враження героя спочатку це не підказують.
І ще виникає питання. Складається враження, що конвоїри ловили на штрафників отих дивних істот, наче на "живця". Але незрозуміло, чи усвідомив це ГГ. І чи це справді так? Або конвой був не в курсі, що саме може бути, і просто вчасно з'явився?
Але загалом написано захопливо, і читати було цікаво.
Успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ay028 Катер
СообщениеДобавлено: 16.05.2021 09:52 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Дякую.
Хороше детальне зауваження.
Буде для мене дуже корисними.
Цитата:
Тобто, якшо він був на узвишші, то як там трималася вода

Значить я не вдало передав інформацію.
Під час припливу вода підіймалась достатньо високо, аби затопити склі-ікла та "басейн". Що і давало змогу залишити катери у визначеному місці.
Коли вода відступала, під час відливу, судна потрапляли у пастку "басейну".

Треба працювати! :wink:

Ще раз дякую за коментар. Успіху.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 10 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB